تحلیل ارز زیلیکا صفر تا صد| پیش بینی قیمت 2023-2030

تحلیل ارز زیلیکا صفر تا صد| پیش بینی قیمت 2023-2030 - تحلیل ارز زیلیکا

قبل از تحلیل ارز زیلیکا بهتر است ابتدا با مفهوم آن آشنا شویم. اگرچه بسیاری از ارزها به بازار پرطرفدار کریپتو هجوم آورده‌اند، اما پرمخاطب‌ ترین آنها Zilliqa (ZIL) است که یک توکن ERC20 می باشد. ابتدای سال 2017 بود که مدیر اجرایی زیلیکا، آقای Xinshu Dong و تیمش ایده درخشان راه اندازی زیلیکا را ارائه کردند.

ایده او توسط گروه مشاوران و متخصصان الگوریتم بلاک چین، پشتیبانی شد. سکه Zilliqa، رمز ارز بومی بلاک چین زیلیکا است. بلاک چین زیلیکا بر فناوری اشتراک گذاری تمرکز دارد و از مکانیزم اجماع غیرمعمول استفاده می کند. در این مطلب از ایتسکا می خواهیم ویژگی های Zilliqa را تجزیه و تحلیل کرده و پیش‌بینی قیمت آن را نیز بیان کنیم.

نگاه اجمالی به ارز زیلیکا

 • نام: ارز دیجیتال Zilliqa
 • نماد: ZIL
 • ارزش بازار: 285,459,811 دلار
 • عرضه در گردش: 15,867,699,447 ZIL
 • حجم معاملات: 19,064,863 دلار
 • قیمت: 0.0548 دلار

ارز زیلیکا (Zilliqa) چیست؟

در ابتدای مبحث تحلیل ارز زیلیکا، به معرفی این توکن می پردازیم. زیلیکا ( با نماد ZIL) نام یک پلتفرم بلاک چین هوشمند است. ارز زیلیکا از فناوری به نام شاردینگ برای به حداکثر رساندن تعداد تراکنش‌ هایی که می ‌توان در هر لحظه انجام داد، استفاده می ‌کند. همچنین ارز زیلیکا از یک مکانیسم اجماع منحصر بفرد استفاده می کند که ترکیبی از اثبات کار و تحمل خطای بیزانسی عملی (PoW و pBFT) است.

بیشتر بخوانید : شاردینگ چیست؟

ارز دیجیتال اصلی بلاک چین Zilliqa، سکه زیلیکا است که ZIL نیز نامیده می شود. ZIL برای پرداخت تراکنش های روی بلاک چین استفاده می شود. این کارمزدها برای پاداش دادن به گره هایی که محاسبات را برای راه اندازی بلاک چین انجام می دهند، استفاده می شود. این پروژه در سال 2017 آغاز شد و توسط تیمی از محققان دانشگاه ملی سنگاپور تأسیس شد. این تیم بعداً شرکتی به نام Zilliqa Research را برای توسعه پروژه زیلیکا تأسیس کرد.

زیلیکا برای تراکنش های بالا و پر حجم خود از تکنولوژی شاردینگ استفاده می کند. در پایگاه داده شاردینگ نود های شبکه در زیر گروه هایی قرار می کیرند و به جای کل شبکه قسمت خاصی از شبکه را پشتیبانی می کند.

تراکنش ها در شارد های مجزا انجام شده و در نهایت در بلوک های واحدی قرار گرفته و بلاک چین نهایی تشکیل می شود. زیلیکا از الگوریتم های اثبات کار استفاده نمی کند. بلکه از الگوریتم اجماعی استفاده می کند که ترکیبی از الگوریتم pBFT و اثبات کار است.

در این الگوریتم اجماع ترکیبی ، ماینر ها هر 1.5 ساعت یک بار به مدت 5 دقیقه اثبات کار انجام می دهند. ماینر ها متناسب با تعدا امضا هایی که در این 1.5 ساعت کسب کرده اند ، پاداش دریافت می کنند.

و این امر باعث می شود ماینر های بیشتری در مقایسه با سایر الگوریتم های اجماع پاداش دریافت کنند.

 حقایق کمتر گفته شده در مورد ارز زیلیکا

شبکه Zilliqa یک شبکه بلاک چین است که در سنگاپور ایجاد شده و توسط Prateek Saxena ، Amrit Kumar،Max Kantelia  تأسیس شده است. با تحلیل ارز زیلیکا در می یابیم که ارزش این سکه می تواند با توسعه شبکه بلاک چین افزایش یابد. ارز زیلیکا اولین بلاک چین عمومی از نوع خود است که با فناوری شاردینگ ساخته شده است.

شاردینگ یک زبان برنامه نویسی به نام Scilla را اجرا کرده و تحمل خطای بیزانسی را پیاده سازی می کند. Zilliqa می تواند مشکل موجود مقیاس پذیری را با استفاده از روش شاردینگ خود به عنوان راه حل مقیاس پذیری فعال حل کند. همچنین می تواند نیازهای شرکت را برآورده کند، زیرا حجم زیادی از تراکنش ها را مدیریت می کند.

