سوشال تریدینگ Social Trading چیست؟ – دالود سوشال ترید|بهترین برنامه های سوشال تریدینگ 2024

بازنگری توسط: سعید محمدی حقیقت سنجی توسط: سعید محمدی
سوشال تریدینگ

سوشال تریدینگ Social Trading و یا همان معاملات اجتماعی توسعه یافته کپی تریدینگ می باشد. سوشال ترید برنامه و یا پلتفرم می باشد که در آن تریدر ها از مبتدی گرفته و تا حرفه ای گرد هم جمع شده اند تا مانند یک شبکه اجتماعی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از تجارب ، استراتژی ها ، روش ها ، ایده ها و … یکدیگر استفاده کنند.

سوشال ترید در واقع یک شبکه اجتماعی در داخل یک پلتفرم معاملاتی می باشد که در آن فقط تریدر ها حضور دارند و مانند شبکه های اجتماعی می توانند یکدیگر را دنبال کرده و مطالب یکدیگر را لایک کرده و کامنت گذاری کنند.

از طرفی در این پلتفرم افراد مبتدی می توانند به حساب افراد حرفه ای متصل شده و از استراتژی معاملاتی آنها را کپی کنند. در ادامه کاملا نحوه سوشال ترید و تفاوت آن با کپی ترید را آموزش می دهیم. و در نهایت بهترین برنامه های سوشال ترید 2023 را معرفی می کنیم.

سوشال تریدینگ Social Trading چیست؟

سوشال تریدینگ Social Trading به نوعی یک شبکه مجازی (پلتفرم و یا برنامه) است که در آن تریدر ها با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در آن استراتژی ها ، سوابق معاملاتی ، تجارت ، میزان ریسک پذیری و بسیاری موارد دیگر را به اشتراک می گذارند.

حال تریدر هم می تواند کاملا به حساب افراد حرفه ای متصل شده و فرد بدون آنکه خود ترید کند ، معاملاتش مطابق با معاملات تریدر حرفه ای انجام شود. و این همان کپی تریدینگ می باشد.

از طرف دیگر تریدر می تواند استراتژی های تریدر های حرفه ای را مشاهده و بررسی کرده و بدون اتصال به حساب فرد حرفه ای خود با انجام تغییراتی (برای مثال پایین آوردن حد ریسک خود) استراتژی تریدر حرفه ای را بر معاملات خود پیاده سازی کند.

دانلود سوشال ترید

برنامه سوشال ترید معمولا از سوی بروکر ها اجرا شده است که خود رگوله بوده و معتبر هستند. و این امر از ورود افراد سودجو به این جامعه جلوگیری کرده است. تریدر ها بعد از انتخاب برنامه سوشال ترید مناسب برای خودشان می توانند نسخه اپلیکیشن آن برنامه را از سایت بروکری که برنامه سوشال ترید ارائه می کند ، دانلود کرده و بر روی سیستم و یا گوشی خود نصب کنند.

در ادامه بهترین برنامه سوشال ترید را برایتان آورده ایم.

سوشال ترید فارکس

سوشال ترید فارکس در جایگاه خود مزایا و معایبی دارد. ابتدا باید بدانید تریدر های خبره که خود علاوه بر ترید در زمینه آموزش فارکس نیز فعالیت دارند ، سوشال ترید را قبول ندارند. زیرا در صورتی که فرد (تریدر مبتدی) لیدر اشتباهی برای کپی تریدینگ و یا حتی کپی استراتژی برای خود انتخاب کند ، ممکن است کل سرمایه خود را از دست دهد.

زیرا به به هر حال فرد کپی کننده به نوعی با تاخیر وارد بازار شده و ممکن است بخش عمده بازار را از دست دهد.

از طرف دیگر طبق آمار های دریافتی از مدیران شبکه های اجتماعی نسل جدید تریدر ها بیشتر در حال یادگیری و سیگنال گیری از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، فیس بوک ، یوتیوب و … هستند. و این امر اهمیت ایجاد یک اجتماعی مخصوص تریدر ها را نشان می دهد.

این شبکه اجتماعی مخصوص تریدر ها همان برنامه سوشال ترید می باشد.. سوشال ترید در واقع توسعه یافته پلتفرم کپی تریدینگ می باشد که سال هاست توسط بسیاری از بروکر ها اجرا می شود.

