تورم قیمت مصرف کننده – انگلستان

تورم قیمت مصرف کننده انگلستان

شاخص قیمت مصرف کننده مربوط به هزینه های مسکن برای مالکان در 12 ماه آخر سال 2023 به اندازه 7.3 درصد افزایش داشت که نسبت به 7.9 درصد در ماه می، کاهش داشته است.

تورم قیمت مصرف کننده – انگلستان، ژوئن 2023

در جریان بررسی تورم قیمت مصرف کننده و در یک بررسی ماهانه شاخص قیمت مصرف کننده یا همان CPI در ژوئن 2023 به میزان 0.1 درصد افزایش داشته در صورتی که در ژوئن 2022 به میزان 0.8 درصد افزایش داشته است.

کاهش قیمت سوخت باعث بیشترین سهم نزولی در نرخ های CPIH و CPI بوده است. در ژوئن 2023 شاهد بودیم که قیمت مواد غذایی نسبت به ژوئن 2022 افزایش کمتری داشت و باعث کاهش نرخ ها هم شد. در تغییر نرخ، هیچ سهم افزایشی جبران کننده ای وجود نداشت.

تورم قیمت مصرف کننده
تورم قیمت مصرف کننده - انگلستان 1

در بررسی تورم قیمت مصرف کننده مشخص شد CPIH اصلی به جز انرژی، غذا، الکل و تنباکو در 12 ماه منتهی به ژوئن 2023 به قدر 604 درصد با افزایش رو به رو شد که نسبت به نرخ ماه می که بالاترین در 30 سال گذشته و برابر با 6.5 درصد بود، کمتر است. نرخ سالانه برای کالاهای CPIH از 9.7 درصد به 8.5 درصد کاهش یافت. این در حالی است که نرخ سالانه خدمات CPIH نسبت به ماه می بدون تغییر و 6.3 درصد بود.

حرکت قابل توجه در قیمت ها

در ژوئن 2023 با کاهش نرخ تورم سالانه رو به رو بودیم که نشان دهنده تغییرات قیمت در قسمت حمل ونقل مخصوصا برای سوخت موتورها بود. علاوه بر این، کاهش قابل توجهی در قیمت مواد غذایی، نوشیدنی های غیر الکلی، کالاهای خانگی مثل مبلمان، تعرفه رستوران ها وهتل ها و غیره رخ داده است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.