با تحلیل ارز زیلیکا می بینیم که Zilliqa می تواند تراکنش های تقلبی یا جعلی توسط همتایان را به دام بیندازد که در آن یک بلوک تایید شده قادر به ردیابی بلوک قبلی است. Zilliqa مبتنی بر روش‌ های رمزنگاری است که به شواهد افشای صفر و ثبات ریاضی کل تراکنش فعال‌شده با بلاک چین متکی است. این توکن بدون فاش کردن هیچ داده یا پیامی از طرف دیگر درگیر در تراکنش، بررسی می‌ شود.

تحلیل ارز زیلیکا صفر تا صد| پیش بینی قیمت 2023-2030 - تحلیل ارز زیلیکا
نکات کلیدی در مورد زیلیگا

ویژگی های منحصربفرد ارز زیلیکا

با تحلیل ارز زیلیکا در می یابیم که این سکه نقدینگی و سرعت سریع تراکنش ها در شبکه را تضمین می کند. این ویژگی آن را در مقایسه با سایر پروتکل‌ های مالی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم منحصر بفرد کرده و در عین حال روش های استخراج زیادی را ایجاد می ‌کند. همانطور که در وب سایت رسمی آمده است، هدف آنها تغییر زیرساخت دیجیتال در جوامع مختلف است.

بنابراین اغراق آمیز نیست اگر از عملکرد توکن های Zilliqa به عنوان کاتالیزور در اجرای قراردادهای هوشمند و انتقال وجوه نام ببریم. علاوه بر این، زیلیکا زبان قرارداد هوشمند خود به نام Scilla را توسعه داده است و برنامه نویسان می توانند قراردادهای هوشمند را از نقطه نظر ایمنی بنویسند. تکه‌های چندگانه سکه زیلیکا، به پردازش یک توان عملیاتی بسیار بالا از تراکنش ‌ها به روشی مقرون‌ به‌صرفه و سیلیکونی با کارایی بیشتر کمک می ‌کنند.Zilliqa  یک بلاک چین قرارداد هوشمند است. این بدان معناست که برنامه نویسان می توانند برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را که روی Zilliqa اجرا می شوند، توسعه دهند.

در ادامه تحلیل ارز زیلیکا می بینیم که شاردینگ، امکان انجام تعداد زیادی تراکنش در ثانیه را فراهم می کند، بنابراین هزینه هر تراکنش نیز کم است. همچنین شاردینگ به این معنی است که با افزایش تعداد افراد از بلاک چین، می توان ظرفیت آن را تنها با اشتراک گذاری بیشتر، افزایش داد. توافق متفق القول مورد نیاز pBFT به این معنی است که حتی سخت افزارهای کم مصرف نیز می توانند بخشی از پاداش بلوک را دریافت کنند. این امر استخراج ZIL را مقرون به صرفه‌تر می‌ کند، زیرا یک گره می ‌تواند مقداری پاداش دریافت کند.

پیش بینی قیمت سکه Zilliqa

تحلیل ارز زیلیکا نشان می دهد که پیش بینی قیمت کارشناسان مختلف، به هیچ وجه زیلیکا را از پیشی گرفتن از رقبا باز نمی دارد. با وجود این، جامعه Zilliqa معیارهای بالاتری را برای خود تعیین کرده است. سهم ZIL در دنیای کریپتو باید از انتظارات همه سرمایه گذارانی که این پلتفرم را بسیار تعاملی و بدون پیچیدگی می دانند، فراتر رود. راه اندازی مهم دیگری از صرافی توکن Zilliqa قرار است به زودی رونمایی شود که توسط صرافی های متعدد پشتیبانی می شود.

تحلیل ارز زیلیکا صفر تا صد| پیش بینی قیمت 2023-2030 - تحلیل ارز زیلیکا
پیش بینی قیمت و آینده ارز زیلیکا

اغراق نیست اگر بگوییم که زیلیکا به اوج 0.0361 دلار رسیده است، اگرچه نمی توان آن را یک دستیابی بسیار بزرگ نامید .نمودار پیش‌بینی قیمت Zilliqa در سال گذشته واقعاً تغییر کرده و روند را از ابتدا تا پایان سال تغییر داده است. این سکه در طول سال گذشته سفری تاریخی داشته است. روند سکه ZIL کاملاً تهاجمی بوده که منجر به یک مسیر بسیار خوش بینانه شده است. این سکه ممکن است به طور جهشی رشد کند.

مشارکت ‌ها و توسعه‌های جدید ارز زیلیکا را در کانون توجه قرار می ‌دهد و آن را به صحنه مرکزی برای سرمایه‌گذاری‌ها و یک ارز دیجیتال معتبر اجتماعی تبدیل می‌ کند. در این فرآیند، تراکنش ‌های بیشتری در هر ثانیه انجام می ‌شود که ممکن است چالشی سخت برای رقبای کریپتو باشد. بر اساس داده‌های تاریخی یک ساله و توسعه ارزش بازار، یک پیش‌بینی وجود دارد که می گوید این ارز ممکن است پلتفرم بلاک چین خود را ایجاد کند و به زودی از پایگاه اتریوم در صرافی‌ های اصلی ارزهای دیجیتال جهان، کاربر ثبت نام کند.

