۳ نوع انتظار معامله‌گران فارکس که منجر به ناامیدی می‌شود

۳ نوع انتظار معامله‌گران فارکس که منجر به ناامیدی می‌شود -

موضوع مهمی که معامله‌گران فارکس باید به آن دقت کنند، تعیین دقیق انتظارات خود است. در واقع انتظارات شما از معاملات می‌تواند باعث موفقیت و یا شکست شما شود. این انتظارات می‌توانند به شما اهدافی را مشخص کند که در مسیر این اهداف تلاش کنید.
شما باید در مورد تعیین انتظارات خود با دقت و هوشیاری بیشتری عمل کنید. وقتی انتظارات شما بیش از حد بالا بوده و یا از توانتان خارج باشد، در نهایت باعث نا امیدی شما می‌شود.
در این مقاله به چند مورد از رایج‌ترین انتظارات معامله‌گران اشاره می‌کنیم که بیشترین ناامیدی و دلسردی را برای آنان به وجود می آورد:

بیشتر بخوانید: تجارت فارکس را بیاموزید

۱- معاملات بیشتر = فرایند یادگیری سریعتر

درست است که اگر تعداد بالایی از معاملات را انجام دهید، به طور قطع، تجربه شما هم بیشتر می‌شود، اما تجربه بیشتر لزوما به معنی یادگیری سریع‌تر هم نیست.
در واقع اینگونه طرز فکر درست نبوده و فقط باعث می‌شود که تعداد بالایی از معاملات را انجام دهید. اینگونه طرز فکر برای معامله‌گران تازه کار بازار فارکس مثل یک دام عمل می‌کند و آنها را با ریسک‌های احساسی غیرضروری مواجه خواهد کرد.
یکی از نکات مهم برای اینکه سریعتر بازار فارکس را یاد بگیرید این است که روی کیفیت معاملاتتان تمرکز کنید، نه اینکه تعداد معاملاتتان زیاد باشد.
به جای اینکه ستاپ‌های معاملاتی مختلف را امتحان کنید، بهتره به سراغ بهترین ستاپ‌ها رفته و تصمیم های هوشمندانه بگیرید. تجربه چیزی نیست که به آسانی به دست بیاید، مگر اینکه کل تریدهایی‌ که انجام داده‌اید را از اول تا آخر بررسی کنید.
چیزی که در اینجا به شما کمک می‌کند، داشتن یک ژورنال معاملاتی دقیق است. شما با نگاه به این ژورنال می‌توانید تجربیات خود در گذشته را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ژورنال معاملاتی

۳ نوع انتظار معامله‌گران فارکس که منجر به ناامیدی می‌شود -
۳ نوع انتظار معامله‌گران فارکس که منجر به ناامیدی می‌شود 1

۲- من می‌توانم از طریق ترید به اندازه کافی درآمد کسب کنم

چه کسی کسب درآمد از فارکس را نمی خواهد؟ همه ما رویای این را داریم که از طریق ترید امرار معاش کنیم و این رویا دور از واقعیت نیست.پس سخن ما این است که می‌توان از طریق ترید امرار معاش کرد.

اما اگر فکر می‌کنید که می‌توانید این کار را در چند ماه اول (یا حتی سال‌های ابتدایی) معاملات و ترید خود انجام دهید، این ذهنیت باعث ناامیدی و شکست شما خواهد شد.
دانشجویان پزشکی یک شبه جراحان ماهر نمی‌شوند و قرار نیست قبول شدگان آزمون وکالت در یک چشم بر هم زدن وکلای شایسته ای شوند .
درست مانند هر حرفه دیگری، سال‌ها و سال‌ها تمرین و تجربه لازم است تا مهارت‌های مورد نیاز برای تبدیل تجارت به منبع اصلی درآمد شما ایجاد شود.

۳- همه چیز به پول مربوط می‌شود

این مورد از آخرین انتظارات معامله‌گران است که آن را بیشتر مشاهده کرده اید و تاثیرات زیادی هم داشته است. مقدار سودی که شما از معاملات به دست می‌آورید، نتیجه و تاثیر استراتژی معاملاتی شما را تعیین می‌کند. اما این بحث لزوما به این معنی نیست که شما با این استراتژی به طور حتم در معاملات روزانه خود موفق می‌شوید.


حتی در بهترین معامله‌گران فارکس هم مشاهده شده که با وجود فعالیت مداوم در روزها، هفته‌ها و ماه‌ها و با همان استراتژی که قبلا آن را امتحان کرده‌اند، نتوانسته اند هنوز سودی داشته باشند.
شما در ارزیابی موفقیت روزانه خود نباید مقدار سودی که به دست آورده‌اید را ارزیابی کنید. ارزیابی شما باید براساس فرایند تصمیم گیری خودتان باشد.
باید این سوالات را از خودتان بپرسید که آیا تنظیمات معتبری انجام داده‌اید؟ آیا به برنامه معاملاتی خودتان پایبند بوده‌اید؟ آیا مدیریت صحیح ریسک را تمرین کرده‌اید؟
اگر متوجه شدید که اجرای خوبی در معاملات داشته اید، اما باز هم سودی به دست نیامده، پس وقت آن است که استراتژی خودتان را تغییر دهید. نکته مهم این است که در رشد معامله‌گر نباید پول اهمیت زیادی داشته باشد.
اشتباهاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، از بزرگترین اشتباهات تجارت نیست، اما همین اشتباه‌ها باعث می‌شود که شما در معرض شکست و نا امیدی قرار بگیرید.
فعالیت در محیط فارکس به تمرکز بیش از حدی نیاز دارد. وقتی شما احساسات غیر ضروری داشته باشید، مانع از تمرکزتان شده و نمی‌تواند شما را به یک معامله گر سودآور تبدیل کند.

۳ نوع انتظار معامله‌گران فارکس که منجر به ناامیدی می‌شود -
۳ نوع انتظار معامله‌گران فارکس که منجر به ناامیدی می‌شود 2

به عقیده من چون احساسات تاثیر بالایی در عملکرد شما دارند، پس در مواقعی که شرایط روحی مطلوبیت ندارید، وارد بازار نشوید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.