کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها

بازنگری توسط: سعید محمدی
کیف پول تراست والت

هر روزه شاهد گسترش بیشتر استفاده از بلاکچین و رمزارزها هستیم. در این میان کیف پول ها نقش مهمی برای همه تریدرها دارند. یکی از بهترین کیف پول هایی که می توانید از آن استفاده کنید، کیف پول تراست (Trust Wallet) است. این والت نرم افزاری است و امکانات بسیار خوبی در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر انجام همه امور مربوط به نگهداری و فروش رمزارزها، می توانید با این والت از برنامه های غیر متمرکز هم استفاده کنید.

در ادامه سعی می کنیم اطلاعات کاملی درباره کیف پول تراست (Trust Wallet) در اختیار شما قرار دهیم. شما هم برایتان سوال است که آیا تراست ولت تحریم است؟

برای آشنایی با چند کیف پول امن دیگر، پیشنهاد می دهیم این مطلب را هم بخوانید: امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول تراست (Trust Wallet)

این والت نرم افزاری، غیر متمرکز و قابل استفاده برای اندروید و ios می باشد. تراست والت غیر حضانتی بوده و کلیدهای خصوصی تان را در اختیار خود شما قرار می دهد بنابراین خیالتان از امنیت آن راحت است.

ویژگیTrust Wallet
دسترسیبرنامه موبایل، دسترسی و مدیریت آسان
تنوع کوین‌هاپشتیبانی از طیف وسیعی از توکن‌ها و آلت‌کوین‌ها
استیکینگاستیکینگ داخلی برای درآمد غیرفعال
دیفایادغام با برنامه‌های دیفای
رابط کاربریطراحی ساده و کاربرپسند
امنیتریسک این کیف پول از کیف پول های سرد بیشتر است
پشتیبانی مشتریگزینه‌های پشتیبانی مشتری محدود
مبالغ بزرگبرای ذخیره سرمایه های بزرگ ایده آل نیست
پشتیبانی از فیاتعدم وجود خرید مستقیم ارز فیات

ویژگی غیر حضانتی بودن یعنی چه؟ این ویژگی بدین معنی است که والت نمی تواند دارایی شما را مسدود کند و مورد خیلی مهمی هم محسوب می شود. این والت از بیشتر از 1 میلیون رمز ارز پشتیبانی کرده و 53 بلاکچین مختلف را هم ساپورت می کند.

نگاهی دقیق تر به تراست والت

این کیف پول اوپن سورس است و فضای کاملا ایمنی را در اختیار شما قرار می دهد. کلیدی که در اختیار شما قرار می گیرد کاملا اختصاصی و امن است. با این والت می توانید به ترید ارزهای مختلف پرداخته و با خیال راحت از بلاکچین های مختلف هم استفاده نمایید.

حفاظت و امنیت در این کیف پول در سطح بالایی قرار دارد. وقتی که یک حساب جدید ایجاد می شود نیازی به KYC وجود ندارد. امکان جالب دیگری که دارید این است که می توانید کلیدهای خصوصی خود را روی سرور والت ذخیره نکرده و در عوض بر روی دستگاه خودتان ذخیره نمایید تا خیالتان از این بابت هم راحت تر باشد.

کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها - تراست ولت
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها 1

ویژگی های والت تراست

اما شاید با خودتان بگویید مگر این کیف پول چه ویژگی هایی دارد که می گوییم کیف امن و خوبی است؟ در ادامه درباره این ویژگی ها بیشر صحبت خواهیم کرد.

ویژگی های مهم این والت عبارتند از:

 1. رابط کاربری حرفه ای
 2. استفاده رایگان
 3. امنیت بالا
 4. پشتیبانی از چندین ارز
 5. امکان کسب سود
 6. امکان انجام معاملات با کارت اعتباری
 7. دسترسی به برنامه های غیر متمرکز
 8. پشتیبانی حرفه ای
کیف پول تراست (Trust Wallet)
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها 2

1.     رابط کاربری راحت و خوبی دارد

حتما با ما موافقید که هیچ چیز به اندازه یک رابط کاربری سخت و پیچیده نمی تواند انسان را خسته کند. تراست والت در این زمینه یکی از بهترین هاست. سادگی رابط کاربری آن باعث می شود خیلی راحت بتوانید والت را دانلود، نصب و استفاده نمایید. کاربران تراست والت بیش از 10 میلیون نفر هستند که عدد بالایی محسوب می شود. یکی از نقاط قوت این والت این است که در سال 2018 با صرافی بایننس همکاری کرد و همین موضوع هم باعث شد تا حد زیادی به رشد دست پیدا کند.

2.     استفاده از آن رایگان است

با استفاده از کیف پول تراست (Trust Wallet) شما از یک کیف امن استفاده می کنید در حالی که نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای برای حق اشتراک ندارید. تنها پرداختی ای که لازم است، کارمزد تراکنش هاست که آن هم در همه والت ها وجود دارد. هزینه ای که برای کارمزد پرداخت می کنید در حقیقت به خود والت نمی رسد بلکه مربوط به استخراج کنندگان و یا زنجیره های اثبات سهام است.

