استفاده از ربات های تریدر برای معاملات فارکس | معرفی 5 ربات مشهور

استفاده از ربات های تریدر برای معاملات فارکس | معرفی 5 ربات مشهور - ربات های تریدر

نفوذ عوامل ماشینی به زندگی انسان یک روند نسبتا کند اما قطعی را طی می کند. آینده ای مبهم در مورد سپردن روند کاری بشر به ربات ها که علاوه بر شگفتی های معمول در مورد رشد فناوری و قدرت او برای بازتولید موجودی مشابه خود، ترسی بزرگ برای این است که مبادا نتوان این روند را از یک جایی به بعد متوقف کرد. موضوع جذابی است، خصوصا اگر آن را با محتوای مالی و پولی مانند بازارهای سرمایه تلفیق کنیم و به دنبال کسب سود از بهره برداری در زمینه مورد اشاره باشیم.

برای ورود به بازار فارکس از لیست بهترین بروکر های فارکس استفاده کنید.

قطعا آنچه به عنوان اهداف به کارگیری از ربات به عنوان یک عامل در فرآیند معاملاتی بازار فارکس یاد می شود، عاملی برای کاهش هزینه های منابع انسانی و البته خطاهای آن است. این عامل بدون شک از لحاظ اعداد و ارقام حساب شده تر عمل خواه کرد اما در عین حال ایراداتی به آن وارد است که در ادامه در مورد آن بحث خواهیم کرد. این مقاله به صورت اختصاصی به میزان صحت به کارگیری ربات در فرآیند معاملات فارکس می پردازد. با ما همراه باشید.

ربات تریدر

آیا استفاده از ربات برای معامله در فارکس صحیح است؟

وجود ربات ها و ماشین های این چنین در دنیای سرمایه گذاری امروزی می تواند تبعات مختلفی از جنبه های مثبت و منفی داشته باشد. دنیای سرمایه گذاری امروز در حضور این عوامل قطعا دقیق تر و قابل اعتمادتر است. همچنین همان گونه که در مقدمه اشاره شد، بحث اصلی در مورد استفاده از آنها، کاهش هزینه و خطاها هستند و در برآیند چیزی که فعلا بر تعداد نگرانی های استفاده از این فناوری چربیده است، فواید به کارگیری آنها است که می توان فعلا آن را مطرح کرد.

اگر نوع نگرش شما به بازارهای سرمایه، صرفا یک دید ریاضی و عددی باشد، ربات های تریدر قطعا عوامل موفق تری هستند. اما نمی توان به قطعیت در مورد این موضوع اظهار نظر کرد. چون حقیقتا بحث ترید و معامله گری، صرفا یک بحث عددی و تحلیل ریاضی نیست و جنبه های موثر بسیاری وجود دارد که از ابعاد مختلف می تواند نتیجه بدست آمده از اعداد را تحت تاثیر قرار دهد. یک جنبه دیگر موضوع هم این است که شاید عقاید شخصی در مورد به کارگیری ربات ها نیز در میزان تاثیر آنها دخالت داشته باشد. اینکه گروهی کاملا به بهره برداری از آنها معتقد هستند و گروهی دیگر به هیچ عنوان آن را قبول ندارند.

تعریف ربات

ربات معامله گر، یک برنامه کاربری مبتنی بر رایانه است که دسته ای از الگوهای ترید را به همراه دارد و بر مبنای آنها طراحی شده است تا نقاط خرید و فروش هر دارایی را به درستی تشخیص دهد، به گونه ای که بازدهی سرمایه به میزان قابل قبول تعریف شده برای آن باشد. این ربات ها، ماشین هستند و بسیاری از عوامل روانی مخرب در معامله را ندارند و این یک مزیت بسیار برجسته است. مجموعه وسیعی از بات ها در فضای اینترنت برای بهره برداری وجود دارند که ویژگی های مثبت و منفی مختلفی را درون خود جا داده اند. قطعا آنها بازتابی از عقاید و دیدگاه های سرمایه گذاری فردی را دارند که طراحی شان کرده است. تا چه میزان می توان به تفکر و نگرش فرد طراحی کننده اعتماد کرد و آیا این نگرش همواره برنده است؟ استراتژی های معاملاتی این بات ها نیز به همین شکل، بازتاب دستوری از استراتژی های ذهنی آن شخص هستند و در اعلب موارد تصمیماتی صرفا متکی به تحلیل تکنیکال را اخذ می کنند.

