امن ترین کیف پول ارز دیجیتال + 5 والت امن

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

تریدرها همواره به دنبال داشتن یک کیف پول امن و حرفه ای هستند. طبیعی است که نتیجه همه زحمات شما در کیف پول تان ذخیره می شود و در نتیجه باید والتی انتخاب کنید که از همه نظر قابل اطمینان باشد. بهترین کیف پول ازر دیحیتال برای ایران را می شناسید؟ افراد زیادی به دنبال امن ترین کیف پول ارز دیجیتال هستند.

هر روزه شاهد جستجوی عبارات مختلفی در گوگل هستیم که نشان می دهد این موضوع دغدغه افراد زیادی است. برخی از این عبارات از این قرار است:

بهترین کیف پول ارز دیجیتال تتر چیست؟ بهترین کیف پول برای ایرانیان کدام است؟ بهترین کیف پول دیجیتال اندروید در ایران را معرفی کنید و غیره.

بر آن شدیم تا در این مطلب به تمامی سوالات شما در این باره پاسخ دهیم. تعدادی از امن ترین والت ها بریا ارز دیجیتال که در هین مطلب بیشتر درباره آن ها صحبت می کنیم عبارتند از:

 1. اکسودوس
 2. الکتروم
 3. مای سلیوم
 4. گواردا
 5. متامسک

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

برای این که بتوانید ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنید قطعا به کیف پول مناسبی احتیاج دارید. طبیعی است که استفاده از یک کیف پول امن به همه تریدرها توصیه می شود تا در این زمینه دچار مشکلی نشوند. کیف پول ارز دیجیتال در انواع سرد و گرم و نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد.

موارد زیادی وجود دارد که امن بودن و کیفیت کیف پول را نشان می دهد. از جمله مهم ترین این موارد می توان به ارزهای رمزنگاری شده، امنیت بالا و رابط کاربری مناسب اشاره کرد.

افراد زیادی معتقدند که ولت سرد یا همان cold wallet امن ترین کیف پول ارز دیجیتال است چون کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین نگه می دارد و در نتیجه امنیت بیشتری دارد. به کیف پول سرد، کیف پول سخت افزاری هم گفته می شود که کلیدها را به صورت امن و رمزنگاری شده نگه داری می کند.

البته کیف پول گرم یا همان   Hot walletهم امنیت بالایی دارد مخصوصا اگر نوع مناسب آن را انتخاب نمایید. رابط کاربری در این والت ها راحت و کاربرپسند است و از این نظر مورد توجه افراد زیادی می باشد. این ولت ها خدمات شان را از طریق اینترنت ارائه می دهند و همین موضوع باعث می شود مقداری نگرانی از بابت هک شدن و مسائل مشابه وجود داشته باشد. به صورت کلی اگر در سطح کوچکی فعالیت می کنید می توانید به کیف پول نرم افزاری اعتماد کنید و در غیر این صورت بهتر است از انواع سخت افزاری آن استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : سایت معرفی عرضه اولیه ارز دیجیتال رایگان

ایمن کردن کیف پول

توجه به برخی نکات باعث می شود خیالتان از امن بودن کیف پول راحت باشد.

 • همان طور که گفتیم کیف پول سرد امنیت بالایی دارد اما باید از نظر فیزیکی خیلی مراقب آن باشید.
 • سعی کنید همیشه با اینترنت امن ترید کنید و از وای فای استفاده ننمایید زیرا به سادگی هک می شود.
 • استفاده از آنتی ویروس و دیوایس های آپدیت شده را مد نظر قرار داشته باشید مثلا سیستم عامل موبایل تان را حتما در زمان لازم آپدیت کنید.
 • پسوردتان را در قوی ترین حالت تعیین کنید و در بازه های زمانی مشخص شده برای تغییر آن هم اقدام نمایید.
 • به هیچ لینک ناشناسی اعتماد نکنید تا از حمله های فیشینگ در امان بمانید.
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال و نکات مهم آن
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال + 5 والت امن 1

برای استفاده از امن ترین کیف پول ارز دیجیتال باید همه این موارد را در نظر بگیرید.

