افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا

افزایش اعتماد مصرف کننده در ایالات متحده

افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا در ژوئن بهبود یافت. برای مدت 2 ماه این اعتماد در حال افزایش بود و در ژوئیه 2021 به بالاترین حد خود رسید.

در ارزیابی های متعدد از افراد مختلف مشخص شد بسته به شرایط کسب و کار و به صورت کلی بازار کار، شاخص وضعیت از 155.3 درصد در ماه قبل به 160.0 بهبود پیدا کرده است.

بر اساس چشم انداز کوتاه مدت مصرف کنندگان، شاخص تجارت از 80.0 در ژوئن به 88.3 بهبود پیدا کرده است.

نکته مهم این است که انتظارات در سطح بالای 80 قرار گرفته و رکورد بالایی از نظر تاریخی محسوب می شود. با وجود این که نرخ بهره افزایش یافته است، مصرف کنندگان باز هم خوش بین هستند که تورم کمتر شده و بازار کار بهتر از این پیش برود. پیش بینی می شود قبل از پایان سال یک روند در این زمینه تجربه می شود هر چند مصرف کنندگان در این باره کمتر متقاعد می شوند. افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا توانسته است توجه همگان را به خود جلب کند.

افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا
افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا 1

افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا

دانا پترسون به عنوان اقتصاد دان ارشد در هیات کنفرانس گفته است افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا قابل توجه است به شکلی که اعتماد مصرف کننده در جولای 2023 به بالاترین سطح خود رسیده است که در واقع منعکس کننده شرایط کنونی و انتظارات می باشد. اطمینان را می توان در تمامی گروه های سنی و سطوح مختلف درآمدی از جمله درآمدهای بالاتر از 100000 دلار و کمتر از 50000 دلار مشاهده کرد.

همچنین پترسون در ادامه گفت ارزیابی ها از شرایط فعلی در ماه ژوئیه با در نظر گرفتن دیدگاه های روشن تر از شرایط شغلی افزایش یافته و مشاغل زیاد شده اما به دست آوردن آن ها هم آسان نیست. در نظرسنجی های انجام شده بیشتر خانواده ها وضعیت زندگی شان را خوب توصیف کرده اند و تعداد افرادی که این وضعیت را بد می دانند کاهش قابل توجهی داشته است. این تغییر می تواند به دلیل کاهش تورم و نیز ادامه حمایت از درآمد ناشی از اشتغال باشد.

در 6 ماه آینده احتمالا وضعیت مالی با بهبود بیشتری مواجه شده و نشان دهنده شرایط بهتر برای همه کسب و کارها خواهد بود. این می تواند از باور مصرف کنندگان هم بیاید که معتقدند شرایط بازار کار مطلوب است و مطلوب باقی خواهد ماند. البته دستمزدها رشد آهسته ای داشته و درآمدها در سطح کمی افزایش خواهد داشت. همه این ها به افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا مربوط است.

برخی مصرف کنندگان می گویند تا حدی احتمال دارد که رکود رخ دهد و البته در ماه جولای تعداد این افراد بیشتر هم شده است و این احتمال را هم قوی تر می دانند. شاخص انتظارات در این ماه به بالاتر از 80 رسیده و این در حالی است که رکود نسبت به اوایل سال جاری کاهش یافته است.

در بررسی های مختلف مشخص می شود که مصرف کنندگان همچنان می خواهند خدمات مختلفی مثل سفر، تفریح، قمار یا غیره را در برنامه شان کاهش داده و بیشتر برای خدمات ضروری هزینه کنند. مواردی که خواندید تنها برخی از جنبه های مختلف افزایش اعتماد مصرف کننده در آمریکا می باشد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.