ریکوت در فارکس (Requote) چیست؟

ریکوت در فارکس

ریکوت در فارکس Requote همان قیمت گذاری مجدد در سفارشات می باشد. ریکوت در فارکس زمانی اتفاق می افتد که بروکر قادر به انجام سفارش شما در قیمتی که مشخص کرده اید ، نباشد. معمولا زمانی که نوسانات بازار زیاد باشد ریکوت اتفاق می افتد ، یعنی باید قیمت گذاری مجدد انجام داد. قیمت گذاری اغلب بدتر از قیمت پیشنهادی کاربر می باشد.

برای مثال سرمایه گذار سفارش خرید یک جفت ارز را در قیمت خاصی ثبت کرده است و نوسانات بازار زیاد بوده و قیمت به سرعت افزایش یافته است. در این صورت پیغام ریکوت را مبنی بر اینکه آیا می خواهید این جفت ارز را در قیمتی بالا تر بخرید مشاهده خواهید کرد.

در صورت تایید شما سفارش با قیمت بالاتر اجرا خواهد شد و در صورت عدم تایید سفارش اجرا نخواهد شد.

ریکوت معمولا در بازار های مارکت میکر بیشتر به چشم می خورد و در بازار های NDD ، ECN کمتر شاهد این موضوع هستیم. با انتخاب بهترین بروکر فارکس راحت‌تر می‌توانید بازار هایی که مارکت میکر نیستند را بیابید.

ریکوت در فارکس چیست؟

ریکوت در فارکس یعنی بروکر نمی خواهد سفارش شما را در قیمتی که مشخص کرده اید اجرا کند. این اتفاق معمولا در بازار های پر نوسان و هنگام انتشار اخبار مهم در بازار رخ می دهد. در اصل معامله گر خود تصمیم می گیرد که یک سهم و یا جفت ارز را بخرد و یا بفروشد.

ریکوت در فارکس
ریکوت در فارکس

ولی بر خلاف انتظار در بعضی موارد می بینید بازار با سرعت زیادی حرکت کرده و سفارش شما در قیمت مورد نظر اجرا نمی شود. در این حالت پیغام ریکوت را بر روی نمایشگر خود می بینید که بروکر به شما اعلام می کند که آیا می خواهید معامله شما با قیمت جدید (که معمولا قیمتی بدتر از قیمت قبلی است) اجرا شود و یا خیر؟

در کل ریکوت برای بروکر خوب بوده ولی برای کاربر بد می باشد.

در اکثر موارد ریکوت برای معاملات با حجم بالا رخ می دهد. هر چه معاملات مستقیم تری داشته باشید یعنی به بازار های اصلی مانند بانک ها و صندوق ها متصل شوید ریکوت کمتری دریافت می کنید. پس در حساب هایی مانند ecn و یا pro-ecn ریکوت کمتری خواهید دید.

همچنین بروکر های وایت لیبل چون به بروکر های بزرگتر متصل هستند میزان ریکوت در آنها بیشتر به چشم می خورد. زیرا بروکر های کوچک زمان بیشتری برای اجرای سفارشاتشان نیاز دارند.

ریکوت کمتر
ریکوت کمتر

اگر بروکر نتواند سفارشات را بلافاصله اجرا کند ، در این صورت حتی در عرض یک دقیقه ممکن است شاهد ریکوت در قیمت ها باشیم. بروکر هایی که به بانک ها و منباع مالی اصلی مستقیم متصل نیستند و از طریق شرکت های بازار ساز نقدینگی لازم را فراهم می کنند ، بروکر های بازار ساز نامیده می شوندو میزان ریکوت در این بروکر ها بالاست.

این بروکر ها اغلب یک اندیکاتور Wait و یا Market بر روی نمایشگر شما دارند. بازارساز ها باید هم به سود مشتری و هم بروکر فعالیت کنند ، در حالیکه اغلب به سود بروکر کار می کنند. به این دلیل باید هنگام معامله در بروکر های مارکت میکر نهایت دقت را داشته باشید.

