حساب استاندارد فارکس چیست؟-حساب استاندارد آلپاری

حساب استاندارد چیست؟

بازار فارکس می تواند برای افرادی که وقت خود را صرف یادگیری فارکس و معامله در آن می کنند ، سود آور باشد. به هر حال تریدر باید برای خود یک حساب معاملاتی ایجاد کند. در فارکس می توان حساب های مختلفی ایجاد کرد که هر کدام ویژگی ها ، مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از رایج ترین حساب های معاملاتی در فارکس حساب استاندارد می باشد.

در این مقاله حساب استاندارد را بررسی کرده و مزایا و معایب آن را بیان می کنیم.

حساب استاندارد چیست؟

حساب استاندارد نوعی حساب معاملاتی در فارکس می باشد و برای افرادی که سطح و تجربه متوسطی در بازار دارند مناسب است. در کل این حساب برای افرادی که می خواهند با سرمایه متوسط معاملاتی بزرگتری باز کنند ایجاد شده است.

حداقل سرمایه برای حساب استاندارد اغلب 1000 دلار بوده و این میزان موجودی می تواند در بروکر های مختلف متفاوت باشد. تریدر با استفاده از حساب اساندارد می تواند به ابزار ها و پلتفرم های مختلف از جمله MT5 و MT4 دسترسی داشته باشد. حساب استاندارد اغلب توسط اکثر بروکر های فارکس ارائه می شود.

البته حداقل سرمایه برای حساب استاندارد در تمامی بروکر ها 1000 دلار نمی باشد. برای مثال در بروکر آلپاری حداقل حساب استاندارد 100 دلار بوده و در بروکر های دیگر ممکن است کمتر از این مقدار نیز باشد.

ویژگی های حساب استاندارد

یکی از اصلی ترین ویژگی های حساب استاندارد امکان انجام معاملات بزرگتر با موجودی حساب کمتر می باشد. به این دلیل جداقل لات در یک حساب استاندارد 100000 واحد ارز پایه بوده ولی برای یک حساب کوچک 10000 واحد می باشد.

ویژگی های حساب استاندارد
ویژگی های حساب استاندارد

پس در صورتی که تحلیل شما از بازار درست باشد ، سود بیشتری کسب خواهید کرد و بالعکس. یعنی در صورتیکه تحلیل شما اشتباه بوده و ضرر کنید ، ضرر شما بیشتر از یک حساب کوچک خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی های حساب استاندارد ارائه اهرم های بالاتر نسبت به حساب های عادی می باشد. تریدر های حرفه ای استفاده خوبی از اهرم می کنند. برای مثال در اهرم 1:100 اگر می خواهید سرمایه 10000 دلاری وارد معامله کنید تنها 100 دلار کافیست.

اهرم بالا ریسک بالا
اهرم بالا ریسک بالا

از سوی دیگر اهرم بالاتر نشان دهنده ریسک بالاتر بوده و هنگام استفاده از آن باید نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

بیشتر بخوانید : محاسبه اهرم در فارکس

حساب های استاندارد به طیف وسیعی از ابزار ها و پلتفرم های معاملاتی دسترسی دارند. از این ابزار ها می توان برای تحلیل معاملات ، سفارشات و … استفاده کرد. برخی از بروکر ها در این حساب امکانات دیگری از قبیل اخبار و تحلیل بازار را ارائه می کنند تا همیشه در بازار به روز باشید.

مزایا و معایب حساب استاندارد

مانند هر حسابی در فارکس حساب استاندارد نیز دارای مزایا و معایبی می باشد.

مزایای حساب استاندارد در فارکس

  • امکان معامله پوزیشن های بزرگتر نسبت به یک حساب کوچک تر
  • دسترسی به طیف وسیعی از ابزار ها و پلتفرم های معاملاتی
  • استفاده از اهرم های بالاتر که می تواند منجر به سود بیشتری گردد.

