شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا – Philadelphia fed

بازنگری توسط: زینب اصغری
شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا - Philadelphia fed - رزرو فیلادلفیا

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا (Philadelphia fed) بر اساس نظرسنجی‌های انجام گرفته از چشم انداز کسب و کار تولید کنندگان در ناحیه سوم فدرال رزرو انجام شده است. شرکت کنندگان در این نظر سنجی از جهت تغییر فعالیت‌های تجاری و فعالیت در کارخانه‌های خود خبر می‌دهند.
این گزارشات شامل: اشتغال، ساعات کاری، سفارشات جدید و تکمیل نشده، محموله‌ها، زمان تحویل، موجودی‌ها، قیمت‌های پرداخت شده و قیمت‌های دریافتی است. شاخص بالای صفر نشان دهنده رشد کارخانه و شاخص زیر صفر نشان دهنده انقباض آن است.

نام شاخصفدرال رزرو فیلادلفیا
Philadelphia fed
شاملاشتغال، ساعت کاری، سفارشات جدید، محموله ها، زمان تحویل، موجودی ها، قیمت های پرداخت، قیمت های دریافتی
عدد مبناصفر
شاخص بالای صفر= رشد کارخانه و شاخص کمتر از صفر= تورم و انقباض اقتصادی

بیشتر بخوانید: شاخص DGO چیست؟

شاخص فدرال رزرو فیلادافیا چیست؟

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا، شاخص مهم منطقه ای فیلدلفیا در آمریکا است. این شاخص توسط نظرسنجی بانک فدرال از شرکت های منطقه به دست می آید. گزارشات این شاخص به صورت ماهانه منتشر می شود. در این شاخص وضعیت پیشرفت، پسرفت و یا بدون تغییر ماندن شرکت ها بررسی می شود.

ورود به وبسایت PhiladelphiaFED

صفحه توییتر فیلادلفیا فدریشن

اهمیت شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا در فارکس‌

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا می‌تواند در ارتباط با سلامت بخش تولید در منطقه فدرال رزرو فیلادلفیا اطلاعات ارزشمندی ارائه دهد. این شاخص در معاملات فارکس نقش اساسی دارد، چون در مورد سلامت بخش تولید که از اجزای کلیدی اقتصاد ایالت متحده است، اطلاعات به روزی ارائه می‌دهد.
معامله‌گران از این شاخص به عنوان شاخص اصلی عملکرد اقتصاد گسترده استفاده می‌کنند. زمانی که مقدار شاخص بالا باشد، نشان می‌دهد که بخش تولید در حال گسترش است و اگر مقدار شاخص پایین باشد، نشان می‌دهد که اقتصاد در حال انقباض است.
شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا تاثیر قابل توجهی بر ارزش دلار آمریکا در بازار فارکس دارد. شاخص قوی دلار را تقویت کرده و شاخص ضعیف، دلار را ضعیف می‌کند.

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا - Philadelphia fed - رزرو فیلادلفیا
شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا - Philadelphia fed 1

شاخص کلیدی سلامت تولید

شاخص رزرو فدرال فیلادلفیا‌ برای وضعیت صنعت تولید یک شاخص پیشرو است. تولید در ایالت متحده به عنوان بخش مهمی از اقتصاد است و اغلب اوقات می‌تواند نشان دهنده روندهای اقتصادی گسترده‌تری باشد.
این شاخص براساس نظرسنجی‌های انجام گرفته از تولید کنندگان منطقه فدرال رزرو فیلادلفیا و تغییرات ایجاد شده در بخش رشد کسب و کار است. در حالت کلی شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا می‌تواند سلامت کلی اقتصاد در این بخش را اندازه‌گیری کند.

تاثیر بر ادراکات و روند بازار‌

اطلاعات جمع‌آوری شده از شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا می‌تواند به شدت بر ادراکات‌ بازار تاثیر بگذارد. اگر این شاخص رشد مثبتی نشان دهد، یعنی رشد خوبی در بخش تولیدی انجام گرفته است و بیانگر اقتصاد سالم است. در مقابل، اگر شاخص منفی باشد، یعنی رشد اقتصادی کند شده است.