با توجه به تحلیل ارز زیلیکا، شتاب قیمت در سال گذشته و از ابتدای سال جاری، زیلیکا می تواند با همه روندهای منفی خداحافظی کند و می تواند به معنای آغاز عصر امیدها و وعده های پر از خوش بینی باشد. این سکه پس از مواجهه با یک چرخه نزولی با قیمت 0.004 دلار وارد سال 2020 شد. Zilliqa بعداً در ماه مه 06، 2021 با 0.25 دلار بالاترین قیمت خود را ثبت کرد. پس از آن سکه ZIL تا پایان سال گذشته حرکت معتدلی داشت. طبق پیش‌بینی قیمت زیلیکا، این سکه از ابتدای سال جاری اصلاح قابل‌توجهی داشته و ممکن است علیرغم کاهش موقت قیمت، رفته رفته ارزش آن بیشتر شود.

سال 2023

پیش‌بینی می ‌شود قیمت Zilliqa در سال 2023 حدود 0.095 دلار معامله شود. بالاترین قیمت مورد انتظار زیلیکا 0.1 دلار است، در حالی که پایین ترین آن 0.085 دلار است. بخش پیش‌بینی قیمت تحلیل ارز زیلیکا نشان می دهد در پایان سال 2023، حدود میانگین قیمت آن 0.088 دلار باشد.

سال 2024

برای سال 2024، تحلیل ارز زیلیکا و میانگین قیمت پیش بینی شده ZIL نشان می دهد که ممکن است این توکن حدود 0.099 دلار معامله شود. بالاترین قیمت مورد انتظار زیلیکا 0.12 دلار است، در حالی که پایین‌ترین آن حدود 0.087 دلار می باشد. برای سرمایه گذاران بلندمدت، Zilliqa یک روش سرمایه گذاری مناسب خواهد بود. سرمایه‌گذاران می‌ توانند در 2-3 سال آینده، اگر از روش رایج، یعنی خرید با کاهش، پیروی کنند، بیش از 100 درصد سود کسب خواهند کرد.

سال 2025

بازار ارزهای دیجیتال یک دنیای شگفت انگیز است. طبق گزارش کارشناسان و تحلیل ارز زیلیکا، ممکن است زمان رونق برای ZIL فرارسیده باشد. ممکن است ارز زیلیکا منعکس کننده افزایش قیمت فوق‌العاده باشد و ارزش بالای تاریخ قبلی را لمس کند. از این رو، می ‌توان انتظار داشت که تا پایان سال 2025 از مرز 0.14 دلار عبور کند. سرمایه‌گذاران متخصص ارزهای دیجیتال همیشه برای مدت  برنامه‌ریزی می‌ کنند.

سال 2026

پیش‌بینی می ‌شود که میانگین قیمت ارز زیلیکا تا پایان سال 2026 حدود 0.19 دلار معامله شود. بنابراین، می‌ توان انتظار داشت که تا پایان سال 2026 از مرز 0.2 دلار عبور کند. در حالی که پایین‌ترین قیمت ممکن است در حدود سطح حمایت حیاتی آن 0.18 دلار باشد.  از این رو، طبق پیش‌بینی قیمت و تحلیل ارز زیلیکا، سرمایه‌گذاران یا معامله‌گران کوتاه‌مدت می ‌توانند Zilliqa را با کاهش قیمت خریداری کنند. به این ترتیب آنها می توانند سود قابل توجهی از سرمایه گذاری خود کسب کنند.

سال 2027

با توجه به تحلیل ارز زیلیکا در مورد داده های قیمت گذشته آن، در سال 2027 قیمت Zilliqa در حدود حداقل 0.12 دلار پیش بینی می شود. ارزش قیمت ارز زیلیکا با میانگین ارزش معاملاتی 0.13 دلار می تواند حداکثر به 0.15 دلار نیز برسد.

سال 2028

پیش‌بینی می‌ شود که قیمت Zilliqa در سال 2028 به پایین‌ترین سطح ممکن یعنی 0.18 دلار برسد. طبق یافته ‌های ما، قیمت ZIL می ‌تواند در آینده به حداکثر سطح ممکن یعنی 0.22 دلار با میانگین قیمت پیش‌بینی‌شده 0.19 دلار برسد.

سال 2029

تحلیل ارز زیلیکا نشان می دهد که قیمت این توکن در سال 2029 به پایین‌ترین سطح ممکن یعنی 0.26 دلار می رسد. طبق یافته‌های ما، قیمت ZIL می ‌تواند به حداکثر سطح ممکن 0.31 دلار با میانگین قیمت پیش‌بینی‌شده 0.27 دلار برسد.