مزایا و معایب استفاده از ربات های تریدر

عناوین زیر را به دقت در مورد مزایا و معایب به کارگیری ربات ها در فرآیند معاملاتی مطالعه کنید :

  1. ربات ها قطعا سریعتر و دقیق تر هستند و به دلیل پیروی از روندهای ثابت و مکرر، آن را بدون خطا انجام می دهند.
  2. خطای بات ها در مقایسه با انسان ها بسیار پایین تر است. دقت کنید که هدف خطاهای ریاضی و محاسباتی است.
  3. ضریب نفوذ بالای این عوامل خودکار در بازارهای معتبر سرمایه دنیا مانند بورس آمریکا، سبب شده است که به تدریج اعتماد به این سیستم ها بالاتر رود.
  4. چون عملکرد این ربات ها به گونه ای است که از نتایج گذشته بروزرسانی شده و ارتقا می یابند، در نتیجه باید اشاره کرد که صحت داده های درونی آنها باید اعتبارسنجی شود و هویت افرادی که آنها را طراحی نموده اند نیز به صورت کامل مشخص باشد.
  5. معاملات غیرقانونی و بعضا سو استفاده های قانونی از نقص های موجود سبب بروز برخی مشکلات می شود. باید نسبت به بررسی این موارد خصوصا در زمینه مشکلات قانونی دقیق بود.
  6. حدود زیان و سود را به سرعت و به دقت تعیین می کنند که این از بهترین کارایی های سیستم های خودکار ترید است.

ات معامله در فارکس

ربات معامله در فارکس

فارکس بزرگترین بازار سرمایه دنیا است که با حجم بی نظیری از نقدینگی جذابیت های بی حد و حصری را برای فعالین خود فراهم کرده است. به کارگیری عوامل خودکار در این بازار برای عقب نماندن از قافله سرمایه داری، رواج بسیاری دارد. بات های گوناگونی در این بازار به فعالیت مشغول هستند که هر یک خصوصیت های خوب و بد خود را دارند. از مهمترین عوامل تمایز و تفکیک این بات ها از یک دیگر، استراتژی های مختلف آنها در تعیین محدوده زیان برای دارایی است. همین عامل تمایز است که سبب دسته بندی آنها شده است که به شرح زیر می باشد :

1- دسته اول بات های فارکس : بات های سخت گیر

این ها بات هایی هستند که محدوده زیان دارایی را به صورت کاملا سخت گیرانه معین می کنند. نوسان در این بات ها بالاست و نمودار آنها فراز و فرودهای متعددی را نمایش می دهد. احتیاط در این بات ها بالاست و دیدگاه حاکم بلند مدت است و باید سرمایه را پس از طی زمان منطقی مورد بررسی قرار داد و عملکرد را سنجید.

2- دسته دوم بات های فارکس : بات های ضرورت محور

این بات ها تنها زمانی به تعیین محدوده زیان توجه دارند که ضرورتی را در این موضوع حس کنند. در واقع آنها به محض احساس تهدیدی در مورد سرمایه و دارایی، سعی به مشخص کردن مرزهای امن معامله می کنند. البته بسیار اتفاق افتاده است که این تهدیدات به درستی شناسایی نشده و سقوط های بزرگی نیز به وقوع پیوسته است.

