خطاهای معامله در بورس! برای تبدیل شدن به یک معامله گر بزرگ، باید از انجام این اشتباهات خودداری کنید

خطاهای معامله در بورس

برای تبدیل شدن به یک معامله­گر موفق، مجبورید از انجام بسیاری از اشتباهات رایج که اغلب معامله­گران قربانی آن می­شوند، اجتناب کنید. به یاد داشته باشید ممکن است همانطور که یاد می­گیرید تجارت کنید، مرتکب اشتباه نیز ­شوید. در این مقاله، قصد داریم رایج­ترین خطاهای معامله در بورس را که احتمالا برای شما هم پیش آمده، مورد بحث قرار دهیم و راه­حل­های ساده­ای برای آنها ارائه دهیم. بعد از آن، این شما هستید که می­توانید از آنها بیاموزید و اطمینان حاصل کنید که در جریان تجزیه و تحلیل و معاملات بازارها، از آنها اجتناب کنید. در همین راستا، با خانه بورس ایران – ایتسکا همراه باشید.

خطاهای معامله در بورس
خطاهای معامله در بورس! برای تبدیل شدن به یک معامله گر بزرگ، باید از انجام این اشتباهات خودداری کنید 1

انجام معامله ­های بیش از حد در یک زمان

این شاید یکی از کلاسیک­ترین خطاهای معامله در بورس باشد که 100درصد مبتدیان و حدود 90درصد بقیه مرتکب می­شوند. همچنین، تعجب­آور نیست که حدود 90درصد از معامله­گران در درازمدت ضرر می­کنند، وقتی حدود 90درصد آنها بیش از حد معامله می­کنند. نکته جالب توجه این است که اگر متوجه شدید همزمان بیش از یک معامله دارید، احتمالا بیش از حد معامله می­کنید. واقعا هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که همزمان بیش از یک معامله داشته باشید.

بسیاری از مردم نمی­توانند وسوسه معامله مداوم را نادیده بگیرند؛ بنابراین آنها انواع دلایل اینکه چرا باید معامله کنند را متذکر می­شوند. حقیقت موضوع این است که یاد بگیرید خود را کنترل کنید و معامله بیش از حد را متوقف کنید. نیازی نیست با پول مداوم در بازار تجارت کنید.

شاید سریعترین و آسانترین راه برای آموزش دادن به خود در مورد توقف معاملات بیش از حد، تغییر ساده تفکر شما در مورد معامله باشد؛ آنچه که «تجارت پول» از آن تشکیل شده است. مطمئن باشید با معامله کمتر در طول زمان، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

تحلیل رفتن قوا با نگاه کردن به نمودارها و فکر کردن به معامله

معامله گران غالبا اشتباه می­کنند که وقت زیادی را صرف نگاه کردن به نمودارها می­کنند، حتی هنگامی­که هیچ سهام آشکاری برای معامله وجود ندارد! در نتیجه، آنچه درنهایت اتفاق می­افتد این است که آنها وارد یک معامله می­شوند و معمولا برای برنامه تجارت خود، تصمیم نمی­گیرند.

اگر اکنون خود را در جایی می­بینید که تقریبا تمام مدت به فکر بازارها هستید و معاملات خود را انجام می­دهید، به راحتی می­توان گفت که بیش از حد معامله می­کنید و در نتیجه ضرر می­بینید.

شما باید در زمان برنامه­ریزی­شده به دور از نمودارها، برای برنامه تجارت خود وقت بگذارید. بنابراین اگر برنامه تجارت خود را دنبال می­کنید، زمان­هایی که به طور منظم برنامه­ریزی کرده­اید و از نمودارها دور هستید، به شما کمک می­کند تا به بخشی از برنامه­تان پایبند بمانید.

 اگر شما شروع به انحراف از برنامه و درنهایت از دست رفتن پول­تان شوید، درنتیجه فقط خودتان مقصر هستید. بنابراین، مهم است بدانید برای اینکه در دام خطاهای معامله در بورس نیفتید، چقدر می­توانید نظم و انضباط و پایبندی به یک برنامه را رعایت کنید.

تصمیم­گیری در مورد معاملات از طریق نمودارهای کوتاه مدت

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که معامله­گران جدید مرتکب می­شوند، «معاملات روزانه» است. بسیاری از مردم قبل از اینکه چیزهای بیشتری در مورد معامله بیاموزند، درباره تجارت روزانه می­شنوند. این امر منجر می­شود آنها از مسیر درست به سمت مسیر اشتباه هدایت شوند.

