آدرس IP چیست؟ – تفاوت آدرس های IP پویا و استاتیک

آدرس IP چیست؟

آدرس IP چیست؟

آدرس IP یک آدرس منحصربفرد می باشد که با استفاده از آن می توان یک دستگاه را در اینترنت و یا در یک شبکه محلی شناسایی کرد. IP مخفف Internet Protocol بوده و شامل مجموعه قوانینی می باشد که بر فرمت داده های ارسال شده در شبکه نظارت می کند.

در واقع آدرس های IP شناسه ای برای هر دستگاه هستند که امکان ارسال اطلاعات میان دستگاه های موجود در شبه را ایجاد می کنند. آدرس IP راهی برای ایجاد تمایز میان روتر ها ، رایانه ها و وبسایت های موجود در شبکه بوده و بخش مهمی از نحوه کار اینترنت را تشکیل می دهد.

آدرس های IP پویا و استاتیک

در این بخش به بررسی آدرس های IP پویا و استاتیک  می پردازیم. در یک سرویس اینترنتی معمولی مسکونی، هر بار که وصل می‌ شوید، آدرس IP یکسانی دریافت نمی ‌کنید. در عوض، ارائه‌ دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شما آدرسی را از مجموعه‌ای که مالک آن است به شما اختصاص می ‌دهد. این سیستم برای کاهش سرعت فرسودگی آدرس های IPv4 اختراع شده است.

فرض بر این است که تعداد مشتریان ISP که در هر زمان متصل هستند همیشه کمتر از تعداد کل مشتریان است. بنابراین، ISP می تواند با استفاده از یک سیستم آدرس دهی پویا، از داشتن آدرس های کمتری خلاص شود. ISP ها معمولاً از این سیستم برای مشتریان تجاری استفاده نمی کنند، به ویژه برای آن دسته از مشتریانی که سرورهای وب خود را اجرا می کنند. این به این دلیل است که آدرس IP تبلیغاتی که در سرورهای DNS ثبت شده است به URL مورد استفاده برای وب سایت شرکت پیوند می یابد.

در این سناریوها، شرکت باید هر سرور DNS در جهان را هر زمان که ISP آدرس متفاوتی را به سرویس اتصال شرکت اختصاص می دهد، بروز کند. این بسیار پیچیده خواهد بود، بنابراین شرکت ها معمولاً یک آدرس IP اختصاصی برای سرورهای وب خود دریافت می کنند. بسیاری از VPN ها آدرس های IP پویا را نیز اختصاص می دهند. معمولاً سرویس‌های VPN دارای تعداد کمی آدرس برای هر یک از سرورهای خود هستند.

آنها گروه‌هایی از مشتریان را به‌طور تصادفی به هر یک از آدرس ‌هایی که در هنگام اتصال کاربران دارند، اختصاص می ‌دهند. برخی از خدمات VPN آدرس های IP ثابت را به صورت پیش فرض یا به عنوان یک گزینه ارائه می دهند. سرویس VPN آدرس IP استاتیک مشترک نسبت به سرویس IP پویا استاندارد مزایایی دارد. در جایی که یک آدرس IP ثابت یک افزونه اختیاری است، این آدرس ها نسبت به همتایان پویا خود کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

ممکن است به دلیل اقدامات افراد دیگری که آن آدرس IP را به اشتراک می ‌گذارند، همچنان آزادی اینترنت شما مختل شود، اما با اشتراک‌گذاری کمتر کاربران، احتمال قرار گرفتن آن آدرس در لیست سیاه کاهش می‌ یابد. مدل آدرس IP ثابت مشترک به صورت استاندارد در سرویس NordVPN ارائه می شود. این پیکربندی واقعاً مزایای زیادی نسبت به سیستم آدرس IP پویا ارائه شده توسط سایر VPN ها به شما نمی دهد.

تنها محافظت اضافی که از چنین پیکربندی دریافت می‌کنید این است که اگر آن یک آدرس VIP مشترک در لیست سیاه قرار گیرد، همه مشتریان NordVPN فلج می‌ شوند، بنابراین به احتمال زیاد شرکت آن آدرس را خیلی سریع تغییر می ‌دهد. بسیاری از شرکت های VPN از ارائه آدرس های IP اختصاصی خودداری می کنند. دلیلش این است که آنها نگران محافظت از هویت مشتریان خود هستند.

حتی اگر یک شرکت VPN گزارش‌های آدرس IP را نگه نداشته باشد، اگر کسی برای سوابق VPN حکم دادگاه دریافت کند، می ‌توان نقشه‌برداری یک به یک بین یک آدرس IP اختصاصی نماینده و یک مشتری را از طریق جزئیات حساب مشتری به سرعت کشف کرد. هر نوع فرمول آدرس اشتراکی به ارائه دهنده VPN این امکان را می دهد که ردیابی اتصالات را از طریق کاربر نهایی مسدود کند.

