رگوله SECT یاSecurities and Exchange Commission Thailand _ نهاد نظارتی تایلند

رگوله SECT یاSecurities and Exchange Commission Thailand _ نهاد نظارتی تایلند - رگوله sect

ایجاد اعتماد بین سرمایه گذاران باعث می شود جذب سرمایه کسب و کار ترویج پیداکند. نقش اصلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار SECT این است که مطمئن شود که سرمایه گذاران از عدالت برخوردار هستند و ابزار لازم برای حفاظت از حقوق خود را داشته باشند. فعالیت حرفه ای این سازمان موجب شده که دارنده رتبه سطح دوم در جهان باشد.

نام اختصاریSECT
نام کاملSecurities and Exchange Commission Thailand
کشورتایلند
سطحدوم
وب سایتwww.sec.or.th/en

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

رگوله SECT یاSecurities and Exchange Commission Thailand _ نهاد نظارتی تایلند - رگوله sect
رگوله SECT یاSecurities and Exchange Commission Thailand _ نهاد نظارتی تایلند 1

اقدامات SECT

SEC برای ایجاد اعتماد در بین سرمایه گذاران، اقدامات مختلفی را اجرا کرده است:

 •  اطمینان یافتن از افشای اطلاعات دقیق و کافی تا سرمایه گذاران بتوانند از آن برای گرفتن تصمیمات سرمایه گذاری مناسب استفاده کنند.
 • بهبود حاکمیت شرکتی شرکت های بورسی (حاکمیت شرکتی)
 • حمایت از حقوق سهامداران در هنگام خرید اوراق بهادار برای تصاحب تجاری (تسخیر)
 • اقدامات انجام شده در صورت وجود تخلف در یک شرکت بورسی (کلاهبرداری شرکتی)
 • مراقبت از فعالان تجاری رفتار منصفانه و قابل اعتماد با سرمایه گذاران.
 • ارائه دانش و هشدار به سرمایه گذاران
 • داشتن دانش برای تصمیم گیری سرمایه گذاری و احتیاط کردن
رگوله SECT یاSecurities and Exchange Commission Thailand _ نهاد نظارتی تایلند - رگوله sect
رگوله SECT یاSecurities and Exchange Commission Thailand _ نهاد نظارتی تایلند 2

مراقب فریب سرمایه گذاری باشید.

سرمایه گذاری مستقیماً با پول مرتبط است. بنابراین، طبیعی است که همیشه مجرمانی وجود داشته باشند که قصد خیری ندارند. این کلاهبرداران نمی توانند کاری با شما انجام دهند. بنابراین دانش و اطلاعات شما باعث محافظتتان در برابر تقلب می شود. بیایید به الگوهای کلاهبرداری و نکاتی برای دانستن در مورد کلاهبرداری نگاه کنیم تا محافظت خود را افزایش داده و طعمه کلاهبرداران نشوید.

SEC  برای سرمایه گذاری با اطمینان در صندوق های سرمایه گذاری نکات مفیدی ارائه می دهد تا  از کلاهبرداری های سرمایه گذاری در امان بمانید.

حقوق سرمایه گذار

‌ ‌ قانون برای سرمایه گذاران حقوقی در نظر گرفته است. مراقب باشید که فریب نخورید یا مورد سوء استفاده قرار نگیرید، این موضوع به کاهش تلفات کمک خواهد کرد. از اعمال غیرقانونی یا غیراخلاقی تجارت جلوگیری کنید. از دادن حقوق به سهامداران در مشاغلی که اوراق بهادار را به عموم عرضه می کنند خودداری کنید.

حقوق استفاده کنندگان از خدمات واسطه

حقوق استفاده کنندگان از خدمات واسطه به 5 دسته تقسیم می شود:

 • حق انتخاب خدمات سرمایه گذاران: حق انتخاب خدمات از شرکت های اوراق بهادار را دارند. شرکت مدیریت دارایی و نمایندگان فروش واحد سرمایه گذاری با در نظر گرفتن بسیاری از اطلاعات از قبیل ماهیت، دامنه و شرایط خدمات ارائه شده مانند ارائه مشاوره در زمینه خرید و فروش سهام، واحدهای سرمایه گذاری یا قراردادهای آتی و … در نظر گرفتن کانال های خدمات.
 • حقوق به عنوان مشتری: یک شرکت اوراق بهادار سرمایه گذاران حق دریافت خدمات از مقامات تایید شده توسط SEC و دریافت ارزیابی آمادگی سرمایه گذاری را دارند.  ریسک های قابل قبول را ارزیابی کنید. خدماتی دریافت خواهید کرد با نوع مشتری مطابقت دارد. دریافت دفترچه یا سند حاوی خلاصه اطلاعات مهم (فکت شیت) که حاوی اطلاعات کافی برای تصمیم گیری سرمایه گذاران است.
 • حق دریافت رسانه: تبلیغاتی مناسب هم از نظر محتوا و هم نسبت محتوا و روش‌های ارائه برای استفاده از خدمات شرکت اوراق بهادار یا تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری ضروری و مفید است. رسانه های تبلیغاتی نباید جعلی، اغراق آمیز، تحریف یا تحریف ماهیت باشند. سرمایه گذاران نباید در تصمیم گیری برای استفاده از خدمات یا سرمایه گذاری عجله کنند.
 • حق دریافت تحلیل به سرمایه گذاران: تحلیل سرمایه گذاری مناسب و مستمر متناسب با وضعیت سرمایه گذاری ارائه می شود.

نتیجه گیری

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند، تحت عنوان SECT وظیفه دارد بر عملکرد بخش های مختلفی از واحدها، شرکت ها و سازمان ها نظارت کند. این سازمان به دلیل اعتبار و شهرت جهانی توانسته رتبه سطح دوم را به خودش اختصاص دهد.

اتقدامات موثر این سازمان مانع از ایجاد تخلف در زیر مجموعه های آن می شود. قابل ذکر است که کشور ایران تحت نظارت این سازمان قرار نمی گیرد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.