ریکوت در اغلب موارد باعث می شود مشتریان نسبت به شفافیت مالی بروکر خود مشکوک شوند. ولی اگر هنگام پیغام ریکوت به مشتری دلیل ریکوت و اینکه به دلیل فاصله زمانی بین اجرای سفارش و دریافت سرور بیان شود ، ریکوت برای مشتری مانوس تر خواهد شد.

ریکوت یک امر عادی در معاملات فارکس می باشد. پس اگر زیاد در فارکس معامله می کنید ، گاهی مشاهده پیغام ریکوت کاملا طبیعی خواهد بود. ولی اگر حتی زمانی که بازار آرام بوده و نوسانی مشاهده نشود ، باز هم ریکوت های پی در پی مشاده کنید باید در بروکر خود تجدید نظر کنید.

در کل بهتر است دنبال بروکر بدون ریکوت بگردید . در کل بروکر های ECN بهترین گزینه برای سفارشات بدون ریکوت هستند. اگر بروکر شما دارای یک شبکه ECN باشد ، معاملات سریع تر به سرور ها رسیده و ریکوت ها به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

دلیل ریکوت در فارکس چیست؟

همانطور که می دانید بازار ها به طرز چشمکیری در حال حرکت هستند و زمانی که یک خبر مهم انتشار پیدا می کند نوسانات و سرعت حرکت بازار بسیار بیشتر از حالت عادی می شود. این جهش قیمتی اجرای سفارش مشتریان را در قیمت های درخواستی آنها بسیار مشکل می کند.

شما در مقابل خود بروکرتان را می بینید که باید سفارش شما را اجرا کند و در برابر بروکر ها نیز دوباره کارگزارانی وجود دارند. استخر های نقینکی که نقدینگی بروکر ها را تامین می کنند ، می توانند سفارش ها را انجام داده ، قیمت ها را بالا ببرند و حتی از تایید هر سفارشی امتناع کنند.

ریکوت به این معنی می باشد که بروکر شما نمی تواند سفارش شما را با قیمتی ابتدا درخواست کرده بودید ، اجرا کند. اگر دلیل ریکوت نوسانات بالای بازار باشد ، ریکوت قابل توجیه بوده و قیمت گذاری مجدد امری عادیست.

تکنولوژی می تواند باعث کاهش تاخیر زمانی که منجر به ریکوت می شود ، گردد. بنابراین مطمئن شوید بروکر شما از بروزترین تکنولوژی ها استفاده می کند.

نحوه اجتناب از ریکوت در فارکس

اگر از بروکر معتبر فارکس برای معاملات خود استفاده کنید ، نباید نگران ریکوت باشید. با سفارش Limit Order به بروکرتان می گویید که مایل به اجرای سفارش با قیمتی خاص و یا بهتر هستید. با این نوع سفارش گذاری یعنی شما با قیمتی خاص می خواهید سفارشتان را اجرا کرده و حاضر نیستید بهای بیشتری برای این معامله بپردازید.

اجتناب از ریکوت در فارکس
اجتناب از ریکوت در فارکس

می توانید برای معامله خود حد سود قرار دهید و معامله با رسیدن به حد سود خود به خود بسته خواهد شد. حتی اگر با قیمتی متفاوت تر بسته شود. و این فرصتی برای کسب سود شما خواهد بود.

حد ضرر را نیز می توان قبل از اجرای معامله قرار داد. انواع مختلفی از حد ضرر وجود دارد و شما باید متناسب با استراتژی و مدیریت ریسک خود از نوع مناسبی ار حد ضرر استفاده کنید.

در نوسانات بالای بازار شاید حد ضرر تاثیر چندانی نداشته باشد ، ولی حتما باید در معاملات خود آن را لحاظ کنید. تمامی این موارد از ریکوت در فارکس جلوگیری می کنند.

اگر از متاترید 4 استفاده می کنید می توانید گزینه “حداکثر انحراف از قیمت پیشنهادی” را فعال کنید.

این راهی برای اجتناب از ریکوت در فارکس می باشد. ولی اگر قیمت فراتر از قیمتی که وارد شده اید پیش برود ، معامله سودآوری خواهید داشت. ولی اگر به دلیل ریکوت نتوانید سریعا وارد بازار شوید ، ممکن است معاملات سودآور را از دست بدهید.

