دریافت بونوس ثبت نام صرافی نوبیتکس Nobitex – آموزش تصویری ثبت نام + ویدئو

صرافی نوبیتکس Nobitex

معرفی صرافی نوبیتکس Nobitex

صرافی نوبیتکس Nobitex در سال 1396 با هدف رفع نیاز های کاربران ایرانی برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در کشور شروع به کار کرد. هسته اصلی این تیم در باشگاه کارآفرینی تیوان قرار گرفت. با توجه به نبود صرافی ارز دیجیتال در کشور بسیاری از ایرانیان در صرافی های خارج از کشور سرمایه گذاری کرده و با مسدود شدن حساب هایشان در اثر تحریم ها و یا عوامل دیگر باعث خروج ارز از کشور می شد.

ولی با ظهور صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و عدم احتمال بلوکه شدن حساب ها ، این صرافی ها با استقبال بی نظیر ایرانیان روبرو شدند. صرافی نوبیتکس حدود 14 ارز دیجیتال را پشیبانی می کند. تنها مزیتی که نسبت به صرافی های بین المللی دارد ، این است که واریز و برداشت ریالی آن بسیار راحت می باشد.

بیشتر بخوانید : بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

برای مشاهده لیست کامل بهترین بروکر های فارکس به لینک زیر مراجعه کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی نوبیتکس Nobitex

برای ثبت نام در صرافی نوبیتکس وارد این سایت شده و بر روی ثبت نام کلیک کنید.

صفحه اصلی صرافی نوبیتکس
صفحه اصلی صرافی نوبیتکس

حال یک ایمیل معتبر و نیز کلمه عبور قوی برای خود مشخص کرده و اگر کد معرف دارید ، آن را وارد کنید. اگر کد معرف نداشته و مستقیما ثبت نام می کنید گزینه کد معرف را خالی گذاشته و تیک قبول قوانین و من ربات نیستم را زده و ثبت نام را انتخاب کنید.

ورود اطلاعات
ورود اطلاعات

برای ترید کردن و انجام معامله مراحل احراز هویت را طی کنید.

احراز هویت در صرافی نوبیتکس

برای احراز هویت در صرافی نوبیتکس ابتدا یک کد تایید برای ایمیلتان ارسال خواهد شد. البته اگر ایمیلتان را چک کنید ، یک ایمیل تایید برایتان ارسال شده است. روی آن کلیک کرده و یا لینک را کپی کرده و در URL خود پیست کنید.

تایید ایمیل
تایید ایمیل

حال دوباره وارد حساب کاربری خود خواهید شد. روی گزینه آغاز فرایند احراز هویت کلیک کرده و در صفحه بعد گزینه ارتقا به سطح 1 را انتخاب کنید.

ارتقا به سطح 1
ادامه فرایند احراز هویت
ارتقا به سطح یک
ارتقا به سطح یک

حال باید شماره موبایل خود را تایید کنید. شماره موبایلی که به نام خودتان است وارد کرده و ارسال کد را بزنید. کدی را که به گوشیتان پیامک شد را وارد کرده و به مرحله بعد بروید.

تایید شماره موبایل
تایید شماره موبایل

در مرحله بعد باید مشخصات فردی خود را به دقت وارد کنید. در انتهای صفحه باید تصویر کارت ملی خود را آپلود کنید. اگر مراحل احراز هویت خود را مابین ساعات 8 الی 20 انجام می دهید بلافاصله نتیجه تایید و یا عدم تایید را مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت به روز کاری بعد موکول خواهد شد.

وارد کردن اطلاعات فردی
وارد کردن اطلاعات فردی

در صفحه بعد باید شماره کارت بانکی خود را وارد کنید.

اضافه کردن شماره کارت
اضافه کردن شماره کارت

و بعد از تایید شماره کارت باید شماره شبای خود را جهت برداشت وجه وارد کنید.

ثبت شماره شبای بانکی
ثبت شماره شبای بانکی

در این مرحله احراز هویت شما برای معامله در سطح یک به پایان می رسد.

واریز به نوبیتکس

برای واریز به نوبیتکس ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. از داشبورد روی کیف پول های من کلیک کنید.

حساب کاربری نوبیتکس
حساب کاربری نوبیتکس
کیف پول های من
کیف پول های من

گزینه واریز را انتخاب کرده و از کارت بانکی که در این صرافی ثبت کرده اید ، اقدام به واریز وجه در این صرافی کنید. کارت مورد نظر را انتخاب کرده و مبلغی را که می خواهید با آن حساب خود را شارژ کنید در قسمت مبلغ واریزی به توان وارد کنید. سپس گزینه انتقال به درگاه پرداخت را زده و حساب خود را شارژ کنید.

واریز در نوبیتکس
واریز در نوبیتکس

برداشت از نوبیتکس

برای برداشت از نوبیتکس وارد حساب کاربری خود شوید . از داشبورد گزینه کیف پول های من را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه برداشت را انتخاب کرده و مبلغی را که می خواهید برداشت کنید و نیز شماره حسابی را که موقع ثبت نام و مراحل احراز هویت ثبت کرده اید ، وارد کرده و به راحتی مبلغ مورد نظر خود را برداشت کنید.