آدرس های IP اختصاصی و مزایای آنها

یک آدرس IP اختصاصی به اشتراک گذاشته نمی شود و فقط به یک مشتری اختصاص داده می شود. سناریوهای مختلفی وجود دارد که یک آدرس IP اختصاصی ممکن است مفید باشد، به عنوان مثال، برای اجرای یک تجارت یا ترید، بازی و وبگردی می توان از این آدرس آی پی ها استفاده کرد.

همه به دنبال ناشناس ماندن کامل نیستند. به ویژه، کسانی که می خواهند سرورهایشان کشف شود، حریم خصوصی نمی خواهند. آدرس IP اختصاصی سریع ترین، ارزان ترین و ساده ترین راه برای غلبه بر اثرات سیستم تخصیص آدرس پویا است که ISP ها استفاده می کنند. با یک آدرس IP اختصاصی VPN، می توانید وب سرور کسب و کار کوچک خود را با یک سرور بزرگتر روبرو کنید که قادر به جذب حملات DDoS است.

همچنین می توانید از یک طرح خدمات اینترنتی مسکونی بسیار ارزان تر استفاده کنید. افراد آگاه به حریم خصوصی می توانند از VPN به عنوان آدرس سرور بازی های خانگی استفاده کنند. همچنین می توانند یک آدرس IP ثابت دریافت کنند که به آنها امکان می دهد به کامپیوترهای خانگی که به عنوان سرور فایل اجرا می شوند، متصل شوند. با یک سرویس آدرس IP اختصاصی، می توانید آدرس سرور خانه خود را بدون نگرانی از تغییر دوره ای آن آدرس تبلیغ کنید.

آیا IP های اختصاصی امن تر هستند؟

IP های اختصاصی عموماً ایمن تر از IP های مشترک هستند. IP های اختصاصی لایه ای از امنیت را فراهم می کنند، زیرا فقط می توانند توسط یک کاربر یا سرور در یک زمان استفاده شوند، در حالی که با یک IP مشترک، چندین کاربر ممکن است آدرس یکسانی را به اشتراک بگذارند.

امنیت آدرس IP اختصاصی
امنیت آدرس IP اختصاصی

بنابراین، اگر یک کاربر در یک IP اختصاصی باشد، هر فعالیت مخربی که از همان آدرس IP سرچشمه می گیرد، می تواند به منبع ردیابی شود یا به راحتی مورد هدف قرار گیرد. علاوه بر این، داشتن یک آدرس IP منحصر به فرد می تواند به محافظت در برابر حملات brute-force یا سایر تهدیدات سایبری مانند فیشینگ و بدافزار کمک کند، زیرا وقتی که آدرس شما توسط شخص دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود. همچنین عوامل مخرب نیز برای هدف قرار دادن شما با مشکل مواجه خواهند شد.

علاوه بر این، برخی از وب‌سایت‌ ها ممکن است از شما بخواهند که از یک IP اختصاصی برای دسترسی به آنها استفاده کنید، و از آنجایی که این وب‌سایت ‌ها اغلب ایمن‌تر هستند، داشتن IP خودتان می‌تواند مرور آن سایت‌ ها را ایمن‌تر کند. در حالی که استفاده از IPهای مشترک عموماً ایمن است، IPهای اختصاصی یک لایه حفاظتی اضافی ارائه می دهند که می تواند در برخی موارد مفید باشد.

با توجه به آنچه گفته شد، ذکر این نکته ضروری است که داشتن یک IP اختصاصی به تنهایی ایمنی یا امنیت در برابر تهدیدات سایبری را تضمین نمی کند. همچنان مهم است که عادات امنیتی آنلاین خوب مانند استفاده از رمزهای عبور قوی، فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای برای حساب ‌ها در صورت امکان و اجتناب از کلیک کردن روی پیوندها یا پیوست ‌های مشکوک را تمرین کنید. بنابراین امنیت از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین سایت خرید آی پی ثابت است.

آیا VPN های IP ثابت رایگان وجود دارد؟

اکثریت قریب به اتفاق VPN ها از IP های مشترک چرخشی استفاده می کنند، به این معنی که شما نمی توانید هر بار انتخاب کنید که به همان سرور متصل شوید. این امکان وجود دارد که بتوانید یک VPN رایگان بیابید که دارای برخی IP های ثابت باشد، با این حال، ما به طور کلی به دلایل حفظ حریم خصوصی و امنیتی استفاده از آنها را توصیه نمی کنیم.

IP های ثابت می توانند به راحتی برای ردیابی عادات آنلاین شما به شما استفاده شوند، و VPN های رایگان برای ردیابی کاربران خود و ایجاد جریان درآمد شناخته شده اند که گزارش ها را نگه می دارند. این برعکس کاری است که یک VPN قرار است انجام دهد، یعنی ارائه حریم خصوصی آنلاین.

