ارز دیجیتال کاسپا (KASPA) چیست؟ | نحوه استخراج

بازنگری توسط: سعید محمدی
ارز دیجیتال کاسپا چیست؟

ارز دیجیتال کاسپا KASPA (KAS) یک ارز PoW است که از پروتکل کاملا اختصاصی خود، با نام GHOSTDAG استفاده میکند. یکی از ویژگی های این پروتکل این است که میتواند همزمان چندین بلاک ایجاد کند و با این کار، سرعت بسیار بالاتری نسبت به دیگر پروتکر ها دارد.

ارز دیجیتال کاسپا (KASPA)

آنچه در این مقاله خواهید آموخت پنهان

این ارز در واقع یکی از پلتفرم های بلاکچین است که سعی در رفع محدودیت های آن دارد. می پرسید چه محدودیت هایی؟ منظور محدودیت های مختلفی در زمینه هایی مثل امنیت و مقایس پذیری است.

ماینرها در این شبکه درخواست هایشان را به سرعت انجام می دهند. علاوه بر این به روز رسانی های مختلف هم در اختیار آن ها قرار می گیرد.

ویژگیتوضیح
پروتکلاثبات کار (PoW) با پروتکل GHOSTDAG
سرعت بلاکدر حال حاضر 1 بلاک در ثانیه، با هدف 10 بلاک در ثانیه در آینده
سرعت تراکنشسریعتر از بلاک چین های سنتی به دلیل GHOSTDAG
قیمت فعلی$0.15 (تا تاریخ 11 مارس 2024)
ارزش بازار3.4 میلیارد دلار (تا تاریخ 11 مارس 2024)

ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) به عنوان سریع ترین و مقیاس پذیرترین ارز در سطح 1 شناخته می شود. این ارز تا حد بیت کوین امن است و شاید برای همین است که با آن مقایسه می شود. کاسپا اجماع بیت کوین را ساده سازی کرده و در اختیار کاربران قرار داده است.کاسپا مشکلات مقیاس پذیری را حل کرده و هم چنین انعطاف و ایمنی بیشتری دارد.

آینده ارز دیجیتال کاسپا (KASPA)

همه تریدرها وقتی به یک ارز و سرمایه گذاری در آن فکر می کنند ابتدا می خواهند بدانند آینده آن ارز چگونه خواهد بود؟ البته باید بدانید که دنیای کریپتو می تواند پر از اتفاقات عجیب و غریب و غیر قابل پش بینی باشد با این حال پیش بینی های زیادی درباره آینده ارز کاسپا وجود دارد. استفاده درست و اصولی از داده های به دست آمده با روش های تکنیکال می تواند تا حدی ما را متوجه وضعیت آینده این ارز کند. با این حال همیشه احتمال هم دارد که شرایط طور دیگری پیش برود.

در هر صورت اکثر پیش بینی های انجام شده برای کاسپا به شکلی است که بر اساس آن ها باید به آینده این ارز، حسابی امیدوار باشیم.

شخصا تصور میکنم که ارز دیجیتال کاسپا، یکی از ارز های بسیار آینده دارد در فضای کریپتو کارنسی باشد. هدف من این نیست که در این مقاله به شما توصیه مالی کنم و توصیه کنم که این ارز را خریداری کنید (یا نکنید) این یک توصیه مالی نیست اما من، حتما این ارز را برای چند سال آینده در کیف پول خود نگهداری خواهم کرد.

سعید محمدی – مدیر وبسایت ایتسکا

ارز دیجیتال کاسپا (KASPA) چیست؟ | نحوه استخراج -
ارز دیجیتال کاسپا (KASPA) چیست؟ | نحوه استخراج 1

چرا کاسپا مورد توجه همه قرار گرفته است؟

شاید این سوال در ذهن تان ایجاد شده باشد که چرا این روزها زیاد درباره ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) صحبت می شود؟ مهم ترین ویژگی این ارز این است که نرخ بلوک بالایی داشته و سطح امنیت آن هم بالاست. علاوه بر این ها، سیاست پولی آن منحصر به فرد است و این هم خودش موضوع مهمی است که باعث کاهش گازهای گلخانه ای می شود.

جنبهجزئیات
پروتکل و اجماعKASPA از پروتکل GHOSTDAG استفاده می کند که به بلاک های موازی اجازه می دهد تا همزمان وجود داشته باشند و آنها را به طور توافقی مرتب کند. بلاکچین یک blockDAG است که عملکردی امن با نرخ بلاک بالا و زمان تأیید پایین را تضمین می کند.
بنیانگذاران و جامعهتوسط یوناتان سومپولینسکی، دانشجوی پسادکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه هاروارد تأسیس شده است. یک پروژه منبع باز مبتنی بر جامعه بدون حاکمیت مرکزی است. توسعه دهندگان اصلی عبارتند از Shai Wyborski، Michael Sutton، Mike Zak، Elichai Turkel و Ori Newman.
ویژگی های منحصر به فرد– نرخ بلاک بالا: در حال حاضر 1 بلاک در ثانیه، با هدف 10 یا 100 بلاک در ثانیه.

