10 تا از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان دختر و پسر

10 تا از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان دختر و پسر - بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان

آیا می خواهید به فرزندان خود بیاموزید که چگونه سرمایه گذاری کنند اما کاملاً مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید؟ ما در این مطلب از ایتسکا قصد داریم به شما روش سرمایه‌گذاری برای کودکان را برای شما بیان کنیم.

والدین و سرمایه گذاران جوانی که مایل به شروع یک طرح پس انداز هستند با مجموعه ای گیج کننده از گزینه های سرمایه گذاری روبرو هستند. هزاران روش و خدمات برای انتخاب وجود دارد. در ادامه ما بهترین روش های سرمایه‌گذاری را بیان خواهیم کرد.

بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان دختر و پسر چیست؟

سرمایه گذاری چیزی است که می تواند آینده فرزندان شما را تضمن کند. برای مثال بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان، سرمایه گذاری در سهام است.

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان دختر و پسر، سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی است. این بازارها شامل، بورس فارکس و ارزهای دیجیتال است. همچنین، سرمایه‌گذاری در صندوق ‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) نیز به عنوان یک راه سرمایه‌گذاری برای کودکان بسیار مناسب است.

10 تا از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان دختر و پسر - بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان
سرمایه گذاری مطمئن برای کودکان دختر و پسر

10 تا از بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

روش هایی زیادی بای سرمایه‌گذاری وجود دارد که والدین می توانند برای فرزندان خود انجام دهند. به عنوان یک خردسال، فرزند شما گزینه های محدودی برای افتتاح حساب های سرمایه گذاری دارد. باز کردن حساب پس انداز برای بچه ها بسیار ساده است. به عنوان والدین، حساب‌ های سرمایه‌گذاری وجود دارد که شما از طرف فرزندتان باز می ‌کنید. در ادامه انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان را شرح خواهیم داد.

1- بیمه عمر

سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، یکی از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است که می ‌توان به وسیله آن، برای آینده فرزندان و کودکان را تضمین کرد. در این روش، شما به عنوان بیمه‌گذار، همزمان با پرداخت حق بیمه، می ‌توانید به یک حساب سرمایه‌گذاری در بانک یا شرکت بیمه واریز کنید.

این روش معمولاً با حفظ سرمایه و بهره‌مندی از منافع بیمه، به شما کمک می‌ کند تا برای آینده فرزندان خود سرمایه‌گذاری کنید. در این نوع سرمایه‌گذاری، شما می ‌توانید از انواع مختلف بیمه عمر از جمله بیمه عمر پایدار، بیمه عمر متغیر و بیمه عمر ترکیبی استفاده کنید.

به هر حال، قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، بهتر است با مشاوران بانکی یا بیمه‌ای مربوطه صحبت کرده و نکات مهم و شرایط قرارداد را مطالعه کنید. همچنین، توصیه می‌ شود که در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، فقط به شرکت‌ های بیمه مطمئن و با سابقه اعتماد کنید.

2- خری ملک یا خرید خانه

خرد مالی سنتی حکم می‌ کند که خرید خانه یا به طور کلی خرید ملک، یکی از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است.

3- اوراق قرضه پس انداز

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان، خرید اوراق قرضه پس انداز از بانک ها است. اینها جایگزین دیگری برای سرمایه گذاران محافظه کارانه برای افرادی هستد که نمی خواهند اصل سرمایه خود را به خطر بیندازند. والدین می توانند سودی که از خرید این اوراق حاصل می شود را نیز برای کودکان خود پس انداز کنند.

4- افتتاح حساب در بانک

افتتاح حساب در بانک از دیگر انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است. برای این منظور، اولیاء کودک باید به شعبه بانک مربوطه مراجعه کرده و فرم مربوط به افتتاح حساب سرمایه گذاری کودک را تکمیل کنند.

در این فرم، اطلاعات شخصی کودک مانند نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد وارد می‌ شود. همچنین، برای افتتاح حساب سرمایه گذاری کودک، باید یکی از اولیاء کودک به عنوان مسئول حساب انتخاب شود و اطلاعات شخصی او نیز در فرم ثبت شود.