ولی در برنامه سوشال ترید امکانات دیگری از قبیل امکان چت میان تریدر ها ، مشاهده استراتژی های معاملاتی تریدر ها ، نقد و بررسی آنها و بسیاری موارد افزوده شده اند.

اکنون که طرفداران سوشال تریدینگ رو به افزایش است ، اکثر بروکر هایی که خدمات کپی تریدینگ داشتند ، خدمات یوشال تریدینگ را نیز به برنامه خود افزوده اند. در ادامه خواهید دید اکثر برنامه های سوشال ترید همان بروکر های کپی ترید هستند که امکان ایجاد انجمن را در داخل برنامه معاملاتی خود فراهم کرده اند.

آموزش سوشال ترید

همانطور که بیان کردیم سوشال ترید توسعه یافته و حالت پیشرفته کپی تریدینگ می باشد. برای آموزش سوشال تریدینگ بر لینک زیر کلیک کنید.

کپی ترید فارکس

خود برنامه های سوشال تریدینگ در انجمن ها شرکت کرده و به سوالات فنی کاربران پاسخ می دهند. و محتوا های مفید و کاربردی را در کانال به اشتراک می گذاشته و لینک مباحث آموزشی را نیز در کانال قرار می دهند.

در ادامه بهترین برنامه های سوشال ترید را معرفی می منیم. در این میان eToro بسیار فعال تر بوده و روز به به روز به امکانات قسمت سوشال تریدینگ خود می افزاید.

بهترین برنامه های سوشال ترید 2024

بهترین برنامه های شوسال ترید معمولا از سوی بروکر های فارکس ارائه می شود. با توجه به استقبال تریدر ها از این برنامه معمولا اکثر بروکر ها پلتفرم سوشال ترید را نیز برای مشتریانشان فراهم می کنند تا افراد مبتدی بتوانند با متصل شدن به حساب افراد حرفه ای سود کنند و یا با پرسش و پاسخ ، یادگیری و … بتوانند خود تریدر های موفقی شوند.

برنامه سوشال ترید eToro

برنامه سوشال ترید eToro یکی از بهترین برنامه های سوشال ترید 2023 می باشد. و با داشتن بیش از 17 میلیون مشتری در زمینه سوشال تریدینگ پیشتاز است.

eToro یکی از بهترین و معترین بروکر ها در جهان است . متاسفانه ایرانیان نمی توانند از این بروکر استفاده کنند. این بروکر به 17 بازار بین المللی متصل بوده و بیش از 2500 نماد را پشتیبانی می کند.

در این برنامه اگر بر روی یک نماد کلیک کنید انجمن مرتبط با آن را خواهید دید که در آن اطلاعات کاملی از آن نماد را خواهی دید که توسط سایر کاربران ارسال شده است. می توانید این مطالب را لایک کرده و یا در ارتباز با آن موضوع مطلبی ارسال کنید و …

این فضا دقیقا شبیه شبکه های اجتماعی عادی می باشد. می توانید افراد مهم و محبوب خود را دنبال کرده و زمانی که مطلبی را در برنامه منتشر می کند شما نیز بلافتصله مطلع شوید.

ین پلتفرم علاوه بر امکان ایجاد کپی تریدینگ پا را فراتر نهاده و کاربران در صفحات شخصی خود یک انجمن قدیمی مشاده می کنند و می توانند در آن انجمن به پرسش و پاسخ ، چت ، ارتباط با سایر تریدر ها بپردازند.

برنامه سوشال ترید eToro
برنامه سوشال ترید eToro

علاوه بر آن در این پلتفرم تریدر ها می توانند سبد های سایر تریدر ها را نیز بر روی پلتفرم خودشان کپی کنند.

زمانی که می خواهید یک تریدر را کپی کنید باید حسابتان حداقل 200 دلار موجودی داشته باشد. تریدر هر معاله ای که انجام می دهد در حساب معاملاتی شما نیز انجام می شود.

برای مثال اگر تریدر حرفه ای در 20 درصد در حساب 1000 دلاری خود سود کند ، شما نیز 20 درصد در حساب 300 دلاری خود سود خواهید کرد.