3- دسته سوم بات های فارکس : بات های بی خیال

اصلا محدوده زیان برای این دسته معنا ندارد. بات های فوق العاده پرریسکی که به کارگیری آنها در بازاری مانند فارکس با آن مشخصات ، عملا یک جنون آنی می خواهد. سودآوری در این روش مانند یک قمار است. احتمالا اگر شانس داشتید، یک سود بزرگ در انتظار شما خواهد بود. باید دقت کرد که این سه نوع با ویژگی های مذکور، نمی توانند همزمان و توسط افراد یکشان به کار گرفته شوند. هر فردی استراتژی خود را در به کارگیری بات ها در فارکس دارد. به طور مثال در مورد نوع اول آنها، بهترین حالت ممکن برای افراد محتاط است. اما آیا کسانی که با فارکس آشنایی دارند و به سرمایه گذاری در آن اقدام می کنند، با مفهوم ریسک غریبه اند؟ قطعا نه. پس شاید نوع سوم را ترجیح دهند. یک موضوع دیگر نیز محدودیت های فناوری است. طراحی و ساخت یک بات از نوع اول که بهینه باشد، عملا کار بسیار دشواری می باشد.

ربات های فارکس

معروف ترین ربات های فارکس

تعدادی از بات های مشهور فعال در فارکس را به صورت زیر می توان دسته بندی کرد :

1- Megadroid bot

به وب سایت رسمی این شرکت به همین نام مراجعه کنید و نسبت به خرید آن می توانید اقدام نمایید. در سال 2009 برای اولین بار طراحی و وارد بازارهای سرمایه گردید و به روزرسانی های متعددی را داشته است. همین به روزرسانی ها که روزانه نیز انجام می شود از عوامل مهم در تطبیق این بات با بازار و شرایط روز دنیا است.

2- OverDrive bot

وب سایت رسمی این شرکت به آدرس Clickbank.net، آماده ارائه این بات می باشد. از مزیت های آن می توان به ارائه حالت دمو برای تست آن است.

3- WallStreet bot

این بات نیز به صورت مداوم و روزانه بروزرسانی می شود. همچنین از قابلیت های دمو و حقیق برخوردار است. یک کارگزار قدرتمند نیز از آن پشتیبانی می کند که می تواند از لحاظ روانی برای کاربران آن بسیار آرامش بخش باشد.

4- Growth bot

یک بات طراحی شده برای تازه کاران و سرمایه گذاران خرد که البته از بسیاری از کارگزاران موجود نیز پشتیبانی می کند. تعیین حدود زیان در این بات بسیار عالی و دقیق است. اگر به این منظور به دنبال خریداری بات هستد می توانید با این، بهترین تجربه را در تعیین محدوده زیان و نقاط ورود و خروج تجربه کنید.

5- Million Dollar bot

سهولت استفاده در این بات، مهمترین مزیت رقابتی آن محسوب می شود. کارگزاری های که قیمت های خرید و فروش نزدیک ارائه می دهند، اغلب از این استفاده می کنند. سرعت این بات نیز در مقایسه با موارد مشابه بسیار بالاتر است و باید برای کاربری از آن، از وی.پی،اس استفاده نمود. 

استفاده از بات ها در بازار فارکس مورد بسیار معمول و رایجی محسوب می شود. اما یک استثنای بزرگ در این مورد وجود دارد که به شناخت شما از کارکرد درونی این بات ها برمی گردد. نیاز شما چیست؟ آیا بات موردنظر در راستای استراتژی های ذهنی شما عمل می کند؟ و آیا در میان بات های متناسب با ذهنیت شما، این موردی که انتخاب شده است عملکرد بهینه ای دارد؟ ابتدا باید به این سوال ها پاسخ دهید و سپس در میان گزینه های موجود به دنبال بهترین باشید. همچنین نباید همه امورات را به صورت کامل به بات ها بسپارید. مداخله شما در این میان می تواند بسیار مفید باشد. این مداخله نیازمند دانش کافی در زمینه سرمایه گذاری فارکس است. جمله آخر اینکه، به کارگیری بات ها در فارکس، مسئولیت شما را در قبال یادگیری آن سلب نمی کند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.