دلار نیوزیلند فارکس – واحد پول نیوزلند

تحلیل دلار نیوزیلند

دلار نیوزیلند

تحلیل دلار نیوزیلند برای فارکس به آشنایی با این واحد پولی نیاز دارد. دلار نیوزیلند واحد پول رسمی کشور نیوزلند است که در جزایر کوک، نیوئه، تاکلاو و جزایر پیتکارین هم وجه رایج محسوب می‌شود. نماد دلار نیوزیلند در فارکس NZD می باشد. دلار نیوزلند در سال 1967 جایگزین پوند نیوزلند با ارزش برابری 2 به 1 شد. اسکناس‌ها و سکه‌های این پول با طرح پرندگان بومی و چهره‌های ملی این کشور طراحی می‌شوند. اسکناس‌های دلار نیوزلند در سال 1999 به جنس پلیمر و پلاستیک درآمدند که طول عمر بالاتری از اسکناس‌های کاغذی دارند و در مقابل جعل مقاوم‌تر هستند.

تحلیل دلار نیوزیلند
تحلیل دلار نیوزیلند

دلار نیوزیلند در بازار فارکس

ارزش دلار نیوزیلند از ابتدای پیدایش و جایگزینی با پوند انگلیس و با دلار آمریکا تثبیت ارزش شده است. این موضوع باعث شده قیمت این پول رسمی با تصمیم‌گیری‌های پولی دلار آمریکا دستخوش تغییر بشود و روند افزایش و کاهش ارزش آنها در یک راستا قرار داشته باشد. ارزش این دلار همچنین با ارزش دلار استرالیا در یک راستا قرار دارد.

دلار نیوزلند یکی از ارزهای پربازدهی محسوب می‌شود که با رشد اقتصادی و تجاری ارزش آن افزایش می‌یابد. همین موضوع باعث شده بسیاری از سرمایه‌گذاران با پول‌های با بازدهی کمتر مثل ین ژاپن و فرانک سوییس آن را خریداری کنند. در بحران مالی سال 2008 و 2009 این دلار یکی از پول‌های پر بازدهی بود که سقوط شدیدی را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید : بهترین بروکر برای ایرانیان

در سال‌های 2007 و 2008 بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ژاپنی برای بهره‌برداری از اختلاف بهره بانکی در این دو کشور به خرید دلار نیوزیلند روی آوردند و حجم این معاملات به شکل قابل توجهی افزایش یافت. در جریان بحران مالی معاملات حاشیه ین ژاپن/دلار نیوزلند به یکباره تا 90% کاهش یافت که باعث افت شدید ارزش این پول شد.

تحلیل فاندامنتال دلار نیوزیلند

دلار نیوزیلند یکی از ارزهایی است که معامله‌گران زیادی آن را خرید و فروش می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های خارجی و برندهای بزرگ در کشور نیوزیلند سرمایه‌گذاری کرده و در آنجا شعبه و دفاتری دارند. حجم سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور بسیار بالا است.

توریسم و صادرات شیر خشک مهم‌ترین منابع درآمد نیوزیلند هستند. افزایش قیمت لبنیات در جهان مستقیما روی ارزش دلار نیوزیلند تاثیر می‌گذارد و آن را بالا می‌برد. به همین ترتیب افزایش توریسم و بازدیدکنندگان خارجی از این کشور باعث افزایش ارزش دلار آن می‌شود.

تحلیل فاندامنتال دلار نیوزیلند
تحلیل فاندامنتال دلار نیوزیلند

واردات و صادرات در نیوزیلند رونق بسیار زیادی دارد و حجم گردش مالی این کشور بسیار بالا است. سرمایه‌گذاری در این کشور کاملا امن محسوب می‌شود و همین موضوع باعث جذب بسیاری از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌های بین‌المللی در این کشور شده است.

بسیاری از توریست‌هایی که از کشورهای غربی یا آسیایی مثل ژاپن و چین وارد نیوزیلند می‌شوند به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقمند شده و برای انتقال سرمایه به آن اقدام می‌کنند. این موضوع در کنار سیاست‌های موفقیت آمیز جذب سرمایه در این کشور باعث شده نیوزلند به یکی از محیط‌های مناسب سرمایه‌گذاری بین‌المللی تبدیل بشود. دلار نیوزیلند با جذب سرمایه‌های خارجی توانسته رشد قابل توجهی در سال‌های اخیر داشته باشد.

