کیف پول Escrow چیست؟ – کاربرد، اهمیت و مزایا

کیف پول Escrow چیست؟ - کاربرد، اهمیت و مزایا - کیف پول Escrow

بسیاری از افراد به به دست آوردن سود بیشتر، به سمت تجارت در ارزهای دیجیتال روی می آورند. در این میان، حساب Escrow کار شما را آسانتر می کند. حساب اسکرو از دارایی شما محافظت کرده و بهتر می توانید در فارکس اقدام به خرید و فروش ارزهاغی خارجی کنید.

بیشتر بخوانید: ویژگی های کیف پول امن – چه کیف پولی امن است؟

کیف پول ESCROW‌ چیست؟

حساب اسکرو حسابی است که توسط یک شخص ثالث برای نگهداری از دارایی شما برای تبادل بین دو طرف دیگر ایجاد می‌شود. زمانی که دو طرف با هم توافق کنند، یک طرف مبلغی را به حساب اسکرو پرداخت کرده و طرف دیگر آن را دریافت میکند.
ایجاد حساب اسکرو در معاملات ارزی کار بسیار مفیدی است. به طور کلی حساب اسکرو روش مناسبی است برای انتقال وجه بوده و می‌تواند تصفیه و پرداخت تجارت شما را راحت‌تر کند.

کاربرد حساب اسکرو

حساب اسکرو به عنوان یک واسطه ای آنلاین است که در معاملات نقش بسیار مهمی دارد. حساب اسکرو تا نهایی شدن معامله، پول را نزد خود نگه می دارد. وقتی معامله انجام شد، خریدار مبلغی به حساب اسکرو واریز می کند. این کار باعث می شود که فروشنده از قطعی بودن معامله مطمئن شود.

با کمک حساب اسکرو، تمامی اقدامات لازم برای طی کردن پروسه معامله انجام می شود. بعد از آنکه تمامی مراحل انجام شد، حساب اسکرو اقدام به تکمیل پرداخت کرده و با فروشنده تسویه می کند.

مزایای استفاده از حساب اسکرو‌

استفاده از حساب اسکرو مزایای زیادی دارد و به همین خاطر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. اکنون در ادامه می‌خواهیم به صورت مختصر از مزایای استفاده از حساب اسکرو نکاتی را ارائه دهیم.

کیف پول Escrow چیست؟ - کاربرد، اهمیت و مزایا - کیف پول Escrow
کیف پول Escrow چیست؟ - کاربرد، اهمیت و مزایا 1

محافظت از وجه شما

از آنجاییکه حساب اسکرو توسط یک شخص ثالث نظارت می شود، پول شما تا زمان اتمام معامله در امنیت است.

بیشتر بخوانید: کیف پول تراست ولت چیست؟

کاهش ریسک معامله

با حساب اسکرو، میزان ریسک عدم پرداخت وجه کمتر می شود و گیرنده از گرفتن پول مطمئن است.

شفافیت بالا

امکان مشاهده وجه و ردیابی آن در حساب اسکرو وجود دارد.

کاهش هزینه‌های تراکنش‌

هزینه تراکنش در حساب اسکرو خیلی کمتر است.

مزیتشرح
محافظت از وجه شما نگهداری وجه توسط شخص ثالث تا زمان تکمیل معامله
کاهش ریسک معامله اطمینان از دریافت وجه برای گیرنده و امکانات تجارت آسان برای استارتاپ
شفافیت بالا قابلیت مشاهده و پیگیری روند وجه توسط شما
کاهش هزینه‌های تراکنش هزینه کم افتتاح حساب و کاهش هزینه‌های برداشت و تراکنش

نکات لازم در انتخاب حساب اسکرو‌

در انتخاب حساب اسکرو و انتخاب مرکز ارائه دهنده آن باید دقت کافی داشته باشید. در ادامه می‌خواهیم به شما یک سری نکات لازم برای انتخاب حساب اسکرو ارائه دهیم تا با آگاهی کامل و اطمینان بالا بتوانید آن را انتخاب کنید.

کیف پول Escrow چیست؟ - کاربرد، اهمیت و مزایا - کیف پول Escrow
کیف پول Escrow چیست؟ - کاربرد، اهمیت و مزایا 2

امنیت حساب

تجارت فارکس به صورت آنلاین انجام می‌گیرد، بنابراین نیاز به یک حساب اسکرو فناوری ایمن دارد که بتواند حساب را در برابر جرائم سایبری محافظت کند. شما باید به سراغ یک موسسه مالی بروید که بهترین ویژگی‌های امنیتی را داشته باشد. حتماً برای انتقال وجه، اسکرو باید به اندازه کافی قابل اعتماد باشد و قبل از واریز و استفاده، باید تحقیقات لازم را در مورد آن انجام دهید.

هزینه و کارمزد‌

نکته مهمی که در ارتباط با حساب اسکرو باید آن را در نظر داشته باشید، هزینه‌ها و کارمزدهای مرتبط با آن است. برخی از موسسات مالی کمترین کارمزد را برای مشتریان در نظر می‌گیرند. این موسسات می‌توانند برای شما مناسب‌تر باشند، چون که می‌توانید هزینه‌های مربوط به تراکنش را کاهش دهید.

دسترسی به پشتیبانی مشتری‌

برخی زمان‌ها ممکن است حساب شما دچار مشکل شود و به کمک نیاز داشته باشید. شما باید از طریق موسسه مالی مربوطه پشتیبانی لازم را دریافت کنید، پس حتماً باید نوع حسابی را انتخاب کنید که برای مشتریان خود پشتیبانی اختصاصی ارائه می‌دهند. در این صورت در هر زمانی که بخواهید می‌توانید پرسش‌های خود را مطرح کرده و برای آن راه حل دریافت کنید.

شهرت و سابقه‌

حتماً قبل از انتخاب حساب اسکرو، شهرت و سابقه مالی موسسه را بررسی کنید و به سراغ برندهایی بروید که از اعتبار خوبی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول سخت افزاری برای ایرانیان

نتیجه گیری

استفاده از حساب اسکرو برای فعالیت در تجارت فارکس اهمیت زیادی دارد. این حساب می‌تواند از دارایی شما محافظت کند. همچنین از مزایای دیگر آن نیز می‌توانید بهره‌مند شوید. اما در انتخاب حساب اسکرو باید به امنیت، پشتیبانی، دسترسی، هزینه و کارمزد پایین آن دقت بیشتری داشته باشید. یک حساب اسکرو می‌تواند معامله شفاف‌تری را برای شما فراهم آورد تا اطمینان بیشتری به تجارت خود داشته باشید.

سوالات متداول

حساب اسکرو‌ چیست؟

حساب اسکرو حسابی است که توسط یک شخص ثالث برای نگهداری از دارایی شما برای تبادل بین دو طرف دیگر ایجاد می‌شود

حساب‌های اسکرو امنیت دارند؟

شما با مطالعه و تحقیق و قبل از واریز وجه باید از آن اطمینان پیدا کنید.

اهمیت استفاده از حساب اسکرو‌ در چیست؟

استفاده از یک حساب اسکرو Escrow می‌تواند به شما کمک کند تا این فرآیند را آسان‌تر انجام دهید.0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.