سال 2030

با توجه به تحلیل ارز زیلیکا قیمت آتی آن ممکن است تا سال 2030 به 1.70 دلار برسد. پیش‌بینی می شود قیمت ارز زیلیکا به 2.03 دلار برسد که 3960 درصد قیمت فعلی است. پیش‌بینی قیمت Zilliqa  این احتمال را مطرح می ‌کند که زیلیکا تا پایان سال، بالای 1.65 دلار معامله شود. اغراق نیست که این ارز دیجیتال ممکن است همه موانع را بشکند و در آزمون زمان مقاومت کرده و به اوج 1 دلار بعد از سال 2030 برسد.

چگونگی عملکرد ارز زیلیکا

تحلیل ارز زیلیکا نشان می دهد Zilliqa از Sharding برای به حداکثر رساندن تعداد تراکنش‌ هایی که می‌ توان در هر ثانیه انجام داد، استفاده می ‌کند. علاوه بر این، بلاک چین از مکانیزم اجماع غیر معمول استفاده می کند. این مفاهیم را در ادامه، با کمی جزئیات بیشتر توضیح می دهیم.

زیلیکا شاردینگ

بلاک چین رکوردی از مانده ها و تاریخچه تراکنش های گروهی از حساب ها است. این رکورد توسط تعداد زیادی کامپیوتر مستقل (به نام گره) به اشتراک گذاشته می شود که باید در مورد جزئیات دقیق با یکدیگر توافق داشته باشند. هر بار که تراکنش جدیدی اضافه می شود، همه گره ها جعلی بودن آن را بررسی می کنند و سپس آن را به کپی رکورد خود اضافه می کنند. می ‌توان این رکورد را به بخش‌ های کوچک‌تر و ساده‌تر شکست که آسان‌تر (و در نتیجه سریع‌تر) اضافه شود. هر قسمت کوچکتر از رکورد اصلی یک قطعه نامیده می شود.

با تحلیل ارز زیلیکا در می یابیم که گروه‌ هایی از گره‌ها به هر خرده اختصاص داده می ‌شوند و همان عملیات قبلی را انجام می ‌دهند و تراکنش ‌های جدید را اضافه و بررسی می ‌کنند. در فواصل معمول، گروه جداگانه‌ای از گره‌ها رکوردهای هر قطعه را با هم ترکیب می ‌کنند تا اطلاعات را قبل از اینکه دوباره به اشتراک بگذارند، یکپارچه کنند.

به این ترتیب، خرده ‌ها اجازه می ‌دهند که مانده‌ها و داده‌های تراکنش به طور مؤثر برای کل شبکه، اما بدون نیاز به هر گره در شبکه برای داشتن نسخه عظیم خود از کل رکورد قابل دسترسی باشند. گره ها فقط قطعه ای را که به آن اختصاص داده شده اند، کنترل می کنند.

اجماع زیلیکا

یک مکانیسم اجماع بلاکچین به گره‌های مستقل اجازه می‌ دهد تا اجماع یکسانی را به اشتراک بگذارند. به عبارت دیگر، همه گره ها دارای مقادیر یکسانی برای مانده‌ها و تاریخچه تراکنش ‌های حساب ‌های موجود در بلاک چین هستند. با تحلیل ارز زیلیکا می بینیم که انواع مختلفی از اجماع وجود دارد، اما همه آنها با دشوار یا پرهزینه کردن یک گره (یا گروه کوچکی از گره ها) برای فریب بقیه شبکه برای پذیرش تراکنش های جعلی کار می کنند.

اجماع، اجازه می دهد تا رفتار  عملکرد خوب توسط همه شرکت کنندگان بدون یک مرجع مرکزی حفظ شود. Zilliqa از یک مکانیسم اجماع غیرمعمول استفاده می کند که اثبات کار (PoW) و تحمل خطای بیزانسی عملی (pBFT) را ترکیب می کند. PoW فریب سایر گره ها را دشوار می کند، زیرا انجام این کار به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد. رکورد جدید (بلوک) فقط در صورتی اضافه می شود که اولین مورد پیشنهادی باشد. اولین گره ای که با موفقیت یک بلوک جدید را ارائه کند، پاداش بلوکی در ZIL دریافت می کند.

pBFT فریب سایر گره ها را دشوار می کند، زیرا همه گره ها باید به اتفاق آرا در مورد درستی بلوک جدید قبل از اضافه کردن آن توافق کنند. تنها راه برای افزودن تراکنش های جعلی، کنترل همزمان تمام گره ها است. هر گره ای که در تصمیم گیری به اتفاق آرا دخالت دارد، سهم کمی از پاداش بلوک را دریافت می کند. تیم Zilliqa ادعا می کند که PoW و pBFT با هم مکانیزم امنی ایجاد می کنند که امکان استخراج با محاسبات کم هزینه را فراهم می کند. جزء pBFT به این معنی است که داشتن سریع‌ترین کامپیوتر (سیستم) تنها شرط لازم برای دریافت پاداش نیست.

