آموزش صرافی کوکوین KuCoin–ثبت نام در کوکوین

صرافی کوکوین kucoin

معرفی صرافی کوکوین KuCoin

صرافی کوکوین KuCoin در آگوست سال 2017 راه اندازی شد و این شرکت در سنگاپور واقع می باشد. این صرافی بین المللی حدود 900 ارز دیجیتال را پشتیبانی کرده و می توان انتخاب بسیار گسترده تری در خرید ارز های دیجیتال نسبت به صرافی های دیگر داشت. این صرافی چندین ارز مهم فیات جهانی را نیز پشتیبانی می کند.

این پشتیبانی از ارز های فیات باعث شده است شارژ کردن حساب صرافی کوکوین بسیار راحتتر بوده و با روش های مختلف ، حتی با کارت های اعتباری نیز بتوان حساب خود را شارژ کرد. میانگین حجم معاملات روزانه این صرافی بیش از 1 میلیارد دلار در روز می باشد. شرکت مادر این صرافی Mek Global Limited می باشد. این صرافی ICO ها را نیز ارائه می کند و در این زمینه شهرت جهانی جهانی دارد. رتبه صرافی کوکوین در جهان سوم بوده و جز 10 صرافی برتر و معتبر در جهان می باشد.

لیست کامل : کدام صرافی های ارز دیجیتال مناسب ایرانیان هستند؟

نام صرافیکوکوین
سال تاسیس2017
محل حضورسنگاپور
تعداد کوین های پشتیبانی کننده915 مورد
معادلات روزانهبیش از 1 میلیارد دلار
شرکت مادر MekGlobalLimited
جدول توضیح در خصوص صرافی کوکوین

آموزش ویدئویی ثبت نام در صرافی کوکوین

آموزش صرافی کوکوین KuCoin

در این مقاله به آموزش صرافی کوکوین از ثبت نام تا نحوه معامله و … پرداخته ایم. یکی از مشکلات صرافی کوکوین KuCoin این است که رابط کاربری آن کمی گیج کننده بوده و برای مبتدیان کمی مشکل است. ولی به مرور زمان یادگیری و استفاده از آن بسیار راحت خواهد بود.

ثبت نام در کوکوین

برای ثبت نام در کوکوین KuCoin ابتدا باید وارد سایت صرافی کوکوین شده و همانطور که در شکل نشان داده شده است ، برای ثبت نام روی Sign Up کلیک کنید.

صفحه اصلی صرافی کوکوین
صفحه اصلی صرافی کوکوین

در صفحه باز شده می توانید با استفاده از ایمیل و یا شماره تلفن خود در این صرافی ثبت نام کنید. صرافی کوکوین برای ایرانیان تحریم می باشد. و اگر تشخیص دهند شما از ایران به این صرافی وصل شده و معامله می کنید حساب شما بلوکه خواهد شد. پس با شماره موبایل خود ثبت نام نکنید . با استفاده از یک ایمیل معتبر مراحل ثبت نام را طی کنید. در ادامه آموزش های لازم در این خصوص داده خواهد شد.

ثبت نام در کوکوین
ثبت نام در کوکوین

در قسمت ایمیل ، ایمیل مورد نظرتان را وارد کرده و روی گزینه Send کلیک کنید تا کد تایید به ایملیتان ارسال گردد. کد تایید ارسال شده از طرف صرافی را در قسمت مشخص شده در شکل وارد کنید. در کادر بعدی یک کلمه عبور با قابلیت دشواری حدس زدن برای خود وارد کرده و بر روی Sign Up کلیک کنید تا ثبت نام کوکوین شما تکمیل گردد.

حساب کاربری صرافی کوکوین
حساب کاربری صرافی کوکوین

انتقال تتر از نوبیتکس به کوکوین

یکی از ویژگی های جالب صرافی کوکوین این است که به راحتی می توانیم حساب خود را شارژ کنیم. ساده روش انتقال تتر از نوبیتکس به کوکوین می باشد. یعنی ابتدا کیف پول تتر خود در نوبیتکس را به صورت ریالی شارژ کرده و بعد آن را به کوکوین انتقال دهیم. توجه کنید برای انجام این کار باید در هر دو صرافی نوبیتکس و کوکوین ثبت نام کرده باشید. حال وارد حساب کاربری خود در نوبیتکس شده و مقداری تتر بخرید. برای انجام این کار از منو ها روی بازار های اصلی کلیک کرده و تتر/تومان را انتخاب کنید.