معایب حساب استاندارد

علی رغم مزایایی که برای حساب استاندارد بیان کردیم این حساب نقطه ضعف هایی نیز دارد:

  • حداقل واریزی بالاتر نسبت به یک حساب کوچک
  • اگر معامله شما مطابق تحلیل هایتان جلو نرود ، ضرر احتمالی شما بیشتر خواهد بود.
  • به دلیل استفاده از اهرم بالا تر ریسک بیشتری را تحمل می کنید.

پس قبل از واریزی و انتخاب حساب استاندارد به عنوان حساب تجاری خود حتما موارد بیان شده را در نظر بگیرید.

حساب استاندارد آلپاری

حساب استاندارد آلپاری یکی از حساب های پر طرفدار در بروکر آلپاری می باشد. حداقل واریزی برای این حساب 100 دلار بوده و اسپرد آن شناور بوده و از 0.3 پیپ شروع می شود. حساب استاندارد هم در متاتریدر 4 و هم متاتریدر 5 وجود دارد.

افرادی که مراحل معامله در حساب دمو فارکس و نیز معامله در نانو آلپاری را رد کرده اند معمولا برای سرمایه گذاری های بیشتر حساب استاندارد آلپاری را انتخاب می کنند.

حداقل حجم معاملات 0.01 لات بوده و حساب استاندارد MT4 بدون کمیسیون می باشد ولی در استاندارد MT5 به ازای یک میلیون دلار معامله 16 دلار کارمزد دریافت خواهد شد. اسپرد این حساب بر اساس همان تفاوت Ask و Bid محاسبه خواهد شد. و زمانی که حجم معاملات بالا باشد ، نقدینگی  بالا بوده و مقدار اسپرد به حداقل مقدار ممکن خواهد رسید.

ولی در زمان هایی مانند انتشار اخبار مهم و یا نیم ساعت قبل از پایان یافتن بازار چون تعداد معامله گران در بازار کم خواهد شد ، نقدینگی کاهش یافته و میزان اسپرد خواهد یافت.

میزان اهرم هر دو حساب استاندارد آلپاری MT4 و MT5 برابر با 1:1000 می باشد.

حساب استاندارد آلپاری
حساب استاندارد آلپاری

نحوه افتتاح حساب استاندارد فارکس

افتتاح حساب استاندارد مانند افتتاح سایر حساب های فارکس بسیار راحت می باشد. به این صورت که ابتدا باید در بروکر مورد نظر ثبت نام کرده و از قسمت افتتاح حساب حساب استاندارد را انتخاب کرده و سایر مراحل و واریزی را طی کنید.

در برخی بروکر ها نیز در همان ابتدای مراحل ثبت نام از کاربر خواسته می شود نوع حساب معاملاتی خود را انتخاب کند. و از همان ابتدا می توانید حساب خود را استاندارد انتخاب کرده و از همان ابتدا حساب استاندارد ایجاد کنید.

نتیجه گیری

حساب استاندارد یکی از حساب های معاملاتی محبوب فارکس می باشد که برای معامله گران با تجربه طراحی شده است. این حساب طیف وسیعی از ویژگی ها و ابزار های معاملاتی را ارائه می دهد. از جمله امکان باز کردن پوزیشن های بزرگتر ، اهر بالا تر ، تنوع پلتفرم های معاملاتی و …

با این وجود باید همیشه به یاد داشته باشید معامله در بازار فارکس بسیار پر ریسک بوده و باید هنگام استفاده و معامله در حساب استاندارد مدیریت ریسک داشته باشید.

میزان اسپرد حساب استاندارد فارکس چقدر است؟

شناور بوده و با توجه به بروکر های مختلف متفاوت است.

اسپرد حساب استاندارد آلپاری چقدر است؟

شناور بوده و از 0.3 پیپ آغاز می شود.

حداقل واریزی در حساب استاندارد چقدر است؟

20 تا 1000 دلار

میزان اهرم حساب استاندارد فارکس چقدر است؟

لوریج در حساب های مختلف متفاوت بوده و معمولا نسب به سایر حساب های بروکر بالا می باشد. (معمولا بین 1:500 تا 1:1000)

حساب استاندارد برای چه افرادی مناسب است؟

این حساب برای افراد با تجربه و افرادی که در حساب سنتی به درآمد رسیده و موفق بوده اند ، مناسب می باشد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.