ارزش پیش‌بینی گرایش‌های اقتصادی ملی‌

بخش تولید منطقه فیلادلفیا‌ اغلب با عنوان یک بخش کوچکی از اقتصاد ملی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین فیلادلفیا می‌تواند در مورد جهت‌گیری اقتصادی ایالت متحده، سیگنال‌های اولیه‌ای ارائه دهد. معامله‌گران از این اطلاعات اولیه می‌توانند برای پیش‌بینی روندهای اقتصادی گسترده استفاده کنند.

تاثیرگذاری بر سیاست‌های فدرال رزرو

شاخص فدرال رزرو‌ فیلادلفیا همچنان نقش مهمی در شکل دادن به سیاست‌های پولی فدرال رزرو دارد. داده‌های تولیدی ضعیف و قوی می‌تواند تاثیر زیادی بر تصمیمات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره بگذارند. این می‌تواند بر بازارهای مالی تاثیر مستقیمی داشته باشد.
معامله‌گران باید از این تغییرات بالقوه آگاه باشند، چون این تغییرات است که تاثیر عمیقی از قیمت سهام تا ارزش دلار می‌گذارد.

بیشتر بخوانید : مدیریت ریسک در فارکس چیست؟

نحوه محاسبه شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا

همانطوریکه در بالا به آن اشاره کردیم، شاخص تولید رزرو فیلادلفیا در ایالت متحده بر اساس پاسخ ارائه شده به نظرسنجی‌های ماهانه ارسال شده به تولید کنندگان محاسبه می‌شود. این نظرسنجی شامل سوالاتی است که جنبه‌های مختلف تولید از جمله اشتغال، قیمت، سفارشات جدید و محموله‌ها را بررسی می‌کند.
هر پاسخ یک شاخص انتشار ارائه می‌دهد که از درصد افزایش گزارش کل پاسخ‌دهندگان منهای درصد کاهش گزارش محاسبه می‌شود. سپس شاخص کلی از میانگین این شاخص‌های انتشار استخراج می‌شود.

اجزای کلیدی شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا

‌شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا دارای چندین مولفه کلیدی است که از فعالیت‌های تولیدی دید جامعی ارائه می‌دهد. این اجزا شامل:

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا - Philadelphia fed - رزرو فیلادلفیا
شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا - Philadelphia fed 2

شاخص سفارشات جدید

این شاخص تغییرات تعداد سفارشات جدید دریافت شده توسط تولیدکنندگان را اندازه‌گیری می‌کند. افزایش سفارشات عموما نشان‌دهنده رشد در فعالیت تولیدی است.

شاخص حمل و نقل

این شاخص نشان‌دهنده تغییرات در حجم کالاهای ارسال شده توسط تولید کنندگان است که در مورد تقاضا برای کالاهای تولیدی بینشی ارائه می‌دهد.

شاخص اشتغال‌

این شاخص نشانگر تغییرات در سطوح اشتغال تولیدی است. افزایش اشتغال اغلب به معنای گسترش در بخش تولید است.

شاخص قیمت‌های پرداختی‌

این شاخص تغییرات قیمت‌هایی که تولید کنندگان برای مواد اولیه و لوازم پرداخت می‌کنند را اندازه‌گیری می‌کند. افزایش این شاخص در واقع فشارهای تورمی را نشان می‌دهد.

شاخص قیمت‌های دریافتی‌

این شاخص نشانگر تغییرات قیمت‌هایی است که تولیدکنندگان برای کالاهای خود دریافت می‌کنند. شاخص قیمت‌های دریافتی در مورد سودآوری بینشی ارائه می‌دهد.