ویژگی های یک کیف پول امن

والت های ارز دیجیتال بسیار متنوع و گسترده هستند. بعضی از این والت ها تنها برای تعداد مشخصی ارز طراحی شده و برخی انواع مختلف ارز را ساپورت می کند. امنیت و قابلیت های آن ها هم در سطوح مختلفی طبقه بندی می شود. به صورت کلی ویژگی های زیر را می توانید در تعیین امنیت و قابلیت اعتماد یک کیف پول در نظر بگیرید.

نحوه مدیریت کلیدهای خصوصی

به دنبال امن ترین کیف پول ارز دیجیتال هستید؟ در صورتی که خودتان می توانید مدیریت کلیدهای خصوصی را استفاده کنید کیف پول غیرامانی برایتان مناسب است و در این جا مسئولیت زیادی دارید. اما اگر برای مدیریت کلیدها به پشتیبان احتایج دارید می توانید از کیف پول امانی استفاده نمایید. در این جا باید به شخص دیگری اعتماد کنید. مثلا کوین بیس گزینه مناسبی به عنوان یک کیف پول امانی است اما ما ایرانی ها نمی توانیم از آن استفاده کنیم.

نحوه احراز هویت

در مورد کیف پول های ارز دیجیتال امنیت موضوع مهمی است. مثلا کیف پول هایی که از احراز هویت چند عاملی استفاده می کنند نسبت به دیگر انواع، امن تر هستند.

ساپورت کارت های اعتباری و بانکی

بسته به این که والت از چه نوعی است خریداران می توانند از کارت های اعتباری و یا نقدی استفاده کنند تا خرید ارز دیجیتال و یا NFT را انجام دهند. معمولا در کشور ما نمی توان از کارت نقدی برای این منظور استفاده کرد.

امکان چند امضایی

در راستای استفاده از امن ترین کیف پول ارز دیجیتال، قابلیت چند امضایی تا حد زیادی به امنیت تراکنش ها اضافه می کند. شیوه کار این گونه است که چند نفر باید یک تراکنش را امضاء کنند تا تکمیل شود.

وضعیت کارمزدها

بلاکچین برای جا به جایی دارایی میان والت ها کارمزد دریافت می کند. کارمزد کیف پول را قبل از استفاده از آن در نظر داشته باشید.

رابط کاری ساده

برخی کیف پول ها از نظر رابط کاربری ضعیف عمل می کنند. منظور این است که وقتی با آن ها کار می کنید احساس راحتی ندارید. مخصوصا برای تریدرهای مبتدی مهم است که از کیف پول هایی با رابط کاربری ساده و مشخص استفاده کنند تا امکان اشتباه برای آن ها به حداقل برسد.

اهمیت رابط کاربری ساده برای والت ها
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال + 5 والت امن 2

امکانات پیشرفته

برخی کیف پول ها امکانات پیشرفته تری ارائه می دهند که البته معمولا برای کاربران تازه وارد استفاده ای ندارد. مثلا می توانید از امکان ردیابی قیمت استفاده کنید و یا نمودارها را به صورت دقیق تحلیل نمایید.

وضعیت دسترسی به برنامه های غیر متمرکز

منظور از برنامه های غیر متمرکز برنامه هایی است که از طریق بلاک چین اجرا می گردد. تعدادی از کیف پول ها به کاربرن اجازه می دهند تا به صورت مستقیم و از طریق کیف پول به این برنامه ها دسترسی داشته باشند.

بهترین والت ها

دقت کنید که درمورد بهترین والت ها می توان تعداد بسیار زیادی از آن ها را نام برد. در این مطلب سعی می کنیم تا حدی که برایتان خسته کننده نباشد، درباره تعدادی از این والت ها صحبت کنیم. تعدادی از والت ها که می توان هر کدام را امن ترین کیف پول ارز دیجیتال در نظر گرفت را معرفی می کنیم.

