استراتژی فارکس بدون اندیکاتور | آموزش کامل

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور | آموزش کامل - فارکس بدون اندیکاتور

استفاده از روش هایی برای انجام معاملات و تریدها در انواع مختلف بازار های سرمایه، از فارکس گرفته تا بورس را استراتژی معاملاتی می گوییم. هر کدام از این استراتژی ها نقاط ضعف و قوت خود را دارد، اما موضوعی که مهم است، این است که این تحلیل ها و استراتژی ها منطبق بر ذهنیت و هوش خود معامله گر است. استراتژی های فوق در بازاری مانند فارکس به عنوان بزرگ ترین بازار سرمایه دنیا، بسیار حیاتی هستند. دسته ای از آنها به صورت پیش فرض و عمومی وجود دارند که استراتژی فارکس بدون اندیکاتور از جمله ی این موارد است که به صورت موردی درباره ی آن بحث خواهیم کرد.

با خانه بورس ایران – ایتسکا همراه باشید.

هر فرد معامله گر در بازارهای سرمایه، فارغ از میزان سرمایه به کار گرفته شده، این روش ها را به صورت منحصر بفرد و شخصی سازی شده برای خود دارد و ابعاد مختلف شخصیتی و علمی خود را در برآیندی از روش ها جمع کرده و استراتژی خود را معین می کند.

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

آموزش ترید در فارکس بدون اندیکاتور

آنچه در این مقاله خواهید آموخت پنهان

به کار گیری بهترین استراتژی های ترید در فارکس باید شامل مواردی مانند، سودآوری، مورد اطمینان بودن، سادگی در اجرا، شفافیت و تا حدی ریسک پذیری باشد. این شاخص ها را در تمامی روش های مورد استفاده ی خود رعایت کرده و به دنبال ایجاد تعادل در آنها باشید.  خصوصا در مورد بازار فارکس به دلیل وسعت اقدام و عوامل موثر در رشد و نزول، فرد باید با ذهن و تحلیل خود تصمیم بگیرد و منطق خود را داشته باشد اما باید این منطق را مبتنی بر اصول تعریف شده ای کند که به شما معرفی خواهیم کرد.

اندیکاتور چیست؟

اندیکاتور، یک معیار برای آمار است. همه آن ابزار هایی که به وسیله آنها بتوانیم یک تحلیل ریاضی و عددی از وضع موجود و وضع آینده داشته باشیم. طبیعی است که این تحلیل ها همگی بر مبنای داده های قبلی و گذشته صورت می گیرد و الگوهایی از نمودار را برای آینده مشخص می کنند و عموما به دو گروه اندیکاتور های اقتصادی و تکنیکال تقسیم می شوند.

نقش تحلیل تکنیکال در فارکس بدون اندیکاتور

استفاده از اندیکاتورها به عنوان یک وسیله ریاضی و البته دقیق نیازمند آموزش های قبلی و یادگیری تحلیل بنیادی است که اغلب با مشکلات و برداشت های متفاوتی همراه است. آنچه که هدف تحلیل های امروزی است استفاده از تحلیل های تکنیکال بدون اندیکاتور هستند. برای این مورد باید چارت ها را مورد آنالیز و بررسی قرار داد و در راستای تحلیل دقیق از شرایط موجود باید نسبت به مشاهده ی نتایج نیز بسیار تیز بین باشیم.

نحوه معامله در فارکس بدون اندیکاتور
استراتژی فارکس بدون اندیکاتور | آموزش کامل 1

در حالت کلی در اجرای تحلیل های تکنیکال خصوصا در بازارهایی مانند فارکس، برخلاف آنچه در تحلیل های فاندامنتال و بنیادی آموخته ایم، باید نسبت به گذشته و سابقه ی مشخصی از یک نمودار و چارت دقت کنید. این مدت زمان بررسی می تواند از ساعت گذشته تا روز گذشته در نوسان باشد. رفتار نمودار در این مدت زمان نشان دهنده ی بسیاری از اتفاقات آینده نیز خواهد بود. این رفتار شامل، صعود نمودار به سمت بالا در مسیر صعودی و البته تماس آن با حدود مشخص شده ی شما باشد.

همچنین باید نوسان و تغییرات موثر آن را در بازه های پایین و حالات نزولی مورد تحلیل قرار دهید. اینجاست که شکل رفتار نمودار در دامنه های پایین و البته قله ها، تشکیل دانش عمومی و بسیار گران بهایی خواهند داد که فارغ از بررسی اندیکاتور اطلاعات موثر و به درد بخوری را در اختیار تریدرها قرار خواهد داد.