تحلیل ارز زیلیکا صفر تا صد| پیش بینی قیمت 2023-2030 - تحلیل ارز زیلیکا
کاربرد توکن زیلیکا

نحوه استفاده از سکه Zilliqa

با تحلیل ارز زیلیکا در می یابیم که از سکه های Zilliqa برای پرداخت تراکنش ها در بلاک چین Zilliqa استفاده می شود. درست مانند هر ارز دیجیتال دیگری، برای استفاده از سکه های Zilliqa به یک کیف پول رمزنگاری سازگار با ارز زیلیکا نیاز دارید. بیش از ده ها کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای ذخیره، انتقال و حتی به اشتراک گذاری ZIL خود استفاده کنید. تنها تعدادی از کیف پول های سازگار با ZIL وجود دارد که شامل لجر (سخت افزار)، کیف پول اتمی و  ZilPay می باشد.

تحلیل ارز زیلیکا نشان می دهد که کیف پول ‌های سخت‌افزاری عموماً امن‌تر از کیف پول ‌های کاغذی یا نرم‌افزاری هستند، اما قیمت آنها نیز بیشتر است. اگر توانایی پرداخت آن را دارید، یک کیف پول سخت افزاری معتبر، سرمایه گذاری بسیار خوبی برای امنیت دارایی های رمزنگاری شما می باشد. بسیاری از کیف پول های کریپتو با چندین بلاک چین سازگار هستند. این سازگاری به این معنی است که شما می توانید بسیاری از سکه ها، توکن ها و سایر دارایی های مختلف را بدون دستکاری کیف پول های مختلف ذخیره کنید.

هنگامی که با استفاده از ZIL برای تراکنش‌ های روی بلاک چین ارز زیلیکا پرداخت می ‌کنید، این فرآیند به صورت خودکار انجام می‌ شود. شما باید با مبلغ غیر صفر ZIL در حسابی که تراکنش را از آن ارسال می کنید شروع کنید. قبل از اینکه تراکنش را تأیید کنید، برنامه کیف پول به شما اطلاع می‌ دهد که تراکنش چقدر ZIL هزینه دارد و ارزش معادل آن به  USDچقد راست. هنگامی که تراکنش را تأیید می کنید، مدت کوتاهی طول می کشد تا آن به بلاک چین اضافه شود.

تحلیل ارز زیلیکا صفر تا صد| پیش بینی قیمت 2023-2030 - تحلیل ارز زیلیکا
مزیت هی توکن زیلیکا

مزایا و معایب ارز زیلیکا

مزایا

کم هزینه بودن

با تحلیل ارز زیلیکا می بینیم که در دسامبر 2021، 1 زیل کمتر از 0.10 دلار قیمت داشت. به این معنی که اگر Zilliqa تعداد زیادی کاربر به دست آورد و تقاضا برای سکه Zilliqa افزایش یابد، در آینده امکان سود و افایش ارزش آن وجود دارد.

استفاده از ZIL

able Stake را می توان شرط بندی کرد (با استفاده از کیف پول رمزنگاری سازگار با زیلیکا). این امر به شما امکان می دهد در زمانی که سکه را در دست دارید، ZIL اضافی کسب کنید.

پشتیبانی از کیف پول

بیش از ده ها کیف پول رمزنگاری سازگار با ارز زیلیکا از جمله نام های اصلی مانند Ledger و Trust Wallet وجود دارد.

معایب

جدید بودن

 با تحلیل ارز زیلیکا در می یابیم که این سکه، پروژه بسیار جدیدتری نسبت به اتریوم است. این بدان معنی است که جذب گسترده ممکن است بسیار کند باشد. اگر می خواهید در ZIL سرمایه گذاری کنید به این امید که قیمت آن با استفاده بیشتر از افراد افزایش یابد، ممکن است این کار مخاطره آمیز باشد.

در دسترس بودن

 اگرچه ZIL در صرافی‌ های بین‌المللی مانند صرافی بایننس (Binance) و liquid.com در دسترس است، اما هنوز در هیچ صرافی اصلی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده فهرست نشده است.

تحلیل قیمت ارز زیلیکا

تحلیل ارز زیلیکا نشان می دهد که سفر قیمتی این ارز با شگفتی ‌های پر پیچ و تابی همراه بوده است. قیمت فعلی ارز زیلیکا 0.058 دلار است و تحت یک روند نزولی معامله می شود. ارزش بازار زیلیکا 719,545,402 دلار است که برابر با 12,289,142,698 عرضه فعلی ZIL در گردش می باشد. قیمت زیلیکا امروز 20.2 درصد نسبت به قیمتی که با آن وارد سال 2022 شده، کاهش یافته است.

در حالی که بسیاری از Cryptogurus نظر خود را در مورد پیش‌بینی قیمت (Zilliqa در برابر دلار آمریکا) به‌طور فراوان بیان کرده‌اند، اما همه نظرات یکسان نیستند. در حالی که برخی از کارشناسان پیش بینی دلگرم کننده ای ارائه می دهند.

توکن ZIL

زیلیکا ZIL از 27 دسامبر 2017 تا 10 ژانویه 2018 عرضه اولیه ارز دیجیتال شد. در طول این عرضه اولیه زیلیکا 22 میلیون دلار جمع آوری کرد. تعداد کل توکن های زیلیکا 12599999804 بوده و به تعداد 8059460653 از آنها در حال گردش است.