در کل برای کپی تریدینگ کارمزدی مشخص نشده است. ولی معاملات خود شامل کارمزد و اسپردها می باشند که به حساب بروکر واریز می شود. درآمد اکثر بروکر ها از همین کارمزد معاملات و اسپرد ها می باشد.

برنامه سوشال ترید NAGA

NAGA بهترین برنامه سوشال ترید برای تریدر های مبتدی می باشد. این پلتفرم بیش از 750 نماد را پشتیانی می کند و مانند eToro یک پلتفرم سوشال تریدینگ را برای کاربرانش فراهم کرده است. در NAGA نیز تریدر ها می توانند ایده های خود را با سایر تریدر ها اشتراک گذاری کنند.

در این برنامه اطالاعات کاملی از تریدر ها را مشاهده خواهید کرد (برای مثال میزان سودآوری او در معاملا از زمانی که به NAGA پیوسته است) که به شما کمک می کند با ببینید یک تریدر ارزش کپی کردن دارد و یا خیر؟

همچنین می توانید بررسی کنید که آیا استراتژی معاملاتی او بلند مدت است و یا کوتاه مدت؟ و بر اساس استراتژی خودتان تریدر مناسبی انتخاب کرده و به حساب او متصل شوید.

برنامه سوشال ترید NAGA
برنامه سوشال ترید NAGA

برنامه سوشال ترید NAGA را هم می توانید در پلتفرم خود استفاده کرده و با وب و با یک کلیک حساب معالملاتی خود را به حساب تریدر حرفه ای متصل کنید و معاملات او را کپی کنید. و یا می توانید آن را به برنامه MT4 و یا MT5 گوشی خود متصل کرده و یا با یک کلیک در گوشی خود نیز معاملات تریدر حرفه ای را کپی کنید.

در این پلتفرم از کاربران هیچ کمیسیونی دریافت نمی شود. فقط با توجه به تریدری که برای کپی انتخاب کرده اید درصدی از سود شما به حساب تریدر حرفه ای واریز خواهد شد.

برنامه سوشال ترید فارکس تایم FXTM

یکی از بهترین برنامه های سوشال ترید برای متاتریدر 4  MT4 فارکس تایم FXTM می باشد. متاسفانه ایرانیان حق استفاده از این بروکر را نیز ندارند. فارکس تایم یکی از معتربرترین بروکر ها در جهان بوده و تریدر ها با اطمینان خاطر می توانند از آن استفاده کنند.

برنامه FXTM نیز مانند پلتفرم های معرفی شده در بالا امکان انتخاب تریدر های حرفه ای و کپی تریدینگ را فراهم کرده است. و علاوه بر آن کاربران می توانند با هم چت کرده و از نظرات ، استراتژی ها و دانش یکدیگر استفاده کنند.

برنامه سوشال ترید فارکس تایم
برنامه سوشال ترید فارکس تایم

مزیت این پلتفرم این است که امکان فیلترینگ چت ها و انجمن ها بر اساس نوع نماد آن وجود دارد و این امر باعث نظم بیشتر این برنامه شده است. همچنین می توان تریدر های فارکس را بر اساس میزان بازدهی آنها مرتب کرده و بعد پروفایل و سوابق معاملاتی آنها را بررسی کرد.

برنامه سوشال ترید Zulu Trade

برنامه سوشال ترید Zulu Trade یک پلتفرم قدرتمند می باشد که این امکان را به تریدر ها داده است تا معاملات تریدر های موفق را دنبال کنند. کاربران زولو ترید نیز می توانند تریدر های حرفه ای را بررسی کرده و با توجه به نوع استراتژی معاملاتی خود یکی از تریدر ها موفق را انتخاب کرده و به حساب او متصل شوند.

کپی تریدینگ در واقع برای افرادی مناسب است که زمان کافی برای آموزش و نیز معامله گری ندارند. با این روش می توانند بدون معامله کردن خودشان به سودآوری برسند. البته کپی تریدینگ همیشه هم سودآور نیست. زیرا در صورت انتخاب اشتباه لیدر ممکن است تریدر حتی بسیاری از سرمایه خود را از دست دهد.