برای مثال آنها در چرخه معاملات چهارچوب­های کوتاه­مدت مانند نمودارهای 5 دقیقه­ای یا 1 دقیقه­ای وارد می­شوند و این امر منجر به تجارت بیش از حد، قمار و همچنین اعتیاد به تجارت می­شود. نمودارهای چارچوب زمانی کوتاه­مدت به اندازه نمودار چارچوب زمانی بلندمدت مهم نیستند. دلیل آن ساده است، هرچه بازه زمانی بیشتر باشد، داده بیشتری منعکس می­شود. بنابراین «وزن» بیشتری از یک بازه زمانی کوتاه­مدت حمل می­کند. به عنوان مثال نمودار روزانه بسیار مهمتر از نمودار 1 دقیقه­ای است.

شما برای معامله بازه زمانی بلندمدت به صبر بیشتری نیاز دارید، اما در عوض سهام تجاری قابل اعتمادتری دریافت می­کنید و استرس کمتری تجربه خواهید کرد. حواستان باشد درگیر این نوع خطاهای معامله در بورس نشوید.

معامله با پول واقعی

یکی دیگر از خطاهای معامله در بورس این است که قبل از اینکه استراتژی خود را روی یک حساب آزمایشی امتحان کنید، با پول واقعی معامله کنید. این اشتباه مانند حکم اعدام برای پول شماست؛ اما معامله­گران مبتدی بارها و بارها، این کار را می­کنند. معامله­گران با این حساب و نحوه کار آن آشنا نیستند، بنابراین درگیر اشتباهات احمقانه­ای می­شوند مانند اینکه ریسک را بیش از آنچه تصور می­کنند مرتکب می­شوند، یا به درستی ضرر را متوقف نمی­کنند و… . درنتیجه این اشتباه باعث از دست دادن پول آنها می­شود.

همچنین، از آنجا که شما استراتژی معاملاتی خود را روی یک حساب نمایشی در بازار زنده آزمایش نکرده­اید، شما حتی نمی­دانید که آیا استراتژی یا توانایی شما در تجارت آن موثر است یا خیر.

ماموریت شما به عنوان کسی که می­خواهد به یک معامله­گر ماهر و سودآور تبدیل شود، آزمایش استراتژی و همچنین توانایی تجارت شما در یک بستر معاملاتی نمایشی معتبر است، قبل از اینکه تجارت را مستقیما امتحان کنید!

این کار به شما این امکان را می دهد که اشکالات را با پلتفرمی که ممکن است داشته باشید برطرف کنید و همچنین به شما امکان می­دهد بدون پول واقعی در بازار، نحوه معاملات بازار و روش معامله خود را احساس کنید.

کسب اطلاعات از سیاه­چاله اینترنتی

سیاه­چاله اینترنتی انتشاردهنده اخبار نامعتبر در دنیای تجارت است و اگر مراقب نباشید گرفتار آن می­شوید. همانطور که همه ما می­دانیم، می­توانید هر چیزی را که می­خواهید در بستر اینترنت پیدا کنید و می­توانید نظرات موافق یا مخالف هرگونه استدلال یا موضعی را که می­خواهید اتخاذ کنید.

 آنچه اتفاق می­افتد این است که معامله­گران همیشه به دنبال دلایلی هستند که بدانند چرا تجارت آنها باید انجام شود؛ بنابراین به اینترنت می­روند و شروع به تحقیق در مورد اخبار اقتصادی و تجاری می­کنند، بعد بر اساس اخبار منتشر شده و نظرات بیان شده بعضی افراد دیگر، دست به عمل می­زنند، این بسیار خطرناک است. زیرا غالبا اخبار معاملات یا اخبار اقتصادی، در بازار قیمت­گذاری­می شوند.

سپس، مانند یک چاقوی دولبه از یک طرف قیمت به سرعت افزایش می­یابد و از سوی دیگر افرادی با انتشار اخبار نامعتبر دستی در این قضیه دارند. بدیهی است که این معامله تقریبا غیرممکن است و باعث می­شود بیشتر معامله­گران بدون آگاهی پول خود را از دست بدهند. این دلیل اصلی است که شما نباید فقط از طریق اخبار تجارت کنید.

خطاهای معامله در بورس

راه خلاصی از این خطاهای معامله در بورس چیست؟

معامله قیمت خام، سردرگمی در تلاش برای تجارت اخبار را برطرف می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، اخبار و هر آنچه در یک بازار تأثیر می­گذارد در حال حاضر از طریق ردپای موجود در نمودارها منعکس شده­است. بنابراین یاد بگیرید که عمل قیمت­گذاری را یاد بگیرید و معامله کنید، در آن صورت شما بدون نیاز به تجزیه و تحلیل یا خواندن هیچ یک از اخبار، خودتان می توانید معاملات را آنالیز کنید.