ویدئو آموزش انتقال تتر از نوبیتکس به کوکوین

خرید تتر از نوبیتکس
خرید تتر از نوبیتکس

بعد از خرید تتر باز از منو ها قسمت حسابداری و بعد برداشت کلیک کرده و از لیست ارز هایی که مشاهده می کنید در مقابل نام تتر روی برداشت کلیک کنید.

برداشت تتر از نوبیتکس
برداشت تتر از نوبیتکس
انتقال تتر از نوبیتکس به کوکوین
انتقال تتر از نوبیتکس به کوکوین

در اولین کادر باید مشخص کنید چه میزان تتر می خواهید به صرافی کوکوین انتقال دهید. در کادر بعدی باید آدرس کیف پول مقصد که در اینجا آدرس کیف پول تتر شما در کوکوین است وارد کنید. برای دریافت آدرس کیف پول تتر کوکوین وارد حساب کاربری خود در صرافی kucoin شده و روی گزینه Deposit کلیک کنید.

دریافت شماره کیف پول کوکوین
دریافت شماره کیف پول کوکوین

در قسمت نوع ارز Tether را انتخاب کرده و بعد بستر انجام تراکنش را مشخص سازید. به دلیل کارمزد پایین تر ما از از بستر TRC20 استفاده می کنیم. وقتی روی  TRC20کلیک کنید آدرس کیف پولتان مشخص خواهد شد. آن را کپی کرده و دوباره به صرافی بایننس برگشته و کد را در قسمت آدرس کیف پول مقصد کلیک کنید.

در قسمت انتقال وجه نوبیتکس میزان کارمزد نیز مشخص و برابر با 0.8 تتر می باشد. این مقدار قابل تغییر نمی باشد. حال روی ایجاد درخواست برداشت کلیک کنید. بعد از این عمل بعد از حدود نیم تا یک ساعت حساب کوکوین شما شارژ خواهد شد.

واریز به کوکوین

برای واریز به کوکوین در صفحه اصلی این صرافی روی گزینه Deposit کلیک کنید.

حساب کاربری صرافی کوکوین
حساب کاربری صرافی کوکوین

این صرافی چندین ارز مهم و پرکاربرد فیات مانند یورو ، دلار ، پوند و … را پشتیبانی می کند و می توان بسیار راحت این حساب را شارژ کرد. حال ارز مورد نظر را فیات و یا ارز دیجیتال انتخاب کرده و شماره کیف پول صرافی خود را کپی کرده و به این آدرس مبلغ مورد نظر خود را ارسال کنید .

شارژ حساب صرافی کوکوین
شارژ حساب صرافی کوکوین
کپی آدرس کیف پول کوکوین
کپی آدرس کیف پول کوکوین

در این صرافی حساب معاملاتی با حسابی که شارژ کرده اید متفاوت بوده و برای معامله باید با استفاده از این حسابی که شارژ کرده اید حساب معاملاتی خود را نیز شارژ کنید و به معامله بپردازید.

برداشت از حساب و احراز هویت دو مرحله ای کوکوین

برای برداشت از حساب کوکوین در صفحه اصلی صرافی روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

حساب کاربری صرافی کوکوین
حساب کاربری صرافی کوکوین

حال از شما خواسته می شود ابتدا مراحل احراز هویت را طی کنید. روی Edit اول کلیک کنید تا احراز هویت دو مرحله ای انجام شود. دقت کنید این صرافی ایرانیان را تحریم کرده است و نباید در آن احراز هویت شماره موبایل انجام داد. و بهتر است احراز هویت گوگل را انجام دهید.