خرید و فروش ارز زیلیکا ZIL

ارز زیلیکا در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال درج شده است. در صرافی های معتبری مانند بایننس ، کوکوین ، کوینکس ، هات بیت ، OKX ، بای بیت ، دیپ کوین و … زیلیکا درج شده است. با استفاده از این صرافی ها می توان ارز زیلیکا ZIL را خریده و ترید کرد.

علاوه بر آن اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت و خرید به قصد نگهداری این رمز ارز را دارید ، می تواینند بعد از خرید این ارز دیجیتال از صرافی ها آن را به کیف پول خود انتقال داده و نگهداری کنید.

برای استیک زیلیکا نیز می توانید از صرافی های ذکر شده زیلیکا را خریده و در کیف پول خود داشته و از آن برای استیکینگ استفاده کنید.

استخراج ارز زیلیکا ZIL

برای استخراج ارز زیلیکا ZIL هم می توانید خودتان تجهیزات مورد نیاز برای ماینینگ را خریداری کرده و اسخراج کنید و هم می توانید با استفاده از استخر های استخراج این ارز را کسب کنید.

تریدر ها و افرادی که برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال علاقمند هستند ، روش دوم را انتخاب می کنند. زیرا خریداری تجیزات ماینینگ نیازمند سرمایه اولیه نسبتا بالایی می باشد و مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوان با سود حاصل از استخراج بتوان حتی سرمایه اولیه خرید تجهیزات را جبران کرد.

ولی با پیدا کردن استخر های استخراج مطمئن با سرمایه کم به راحتی می توانید زیلیکا ZIL استخراج کنید. در این قسمت نحوه استخراج زیلیکا را آموزش داده ایم.

در مرحله اول باید یک استخر استخراج مطمئن پیدا کنید. زیرا شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت کرده و با وعده پرداخت سود های نجومی شما را به سرمایه گذاری زیاد در این زمینه ترغیب کرده و در عرض کمتر از یک سال سایت خود را بسته و سرمایه های سرمایه گذاران از دستشان می رود.

در این مورد می توانید از صرافی های مطمئنی مانند کوکوین ، بایننس و … استفاده کنید. این صرافی ها در بازه های زمانی مختلف امکان استخراج رمز ارز های مختلف را برای کاربرانشان فراهم می کنند.

برای مثال سایت زیر امکان استخراج ارز زیلیکا ZIL را برای کاربران فراهم کرده است. در این سایت می توان با سرمایه کم اقدام به استخراج زیلیکا کرد. در این سایت هم می توان از طریق ماینینگ و هم استیکینگ زیلیکا کسب کرد.

ابتدا وارد سایت https://shardpool.io/ شوید.

استخراج زیلیکا
استخراج زیلیکا

اگر می خواهید از طریق ماینینگ زیلیکا استرخاج کنید ، روی Start Mining کلیک کنید.

 مراحل لازم برای استخراج را در شکل زیر می بینید. ابتدا باید یکی از کیف پول های زیلیکا را از لیست زیر دانلود کرده و نصب کنید.

سیستم عامل و نرم افزار استخراج و تجهیزات استخراج را انتخاب کرده و با بخش تعاملی ما کانفیگ برای استخراج را انتخاب کنید.

استخراج ارز زیلیکا
استخراج ارز زیلیکا

اگر می خواهید با استفاده از استیک زیلیکا ZIL استخراج کنید ، در صفحه اصلی دکمه قرمز رنگ Stake Zilliqa را انتخاب کنید.

اگر به عنوان نماینده وارد می شوید Sign in for Delegators و اگر به عنوان اوپراتور وارد می شوید ، Sign in for Operators را انتخاب کنید. استیک ارز دیجیتال به این صورت است که شما ابتدا مقداری از ارز دیجیتال (در اینجا زیلیکا ZIL) خریده و در کیف پول خود نگهداری می کنید. سپس با استفاده از این پلتفرم ها مقداری از زیلیکا های خودتان را مدت زمان مشخصی فریز (قفل) کرده و بعد از گذشت این زمان کوین های خودتان همراه با پاداش دریافت خواهید کرد.

آنچه اهمیت دارد این است که بازار رمز ارز ها فراز و نشیب زیادی دارد. و اگر در مدتی که سرمایه تان را قفل کرده اید بازار نزولی شود ، ممکن است حتی با وجود ارز هایی که استیک کرده و به عنوان پاداش دریافت کرده اید ، باز هم در انتها متضرر باشید.

استیک زیلیکا
استیک زیلیکا

کیف پول های ارز زیلیکا Zilliqa

 • Moonlet
 • Zillet.io
 • Trust Wallet
 • Atomic Wallet.io
 • ZilPay

توکن سوزی زیلیکا

در هر یک و نیم ساعت حدود 35 هزار توکن ZIL سوزانده شده و از شبکه خارج می شود. به ازای هر معامله ای که انجام می شود ، یک توکن ZIL سوزانده می شود. در این مورد در واقع توکنی سوزانده نمی شود. بلکه کارمزد تراکنش به آدرس پاداش ماینینگ منتقل می شود.