همچنین، برای افتتاح حساب سرمایه گذاری کودک، باید یک مبلغ پایه به عنوان سرمایه اولیه واریز شود. پس از افتتاح حساب، اولیای کودک می ‌توانند به صورت دوره‌ای به حساب سرمایه گذاری کودک وجه واریز کرده و برای کودک خود سرمایه گذاری کنند.

5- سرمایه‌گذاری در بورس ایران

سرمایه گذاری در بورس ایران یکی دیگر از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است و می تواند یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت خوب باشد. والدین یا سرپرستان می توانند یک حساب سرمایه گذاری بلندمدت به نام کودک ایجاد کنند و به طور منظم در آن مشارکت کنند. آنها با کمک یک مشاور مالی می توانند بهترین گزینه های سرمایه گذاری را بر اساس شرایط بازار و میزان تحمل ریسک خود انتخاب کنند.

با این حال، توجه به این نکته حائز اهمیت است که سرمایه گذاری در بورس ایران با ریسک هایی از جمله نوسانات بازار و بی ثباتی سیاسی همراه است. تحقیق و تحلیل بازار قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری بسیار مهم است. علاوه بر این، از آنجایی که بازار سهام معمولاً برای سرمایه‌گذاران بزرگسال طراحی شده است، کودکان ممکن است دانش مالی یا بلوغ عاطفی لازم را برای مدیریت فراز و نشیب‌های بازار نداشته باشند.

بنابراین، قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری برای کودکان، مهم است که سن، اهداف مالی، تحمل ریسک و استراتژی کلی سرمایه گذاری آنها را در نظر بگیرید. والدین یا سرپرستان نیز باید فرزندان خود را در مورد اهمیت پس انداز و سرمایه گذاری برای آینده آموزش دهند و آنها را تشویق کنند تا از سنین پایین عادات مالی خوبی را ایجاد کنند.

6- طلا

خرید طلا یکی دیگر از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است. طلا به دلیل ماهیت غیر استهلاکی آن دارایی ارزشمندی است. این امر باعث می ‌شود که طلا محافظ خوبی در برابر تورم باشد. علاوه بر طلای فیزیکی، مانند جواهرات و سکه، گزینه های دیجیتالی نیز برای سرمایه‌گذاری موجود است. اینها شامل ETF های طلا (صندوق های معامله شده در بورس)، SGB و صندوق های سرمایه گذاری مشترک طلا می باشند.

سرمایه‌گذاری‌ های طلای دیجیتال معمولاً ایمن‌تر هستند، زیرا بدون هزینه اضافی ذخیره‌سازی و امنیت همراه هستند. علاوه بر این، شامل هزینه های اتلاف نمی شود. همچنین نقدشوندگی بیشتری داردُ زیرا می توانید واحدهای ETF یا صندوق های مشترک را در بورس بفروشید.

7- خرید سهام

سهام یکی از بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان است. آنها نسبت به هر طبقه دارایی دیگری نرخ بازدهی بالاتری دارند. همچنین سهام را می توان در انواع مختلفی از حساب های سرمایه گذاری نگهداری کرد. به طور خلاصه، سهام صرفاً بخشی از مالکیت در یک شرکت است. این به شما امکان می دهد از موفقیت یک شرکت و معمولاً از افزایش قیمت سهام سود ببرید.

همچنین توزیع نقدی ( سود سهام ) که شرکت برای سهامداران انجام می دهد نیز برای کودکان شما درآمدزا است. وقتی نوبت به سرمایه گذاری برای بچه ها می رسد، سهامی که هم می توانند رشد کنند و هم سود سهام بدهند، با توجه به میزان بازده اضافی که در بلندمدت می توانند ایجاد کنند، بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می باشند.

8- صندوق های سرمایه گذاری مشترک برای کودکان

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان صندوق های سرمایه گذاری مشترک است. صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مشترک، مجموعه‌ای از پول هستند که از گروه بزرگی از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری می ‌شوند و در گروه بزرگی از دارای ی‌ها سرمایه‌گذاری می ‌شوندُ معمولاً سهام، اوراق قرضه یا ترکیبی از این دو.