برداشت وجه از حساب کوکوین
برداشت وجه از حساب کوکوین

در این صفحه روی گزینه Send code کلیک کنید تا یک کد به ایمیلتان ارسال گردد. ایمیل خود را چک کنید و شماره را در کادر مربوطه وارد کنید. تا وارد مرحله بعد شوید.

ارسال کد به ایمیل
ارسال کد به ایمیل

حال باید اپلیکیشن Google Authenticater را در گوشی خود نصب کرده و روی علامت + در اپلیکیشن کلیک کنید. حال یا گزینه بارکد را انتخاب کرده و بارکد صفحه نمایش را اسکن کنید و یا کدی را که در زیر بارکد مشاهده می کنید ، در گزینه Enter a Set Up Key موجود در اپلیکیشن گوگل در گوشی خود وارد کنید. و روی Active کلیک کنید. تا احراز هویت به پایان برسد.

اسکن بارکد صرافی KuCoin
اسکن بارکد صرافی KuCoin
مرحله پایانی احراز هویت
مرحله پایانی احراز هویت

محدودیت برداشت در صرافی کوکوین

اگر به قسمت Withdrow (برداشت وجه) در حساب کاربری خود در صرافی kucoin مراجعه کنید . به صورت آزمایشی مبلغی را برای برداشت انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که حداکثر مبلغ قابل برداشت در صرافی کوکوین در هر روز 1 بیت کوین می باشد. و شما در یک روز حداکثر به مبلغ یک بیت کوین می توانید از حسابتان برداشت داشته باشید.

ورود به صرافی کوکوین KuCoin

برای ورود به صرافی کوکوین KuCoin ابتدا وارد صفحه اصلی این صرافی شده و روی Login کلیک کنید.

صفحه اصلی صرافی کوکوین
صفحه اصلی صرافی کوکوین

در صفحه باز شده ایمیل و پسورد خود را که هنگام ثبت نام مشخص کرده اید وارد کنید .

وارد کردن ایمیل
وارد کردن ایمیل

اگر اطلاعات را درست وارد کرده باشید ، و مراحل احراز هویت دو مرحله ای را به درستی طی کرده باشید ، وارد مرحله وارد کردن کد 2FA خواید شد و باید از اپلیکیشن گوگل که در گوشی خود نصب کرده اید کدی را که هر دو دقیقه یک بار توسط اپلیکیشن تولید می شود ، در این کادر وارد کنید. حال وارد حساب کاربری خود خواهید شد.

وارد کردن کد 2FA
وارد کردن کد 2FA

البته اگر از همان ابتدا از روش اسکن With QR code استفاده کنید بسیار راحتتر و با استفاده از اپلیکیشن گوگل می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

معامله مارجین صرافی کوکوین

این صرافی این امکان را در اختیار مشتریانش قرار می دهند تا از اهرم حداکثر 1:10 استفاده کنند. البته صرافی های دیگر اهرم های بالاتری را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. حواستان باشد اهرم بالاتر یک مزیت نمی باشد و طبق آمار بیشتر از 90 درصد افرادی که از اهرم استفاده می کنند ، سرمایه خود را از دست می دهند. استفاده از اهرم فقط برای افرادی مفید است که بسیار حرفه ای و با تجربه هستند و می توانند روند بازار را تشخیص دهند. این افراد زمانی که از روند بازار مطمئن شدند ، اقدام به استفاده از اهرم خواهند کرد.

البته استفاده از مارجین در این صرافی به 36 ارز دیجیتال مهم محدود می شود. به عنوان مثال اگر سرمایه شما 100ترون می باشد ، با استفاده از اهرم 1:10 می توانید با 1000 ترون به معامله بپردازید. البته همانطور که سود حاصل از مارجین زیاد می باشد در صورت زیان نیز ضرر زیادی شامل حال تریدر خواهد شد.

آموزش معاملات فیوچرز در صرافی کوکوین

برای معاملات فیوچرز در کوکوین وارد حساب خود شده و در همان صفحه اصلی روی منوی Futures کلیک کنید.