برنامه سوشال ترید زولو ترید
برنامه سوشال ترید زولو ترید

سوشال ترید Zulu Trade با استفاده از ابزار هایی مانند مدیریت ریسک و تحلیل تکنیکال و … به تریدر ها کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد اینکه کدام تریدر را انتخاب کنند ، بگیرند.

استفاده از این برنامه سوشال ترید راحت بوده و کاربران به راحتی می توانند با استفاده از امکان فیلترینگ این برنامه تریدر های مطابق با استراتژی معاملاتی و اهداف سرمایه گذاری خودشان را پیدا کنند.

تریدر هایی که می خواهند با توجه نوع بازار از سبد معاملاتی متفاوتی استفاده کنند ، Zulu Trade بهترین گزینه می باشد. در این برنامه نیز مانند شبکه های اجتماعی روزمره همگی در حال استفاده از آنها هستیم تریدر ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و ایده و مطالب خود را با سایر کاربران به اشتراگ گذاشته و از دانش و مطالب دیگران نیز استفاده کنند.

سوشال تریدینگ ارز دیجیتال

با توجه به اینکه امروزه تریدینگ ارز دیجیتال نیز رشد های بی سابقه ای را تجربه می کند ، تریدر ها به دنبال راه های مختلفی برای یادگیری و ترید ارز دیجیتال هستند. تریدر های ارز دیجیتال نیز اغلب در شبکه های مجازی با دنیال کردن کانال های آموزشی در حال یادگیری هستند.

به این دلیل سوشال تریدینگ جامعه ای می باشد که در آن تریدر های ارز دیجیتال گرد هم آمده اند تا آنها نیز بتوانند از تکنیک ها و استراتژی های افراد حرفه ای استفاده کنند ، و یا معاملات او را بر معاملات خود کپی کنند.

مزایا و معایب برنامه سوشال ترید

مناسب برای تریدر های مبتدی تا بتوانند با متصل شدن به حساب حرفه ای ها ، آنها نیز سود کنند.

سوشال ترید برای افراد حرفه ای نیز سود آور می باشد. تریدر های حرفه ای می توانند برای اکانت خود درصدی را مشخص کنند. برای مثال در برنامه سوشال تریدینگ اگر بر روی نام یک تریدر کلیک کنید سوابق معاملاتی او ، استراتژی ها ، میزان و سود زیانی که از معاملات کسب می کند و بسیاری از اطلاعات دیگر را مشاهده خواهید کرد.

علاوه بر آن این تریدر برای افرادی که اجازه می دهد به حسابشان متصل شوند ، درصدی را مشخص می کند. برای مثال فرض کنیم این درصد 30% باشد. در صورت سود و یا زیان تریدر حرفه ای 30 درصد از سود و زیان تریدر دنبال کننده نیز به حساب تریدر حرفه ای واریز خواهد شد. و این خود برای تریدر های حرفه ای به نوعی درآمد زایی می باشد.

در برنامه سوشال ترید یک شبکه اجتماعی برای تریدر ها می باشد تریدر های تازه کار می توانند از برنامه ها و استراتژی های تریدر های حرفه ای مطلع شده و از تجارب آنها استفاده کنند. این امر در عین حال که خوشایند می باشد ولی می تواند مضر نیز باشد.

زیرا تعداد مطالب ارائه شده در برنامه های سوشال تریدینگ بسیار بالا بوده و واقعا تشخیص مطالب مفید از سیگنال های اشتباه غیر ممکن می باشد. در بازار های مالی همیشه بر این اصل تاکید شده است که هیچ گاه بر اساس سیگنال های دیگران معامله نکنید. زیرا در بسیاری از موارد بیشتر باعث ضرر تریدر ها می شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

3 دیدگاه برای “سوشال تریدینگ Social Trading چیست؟ – دالود سوشال ترید|بهترین برنامه های سوشال تریدینگ 2024

 1. رضا بایرام نژاد

  سلام سوشیال ترید برنامه خوبی هست و به اون درآمدی که بخوام میرسم

  • زینب اصغری

   سلام ، همیشه موفق و پیروز باشید.

 2. رضا بایرام نژاد

  سوشیال ترید برنامه خوبیه میتونی به آن درآمدی که میخوای برسی

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.