زمان واریز به حساب مشتریان فقط در روز های غیر تعطیل ممکن می باشد. اگر زمان ثبت دریافت وجه تا ساعت 12:30 باشد تا یک ساعت پول به حساب مشتری واریز خواهد شد. اگر خارج از این موعد ثبت برداشت وجه بزنید ، حداقل تا ساعت 11 فردای همان روز البته اگر تعطیل نباشد به حساب مشتری واریز خواهد شد.

برداشت از نوبیتکس
برداشت از نوبیتکس

شناسایی دو عاملی نوبیتکس

برای انجام شناسایی دو عاملی نوبیتکس باید اپلیکیشن Google Authenticater را در گوشی خود نصب کرده و روی علامت + در اپلیکیشن کلیک کنید.

شناسایی دو عاملی نوبیتکس
شناسایی دو عاملی نوبیتکس
شروع فعال سازی
شروع فعال سازی
اسکن بارکد در نوبیتکس
اسکن بارکد در نوبیتکس

در شکل بالا یک بارکد و نیز یک در پایین آن مشاهده می کنید. این کد را یادداشت کرده و به دقت از آن محافظت کنید. زیرا اگر تحت هر شرایطی به گوشی خود دسترسی نداشتید فقط با این کد می توانید حساب خود را بازیابی کنید. حال در اپلیکیشن گوشی یا گزینه بارکد را انتخاب کرده و بارکد صفحه نمایش را اسکن کنید و یا کدی را که یادداشت کرده اید ، در گزینه Enter a Set Up Key موجود در اپلیکیشن گوگل در گوشی خود وارد کنید. و روی ادامه کلیک کنید. احراز هویت به پایان رسیده است.

اتمام تشخیص دو عاملی
اتمام تشخیص دو عاملی

ورود به صرافی نوبیتکس

برای ورود به صرافی نوبیتکس ابتدا وارد سایت رسمی این صرافی شده و روی ورود کلیک کنید.

صفحه اصلی صرافی نوبیتکس
صفحه اصلی صرافی نوبیتکس

حال در این قسمت ایمیلی که با استفاده از آن ثبت نام کرده اید و کلمه عبور خود را وارد کنید.

وارد کردن اطلاعات
وارد کردن اطلاعات

در مرحله بعد کد شناسایی دو عاملی را که در اپلیکیشن Google Authenticator گوشی خود برای این صرافی ثبت کرده اید ، وارد کرده و حساب کاربری خود را مشاهده کنید.

کد شناسایی دو عاملی
کد شناسایی دو عاملی

خرید ارز دیجیتال از نوبیتکس

برای خرید ارز دیجیتال از نوبیتکس ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید. از قسمت بالی صفحه منو ها گزینه سفارش سریع را انتخاب کنید.

حساب کاربری نوبیتکس
حساب کاربری نوبیتکس

حال باید رمز ارز مورد نظر خود را که قصد خرید آن را دارید ، انتخاب کنید. در گزینه بعدی مبلغی از پول خود را که قصد خرید ارز مورد نظر را دارید (به تومان) وارد کنید. و در قسمت پایین قیمت ارز مورد نظر را وارد کرده و ثبت سفارش خرید بزنید.

خرید ارز دیجیتال از نوبیتکس
خرید ارز دیجیتال از نوبیتکس

فروش ارز دیجیتال در نوبیتکس

فروش ارز دیجیتال در نوبیتکس نیز بسیار راحت بوده و روند آن کاملا شبیه خرید ارز دیجیتال می باشد. همانند خرید ارز دیجیتال از قسمت منوها گزینه سفارش سریع را انتخاب کرده و این بار گزینه فروش را انتخاب کنید.

فروش ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس
فروش ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس

حال باید ارز مورد نظر خود را که از آن در حساب کاربری خود دارید انتخاب کرده و مقداری از آن را که می خواهید به فروش برسانید انتخاب کنید. حال ثبت سفارش فروش را بزنید تا سفارش شما ثبت گردد.

اعتبار صرافی نوبیتکس

با توجه به تحقیقات انجام شده و نیز بیانات رئیس پلیس فتا به استناد این لینک هیچ گونه مجوزی از طرف بانک مرکزی برای صرافی های ارز دیجیتال صادر نشده است. البته عدم مجوز تنها شامل نوبیتکس نمی باشد. بلکه تمامی صرافی های ارز های دیجیتال بدون مجوز داشتن از بانک مرکزی کشورشان به خدمات دهی به مشتریانشان مشغولند. البته در کشور تعداد بسیار زیادی از تریدر ها از صرافی نوبیتکس استفاده می کنند و بسیار راضی هستند و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر کلاهبرداری ، مسدود شدن حساب و … از صرافی نوبیتکس مشاهده نشده است.