معاملات فیوچرز در کوکوین
معاملات فیوچرز در کوکوین
معاملات فیوچرز ارز دیجیتال
معاملات فیوچرز ارز دیجیتال

همانطور که در شکل بالا می بینید در کوکوین می توانید هم با USDT هم ارز های دیجیتال معاملات فیوچرز انجام دهید. اگر می خواهید با ارز های دیجیتال معاملات آتی داشته باشید روی تب COIN کلیک کنید. در صرافی کوکوین می توان با ارز های بیت کوین ، اتریوم ، پولکادات و ریپل معاملات فیوچرز انجام داد. یکی از ارز هی را که کاملا تحلیل کرده و روند آن را تشخیص دادید ، انتخاب کرده و پوزیشن sort و یا long باز کنید.

نحوه خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین

برای آموزش خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین به لینک زیر مراجعه کنید.

kucoin قابل اطمینان

امنیت صرافی KuCoin خوب می باشد و تاکنون هیچ گزارشی از هک شدن حساب های کاربری این صرافی گزارش نشده است. سطح امنیتی این صرافی در حد امنیت بانک ها می باشد. این صرافی از پروتکل های امنیتی ویژه ای استفاده می کند. از موارد مهم امنیت حساب کاربران ، احراز هویت دو مرحله ای ، سوال امنیتی ، رمز عبور معامله Trade ، رمز عبور ورود به حساب کاربری ، تایید تلفن و محدود کردن IP ها می باشد.

آیا صرافی کوکوین ایرانیان را تحریم کرده است؟

متاسفانه صرافی کوکوین برای ایرانیان تحریم است. و ایرانیان اجازه ثبت نام و احراز هویت در این بروکر را ندارند. البته ایرانیان زیادی از این صرافی جهت خرید ارز های دیجیتال و معامله با آنها استفاده می کنند. البته با وجود اینکه امکان احراز هویت برای ایرانیان با پاسپورت ایرانی مقدور نیست و صرافی کوکوین تحریم است ، ولی بدون فیلترشکن و یه راحتی می توان در سایت kucoin وارد شد.

فقط کافیست اجازه ندهید این صرافی تشخیص دهد که شما از ایران به کوکوین وصل شده اید. برای ثبت نام و معامله بهتر است از VPN هایی که در هر بار اتصال آدرس IP شما را تغییر نمی دهند ، استفاده کنید. برای این منظور بسیاری از افراد از VPS برای وصل شدن به این صرافی استفاده می کنند. VPS سرور مجازی یک کشور دیگر می باشد که برای استفاده از آن باید مبلغی را پرداخت کنید.

برای تهیه سرور مجازی می توان از شرکت های هاستینگ راهنمایی خواست. این شرکت ها سرور مجازی مخصوص ترید را نیز به فروش می رسانند. با توجه به تحریم های پی در پی ایرانیان توسط صرافی های بین المللی بهتر است در این صرافی ها احراز هویت شماره موبایل را انجام نداده و به محض تشخیص صرافی از ایرانی بودن شما در صرافی هایی که ایرانیان را تحریم کرده اند ، هر چه سریعتر موجودی خود را در موعد مقرر از صرافی خارج کنید.

صرافی کوکوین KuCoin
صرافی کوکوین KuCoin

محدودیت صرافی کوکوین

یکی از مشکلات اصلی صرافی کوکوین این است که رابط کاربری آن ساده نبوده و مدت زمانی طول می کشد تا کاربر با محیط آن آشنا شود. از طرف دیگر در این صرافی موجودی حساب معاملاتی با حساب صرافی جدا بوده و برای انجام معامله باید حساب معاملاتی خود را با حسابی که آن را شارژ کرده اند ، شارژ کنند.

این عمل برای بسیاری از افراد گیج کننده بوده و حتی گاها سوالاتی پیش می آید که موجودی حساب خود را کمتر مشاهده می کنند و یا صفر مشاهده می کنند. زیرا ممکن است مقداری موجودی در حساب معاملاتی باشد و موجودی حساب کلی کمتر نشان داده شود . و برای برداشت باید ابتدا پول را از حساب معاملاتی به حساب عادی صرافی انتقال داده و بعد برداشت کرد.