مشاهده ریکوت هنگام انتشار اخبار مهم مانند گزارش NFP کاملا عادی است. زمانی که این خبر در اولین جمعه هر ماه منتشر می شود نوسانات و حرکت های بسیار بزرگی در بازار مشاهده می شود.

این گزارشات باعث بی ثباتی در بازار فارکس می شود. این تغییرات باعث دریافت ریکوت در اغلب بروکر های فارکس می شود. ولی اگر در بروکری همیشه شاهد ریکوت در سفارش گذاری ها هستید ، بهتر است به دنبال بروکر جایگزین باشید.

از سوی دیگر اجتناب از معامله هنگام انتشار اخبار مهم و نیز زمان هایی که میزان نقدینگی در بازار کم می باشد می تواند به اجتناب از ریکوت کمک کند.

رگولاتور های بزرگ نهایت تلاش خود را می کنند تا از بروکر های بازار ساز که از ریکوت به عنوان تکنیکی برای سوء استفاده از معامله گران استفاده می کنند ، اجتناب کنند. اگر مشتریان در یک بروکر احساس می کنند که با ریکوت های مکرر بروکر در حال کلاهبرداری از آنان می باشد ، می توانند این موضوع را سازمان های ناظر و سازمان رگوله مربوطه اطلاع دهند.

بهترین بروکر های مارکت میکر حتی در نوسانات بالای بازار از ریکوت های زیاد جلوگیری می کنند. بروکر ها می توانند به پیشرفته ترین تکنولوژی ها و ارائه دهندگان نقدینگی متصل شوند. تا زمانی که به بروکر خود اطمینان دارید و می دانید که تا حد ممکن از ریکوت در بازار جلوگیری می کند ، می توایند با خیال راحت به معامله خود بپردازید.

مزایا و معایب ریکوت در فارکس

ریکوت اغلب به عنوان یک نکته منفی برای بروکر ها محسوب می شود . و بروکر هایی که در آنها شاهد ریکوت زیادی هستیم زیاد مورد پسند بوده و تریدر ها اگر این پیغام را بیش از حد مشاهده کنند بروکر خود را عوض می کنند.

ولی زمانی را در نظر بگیرید که بازار به شدت در حال افزایش قیمت می باشد و بازار به سرعت حرکت کرده است و سفارشتان در قیمت پیشنهادی شما اجرا نشده است. به این دلیل ریکوت ممکن است سفارشتان را در قیمتی کمی بالاتر اجرا کند ولی باز هم این ریکوت باعث می شد شما معامله را از دست نداده و سود کنید.

با این وجود بریکوت در فارکس برای بروکر ها یک نکته منفی محسوب شده و تریدر ها تلاش می کنند از آن اجتناب کنند.

نتیجه گیری

ریکوت در فارکس در واقع زمانی در صفحه سفارش مشتری دیده می شود که بروکر مارکت میکر نمی تواند و یا نمی خواهد سفارش مشتری در قیمت درخواستی او اجرا شود. بنابراین پیغامی به مشتری مبنی بر تغییر قیمت و اینکه سفارش می تواند درقیمتی متفاوت تر اجرا شود ارسال می کند. این قیمت پیشنهادی معمولا قیمتی بدتر برای مشتری میباشد و بروکر از مشتری می پرسد که یا می تواند سفارش را با قیمتی جدید اجرا کند و یا کلا سفارش خود را کنسل کند.

بروکر هایی که مارکت میکر نیستند ، و مشتری را مستقیما به بانک های جهانی و منابع بزرگ متصل می کنند ، کمترین میزان ریکوت را دارند. و در این بروکر ها در بسیاری از مواقع سفارشات بدون تغییرات قیمتی و با قیمت پیشنهادی بروکر ها اجرا می شود.

ریکوت در فارکس چیست؟

ریکوت یعنی سفارش شما با قیمت پیشنهادی خودتان اجرا نشده و بروکر قیمت پیشنهادی جدیدی برای اجرای سفارش شما ارائه می کند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.