تحلیل تکنیکال دلار نیوزلند

تثبیت ارزش دلار نیوزیلند با دلار آمریکا باعث شده برخلاف بسیاری از ارزهای بزرگ و عمده که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر با کاهش ارزش در مقابل دلار آمریکا مواجه شده‌اند، ارزش دلار نیوزلند رشد داشته باشد و به یکی از گزینه‌های جذاب برای معامله‌گران فارکس تبدیل بشود.

سرمایه‌گذاران ژاپنی به صورت سنتی به معامله کردن دلار نیوزلند علاقه دارند. دلیل این موضوع به سادگی این است که با دریافت وام از بانک‌های ژاپنی و خرید دلار نیوزلند می‌توانند از تفاوت سیاست‌های بانکی دو کشور سود منفعل کسب کنند. دلار نیوزلند در بازار فارکس سیدنی و توکیو طرفداران زیادی دارد و در ساعت‌های فعالیت همزمان این دو بازار شرقی نوسان مناسبی دارد.

تحلیل دلار نیوزلند آزاد

دلار نیوزلند بازدهی بالایی دارد و یکی از ارزهای رسمی است که با تغییرات و نوسانات تجاری و اقتصادی افزایش و کاهش قابل توجهی را تجربه می‌کند. همین موضوع باعث شده بسیاری از معامله‌گران بازار ارزهای خارجی به خرید و سرمایه‌گذاری روی این پول تمایل داشته باشند. نیوزلند شرایط ساده‌ای برای سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه مهیا می‌کند که در کنار جاذبه‌های جغرافیایی و فرهنگی، باعث می‌شود سرمایه‌گذاری و همچنین توریسم در این کشور قوی باشد.

سوددهی دلار نیوزلند
سوددهی دلار نیوزلند

خرید و فروش دلار نیوزلند یک راه ساده برای کسب درآمد است و نوسان بالای این پول اجازه سود بردن معامله‌گران از تغییرات قیمت را می‌دهد. دلار نیوزیلند یکی از گزینه‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری روی ارزهای خارجی در کشورهای گوناگون است. ثبات اقتصادی رضایت‌بخش و سیستم مالی شفاف این کشور باعث می‌شود تغییرات اقتصادی مستقیما روی پول آن تاثیر مثبت داشته باشند.

تحلیل دلار نیوزلند برابر دلار آمریکا

دلار آمریکا در هفته‌ها و ماه‌های اخیر روند رشدی بی‌سابقه را شروع کرده است. همان طور که پیشتر اشاره شد ارزش دلار نیوزلند معمولا با دلار آمریکا رابطه مثبتی دارد. در حالی که ارزش دلار نیوزلند به تنهایی درست مثل دلار امریکا رشد کرده است، اما ارزش برابری آن در مقابل دلار امریکا روند نزولی داشته است. این روند در حال حاضر متوقف شده و ارزش برابری پول نیوزلند در مقابل پول آمریکا در حال افزایش است.

نگاهی به تحلیل دلار نیوزلند برابر دلار آمریکا در 5 سال گذشته نشان می‌دهد هر دلار نیوزلند حداقل 57/0 و حداکثر 75/0 دلار آمریکا معامله شده است. این قیمت از سال 2020 به بعد به غیر از مدت کوتاهی در چند هفته اخیر همیشه بالاتر 65/0 دلار نیوزلند بوده و در حال حاضر در همین سطح قرار گرفته است.

تحلیل دلار نیوزیلند در مقابل یورو

در طول یک سال گذشته ارزش این دلار در مقابل یورو افزایش ملموسی داشته است. در حالی که ماه می سال 2021 قیمت دلار نیوزلند در کانال 55/0 تا 59/0 یورو معامله می‌شد، در ماه می 2022 در کانال 60/0 تا 637/0 یورو معامله می‌شود.

در نمودار 2 ساله هم این روند صعودی ارزش دلار نیوزلند در مقابل یورو به خوبی مشهود است. همان طور که پیشتر اشاره شد دلار نیوزلند تا حد زیادی با دلار امریکا در یک راستا رشد می‌کند و برابری آن در مقابل یورو هم از همین قاعده پیروی می‌کند. دلار نیوزلند در مقابل یورو یکی از گزینه‌های محبوب معامله گران فارکس محسوب می‌شود.