بیشتر بخوانید : بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

آنچه که در تحلیل تکنیکال بدون استفاده از اندیکاتور بسیار حیاتی است، توجه به تجربه های بدست آمده است. این تجربیات را باید در بازه های زمانی دقیق مورد تحلیل قرار داد و تعیین مدت زمان این بازه ها بسیار کلیدی است. به طور مثال در بازارهایی مانند فارکس به دلیل اینکه پوزیشن های باز شده حداکثر در مدت زمان یک دقیقه مورد معامله قرار می گیرند و یا بسته می شوند، بنابراین بازه های زمانی را به مدت سی دقیقه و سی عدد از این پوزیشن ها در نظر گرفته و مبنای تحلیل و مشاهدات خود را در این بازه تنظیم می کنیم.

همچنین باید توجه اصلی خود را به تعداد و میزان افت و خیز های چارت در این بازه ی زمانی متمرکز کنیم. با استفاده  از تعدادی خطوط رونده، تحلیل های خود را انجام و روند ترند را تشخیص دهیم. این ممکن نخواهد بود مگر با استفاده دقیق از فرم ها و انواع کندل استیک ها، که قابلیت یادگیری الگوها (پترن) و نقاط حمایتی و مقاومتی را به ما بدهد. مفهوم بسیار کلیدی دیگر در تحلیل بدون اندیکاتور، استفاده از مناطق کلیدی است.

این مناطق کلیدی را با به کارگیری ساختارها (استراکچرها) بر روی خطوط روند و موج شماری می توانید شناسایی کنید و البته که تخصص و سرعت عمل در این زمینه کاملا وابسته به میزان مهارت قبلی شما در تشخیص آنهاست. بدین معنا که تجربه به کارگیری این مفاهیم نقش اول را در تحلیل ایفا می کند. جایی که غیبت اعداد و ارقام وجود دارد و هیچ داده ریاضی برای تحلیل نیست و فقط باید بر تجربه تکیه کرد. نقش آموزش را در این بحث بسیار جدی بگیرید. اساتیدی که در زمینه معرفی مفاهیمی مانند کندل شناسی و زون شناسی فعالیت می کنند، در صورت تخصص بالا می توانند بسیار دانش شما را ارتقا دهند.

فارکس بدون اندیکاتور
استراتژی فارکس بدون اندیکاتور | آموزش کامل 2

تمرین عملی تحلیل

برای اجرای یک تمرین عملی از خطوط حمایتی و مقاومتی بر روی یک نمودار شروع کنید. خطوط روند و ترند را مشخص کنید. به دنبال مناطق کلیدی در نمودار مورد نظر باشید. مناطق کلیدی، مناطقی هستند که در آنها قیمت نسبت به روند واکنش نشان می دهد. با ترسیم این خطوط کمکی و با دانشی که قبلا از کندل شناسی و موج شماری در دسترس شماست، می توانید ترید های اولیه را آغاز کنید. شروع کار با دانش اولیه نسبتا مناسب می تواند کمک بسیاری به شما در تبدیل شدن تان به یک تریدر موفق کند.

هرچند باید بدانید که استفاده ی عملی از دانش تان را نباید فراموش کنید. آنچه که در کف بازار رخ می دهد و نمودارهایی که عملا برای تحلیل مقابل شماست، واکنش های طبیعی و غیرقابل پیش بینی را دارند که الگوهای ذهنی بسیار گرانبهایی را در اختیار شما قرار خواهند داد. اگر به سوال اول برگردیم، به این نکته اشاره خواهیم کرد که تحلیل بدون اندیکاتور در فارکس و سایر بازارهای سرمایه ممکن است اما شروطی برای موفقیت دارد.

تعدادی از این شروط را در طول مقاله به شما معرفی کردیم و گفتیم که تجربه ی عملیاتی شما در بازار فارکس حرف اول را در تحلیل نمودارها خواهد زد. هر مقدار دانش تئوری در شما وجود داشته باشد، تا زمانی که به صورت عملی در معامله تزریق نشود نتیجه ای قابل سنجش ندارد. بنابراین نتایج معاملات خود را با استفاده از همین تحلیل های بدون اندیکاتور، تدوین کنید و آنها را برای بازه های زمانی مشخص نگهداری نمایید. در زمان های مشابه به سراغ آنها بروید و استراتژی های موثر خود را از میان آنها بیرون کشیده و به کار ببندید. راه موفقیت از همین تجربیات ظاهرا تلخ می گذرد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.