یعنی زیلیکا 21 میلیارد عرضه شده است و بیش از نیمی از آن در حال گردش است.

متاورس ارز زیلیکا (Metapolis)

متاورس ارز زیلیکا و یا همان متاپولیس قرار است در سال 2023 راه اندازی شود. با استفاده از متاپولیس کاربران در دنیای متاورس می توانند به راحتی بین شهر ها جابجا شوند.

متاپولیس مانند خود زیلیکا مقیاس پذیر و ارزان است. و نسبت به سایر بلاکچین ها از لحاظ مصرف انرژی به صرفه تر خواهد بود. هدف اصلی متاورس زیلیکا آسان کردن و کم هزینه کردن بسیاری از کار ها برای کاربران می باشد.

در واقع متاپولیس می خواهد یک دنیای مجازی متصل بدون مرز های دیجیتال و محدودیت ها برای کاربران ایجاد کند.

تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa

ارز زیلیکا در سایت کوین مارکت کپ رتبه 77 را دارد. و در میان 12 هزار رمز ارز موجود در جهان رتبه خوبی است. با توجه به رودمپ ……. این رمز ارز و نیز اهداف پروژه آن و متاورسی که قرار است به زودی عرضه شود ، می توان به آینده این رمز ارز امیدوار بود.

آموزش سایت Coinmarketcap

در شکل زیر چارت ماهانه زیلیکا را می بینید.

از اواخر سال های 2020 تا اوایل سال 2022 زیلیکا رشد قابل توجهی داشته است. ولی از سال 2022 تا 2023 روند ارز زیلیکا نزولی می باشدو از طرفی آخرین کندل ماهانه (قسمت A) سبز بدون سایه است که نشان از صعودی بودن آن در چارت روزانه است.

تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa
تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa

در شکل زیر نیز نمودار روزانه زیلیکا ZIL را آورده ایم. قسمت A در شکل قبلی همان قسمت A در شکل زیر نیز می باشد که کندل های صعودی متوالی در شکل زیر می باشد.  همانطور که می بینید در سال 2023 کندل های صعودی بلند نشان از رشد خوب این رمز ارز دارد.

تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa
تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa

در مورد تحلیل زیلیکا باید بدانید دنیای رمز ارز ها بسیار پیچیده و پر ریسک می باشد. و هیچ گاه با اطمینان نمی توان گفت در آینده رشد بسیار بزرگی داشته و یا مانند بسیاری از ارز های دیجیتال دیگر شکست خورده و یا کاملا حذف گردد.

هزینه انتقال زیلیکا (کارمزد ها)

برای ارز زیلیکا می توان هزینه های زیر را در نظر گرفت. هزینه انتقال برای صرافی های مختلف متفاوت است.برای انتقال زیلیکا و یا هر رمز ارز دیگری در واقع زیلیکا را از حساب خود برداشت کرده و به حساب دیگری واریز می کنید. و یا به عبارتی از کیف پول خود برداشت زده و به آدرس کیف پول دیگری واریز می شود.

پس هزینه انتقال زیلیکا به صورت شکل زیر می باشد.

هزینه انتقال زیلیکا (کارمزد ها)
هزینه انتقال زیلیکا (کارمزد ها)

با توجه به شکل بالا می بینید هزینه واریز به زیلیکا صفر می باشد. یعنی اگر کسی و یا خودتان به آدرس کیف پولتان زیلیکا واریز کند ، برای شما بدون هزینه خواهد بود.

هزینه تریدینگ زیلیکا نیز با توجه به صرافی هایی که در آنها معامله می کنید نیز متفاوت است. برای مثال اگر قصد معامله زیلیکا و تردینگ دارید بهتر است از صرافی های بایننس و اوکی اکسچنج که کارمزد کمتری برای ترید در نظر گرفته اند ، استفاده کنید.

هزینه برداشت (هزینه انتقال زیلیکا) نیز در صرافی هایی مانند بیت رکس به کمترین حد خود می رسد. برای مثال اگر قصد خرید زیلیکا به قصد سرمایه گذاری و نگهداری آن در کیف پول خود را دارید بیت رکس گزینه مناسبی است. زیرا به راحتی خریده و با کارمزد کم به آدرس کیف پولتان مانند تراست ولت منتقل کنید.

ایتسکا و تحلیل ارز زیلیکا

ما در این مبحث از اتسکا به تحلیل ارز زیلیکا پرداخته‌ایم. همانگونه که در مطالب بالا هم گفته شد سکه زیلیکا کوین بومی مورد استفاده در بلاک چین Zilliqa است. زیلیکا از فناوری اشتراک گذاری برای افزایش تعداد تراکنش هایی که بلاک چین می تواند انجام دهد، استفاده می کند. از سکه های Zilliqa  برای پرداخت قدرت محاسباتی در بلاک چین Zilliqa استفاده می شود.