3.     امنیت بالایی دارد

امینت این والت بالاست و علاوه بر آن به شما امکان می دهد تا تمامی اقدامات امنیتی را خودتان هم انجام دهید. می توانید از رمز یا اثر انگشت برای والت خود استفاده کنید. البته تراست والت احراز هویت دو عاملی ندارد که با رعایت دیگر نکات می توانید خیال خودتان را از بابت امنیت کامل کیف پول راحت نمایید.

با استفاده از این کیف پول می توانید از کلید دسترسی خصوصی استفاده کنید که تنها برای خودتان است و دیگران به آن دسترسی ندارند.

4.     از چندین ارز پشتیبانی می کند

همان طور که می دانید ارزهای دیجیتال تعداد بسیار بالایی دارند. برخی والت ها از یک یا تعداد محدودی ارز پشتیبانی می کنند و این موضوع برای تریدرهایی که با ارزهای مختلف کار می کنند مسئله مهمی است. تراست والت از ارزهای زیادی پشتیبانی می کند و از این بابت هم خیالتان راحت خواهد بود.

پشتیبانی از ارزهای مختلف

5.     می توانید سود به دست آورید

می توانید سرمایه تان را در این والت استیک کنید. در حقیت کوین ها را با نرخ بهره متفاوت در اختیار والت قرار می دهید و در عوض تراست والت به شما سود می پردازد.

اپلیکیشن تراست به شما گواهینامه PoS می دهد که قابلیت جمع آوری سود دارایی های دیجیتال را دارد.

6.     می توانید معاملات را از طریق کارت اعتباری انجام دهید.

یکی از قابلیت هایی که تراست والت در اختیار شما قرار می دهد این است که می توانید از طریق این اپلیکیشن و با کمک کارت اعتباری، رمزارزهای مد نظر خود را خریداری کنید. دیگر نیازی ندارید که برای خرید ارزهای مد نظر خود به صرافی های مختلف مراجعه کرده و بعد همه آن ها را در یک یا چند کیف پول نگه داری نمایید.

7.     به برنامه های غیر متمرکز دسترسی دارید

تراست والت یک مرورگر DApps دارد که باعث می شود ارتباط تان را گسترش دهید. این قابلیت کمک می کند افراد و کسب و کارهایی که می توانید از طریق ارزهای دیجیتال با آن ها مراودات مالی داشته باشید را پیدا نمایید.

8.     پشتیبانی خوبی دارد

تراست والت به شما اجازه می دهد نسخه پشتیبان داشته باشید. وقتی آدرس کیف پول را تنظیم می کنید یک عبارت 12 کلمه ای دریافت می کنید که برای ذخیره ایمن است. در صورتی که بعدا به هر دلیلی دسترسی تان به والت از بین برود می توانید این عبارت را وارد کرده و به حساب تان وارد شوید. هنگام نصب این عبارت را با دقت یادداشت کرده و در جایی نگه داری نمایید.

کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها - تراست ولت
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها 3

امنیت تراست ولت

تراست والت را می توان به عنوان یکی از امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال در نظر گرفت. اما چرا؟

 • می توانید کلید خصوصی را به جای ذخیره روی سرورکیف پول، بر روی دستگاه خودتان ذخیره نمایید.
 • برای دانلود و نصب این کیف پول نیازی به ارائه اطلاعات شخصی ندارید و علاوه بر این از اطلاعات شما به خوبی محافظت می شود.
 • اوپن سورس است و می توانید به کدهای آن دسترسی داشته باشید. امنیت این والت مرتبا توسط متخصصان چک می شود.
 • می توانید اطلاعات خود را در کمتر از 30 ثانیه بازیابی کنید.

مزایا و معایب تراست ولت

طبیعی است که این والت هم مانند هر والت دیگری مزایا و معایبی دارد.

مزایا معایب
می توانید کلید خصوصی را روی دستگاه خودتان ذخیره نمایید.با این که کیف پول امنی است اما به اندازه یک کیف پول سخت افزاری امن نیست.
می توانید به واسطه تراست والت از Kyber Network و مرورگر Web3 استفاده نمایید.از احراز هویت دو مرحله ای پشتیبانی نمی کند.
می توانید از این والت برای خرید اتریوم از طریق Coinbase , Shapeshift یا Changelly استفاده نمایید.
می توانید توکن های اتریوم و بسیاری کوین های دیگر را ذخیره نمایید.
کاربری راحت و ساده ای دارد.
می توانید به سادگی با dapp ارتباط برقرار کنید.
برای سیستم عامل های اندروید و iOS قابل استفاده است.