دلار نیوزیلند در برابر یورو
دلار نیوزیلند در برابر یورو

خرید و فروش دلار نیوزلند در فارکس

حجم معاملات دلار نیوزلند در ماه گذشته در بازارهای فارکس حدود 618/293 میلیارد دلار نیوزلند بوده است. بهترین ساعت‌ها برای معاملات جفت‌های ارزی که یک طرف آنها دلار نیوزیلند است ساعت‌هایی است که بازار سیدنی و توکیو که کلان‌بازارهای فارکس آسیایی محسوب می‌شوند همزمان باز باشند.

بازار فارکس سیدنی از ساعت 10 شب تا 5 صبح به وقت گرینویچ فعالیت می‌کند و بازار توکیو یک ساعت دیرتر شروع به کار می‌کند و تا ساعت 8 صبح به وقت جهانی گرینویچ باز است. خرید و فروش دلار نیوزلند در این ساعت‌ها معمولا با نوسان بالایی همراه است و معامله‌گران می‌توانند از اختلافات قیمت 50 تا 80 پیپ در این زمان سود ببرند.

دلار نیوزیلند از قبل یکی از گزینه‌های جذاب برای معامله‌گران فارکس بوده و هنوز هم یکی از معدود ارزهای کشورهای در حال توسعه است که گزینه مناسبی در معاملات فارکس محسوب می‌شود. ساختار اقتصادی و مالی نیوزلند از شفافیت بالایی برخوردار است و پول این کشور هم تحت تاثیر همین موضوع رشد مناسبی دارد. بازار ارزهای خارجی برخلاف بازار ارزهای دیجیتال از نوسان بسیار کمی برخوردار است و کمتر پیش می‌آید یک ارز در آن نوسان خیلی زیادی داشته باشد.

دلار نیوزلند هم از این قاعده مستثنی نیست و روند رشد آن با شیب ملایم اما به صورت مداوم اتفاق می‌افتد. این موضوع باعث می‌شود سرمایه‌گذاری روی دلار نیوزلند یک گزینه بسیار جذاب برای معامله‌گران بلند مدت و افرادی باشد که به دنبال محصولی قابل اعتماد برای سرمایه‌گذاری هستند.

دلار امریکا و دلار نیوزیلند
دلار امریکا و دلار نیوزیلند

هم راستایی دلار نیوزیلند با دلار امریکا و دلار استرالیا

معامله‌گران فارکس به رابطه موازی یا معکوس ارزها در مقابل یکدیگر علاقه زیادی دارند و از همین طریق فرصت‌های سودآور را شناسایی می‌کند. دلار نیوزلند یکی از پول‌هایی است که روند افزایش و کاهش آن در بیشتر موارد با دلار آمریکا و به‌خصوص دلار استرالیا موازی و در یک راستا است. این موضوع باعث شده تغییرات قیمت دلار امریکا مانند سیگنالی برای تغییرات قیمت دلار نیوزیلند عمل کند و معامله‌گران با توجه به تغییرات اولی در بیشتر موارد بتوانند روند دومی را پیش‌بینی کنند.

در مقابل معمولا عملکرد دلار نیوزلند در برابر ارزهایی مانند ین ژاپن و فرانک سوییس معمولا معکوس است. همین موضوع باعث شده دلار نیوزلند یکی از ارزهای جذاب برای سرمایه‌گذارانی باشد که از بازدهی پایین پول داخلی این کشورها بهره‌برداری کرده و در معاملات فارکس روی دلار نیوزلند سرمایه‌گذاری می‌کنند. این رویکرد اگرچه باعث افزایش ارزش دلار نیوزیلند می‌شود، اما در صورت بحران‌های مالی مشابه سال 2008 می‌تواند باعث خروج سرمایه و سقوط ارزش پول نیوزلند بشود.

سوالات متداول

چه عواملی بر قیمت دلار نیوزیلند تاثیر دارند؟

اصلی ترین فاکتور بر ارزش این ارز گردشگری کشور نیوزیلند می باشد. موارد دیگری نیز از قبیل نرخ تورم ، بیکاری ، رشد اقتصادی و … نیز تاثیر بسیار زیادی بر قیمت این ارز خواهند داشت.

آیا قیمت دلار نیوزیلند در سال 2022 افزایش خواهد یافت؟

تحلیل گران زیادی اعتقاد دارند ارزش NZD در سال 2022 و حتی 2023 صعودی خواهد بود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.