مشکل دیگری که معمولا برای کاربران ایرانی پیش می آید این است که افرادی که از VPN ها با IP ثابت استفاده می کنند ، در صورت قطعی اینترنت و یا مشکلات دیگر ممکن است آدرس IP آنها تغییر پیدا کند. در این صورت صرافی تشخیص خواهد داد که شما از یک کشور تحریم شده از این صرافی استفاده می کنید و حساب شما را بلوکه کند. البته در صورت بروز این مشکل ، برداشت وجه از این صرافی ممکن می باشد. ولی دردسر ها و مراحل خاص خودش را دارد.

کارمزد کوکوین kucoin fees

کارمزد کوکوین نسبت به صرافی های دیگر نسبتا پایین تر است. این صرافی برای شارژ حساب هیچ کارمزدی دریافت نمی کند و به صورت رایگان می توانید حساب خود را شارژ کنید. البته برای برداشت وجه کارمزد دریافت می شود که مقدار کارمزد آن برای هر ارز دیجیتال متفاوت است. میزان کارمزد معاملاتی برای انجام معاملات برابر با 0.1 درصد می باشد. این صرافی در تلاش است تا برای معاملات خود کمترین کارمزد دریافت کند. البته کسانی که رمز ارز مخصوص این صرافی یعنی کوکوین شیرز KCS را خریداری کرده و معامله کنند ، در معاملات خود تخفیف خواهند گرفت.

پشتیبانی صرافی کوکوین KuCoin

پشتیبانی صرافی کوکوین KuCoin بسیار عالی بوده و تمامی ساعات شبانه روز می توانید با پشتیبانی این صرافی در ارتباط باشید. روش هایی از قبیل چت آنلاین ، سوالات متداول ، پشتیبانی از تلفن همراه و مرکز راهنمایی کوکوین و … مشتریان در صورت بروز مشکل و یا هر گونه سوال از نحوه استفاده از صرافی گرفته تا سوالات دیگر می توانند با پشتیبانی مطرح کرده و راهنمایی های لازم را کسب کنند. صرافی کوکوین در شبکه اجتماعی نیز بسیار فعال بوده و از راه های مختلف از مشتریان پشتیبانی می کند. مانند : اینستاگرام ، توئیتر ، تلگرام ، فیس بوک ، Reddit ، فیس بوک و Medium .

ارز کوکوین

ارز کوکوین با نام Kcs یک ارز دیجیتال بر اساس شبکه اتریوم بوده و خدمات انتقال وجه آسان و با امنیت بالا را ارائه می کند. ارز کوکوین از ۷۰ آلت کوین پشتیبانی می کند. صرافی کوکوین برای مشتریانی که ارز کوکوین دارند خدمات متنوعی ارائه می کند. یکی از این خدمات تقسیم نصف درآمد حاصل از معاملات با مشتریان صاحب ارز کوکوین است. البته میزان تخصیص درآمد به مشتری متناسب با مقدار ارز کوکوینی است که مشتری در اختیار دارد.

مشتریانی که ارز kcs را خریداری کرده اند برلی معانلات خود تخفیف ۵۰ درصدی دریافت خواهند کرد. سیستم معاملاتی ارز کوکوین از از یک سخت افزار قدرتمند استفاده می کند. و انجام تراکنش ها در این ارز دیجیتال بدون تاخیر است. ارز کوکوین از سیستم مالی چند لایه و پیشرفته بهره می برد و در صورت بروز حوادث سخت افزاری مشکلی پیش نیامده و سیستم ثبات خود را حفظ خواهد کرد.

ارز های صرافی کوکوین

صرافی کوکوین ازجمله صرافی های معتبر در جهان‌ است که ارز های دیجیتال بسیار زیادی را پشتیبانی می کند. در زمان نگارش این مقاله (۲۰ نوامبر ۲۰۲۱) صرافی kucoin ۹۱۵ ارز دیجیتال را پشتبانی کرده و این ۹۱۵ ارز قابل خرید ، معامله و سرمایه گذاری می باشد. این صرافی به دلیل پشتیبانی از بسیاری از ارز های دیجیتال و نیز خرید ارز های تازه متولد شده مشتریان زیادی را به سوی خود جذب کرده است.

