رگوله SCPNG یا Securities Commission of Papua New Guinea – نهاد نظارتی پاپوآ گینه نو

رگوله SCPNG یا Securities Commission of Papua New Guinea - نهاد نظارتی پاپوآ گینه نو - رگوله SCPNG

SCPNG! سازمان نظارت بر رفتار مستقل برای بازارهای سرمایه پاپوآ گینه نو تحت قانون کمیسیون اوراق بهادار 2015 (SCA) تأسیس شده است. SCPNG قانون بازار سرمایه 2015 (CMA) و قانون سپرده گذاری مرکزی 2015 (CDA) را اجرا می کند. SCPNG تلاش می کند تا توسعه بازار را تسهیل کند و در عین حال اطمینان حاصل کند که این بازار یک انجمن منصفانه، امن، منظم و کارآمد برای همه سهامداران باقی می ماند.

سازمان SCPNG به خاطر اعتبار بالایی که دارد توانسته رتبه سطح ۴ را به خودش اختصاص می دهد.

نام اختصاریSCPNG
نام کاملSecurities Commission of Papua New Guinea
کشورپاپوآ گینه نو
سطحچهارم
وب سایتwww.scpng.gov

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

درباره SCPNG

با بلوغ بازار سرمایه کشور، نیاز به تنظیم دقیق بازار وجود دارد. منافع مشترک همه مردم پاپوآ گینه نو در اقتصاد رو به رشدی که شغل ایجاد می کند، توانسته استاندارد زندگی مردم را بهبود بخشد و از ارزش پس انداز آنها محافظت کند. به این معنی است که تمام اقدامات SCPNG باید در جهت ارتقای تشکیل سرمایه طراحی شود که برای حفظ رشد اقتصادی ضروری است.

دنیای سرمایه گذاری جذاب و پیچیده و در عین حال پربار است، هیچ تضمینی وجود ندارد. به همین دلیل است که سرمایه گذاری یک تفریح نیست. در حالی که SCPNG تضمین می کند که سیستم ها برای کاهش ضرر طراحی شده اند، سرمایه گذاران تشویق می شوند و قبل از سرمایه گذاری در اوراق بهادار، خود را آموزش دهند.

رگوله SCPNG یا Securities Commission of Papua New Guinea - نهاد نظارتی پاپوآ گینه نو - رگوله SCPNG
رگوله SCPNG یا Securities Commission of Papua New Guinea - نهاد نظارتی پاپوآ گینه نو 1

وظیفه SCPNG

با پیشرفت کشور در آینده، انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران بیشتری برای بهبود زندگی خود به بازار سرمایه روی بیاورند. وظیفه اصلی SCPNG محافظت از آنها با نظارت بر بازیگران بازار هنگام انتقال پول از کسانی که آن را دارند (سرمایه گذاران) به کسانی که به آن نیاز دارند (شرکت ها) است.

فعالیت در چنین صنعتی خطرات خاصی هم به همراه دارد. SCPNG اطمینان حاصل می کند که این قبیل خطرات سیستمیک کاهش پیدا می کند.

قوانین SCPNG

قوانین اوراق بهادار SCPNG از یک مفهوم ساده سرچشمه می گیرد: همه سرمایه گذاران، اعم از موسسات یا افراد، باید قبل از خرید سرمایه گذاری و تا زمانی که آن را در اختیار دارند، به برخی از حقایق اساسی در مورد سرمایه گذاری دسترسی داشته باشند.

برای دستیابی به این هدف، SCPNG از شرکت های دولتی می خواهد که اطلاعات مالی با اهمیت را برای عموم افشا کنند. این امر همه سرمایه گذاران را قادر می سازد تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد خرید، فروش یا نگهداری اوراق بهادار بگیرند.

داشتن اطلاعات به موقع، جامع و دقیق یک عامل اساسی برای تصمیم گیری های سرمایه گذاری صحیح است و بنابراین تشکیل سرمایه را که برای اقتصاد اهمیت دارد را آسان می کند.

برای دستیابی به این هدف، SCPNG با همه فعالان بازار، از جمله سرمایه گذاران، کار می کند تا به نگرانی های آنها گوش داده و از تجربیات آنها بیاموزند.

اهداف SCPNG

SCPNG بر شرکت‌کنندگان کلیدی بازار، از جمله بورس ملی PNG (PNGX)، کارگزاران و معامله‌گران اوراق بهادار، مشاوران سرمایه‌گذاری، مدیران صندوق و مشاوران مالی نظارت می‌کند.

SCPNG افشای اطلاعات مرتبط با بازار با اهمیت را برای سرمایه گذاران و معامله منصفانه تشویق می کند. مقررات SCA و CMA برای محافظت در برابر تقلب، دستکاری بازار، ارائه اطلاعات نادرست یا گمراه کننده در مورد اوراق بهادار و شرکت هایی که آنها را منتشر می کنند، طراحی شده اند. مجازات های سنگین برای متخلفان اعمال می شود.

نتیجه گیری

سازمان نظارت بر رفتار مستقل بازارهای مالی پاپوآگینه نو، تحت عنوان SCPNG نامیده می شود. تمامی برنامه ها و تلاش های این سازمان، ساماندهی به اوضاع بازارهای مالی این کشور است. وظیفه کلی SCPNG، بهبود زندگی سرمایه گذاران است. این سازمان به دلیل داشتن عملکردهای مطلوب در بازارهای مالی، توانسته رتبه چهارم در جهان را به خودش اختصاص دهد. متاسفانه سازمان SCPNG فعالیت شرکت های ایرانی را تحت حمایت و نظارت خود قرار نمی دهد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.