یک صندوق سرمایه گذاری مشترک ممکن است دارای پرتفویی از ده ها یا حتی صدها سهام باشد، بنابراین با سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مشترک، شما در آن سبد سهام گسترده ای سرمایه گذاری می کنید. این می تواند ویژگی مهمی به نام “تنوع” را ارائه دهد که در آن با توزیع پول خود در بسیاری از سرمایه گذاری های مختلف، ریسک خود را کاهش می دهید. همچنین می توانید به روش های مختلفی تنوع ایجاد کنید، مانند:

  • سهام مختلف در یک منطقه از بازار (مثلاً یک بخش ، مانند فناوری)
  • سهام های مختلف در بخش های مختلف
  • سهام مختلف در کشورهای مختلف
  • حتی دارایی های مختلف (مثلاً سهام، اوراق قرضه و کالاهایی مانند طلا یا نفت)

وقتی یک صندوق سرمایه گذاری مشترک خریداری می کنید، این کار را با قیمت مشخصی انجام می دهید. این قیمت بر اساس ارزش خالص دارایی (NAV) صندوق است که ارزش تمام اوراق بهادار (سهام، اوراق قرضه و غیره) در اختیار صندوق است. هنگامی که ارزش آن اوراق بهادار تغییر می کند (زمانی که قیمت سهام یا اوراق قرضه بالا یا پایین می رود)، NAV بر این اساس تعدیل می شود. این قیمت در پایان هر روز معاملاتی بازار تغییر می کند.

همچنین، توجه داشته باشید که دو نوع اصلی صندوق وجود دارد: مدیریت فعال و مدیریت غیرفعال. اکثر صندوق ‌های سرمایه‌گذاری به طور فعال مدیریت می‌ شوند، به این معنی که یک یا چند سرمایه‌گذار انسانی بر اساس تحقیقات سهام خود و استراتژی سرمایه‌گذاری صندوق اقدام به خرید و فروش سرمایه‌گذاری می ‌کنند. مدیران پورتفولیو معمولاً در تلاش هستند تا از یک معیار قابل مقایسه (مثلاً شاخص S&P 500 یا شاخص کل اوراق قرضه بلومبرگ ایالات متحده) بهتر عمل کنند.

با این حال، برخی از صندوق ‌های سرمایه‌گذاری متقابل به صورت غیرفعال مدیریت می ‌شوند و اغلب به عنوان صندوق ‌های شاخص شناخته می‌ شوند. همانطور که از نام آن پیداست، به جای تلاش برای شکست دادن معیاری مانند S&P 500، صندوق های شاخص معمولاً از تمام قوانینی پیروی می کنند که یک شاخص خاص انجام می دهد و بازده سرمایه گذاری مشابهی را برای شما فراهم می کند.

از آنجایی که آنها معمولاً توسط الگوریتم ‌های کامپیوتری به جای مدیران انسانی اداره می‌ شوند، سرمایه‌گذاری در صندوق ‌های شاخص تنوع مشابهی را با هزینه‌های معمولاً کمتر فراهم می‌ کند. بنابراین بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می تواند صندوق های سرمایه گذاری مشترک باشد.

9- صندوق های قابل معامله در بورس

اگر برای بچه ‌ها سرمایه‌گذاری می ‌کنید، ممکن است بخواهید صندوق‌ های قابل معامله در بورس (ETF) را نیز در نظر بگیرید. صندوق های ETF شبیه به صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند زیرا دارای یک سبد معمولاً متنوع از سهام، اوراق قرضه ویا سایر سرمایه گذاری ها هستند. اما ETFها در چند دهه گذشته به دلیل تفاوت آنها با صندوق های سنتی بسیار محبوب تر شده اند.

به عنوان مثال، ETF ها فقط یک بار در روز تسویه نمی شوندُ در عوض، آنها در بورس های بازار سهام در ساعات عادی معاملات معامله می کنند. این باعث محبوبیت آنها در بین افرادی می شود که می خواهند آنها را به سرعت در یک حساب کارگزاری معامله کنند.