امنیت صرافی نوبیتکس

امنیت صرافی نوبیتکس در حد قابل قبولی می باشد. این صرافی نمره A+ را از سایت Qualys.com دریافت کرده است. کلیه دارایی های مشتریان به وسیله کیف پول آفلاین و یا همان ذخیره سازی سرد نگهداری می شود. سرور های این صرافی در داخل کشور ایران می باشد و احتمال بلوکه شدن حساب ها در این صرافی وجود ندارد مگر اینکه مشتری خلاف قوانین سایت عمل کند. مانند پولشویی و … همچنین مراحل احراز هویت و شناسایی دو عاملی بر امنیت حساب های صرافی نوبیتکس افزوده است.

آیا نوبیتکس هک شد ؟

چندی پیش در خبر رسان تلگرام اطلاعات شخصی کاربران صرافی نوبیتکس از تصویر کارت ملی گرفته تا … پخش شد. و ادعا شد که بیش از 100 بیت کوین از دارایی های مشتریان به سرقت رفته است. اما خبر رسان رسمی صرافی نوبیتکس ماجرای هک شدن سایت نوبیتکس را تکذیب کرده و ادعا کرد هیچ مبلغی از موجودی های مشتریان کم نشده است. تاکنون نیز هیچ شکایت فردی در این حوزه نشده است . البته خبر صحت و یا شایعه بودن هک نوبیتکس در هاله ای از ابهام باقی ماند.

معامله مارجین صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس چون در ایران فعالیت می کند ، و با توجه به اسلامی بودن فعالیت ها خدمات مارجین به کاربرانش ندارد. البته استفاده از اهرم در صرافی های بین المللی و بروکر ها ریسم بسیار بالایی داشته و توصیه می شود اگر حرفه ای نیستید و تجربه بالایی ندارید حتی در صرافی های بین المللی نیز از معامله مارجین استفاده نکنید.

کارمزد صرافی نوبیتکس

متاسفانه کارمزد صرافی نوبیتکس نسبت به صرافی های بین المللی بالاتر می باشد. برای مشاهده کارمزد های این صرافی می تواند پس از وارد شدن به حساب کاربری خود از قسمت پایین صفحه و یا همان فوتر کارمزد ها را مشاهده کنید. البته اگر روی این لینک https://nobitex.ir/pricing/ نیز کلیک کنید کارمزد های این صرافی را برای ارز های مختلف دیجیتالی مشاهده خواهید کرد. میانگین دریافتی های صرافی های بین المللی 0.1 درصد می باشد. که در این صرافی مطابق شکلی که از خود صرافی نوبیتکس گرفته شده است ، مقدار 0.35 درصد هم قابل مشاهده است.

کارمزد صرافی نوبیتکس
کارمزد صرافی نوبیتکس

البته صرافی نوبیتکس نیز همانند صرافی های بین المللی و جهانی برای واریز وجه هیچ گونه کارمزدی دریافت نکرده و برای برداشت وجه با توجه به نوع ارزی که می خواهید برداشت کنید ، کارمزد دریافت خواهد کرد. اگر روی لینک بالا کلیک کنید مقادیر دقیق کارمزد ها را مشاهده خواهید کرد.

پشتیبانی صرافی نوبیتکس

پشتیبانی صرافی نوبیتکس به صورت شبانه روز و معمولا تیکت می باشد. البته تا زمانی که تعداد ثبت نام کنندگان در این صرافی کم بود و افراد کمتری از آن استفاده می کردند ، کاربران و مشتریان به راحتی می توانستند از خدمات چت آنلاین بهره مند شوند. ولی در حال حاضر ارسال تیکت مقدور بوده و پشتیبانان در اسرع وقت به سوالات مشتریان پاسخگو خواهند بود.

سوالات متداول

لینک ورود صرافی نوبیتکس چیست؟

برای ورود به صرافی نوبیتکس میتوانید از این لینک استفاده کنید : لینک ورود

آیا صرافی نوبیتکس بونس دارد؟

بله ، تمام کاربرانی که از طریق این لینک در این صرافی ثبت نام کنند، 10 درصد از کارمزد تراکنش های خود را در حساب شخصی خود در نوبیتکس دریافت خواهند کرد : لینک بونوس

کلام آخر

صرافی های بسیار زیادی (حدود 400 صرافی) در جهان وجود دارند که خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال برای مشتریانشان فراهم کرده اند. به دلیل تحریم ها پی در پی ایرانیان ، ما فقط می توانیم در صرافی های ایرانیان و نیز صرافی هایی که برای ایرانیان تحریم نمی باشد ، ثبت نام کرده و ارز دیجیتال خریداری کنیم و به معامله بپردازیم. در سایت آموزشی ایتسکا به معرفی و آموزش صرافی های بین المللی و نیز ایرانی پرداخته ایم.

ایرانیان علاوه بر محدودیت در زمینه ثبت نام در صرافی های بین المللی در زمینه ثبت نام در بروکر های فارکس نیز با مشکل مواجه هستند. و باید در بروکر های ایرانیان ثبت نام کنند. تا با مشکلات بلوکه شدن حساب و برداشت وجه مواجه نباشند.در این سایت علاوه بر آموزش و معرفی بروکر های معتبر و نیز صرافی های مهم ، به آموزش بورس ایران و بازار های سرمایه گذاری نیز می پردازیم.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.