نحوه خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین

خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین

خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال برای بسیاری از معامله گران جذاب و پردرآمد و در عین حال پر ریسک می باشد. ولی اگر خرید عرضه اولیه از طریق صرافی های کریپتو انجام شود ، از ریسک آن کاسته شده و معتبر تر خواهد بود. در ادامه نحوه خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین را آموزش داده و موارد دیگری را نیز بررسی می کنیم.

عرضه اولیه ارز دیجیتال چیست؟

عرضه اولیه ارز دیجیتال مانند عرضه اولیه سهام (IPO) بوده که در آن شرکت ها برای جذب سرمایه و توسعه کارشان اقدام به فروش توکن هایشان و یا همان عرضه اولیه می کنند. در بسیاری از موارد هنوز شرکت فعالیت خود را آغاز نکره و با استفاده از سرمایه حاصل از عرضه اولیه می خواهد سرمایه لازم برای پروژه خود را آغاز کند.

عرضه اولیه ارز دیجیتال در دو نوع عرضه اولیه سکه ICO و عرضه اولیه صرافی IEO انجام می شود. عرضه اولیه سکه ICO از طریق خود شرکت انجام شده و سرمایه گذار مستقیما و از طریق خود شرکت اقدام به خرید توکن های عرضه اولیه شده می کند. میزان کلاهبرداری ها و ریسک سرمایه گذاری در این نوع عرضه اولیه بالاست.

بیشتر بخوانید : ieo چیست؟

نوع دیگر یعنی عرضه اولیه صرافی IEO از طریق صرافی ها انجام شده و معتبرتر می باشد. به این صورت که ابتدا شرکتی که می خواهد توکن عرضه کند مدارک لازم را به صرافی ارسال کرده و صرافی بررسی های لازم را انجام می دهد و در صورت تایید شدن آن را در صرافی خودش عرضه می کند.

یکی از صرافی های خوشنام و معروف در این زمینه صرافی کوکوین می باشد. این صرافی برای ایرانیان تحریم نبوده و ایرانیان به راحتی می توانند در این صرافی ثبت نام کرده و در عرضه اولیه های آن شرکت کنند.

برای عضویت ، معامله و شرکت در عرضه اولیه های ارز دیجیتال در این صرافی حتما از سرور ترید (فیلترشکن برای متاتریدر) استفاده کنید. زیرا با این روش با IP ثابت به صافی متصل شده و از مشکلات بعدی جلوگیری خواهد شد.

در این قسمت نحوه خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین را کاملا آموزش داده ایم.

نحوه خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین

خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین بسیار راحت بوده و به راحتی می توانید در این عرضه اولیه صرافی شرکت کنید. برای شرکت در عرضه اولیه هم می توانید از طریق سایت اقدام کنید و هم می توانید با استفاده از اپلیکیشن کوکوین عرضه اولیه بخرید.

برای شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال ابتدا باید در صرافی ثبت نام کرده باشید. برای خرید عرضه اولیه در کوکوین وارد حساب کاربری خود شده و در همان صفحه اصلی از قسمت منو ها گزینه SpotLight را انتخاب کنید. در این قسمت لیست ارز هایی که در حال پیش فروش و عرضه اولیه IEO شدن هستند را مشاهده می کنید. ارز مورد نظر را انتخاب کرده و مابقی مراحل را طی کنید.

آموزش خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال با اپلیکیشن کوکوین

امروزه اکثر کاربران از طریق گوشی به صرافی ها متصل می شوند. اگر از مشتریان صرافی کوکوین هستید در همان ابتدای ورود از شما خواسته می شود اپلیکیشن کوکوین  KuCoin را نصب کنید. پس در این قسمت نحوه خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین را با استفاده از اپلیکیشن آموزش می دهیم.

1 وارد اپلیکیشن شده و ماند شکل زیر صفحه را به سمت چپ بکشید.

 خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (1)
خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (1)

2 در این قسمت گزینه More را انتخاب کنید.

 خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (2)
خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (2)

3 صفحه را پایین کشیده و SpotLight را انتخاب کنید.

 خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (3)
خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (3)

4 در این قسمت عرضه اولیه ای که توسط صرافی کوکوین عرضه می شود را می بینید. قبل از شرکت در عرضه اولیه باید اطلاعات دقیقی در مورد پروژه اهداف مالی و … کسب کنید. این اطلاعات را با مطالعه وایت پیپر توکن مورد نظر کسب خواهید کرد. با این که عرضه اولیه های صرافی IEO ها چون از طریق صرافی ها عرضه می شوند اعتبار بیشتری دارند ، ولی قرار نیست همیشه سود ده باشند.

پس قبل از ثبت نام و شرکت در عرضه اولیه کوکوین و یا هر عرضه اولیه دیگر ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید. در شکل زیر از قسمت Project Introduction اطلاعاتی در مورد پروژه می توانید مطالعه کنید.

از قسمت Rules نیز قوانینی که در ارتباط با این پروژه وجود دارند را می بینید و از قسمت FAQ نیز سوالات رایج در مورد این پروژه و عرضه اولیه مشاهده خواهید کرد.

قیمت ارز برحسب تتر ، تعداد توکن های عرضه شده و نیز تعداد توکنی که هر مشتری می تواند بخرد نیز در این قسمت درج شده است. برای مثال در این IEO قیمت هر توکن 0.00625 تتر بوده و به تعداد 40 میلیون توکن عرضه شده است و هر مشتری می تواند حداکثر 16 هزار از این توکن خریداری کنید.

 خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (4)
خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (4)

حال اگر قصد شرکت در این عرضه اولیه را دارید صفحه را پایین کشیده و ادامه مراحل را طی کنید.

برای خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین و بسیاری از صرافی های دیگر معمولا باید این سه مرحله را طی کنید.

برای شرکت در عرضه اولیه های صرافی باید احراز هویت شوید. در مرحله اهراز هویت از شما خواسته می شود مدارکی از قبیل تصویر کارت ملی خود را به صرافی ارسال کرده و نیز آدرس و مشخصات دیگری را به درستی در سایت ثبت کنید.

برای احراز هویت در این قسمت بر روی Verify کلیک کرده و مراحل را طی کنید. سپس باید ببنید که آیا از لحاظ جغرافیایی محدودیتی در شرکت شما در عرضه اولیه وجود دارد یا خیر؟

چون شرکت ها از کشور های مختلفی اقدام به عرضه اولیه کردن توکن هایشان می کنند ، به این دلیل معمولا لیستی از کشور هایی که نمی توانند در عرضه اولیه شرکت کنند را در این قسمت منتشر می کنند.

 خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (5)
خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (5)

برای مثال در شکل زیر کشور هایی که نمی توانند در این عرضه اولیه کوکوین شرکت کنند را می بینید. همانطور که می بینید نام ایران در این لیست نمی باشد و شما به راحتی می توانید در این عرضه اولیه شرکت کنید.

هنگام ثبت نام و شرکت در عرضه اولیه ها حتما به این گزینه دقت کنید تا بعدا به مشکل بر نخورید. در نهایت قوانین مرتبط با این عرضه اولیه را مطالعه کرده و در عرضه اولیه شرکت کنید.

 خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (6)
خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین (6)

احراز هویت هنگام خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین

معمولا اکثر صرافی ها برای شرکت در عرضه اولیه شرط احراز هویت را قرار داده اند. به این دلیل ایرانیان نمی توانند در عرضه اولیه صرافی هایی مانند بایننس و … شرکت کنند. در صرافی کوکوین نیز برای شرکت عرضه اولیه ارز دیجیتال باید احراز هویت شوید.

البته این صرافی ایرانیان را تحریم نکرده و به راحتی می توانید مراحل شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال IEO را طی کنید.

مزایای شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین

  • خدمات به ایرانیان : یکی از دلایل اصلی استفاده ایرانیان از این صرافی خدمات به ایرانیان می باشد. بهترین صرافی برای خرید عرضه اولیه ارز دیجیتال بایننس می باشد. ولی متاسفانه این صرافی به ایرانیان خدمات نمی دهد. دومین گزینه برای کاربران ایرانی کوکوین می باشد.
  • اعتبار عرضه اولیه : میزان کلاهبرداری های صورت گرفته از سوی ICO ها بالاست. به این دلیل استقبال از ICO ها روز به روز در حال کاهش است. ولی IEO ها قبل از عرضه اولیه شدن باید مورد تایید و بررسی صرافی مورد نظر قرار گیرند.
  • سود بالا : معمولا عرضه اولیه ارز دیجیتال سود خوبی نصیب کاربران و هولدر های آنان می کند. قیمت ارز بعد از عرضه شده رشد خوبی تجربه می کند. موارد زیادی دیده شده است که توکن بعد از عرضه شدن سرمایه مشتریانش را چند برابر کرده است.
  • لیست شدن ارز در صرافی : از معایب دیگر ICO ها امکان لیست نشدن توکن آنها در صرافی های ارز دیجیتال می باشد. ولی از مزایای اصلی IEO این است که توکن بعد از عرضه شدن در صرافی لیست شده و مشتری می تواند آن را بفروشد. پس می توانید عرضه اولیه را از کوکوین خریده و در زمان مورد نظرتان دوباره در کوکوین و یا اگر توکن در صرافی دیگری نیز درج شده باشد ، آن را بفروشید.

معایب شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال در کوکوین

  • عدم سود دهی عرضه اولیه : با اینکه اکثر اوقات سود دهی عرضه اولیه ها بالاست ؛ ولی در مواردی نیز دیده می شود توکن بعد از عرضه شدن در صرافی مورد استقبال قرار نگرفته و سرمایه گذارانش را متضرر کرده است.
  • احتمال کاهش قیمت بعد از عرضه شدن : همانطور که می دانید قیمت اکثر ارز های دیجیتال به بیت کوین وابسته است. یعنی بسیار دیده شده است توکنی پتانسیل رشد را دارد ولی به دلیل ریزش قیمتی بازار ارز های دیجیتال قیمت سایر توکن ها نیز کاهش پیدا کرده است. پس در مورد خرید عرضه اولیه ریسک کلی بازار ارز های دیجیتال را نیز باید نظر گرفت.
  • ورشکستگی شرکت : با اینکه IEO قبل از عرضه شدن مورد بررسی و تایید صرافی مورد نظر قرار می گیرد ، این مورد فقط تاییدی بر کلاهبرداری نبودن عرضه اولیه می باشد. اگر شرکت ورشکست شده و به اهداف مالی مورد نظر نرسد پروژه با شکست مواجه شده و خریداران توکن متضرر خواهند شد.
0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.