همچنین، برخلاف برادران سرمایه‌گذاری مشترکشان که عمدتاً به طور فعال مدیریت می ‌شوند، بیشتر ETFها صندوق‌ های شاخص هستند. در نتیجه ETF ها به طور متوسط ​​بسیار ارزان تر هستند. (با این حال، حتی صندوق های ETF با مدیریت فعال می توانند ارزان تر از صندوق های سرمایه گذاری مشترک مشابه باشند.)

همچنین می ‌توانید ببینید که یک ETF در هر روز مشخص چه چیزی را در اختیار دارد. همچنین ETFها دارای مزایای مالیاتی خاصی هستند که به بازده آنها در مقابل صندوق ‌های مشترک مشابه کمک می ‌کند. پس نتیجه می گیریم که صندوق های قابل معامله در بورس نیز جزو بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می باشد.

10- سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان خرید ارزهای دیجیتال می باشد. والدی می توانند از بین بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری یک یا چند ارز دجیتال را انتخاب کرده و اقدا به خرید کنند. برای مثال ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم می توانند جهت سرمایه‌گذاری برای آینده کودکان دختر و پسر مناسب باشند. با انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال می توانید اقدام به خرید این رمزارزها کنید.

10 تا از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان دختر و پسر - بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان
نکات مهم در خصوص سرمایه گذاری برای بچه ها

نکات مهم در خصوص انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان

سرمایه‌گذاری برای کودکان، می ‌تواند راهی موثر برای برنامه‌ریزی برای آینده آنها باشد. در این راستا، می ‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

  • ابتدا باید تمامی هزینه‌ هایی که برای فرزندان مورد نیاز است را در نظر بگیرید و سپس برای هرکدام از آنها، یک حساب سرمایه‌گذاری بلندمدت به عنوان بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان تعریف کنید.
  • با توجه به میزان درآمد و هدف سرمایه‌گذاری خود، می‌ توانید به انواع سرمایه‌گذاری‌ های مختلفی مانند بورس، صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات اقدام کنید.
  • حتماً با مشاور سرمایه‌گذاری خود مشورت کنید تا بهترین راهکارهای سرمایه‌گذاری را برای کودکانتان پیدا کنید.
  • تحلیل شرایط بازار و شرایط اقتصادی کشور از جمله نکاتی است که حتماً باید در نظر گرفته شود.
  • به دلیل ریسک‌ هایی که در سرمایه‌گذاری وجود دارد، باید در انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان، مدت زمان طولانی مدت صرف شود.
  • در پایان، باید به فرزندان خود آموزش داد که چگونه می ‌توانند پول خود را صرفه‌جویی کرده و از مزایای سرمایه‌گذاری برای آینده خود استفاده کنند.

روش دیگر جهت سرمایه گذاری برای کودکان

اگر علاقه ای به افتتاح حساب های سرمایه گذاری جدید برای فرزندان خود ندارید، این گزینه را در نظر بگیرید.

در یک حساب کارگزاری مشارکت کنید

اگر می‌ خواهید کنترل بیشتری بر سرمایه‌گذاری فرزندتان داشته باشید، گزینه دیگر این است که یک حساب کارگزاری به نام خودتان باز کنید، یا از حساب کارگزاری موجود خود استفاده کنید. حساب کارگزاری یکی دیگر از انواع بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است.

با فرزند خود یک بودجه سرمایه گذاری تنظیم کنید تا تصمیم بگیرید که هر ماه چقدر پس انداز کنید و انتخاب کنید که کدام سرمایه گذاری را با هم انجام دهید. حساب‌ های کارگزاری مزایای مالیاتی حساب‌ های پس‌انداز بازنشستگی یا تحصیلی را ندارند، اما در انتخاب سرمایه‌گذاری و برداشت وجوه، انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌ دهند.

فقط به خاطر داشته باشید که فروش هر یک از سرمایه‌گذاری‌ هایی که با سود انجام می ‌دهید، شامل مالیات بر عایدی سرمایه نیز می‌ شود. از آنجایی که حساب به نام شما است، احتمالاً نرخ مالیات بالاتری را پرداخت خواهید کرد.