VPN های رایگان دارای سیاست های حفظ حریم خصوصی هستند که به آنها امکان می دهد داده های شما را به اشخاص ثالث مانند تبلیغ کنندگان و کارگزاران داده بفروشند. همچنین آنها اغلب حاوی نرم افزارهای جاسوسی در برنامه های خود هستند تا به ردیابی شما کمک کنند.

vpn رایگان
vpn رایگان

علاوه بر ردیابی کاربران خود، VPN های رایگان از نشت و عدم رمزگذاری رنج می برند. این به این معنی است که VPN حتی ابتدایی ترین محافظت را در برابر ردیابی به شما ارائه نمی دهد. در نتیجه، شبکه ‌های محلی، وب‌سایت ‌ها و ISP‌ها همچنان می‌ توانند آنچه را که به صورت آنلاین انجام می ‌دهید، نظارت کنند.

این باعث می شود استفاده از VPN های رایگان یک خطر بزرگ برای داده های شما و سلامت دستگاه های شما باشد. بنابراین، حتی اگر موفق به یافتن یک IP استاتیک شوید، ما قویاً توصیه می‌کنیم بدون در نظر گرفتن اعتبار قبلی و سیاست ‌های حفظ حریم خصوصی، از آن استفاده نکنید. با این تفاسیر پیدا کردن بهترین سایت خرید آی پی ثابت بسیار مهم است و با توجه به مطالبی که ما در بالا بیان کردیم، خرید ای پی بهترین روش برای دریافت وی پی ان امن و دسترسی به اینترنت آزاد است.

نحوه یافتن و خرید بهترین VPN ها برای دریافت IP اختصاصی یا ثابت

همه VPN ها گزینه IP اختصاصی یا ثابت را ارائه نمی دهند. حتی تعداد کمتری از این VPN ها با کیفیت هستند. در زیر به برخی از نکات مهم در انتخاب بهترین سایت خرید آی پی ثابت و وی پی ان اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید : بهترین سایت خرید vpn آی پی ثابت

آدرس های IP اختصاصی یا ثابت

هر VPN به شما این امکان را می دهد که یک آدرس IP اختصاصی یا ثابت را دریافت کنید. تفاوت این است که یک آدرس IP اختصاصی فقط توسط شما استفاده می شود. ممکن است یک IP ثابت با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شود، اما هر بار که به سرور متصل می شوید یکسان باقی می ماند. در حالی که آدرس‌ های IP ثابت اغلب رایگان هستند، آدرس ‌های IP اختصاصی تقریباً همیشه هزینه اضافی دارند.

سرورهای سراسر جهان

دسترسی به سرورهای بیشتر از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین سایت خرید آی پی ثابت است. VPN هایی که به طور ایده آل آدرس های IP اختصاصی و ثابت را در مکان های مختلف ارائه می دهند، از بهترین گزینه ها برای انتخاب می باشند.

سرعت

برخی از VPN ها (مانند NordVPN) جزو سریع ترین VPN ها هستند. اتصالات پرسرعت آنها را برای پخش جریانی با وضوح بالا در زمان تماشای آنلاین فیلم از اینترنت (حتی در 4K) ایده آل می کند. همچنین با پهنای باند نامحدود، آنها به شما این امکان را می دهند که تا جایی که دوست دارید بدون نگرانی در مورد کاهش اتصال، تورنت کنید.

رفع انسداد

یکی از مزایای اصلی VPN این است که باید به شما امکان دسترسی به محتوای مسدود شده جغرافیایی را بدهد. این ممکن است یک سرویس پخش محبوب، یک سایت خبری، پلت فرم رسانه های اجتماعی یا حتی حساب بانکی آنلاین شما باشد. اگر به طور منظم به خارج از کشور سفر می کنید، این نوع VPN ها بسیار مفید هستند.

امنیت

حداقل یک VPN با کیفیت رمزگذاری AES 256 بیتی، محافظت از نشت DNS و یک سوئیچ kill را ارائه می دهد. امنیت از مهم ترین فاکتورها در انتخاب بهترین سایت خرید آی پی ثابت است.

حریم خصوصی

جدا از محافظت در برابر تهدیدات امنیتی، یک VPN باید از حریم خصوصی شما در برابر جاسوسان محافظت کند. این ممکن است ISP یا حتی دولت کشور شما باشد. به همین دلیل، ضروری است که از VPN استفاده کنید که لاگ های کاربران را شناسایی نکند. بنابراین در انتخاب بهترین سایت خرید آی پی ثابت باید به پشتیبانی از مشتریان و محافظت از کاربران توسط وب‌سایت ارائه دهنده وی پی ان، توجه کنید.

سهولت استفاده

استفاده از همه برنامه های VPN به خصوص برای مبتدیان آسان نیست. بهترین VPN ها به شما امکان می دهند تنها با یک یا دو کلیک به یک سرور متصل شوید. اگر به کمک نیاز دارید، چت زنده 24 ساعته و7 روز هفته و پشتیبانی ایمیل در دسترس شما خواهد بود.

قیمت

قیمت از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین سایت خرید آی پی ثابت است. در زمان خرید از یک وب‌سایت ارائه دهنده وی پی ان به هزینه اشتراک های ماهانه آن توجه کنید و پس از بررسی دقیق اقدام به خرید نمایید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.