تحلیل ارز زیلیکا نشان می دهد که مجموعه ای از عوامل مانند پیشرفت فناوری، رقابت داخلی، فشار بر بازارها برای تحویل، مشکلات اقتصادی، مسائل امنیتی، سیاست حفظ حریم خصوصی، عوامل سیاسی و آخرین اخبار بر قیمت سکه ZIL تأثیر می گذارد. در صورت استفاده از استراتژی‌ های اختراع هوشمند در حین انجام معاملات از طریق Zilliqa، نوسان بالای آنها منجر به پتانسیل بالایی برای سود زیاد می ‌شود.

سوالات متداول

آیا قیمت Zilliqa می تواند به 10 دلار برسد؟

در حال حاضر قیمت زیلیکا 0.058 دلار است و پیش بینی می شود در 5 سال آینده به 0.2 دلار برسد. بنابراین به سختی می توان نتیجه گرفت که قیمت زیلیکا در آینده نزدیک به 10 دلار برسد.

آیا ارز زیلیکا آینده ای دارد؟

همانطور که در بالا ذکر شد و با توجه به تحلیل ارز زیلیکا، انتظار می رود قیمت سکه تا سال 2025 به 0.14 دلار برسد. نرخ پذیرش آن نیز به شکلی مناسب در حال رشد است. پس می توان گفت که آینده ارز زیلیکا روشن است.

آیا Zilliqa سرمایه گذاری خوبی است؟

بر اساس تحلیل ارز زیلیکا و پیش‌بینی قیمت آن، می ‌توان نتیجه گرفت که Zilliqa می ‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی باشد. اگر یک سرمایه‌گذار بلندمدت هستید، مطمئناً می ‌توانید این رمزارز را بخرید و آن را تا زمانی که بازده خوبی کسب کند، نگه دارید.

چه چیز جدیدی در فاز 1 استیکینگ Zilliqa وجود دارد؟

طبق آخرین اخبار، فاز یک، به کاربران ارز زیلیکا این امکان را می دهد که از پورتال سهام، Zillion و کیف پول هایی مانند BTC، Moonlet برای انتقال وجوه خود به قرارداد هوشمند سهامداری بهره مند شوند. این کار را می توان با ذکر آدرس اپراتور seed node بنا به انتخاب آنها انجام داد. برای هر گونه کمکی، می‌توانید 24 ساعت شبانه‌روز از تیم زیلیکا کمک بگیرید یا ایمیل خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

بازده سالانه مورد انتظار ارز زیلیکا چقدر خواهد بود؟

این امر به ارزش بازار، عرضه در گردش، حجم و سایر عوامل مهم در بازار بستگی دارد. به طور متوسط، می توان انتظار ROI 6% را به عنوان بازده سالانه داشت.

حداقل و حداکثر مبلغی که می توان روی ارز زیلیکا شرط‌بندی کرد، چقدر است؟

در حالی که هیچ محدودیتی برای شرط بندی وجود ندارد، حداقل مبلغ مورد نیاز جهت شرط بندی برای رمزارز زیلیکا 10 دلار است.

قیمت ZIL کی به 1 دلار می رسد؟

در زمان انتشار این مطلب، قیمت معاملات زیلیکا حدود 0.05 دلار است که قیمت آن در 24 ساعت گذشته 2.14 درصد کاهش یافته است. تحلیل ارز زیلیکا نشان می ‌دهد که قیمت Zilliqa ممکن است در بلندمدت و احتمالاً پس از سال 2026، به 1 دلار برسد. با تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی بازار، اگر این سکه در معاملات صعودی قرار گیرد، سرمایه‌گذاران می ‌توانند آن را با قیمت بالاتری به عنوان بخشی از معاملات بلندمدت بفروشند.

ارز زیلیکا را از کجا بخریم؟

این توکن در صرافی ‌های بزرگ ارزهای دیجیتال از جمله بایننس، هوبی، بیت‌فینکس و بیت‌هامب فهرست شده است. می توان آن را در ازای ارزهای فیات، استیبل کوین و سایر ارزهای دیجیتال خریداری کرد.

شاردینگ چیست؟

هر خرده باید بخش خاصی از تراکنش های بلاک چین را پردازش کند. برای اینکه به شما ایده بدهم که چگونه کار می کند، یک مثال برای شما می زنم. تصور کنید که در مجموع شش قطعه وجود دارد. هر یک از این خرده‌ها باید یک ششم تراکنش‌های بلاک چین را در قالب میکروبلاک‌ها پردازش کنند.

چرا استخراج ZIL زیست محیطی است؟

ZIL با استفاده از یک پروتکل ترکیبی اجماع اثبات، استخراج خواهد شد. همانطور که در بالا ذکر شد، این یک بلاک چین معمولی PoW نخواهد بود. به لطف مکانیسم اجماع Zilliqa، ردپای اکولوژیکی استخراج ارز زیلیکا، به طور قابل توجهی کاهش یافته است. تنها 1 دقیقه از هر 2 تا 3 ساعت برای استخراج ZIL مورد نیاز است که به یکی اجازه می دهد تا زنجیره های دیگر را همزمان استخراج کند. 

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.