کیف پول کاسپا

یکی از موضوعات مهم درباره هر ارز این است که چه کیف پولی برای آن مناسب است و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

کیف پول این ارز امنیت بالا و البته رابط کاربری راحتی دارد. حتی اگر مبتدی هستید هم می توانید به راحتی با این کیف پول کار کنید در حالی که چندین لایه امنیتی از داده های شما محافظت خواهد کرد.

ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) سه نوع کیف پول وب، دسکتاپ و خط فرمان دارد.

کیف پول کاسپا
ارز دیجیتال کاسپا (KASPA) چیست؟ | نحوه استخراج 2

برای ایجاد و شروع کار با کیف پول کاسپا باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا به سایت اصلی این ارز وارد شوید.
  • از طریق گزینه مشخص شده یک کیف پول جدید برای خودتان بسازید.
  • عبارت پشتیبان 12 کلمه ای را نزد خود حفظ کرده و به صفحه اصلی کیف پول تان بازگردید.
  • از گزینه “دریافت آدرس” در صفحه اصلی کیف پول استفاده کرده و برای اشتراک با منابع وجوه از آن استفاده نمایید.کیف کد QR را هم برای استفاده های مربوطه در اخیتارتان می گذارد.
  • اکنون می توانید به سادگی از کیف پول استفاده نمایید.

ویژگی های مهم کاسپا

اکنون خوب است با ویژگی های مهم ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) آشنا شوید.

ویژگی های مهم کاسپا
تایید بی وقفه و سریع
استفاده از گره های محیطی
مقیاس پذیری فوق العاده
امنیت زیاد

تایید سریع

مهم است که دفتر کل به شکلی فوری تایید شود تا تراکنش ها بتوانند سریع انجام شده و ادغام های لازم هم با سرعت مناسب شکل بگیرد. کاسپا سعی کرده است تا حد امکان از تاخیرها بکاهد و در این زمینه یکی از پیشروها محسوب می شود.

استفاده از گره های محیطی

ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) از گره های محیطی استفاده می کند تا جلوی تمامی سوء استفاده های احتمالی را بگیرد. حریم خصوصی همه کاربران در این پروتکل حفظ می شود.

مقیاس پذیری بالا

این پروتکل از موتوری سریع و مقیاس پذیر استفاده می کند و  پرداخت ها به خوبی پیگیری می شوند. این روند باعث می شود تراکنش ها سریع پیش رفته و مقیاس پذیری هم بالا باشد.

امنیت بالا

همان طور که گفتیم این ارز امنیتی مشابه بیت کوین دارد و این موضوع به شدت مهم است. البته تغییراتی در سیستم های امنیتی این دو ارز دیده می شود با این حال ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) غیر متمرکز است به شکلی که همه افراد می توانند به ایمن تر بودن آن کمک کنند.

خرید ارز کاسپا

این ارز را هم می توانید مانند دیگر ارزها از صرافی های مختلف بخرید. نکته ای که باید بدانید این است که این ارز را نمی توانید همچون دیگر ارزها به صورت مستقیم و از طریق پول فیات بخرید. می توانید ابتدا بیت کوین بخرید و سپس آن را به کاسپا تبدیل نمایید. صرافی های مختلفی مثل کوینکس، هات بیت و غیره این ارز را ارائه می دهند.

ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) - ویژگی ها و خرید
ارز دیجیتال کاسپا (KASPA) چیست؟ | نحوه استخراج 3

سخن پایانی

همان طور که گفتیم کاسپا یک ارز امن و مقیاس پذیر است. محبوبیت این ارز به حدی است که افراد زیادی آن را جایگزین بیت کوین می دانند. برای خرید ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) می توانید از طریق صرافی های مختلف اقدام نمایید.

به صورت کلی دنیای کریپتو نوسان های زیادی دارد و نه در مورد کاسپا و نه هیچ ارز دیگری نمی توان با قاطعیت صحبت کرد. برای این که احتمال موفقیت تان در این فضا بیشتر باشد سعی کنید به صورت مداوم به دانش و تجربه تان در این حوزه بیفزایید.

سوالات متداول

آیا باید ارز دیجیتال کاسپا را از صرافی های خاص خریداری کرد؟

خیر. تنها نکته مهم این است که به صورت کلی باید با صرافی های معتبر و شناخته شده کار کنید.

آیا این ارز امن است؟

این ارز را به عنوان یکی از امن ترین ارزهای دیجیتال می شناسیم به طوری که امنیت آن هم ردیف بیت کوین قرار می گیرد.

ارز دیجیتال کاسپا چیست؟

ارز دیجیتال کاسپا (kaspa) به عنوان سریع ترین و مقیاس پذیرترین ارز در سطح 1 شناخته می شود. این ارز تا حد بیت کوین امن است و شاید برای همین است که با آن مقایسه می شود. کاسپا اجماع بیت کوین را ساده سازی کرده و در اختیار کاربران قرار داده است.کاسپا مشکلات مقیاس پذیری را حل کرده و هم چنین انعطاف و ایمنی بیشتری دارد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.