10 تا از بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان دختر و پسر - بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان
مزایای سرمایه‌گذاری برای کودکان

مزایای سرمایه گذاری برای کودکان

سرمایه گذاری برای کودکان به عنوان یکی از بهترین راه های آموزش ایشان در زمینه مدیریت پول و افزایش دانش مالی محسوب می شود. برخی از مزایای سرمایه گذاری برای کودکان عبارتند از:

اصول سرمایه گذاری را به فرزندان خود بیاموزید

باز کردن یک حساب سرمایه گذاری راهی عالی برای آموزش فرزندتان در مورد نحوه عملکرد بازار سهام و نحوه سرمایه گذاری برای آنها فراهم می کند. این یک راه قدرتمند برای ارائه پایه و اساس مورد نیاز فرزندانتان برای ایجاد ثروت بلندمدت است.

به پول زمان بدهید تا رشد کنید

هرچه زودتر شروع کنید، کودک شما از رشد مرکب سود بیشتری خواهد برد. حتی کمک های کوچک نیز می تواند در طول زمان اضافه شود. با انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می توانید آینده آنها را تضمین کنید.

کاهش نیاز به وام دانشجویی

انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان و سرمایه‌گذاری پول در حال حاضر برای آینده فرزندتان، به پرداخت هزینه تحصیل او کمک می ‌کند، نیاز به وام‌ های دانشجویی را در آینده کاهش می ‌دهد و یک پایه مالی محکم ایجاد می ‌کند.

آموزش مدیریت پول

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان یک فرصت عالی برای آموزش آنها در زمینه مدیریت پول است. با این کار، کودکان یاد می گیرند که پس از درآمد خود باید چگونه با آن برخورد کنند و پول خود را در قالب سرمایه گذاری های مختلف به کار بگیرند.

افزایش درآمد

سرمایه گذاری برای کودکان می تواند به عنوان یک راه برای افزایش درآمد آنها در آینده محسوب شود. با این کار، آنها یاد می گیرند که با اینکه پول خود را به دست آورده اند، می توانند با سرمایه گذاری آنها را افزایش دهند و درآمد بیشتری بدست آورند.

ایجاد عادت سرمایه گذاری

با انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان و شروع آن، ایجاد عادت سرمایه گذاری در آنها ترویج می شود. این عادت می تواند به آنها کمک کند تا در آینده به طور مداوم با سرمایه گذاری درآمد خود را افزایش دهند.

ایجاد اعتماد به نفس

سرمایه گذاری برای کودکان می تواند اعتماد به نفس آنها را در زمینه مدیریت پول و تصمیم گیری های مالی افزایش دهد. با این کار، کودکان یاد می گیرند که چگونه تصمیم های خوبی را در زمینه پول و سرمایه گذاری بگیرند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

در این مطلب از ایتسکا به نقد و بررسی تخصصی بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان پرداختیم. سرمایه گذاری برای بچه ها یک راه عالی برای آموزش اصول اولیه سرمایه گذاری به آنها است. شروع زودهنگام سرمایه گذاری برای کودکان دختر و پسر، یک گام اساسی در آماده سازی فرزند شما برای آینده است.

با توجه به مزایای سرمایه گذاری برای کودکان، بهترین روش سرمایه گذاری برای آنها، انتخاب یک حساب سرمایه گذاری کودکانه است. این حساب ها معمولاً توسط بانک ها و موسسات مالی ارائه می شوند و مزایای آن شامل بهره برداری از نرخ بهره بالا، کمک به کودک در آموزش مدیریت پول و ایجاد عادت سرمایه گذاری است.

همچنین، با افزایش سن کودک، می توان به وی امکان سرمایه گذاری در بازار سهام و بورس را نیز بدهیم که می تواند سود بالایی را به همراه داشته باشد. در هر صورت، بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان، آموزش آنها در زمینه مدیریت پول و ایجاد عادت سرمایه گذاری می باشد که می تواند در آینده برای آنها سود بسیار بالایی داشته باشد.

لازم به ذکر است که شما نیز می توانید تجربیات، نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. همچنین اگر روش دیگری برای سرمایه گذاری برای آینده کودکان در نظر دارید، می توانید آن را با ما نیز به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

ساده ترین سرمایه گذاری برای جوانان چیست؟

انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان و جوانان می تواند ترسناک باشد، اما برای شروع به کار کردن پول خود به مدرک مالی نیاز ندارید. صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس و صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مشترک راه آسانی برای همگام شدن با رشد کلی بازار سهام فراهم می ‌کنند و نیازی نیست خودتان به زحمت انتخاب سهام بپردازید.

