رگوله VFSC یا Vanuatu Financial Services Commission – نهاد نظارتی وانواتو

رگوله VFSC یا Vanuatu Financial Services Commission - نهاد نظارتی وانواتو - رگوله vfsc

کمیسیون خدمات مالی وانواتو (VFSC) به طور رسمی در دسامبر 1993، پس از تصویب قانون شماره 35 کمیسیون خدمات مالی وانواتو در سال 1993 توسط پارلمان وانواتو تأسیس شد. از سال 1971 تحت دولت بریتانیا و پس از استقلال در جولای 1980، وزارت دارایی و مدیریت اقتصادی شکل گرفت. سازمان VFSC بنا به اعتبار بالایی که دارد، توانسته رتبه سطح ۴ را به خودش اختصاص دهد.

نام اختصاریVFSC
نام کاملVanuatu Financial Services Commission
کشوروانواتو
سطحچهارم
وب سایتwww.vfsc.vn

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

تاریخچه مختصر VFSC

وانواتو یا هبریدهای جدید همانطور که در دوران کاندومینیوم شناخته می شد، بیش از 4000 سال است که توسط اروپایی ها در می 1606 توسط کاپیتان کاوشگر اسپانیایی، پدرو فرناندز د کویروس کشف شد.

پس از اینکه دو کویروس در سال 1774 از کاپیتان جیمز کوک پیروی کرد، مبلغان، تاجران و پرنده‌های سیاه‌پوست فرانسوی و انگلیسی، مردم محلی را به عنوان برده برای کار در مزارع نیشکر در کوئینزلند استرالیا بردند. اکثر این افراد هرگز به خانه بازنگشتند.

پس از حدود 74 سال حکومت مشترک “کاندومینیوم” بین بریتانیا و فرانسه، وانواتو سرانجام در 30 ژوئیه 1980 استقلال خود را دریافت کرد. در دسامبر 1994، 11 شورای دولت محلی به 6 استان تغییر یافت و به آنها خودمختاری بیشتری برای تصمیم گیری در مورد آنچه که وجود دارد، داد. VFSC برای ملت خود بهترین است، هرچند هنوز تحت حاکمیت دولت ملی است.

کاری که VFSC انجام می دهد

وظیفه اصلی VFSC اجرای یک رجیستری موثر و کارآمد است. علاوه بر این، وظیفه تنظیم و نظارت بر صنعت خدمات مالی غیر سپرده پذیر وانواتو را بر عهده دارد. این عملکرد شامل ترویج صنعت در خارج از کشور و محافظت از شهرت آن در برابر افراد تجاری نامطلوب است.

رگوله VFSC یا Vanuatu Financial Services Commission - نهاد نظارتی وانواتو - رگوله vfsc
رگوله VFSC یا Vanuatu Financial Services Commission - نهاد نظارتی وانواتو 1

جایی که VFSC می خواهد باشد

برنامه ریزی و سازماندهی خوب برای عملکرد موفق هر سازمان ضروری است. در اینجا، VFSC چشم انداز، ماموریت، نتایج کلیدی مورد نظر کمیسیون و همچنین ارزش ها و رفتار خود و اهداف شرکتی خود را مشخص است.

چالش VFSC توسعه و اجرای استراتژی های مناسب برای دستیابی به این اهداف است. VFSC در کمیسیون می داند که یک بخش خدمات مالی به خوبی مدیریت شده و رو به رشد می تواند برای وانواتو به همراه داشته باشد و VFSC متعهد به اجرای آن است.

اصلاح قانون تجارت

VFSC با حمایت بانک توسعه آسیایی (ADB)، قوانین شرکت ها، ثبت شرکت ها و قانون و ورشکستگی در حال مدرن شدن است. این قوانین در 31 اوت 2015 منتشر شد.

همچنین، VFSC در حال انجام اصلاحات نهادی از نظر ارتقای استانداردهای حاکمیت شرکتی، قابلیت‌های نظارتی و ساختار سازمانی با هدف ایجاد وانواتو به عنوان یک مرکز مالی بین‌المللی مدرن و جذاب از لحاظ تجاری است.

شرکت و ارائه دهندگان خدمات اعتماد

FIRST INITIATIVE توسط کمیسیون خدمات مالی وانواتو (VFSC) برای کمک فنی به منظور توسعه چارچوب قانونی برای تنظیم و نظارت بر تامین کنندگان خدمات و شرکت (CTSP) مورد بررسی قرار گرفت.

کار بر اساس TA مطابق با بودجه صندوق بین المللی پول برای بررسی پیش نویس لایحه CTSP با الگوبرداری از قانون جزیره من ادامه خواهد یافت. این لایحه به تصویب مجلس رسیده و در انتظار انتشار در دفتر حقوقی کشور است.

تشکیلات سیاسی و اداری

جمهوری وانواتو یک دموکراسی پارلمانی مستقل است و دارای 52 نماینده پارلمان است که هر 4 سال یک بار انتخابات عمومی برای آن برگزار می شود. آخرین انتخابات ملی در اکتبر 2022 برگزار شد.

نتیجه گیری

VFSC یا کمیسیون خدمات مالی وانواتو، غعالت سازمان ها و شرکت های مختلفی را تحت نظارت خود خود قرار داده است. عملکرد مناسب این سازمان باعث شفافیت زیاد در بازارهای مالی می شود. VFSC دارنده رتبه سطح 4 در جهان است و اعتبار بالایی دارد. خدمات این سازمان شامل ایرانیان نمی شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.