تاثیر شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا بر بازار فارکس

معاملات فارکس تحت تاثیر شاخص‌های اقتصادی مختلفی قرار دارند که جهت حرکت بازار را تعیین می‌کنند. شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا ایالت متحده یکی از این شاخص‌ها است که معامله‌گران باید به دقت آن را رصد کنند.
شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا یک فشارسنج کلیدی برای بررسی سلامت تولید در منطقه شرقی ایالت متحده است. نوسانات آن می‌تواند تاثیر قابل توجعی بر ارزش دلار آمریکا در بازار فارکس داشته باشد.
اگر شاخص بالا باشد، نشان‌دهنده گسترش فعالیت‌های تولیدی است و دلار آمریکا وضعیت مثبتی دارد. بنابراین در بازار معاملاتی، دلار در برابر سایر ارزها ارزش بیشتری خواهد داشت. اما اگر فعالیت‌های تولیدی کمتر شود، ارزش دلار کمتر خواهد شد.

عملکرد شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا تاثیر بر دلارتاثیر بر بازار فارکس
شاخص بالاقیمت بالاروند مثبت
شاخص پایینقیمت کمروند منفی

تجزیه و تحلیل شاخص برای تصمیمات معاملاتی‌

تجارت در فارکس زمانی موفقیت‌آمیز خواهد بود که از شاخص‌های مختلف اقتصادی، درک و تفسیر درستی انجام شود. یکی از مهمترین شاخص‌هایی که در بازر فارکس تاثیر عمیقی داشته و لازم است که مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد، شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا است.

استفاده از شاخص برای پیش‌بینی بازار‌

شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا اطلاعات مهمی در مورد سلامت اقتصاد در بخش تولید را می‌دهد. به کمک این اطلاعات می‌توان تغییرات احتمالی در بازار فارکس را پیش‌ بینی کرد. البته این شاخص به تنهایی نمی‌تواند ابزار مهم برای پیش‌بینی محسوب شود، پس شما باید این شاخص را در کنار سایر شاخص‌های دیگر به کار ببرید.

زمان‌بندی معاملات براساس شاخص

معامله‌گران فارکس به زمان‌بندی بسیار اهمیت می‌دهند. با انتشار شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا نوساناتی در بازار ایجاد می‌شود که می‌تواند خطرات و یا فرصت‌هایی را به همراه داشته باشد.

کاهش خطرات

تجارت در بازار فارکس دارای ریسک‌های ذاتی است که بیشتر با نوسانات بازار و شاخص‌های اقتصادی نسبت دارد. زمانی که از شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا تحلیل درستی انجام شود، می‌تواند تا حد زیادی خطرات در بازار فارکس را کاهش داد.

درک نوسانات بازار

نوسانات بازار فارکس‌ در واقع همان افزایش و یا کاهش قیمت‌ اوراق بهادار مالی در بازه زمانی خاص است. اغلب اوقات نوسانات ایجاد شده در بازار فارکس ناشی از اخبار، گزارش‌های مالی و رویدادهای اقتصادی است.
اگر داده‌های منتشر شده متفاوت با انتظارات بازار باشد، در نرخ فارکس نوساناتی ایجاد می‌شود. این حرکات غیرمنتظره ممکن است باعث ضرر معامله‌گران شود. بنابراین، درک نوسانات بازار و علل آن برای ابداع استرانژی‌ های مربوط به مدیریت ریسک بسیار اهمیت دارد.

نتیجه‌گیری

شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا یکی از تاثیرگذارترین‌ شاخص‌ها در بازار فارکس است. داده‌های این شاخص بر روند صعودی و نزولی دلار تاثیر داشته و می‌توانند وضعیت بازار را تغییر دهند. شما با تحلیل درست این شاخص در کنار سایر شاخص‌ها می‌توانید درک بهتری از وضعیت بازار در آینده به دست آورید.

سوالات متداول

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا چیست؟

شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا گزارشی از سوالاتی است که برای کارمندان و صاحبان صنایع شرکت در بخش تولید فیلادلفیا، نیوجرسی و دلاور‌ ایجاد شده است.

آیا شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا می‌تواند سود معاملات را تضمین کند؟

خیر شما با احتیاط باید پیش بروید و این شاخص را در کنار سایر شاخص‌ها و تحلیل‌ها استفاده کنید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.