چرا باید در جوانی سرمایه گذاری را شروع کرد؟

گفته می شود که تنها معجزه واقعی بهره مرکب است. افراد جوان ممکن است درآمد کمتری داشته باشند، اما سرمایه گذاری در دهه بیست به پس انداز شما چندین دهه فرصت رشد می دهد. سرمایه گذاری هزار دلاری در بازار سهام که معمولاً حدود 7 درصد در سال سود می کند، پس از سی سال می تواند بیش از هفت هزار دلار ارزش داشته باشد. علاوه بر این، حساب ‌های بازنشستگی با مزیت مالیاتی و مشارکت ‌های تطبیقی ​​کارفرما به شما دلایل بیشتری برای استفاده از این مزایا می ‌دهد.

بهترین سرمایه گذاری های کوتاه مدت برای جوانان چیست؟

انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان و جوانان می‌ تواند چالش‌برانگیز باشد، زیرا آنها معمولاً درآمد قابل تصرف کمی دارند و ممکن است با هزینه‌ های غیرمنتظره مواجه شوند. با این حال، قرار دادن پس انداز خود در بانک ایده آل نیست، زیرا این حساب ها سود قابل توجهی جمع نمی کنند. سرمایه‌گذاری ‌های کوتاه‌مدت مانند صندوق‌ های بازار پول و گواهی ‌های سپرده راهی عالی برای به کار انداختن پول شما هستند، اما همچنان می ‌توانید آن را در زمان نسبتاً کوتاهی برداشت کنید.

سرمایه گذاری برای کودکان در بورس بهتر است یا صندوق سرمایه گذاری؟

اگرچه سرمایه‌گذاری در بورس و صندوق ‌های سرمایه‌گذاری دارای ریسک‌ های مشابهی هستند و هر دو بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان می باشند، اما برای کودکان کمترین ریسک و بیشترین بازده را صندو ق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) و سرمایه‌گذاری در صندوق‌ های سرمایه‌گذاری مشترک (Mutual Fund) در خود دارند.
در سرمایه‌گذاری در بورس، نیاز به داشتن دانش و تجربه در بازار سهام و همچنین تحلیل و بررسی اطلاعات بازار دارید، اما در سرمایه‌گذاری در صندوق‌ های سرمایه‌گذاری، می ‌توانید به راحتی با داشتن تنها یک حساب سرمایه‌گذاری، از تنوع سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بازار سرمایه بهره‌مند شوید به هر حال، انتخاب بین سرمایه‌گذاری در بورس و صندوق سرمایه‌گذاری بستگی به هدف و تجربه سرمایه‌گذاری شما دارد. بهتر است قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، با مشاوران سرمایه‌گذاری مربوطه صحبت کنید.

برای فرزندم در چه سهامی سرمایه گذاری کنم؟

·         شرکت والت دیزنی
·         آمازون
·         اپل
·         مک دونالد
·         هاسبرو
·         نتفلیکس
·         نایک

چه سنی برای پس انداز بهتر است؟

در حالت ایده‌آل، پس‌انداز کردن را در دهه 20 سالگی، زمانی که برای اولین بار مدرسه را ترک می‌ کنید شروع کنید. این به این دلیل است که هر چه زودتر پس انداز را شروع کنید، زمان بیشتری برای رشد پول شما نیاز دارد. دستاوردهای هر سال می تواند سودهای خود را در سال آینده ایجاد کند، که در حقیقت یک پدیده قدرتمند ثروت آفرینی است.

آیا می توان سهام را به بچه ها داد؟

سهام را می توان از طریق یک شرکت کارگزاری به گیرندگان از سبد سرمایه گذاری موجود هدیه داد. همچنین سهام می تواند به عنوان یک سهم به کودکان هدیه داده شود تا به آنها در مورد پول، سرمایه گذاری و پس انداز آموزش داده شود. خرید سهام بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کودکان است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.