نحوه ساخت اکانت تراست والت

شما می توانید این برنامه را از گوگل پلی و یا اپ استور دانلود کرده ونصب نمایید. در صورتی که می خواهید به صورت جدی در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت کنید بهتر است یک سرور مجازی تهیه نمایید. پس از آن باید یک حساب کاربری افتتاح کنید. دقت کنید که اگر در این زمینه از پروکسی ها استفاده کنید ممکن است حساب تان مسدود شود.

نحوه ساخت اکانت تراست والت
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها 4
 • ابتدا برنامه را به درستی نصب نمایید.
 • پس از این که برنامه را باز می کنید روی گزینه ساخت والت جدید کلیک کنید.
 • قوانین نشان داده شده را بخوانید و سپس به مرحله بعد بروید.
 • در این مرحله هم برای امورپشتیبان گیری دکمه ادامه را بزنید.
 • یک عبارت 12 کلمه ای به شما نشان داده می شود. دقت کنید که لازم است این عبارت را در جایی امن نگه دارید. اگر اطلاعات خود را گم کنید این عبارت باعث می شود بتوانید به کیف پول تان دسترسی داشته باشید.
نصب تراست
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها 5

** پس از این که این مراحل را به درستی انجام دهید  برنامه را شما را به صفحه اصلی هدایت می کند.

کامزد برای کیف پول تراست

وقتی برنامه را نصب و راه اندازی می کنید، هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی شود. هزینه کارمزد تراکنش ها هزینه ای است که در این برنامه باید بپردازید که البته برای همه والت ها هم وجود دارد. این کارمزد یا به ماینرها پرداخت می شود و یا به زنجیره PoS.

شما می توانید هزینه های شبکه و تراکنش هایتان را در این برنامه مدیریت نمایید.

مثلا می توانید تراکنش های با اولویت بالا را با هزینه های بالاتر و تراکنش های با اولویت پایین را هم با هزینه کمتر پردازش نمایید.

کارمزدهای تراست

خوب است بدانید برای این که از  DAppsاستفاده کنید تراست والت هیچ هزینه اضافی ای از شما دریافت نمی کند.

رمزگذاری در تراست والت

می توانید برای ورود به برنامه رمز بگذارید تا امنیت آن بیشتر شود. برای این کار لازم است به قسمت setting رفته و سپس در قسمت security موارد لازم را انجام دهید.

رمزگذاری در تراست والت
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)، نحوه نصب و ویژگی ها 6
 • برای هر بار ورود و خروج به برنامه لازم است این رمز را وارد نمایید.
 • اگر رمزتان را فراموش کردید باز هم جای نگرانی نیست زیرا می توانید آن را بازیابی کنید.

پشتیبان گیری

تراست والت را باید روی گوشی نصب کنید و طبیعی است که به دلایل مختلفی ممکن است از دسترس شما خارج شود. پس چه باید کرد؟ برای این که چنین دردسرهایی برایتان درست نشود لازم است از ابتدا نسخه پشتیبانی از کیف پول تهیه نمایید. در حقیقت پشتیبان گیری در این والت همان کد 12 کلمه ای است که هنگام نصب به شما اعلام می شود. در صورتی که این کد در دسترس تان نباشد احتمال دارد دیگر نتوانید وارد برنامه شوید، بنابراین از این نظر باید کاملا مراقب باشید.

پشتیبان گیری

سخن پایانی

تراست والت یک کیف پول امن، غیر حضانتی و نرم افزاری است که از ارزهای مختلفی پشتیبانی می کند. می توانید برای افزایش امنیت آن، از رمزگذاری هم استفاده نمایید. از جمله مزایای آن این است که می توانید از کارت اعتباری برای پرداخت ها استفاده نمایید و عدم استفاده از احراز هویت دو مرحله ای هم از جمله معایب آن محسوب می شود.

امکان خرید ارز با تراست والت وجود دارد؟

قطعا. شما می توانید ارزهای مختلفی را از طریق این برنامه خریداری و ترید کنید یا برای ذخیره آن ها از والت استفاده نمایید.

موجودی را چگونه می توان نقد کرد؟

برای این کار لازم است اول توکن را با بیت کوین و یا اتریوم عوض کنید. پس از آن ازر را به صرافی می فرستید تا بتوانید آن را نقد کنید.

چقدر می توان به تراست والت اطمینان کرد؟

این برنامه کاملا امن است و می توانید با خیال راحت به آن اطمینان کنید اما به صورت کلی در این گونه موارد باید هوشیار باشید. تعیین رمز عبور می تواند امنیت برنامه را افزایش دهد.

این والت چه مزایایی دارد؟

امکان ذخیره کلید خصوصی روی دستگاه خودتان، دسترسی به Kyber Network و مرورگر Web3، پشتیبانی از ارزهای مختلف، رابط کاربری ساده، امکان ارتباط با dapp و قابل استفاده بودن برای هر دوی سیستم عامل های اندروید و آی او اس از مزایای این والت است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.