صرافی کوکوین احراز هویت

با توجه به تحریم های موجود احراز هویت kucoin با پاسپورت ایرانی مقدور نمی باشد. البته با وجود عدم داشتن احراز هویت باز هم می توان در این صرافی ثبت نام کرده و به خرید و فروش ارز  های دیجیتال پرداخت. فقط در حداکثر مبالغ مورد مورد معامله محدودیت هایی برای مشتریان احراز هویت نشده وجود دارد. در حال حاضر احراز هویت کاربران در این صرافی اجباری نمی باشد.

صرافی کوکوین سرمایه دیجیتال

همانطور که بیان کردیم در صرافی kucoin می توان بیش از 1000 ارز دیجیتال خرید کرده و مورد معامله قرار داد. در خصوص ارز های دیجیتال هدف بسیاری از افراد سرمایه گذاری دیجیتال می باشد. از زمانی که ارز های ب=دیجیتال رشد خود را آغاز کرده اند ، ارز های دیجیتال بسیار زیادی مانند شیبا و صد ها ارز دیجیتال دیگر با قیمتی بسیار پایین رشد های 1000 درصدی را تجربه کرده اند.

برای این منظور افراد زیادی از سراسر جهان در صرافی های ارز دیجیتال که ارز های بسیار زیادی را پشتیبانی می کنند ثبت نام کرده و به خرید ارز های دیجیتال با قیمت کم می پردازند. و تنها هدفشان خرید به قصد سرمایه گذاری چند ساله و بلند مدت می باشد. پس می توان گفت صرافی کوکوین سرمایه دیجیتال محسوب می شود.

صرافی کوکوین برای کدام کشور است؟

صرافی کوکوین در کشور سنگاپور می باشد. این کشور یکی از موفق ترین اقتصاد های دنیا می باشد. بسیاری از ایرانیان از صرافی بایننس استفاده می کردند. ولی با اجباری کردن احراز هویت کار با این صرافی برای ایرانیان بسیار مشکل شده است. به این دلیل صرافی معتبر کوکوین که در کشور سنگاپور قرار دارد می تواند جایگزین خوبی برای ایرانیان باشد. ” صرافی کوکوین کجاست ” یکی از سوال ها بسیار مهم برای کاربران ایرانی می باشد که قصد عوض کردن صرافی و ثبت نام در kucoin دارند. بنابراین می توان گفت سنگاپور می تواند بهترین کشور برای کوکوین باشد.

سوالات متداول

لینک ورود به صرافی کوکوین چیست؟

برای ورود به صرافی کوکوین روی این لینک کلیک کنید: KuCoin.com

آیا صرافی کوکوین ایرانیان را تحریم کرده است؟

بله این صرافی نیز مثل خیلی از صرافی های دیگر ، ایرانیان را تحریم کرده است. البته میتوانید به جای احراز هویت از طریق موبایل، احراز هویت گوگل را انتخاب کنید و در این صرافی ( مثل خیلی ایرانیان دیگر) سرمایه گذاری کنید.

کلام آخر

سرمایه گذاری از زمان های دور مورد توجه بسیاری از انسان ها از جمله انسان های آینده نگر می باشد. سرمایه گذاری روش های بسیار گوناگونی دارد. یکی از جذاب ترین سرمایه گذاری ها که تمامی قشر های جامعه از افرادی که فقط 10 دلار در اختیار دارند تا کسانی که میلیون ها دلار در حسابشان است ، بازار های ارز های دیجیتال ، فارکس و بورس می باشد. جذابیت عمده این بازار ها به این دلیل است که افراد را از تمامی طبقات جامعه به خود جذب کرده است.

در سایت آموزشی ایتسکا این بازار ها را بررسی کرده و آنها را به دانشجویان خود آموزش می دهیم. علاوه بر معرفی صرافی های بین المللی و ایرانی به معرفی بروکر های ایرانیان نیز می پردازیم. اعتبار بروکر ها و بسیاری از المان های هر بروکر را نیز در مقاله های خود بیان کرده ایم.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.