تمرکز بیش از حد روی پول و سود

معامله­گران زمان زیادی را صرف تمرکز بر روی پول و سودآوری می­کنند و زمان نسبتا کمی بر روی چیزهایی که مهم­ترند از قبیل: استراتژی، معامله درست، مدیریت ریسک، روند و… می­گذارند. نیازی نیست که به پول و سود فکر کنید زیرا این موارد فقط علامت روند معامله و تفکر صحیح است و تنها با فکر کردن به آنها، منجربه ایجاد آنها نخواهید شد!

دخالت در معاملات بعد از فعال شدن

یکی از بزرگترین خطاهای معامله در بورس که تاجران مرتکب آن می شوند، دخالت در معاملات­شان پس از ورود به آنها است. اکثر اوقات پس از ورود به تجارت، سودآورترین اقدام این است که در بیشتر مواقع به کاری انجام ندهید! با این حال، بیشتر معامله­گران به ویژه مبتدیان، کاملا برعکس عمل می­کنند. آنها در بیشتر معاملات خود دخالت می­کنند، آنها را پیچیده می­کنند و در نتیجه ضرر عایدشان می­شود!

اگر امیدوارید در بلندمدت در بازارها فرصتی برای کسب سود ثابت داشته باشید، باید بفهمید که چگونه می­توانید وسوسه بی­پایان برای معامله­گری خود پس از فعال شدن را نادیده بگیرید.

دوندگی برای سهامی که از دست رفته است

احتمالا برای شما هم پیش­آمده که یک سهام را که دوست داشتید دیده­باشید و به هر دلیلی آن را نگرفته­باشید، بعدا به نمودارها برگشته­اید و متوجه شده­اید که قیمت سهام بدون آنکه در آن باشید به سودآوری رسیده­است. این یکی دیگر از خطاهای معامله در بورس است.

اما آخرین کاری که می­توانید انجام دهید این است که پس از اینکه سهام موردنظر بدون معامله شما از بازار بورس خارج شد، شما وارد بازار شوید. فقط باید منتظر فرصت بعدی باشید و به یاد داشته باشید که بازار بورس فردا در آنجا خواهد بود. بنابراین، در تجارت و ورود به معامله­ای که از دست داده­اید عجله نکنید، زیرا این تفکر احساسی است که فقط باعث از دست رفتن پول­تان می­شود.

ناآگاهی از هزینه ریسک معاملات

آیا می­دانید میزان هزینه ریسک معاملات شما چقدر است؟ آیا این مبلغی است که می­توانید با از دست دادن بالقوه آن را در معرض ریسک قرار گیرید و شب راحت بخوابید؟ اگر نه، پس شما باید برخی مباحث را برای تنظیم معاملات خود، یاد بگیرید.

بسیاری از تجار حتی نمی­فهمند و فکر نمی­کنند که با از دست دادن هر معامله، چه مقدار دلار از دست می­دهند، چه رسد به اینكه مطمئن شوند این مبلغی است كه از نظر اقتصادی و عاطفی با ضرر در هر معامله خاص، می­توانند در نظر بگیرند.

اگر شما این کار را انجام نداده­اید و فعالانه معامله می­کنید، باید معامله مستقیم را متوقف کنید تا اینکه درباره ریسک معاملات، آموزش­هایی کسب کنید. به این ترتیب می­توانید از ورود به یکی دیگر از خطاهای معامله در بورس اجتناب کنید.

خطاهای معامله در بورس

جمع­بندی خطاهای معامله در بورس

هنگام یادگیری و معامله در بازارها، مرتبا اشتباه خواهید کرد، به ویژه هنگامی که کار خود را شروع می­کنید. اما آنچه برندگان را از بازندگان جدا می­کند، یادگیری از اشتباهات است. آن دسته از معامله­گرانی که درآمد جدی از بازار کسب می­کنند، کسانی نیستند که هرگز مرتکب اشتباه نشده­باشند و کاملا فعالانه معامله کنند،  بلکه کسانی هستند که یاد می­گیرند از اشتباهات بیان­شده در این مقاله جلوگیری کنند و آنها را بیاموزند.

ممکن است بارها و بارها به راحتی مرتکب همان خطاهای معامله در بورس شوید تا زمانی که تمام پول تجارت شما از بین برود. به هر حال هدف شما این است که اجازه ندهید این خطاها برای شما اتفاق بیفتد. با مطالعه این مقاله، به شما اطمینان می­دهیم که می­توانید از ایجاد این خطاها در معاملات بورسی خود جلوگیری کنید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.