5 والت امن برای ارزهای دیجیتال
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال + 5 والت امن 3
نام کیف پولسخت افزاری/ نرم افزاری
اکسودوسنرم افزاری
الکترومنرم افزاری
مای سلیومنرم افزاری
گواردانرم افزاری
متامسکنرم افزاری

کیف پول Exodus

اکسودوس که به آن اگزودوس هم می گویند برای تریدرهای تازه کار گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. طراحی این کیف کاربرپسند است و روش نگه داری آن هم سرد می باشد.

این کیف پول را می توانید روی کامپیوتر شخصی و یا موبایل داشته باشید که از تعداد ارزهای زیادی ( بیش از 150 ارز) هم پشتیبانی می کند.

سادگی رابط آن برای مبتدیان خیلی کمک کننده است اما حرفه ای ها نظر دیگه ای هم نسبت به آن دارند. اکسودوس اپن سورس نیست و این را می توان مشکل قابل توجهی دانست. می توانید تصور کنید که مهم ترین مزیت اکسودوس این است که می تواند به کیف پول ترزور متصل شود.

مزایا:
 • پشتیبانی از تعداد زیادی ارز
 • ذخیره سازی به روش سرد
 • تبادلات داخلی خوب
 • پشتیبانی حرفه ای و به موقع
 • امکان اتصال به والت ترزور
 • خدمات رایگان
معایب:
 • نسبت به بسیاری از رقبا امنیت پایینی دارد
 • اپن سورس نیست

والت Electrum

اگر به دنبال امن ترین کیف پول ارز دیجیتال هستید، این والت یکی از آن هاست. یکی از والت های اصلی بیت کوین، الکتروم است که در سال 2011 وارد بازار شد. نکته مهمی که درباره این والت باید بدانید این است که تنها از بیت کوین پشتیبانی می کند و بنابراین اگر با ارزهای مختلف کار  می کنید نمی تواند همه نیاز شما را برآورده کند.

کار با الکتروم شاید کمی پیچیده تر باشد اما همواره مورد توجه تریدرهای حرفه ای است. کاربران می توانند خودشان کارمزدها را تعیین کنند و این والت اپن سورس است. کاربران این والت می توانند سطح امنیتی را هم خودشان تعیین کنند. شما می توانید قابلیت احراز هویت دو عاملی را به والت خود اضافه نمایید. امکان طولانی کردن عبارت بازیابی هم امکان دیگری است که در این جا دارید.

اگر به صورت حرفه ای با بیت کوین کار می کنید و امنیت بالا برایتان مهم است الکتروم می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

مزایا:
 • می توان کارمزدها را تنظیم کرد.
 • امکان ذخیره سازی سرد برای آن وجود دارد.
 • استفاده از خدمات آن رایگان است.
 • امنیت بسیار خوبی دارد.
معایب:
 • تنها برای بیت کوین قابل استفاده است.
 • رابط کاربری آن کمی پیچیده است.
 • پشتیبانی ندارد
 • به فروم ها متکی است.

والت Mycelium

ما سلیوم را هم می توان امن ترین کیف پول ارز دیجیتال در نظر گرفت. از این کیف پول تنها نسخه موبایل را می توان استفاده کرد. مربوط به بیت کوین و اوپن سورس است. مای سلیوم از بیت کوین، توکن های ERC-20 و ETH پشتیبانی می کند.

مای سلیوم و الکتروم شباهت هایی به هم دارند مثلا هر دو قدیمی و خوش سابقه هستند. رابط کاربری در مای سلیوم بهتر است و کاربران می توانند کارمزدها را هم تعیین کنند. اوپن سورس بودن و مخصوص موبایل بودن هم از دیگر تفاوت های مای سلیوم با الکتروم می باشد.

مای سلیوم به کاربران اجازه می دهد ارزهایشان را به صورت آفلاین ذخیره نمایند.

مزایا:
 • می توان فی را تغییر داد.
 • می توان از سخت افزار استفاده کرد.
 • ذخیره سازی را به صورت سرد انجام می دهد.
 • اپن سورس است.
 • استفاده از ان رایگان است.
 • می توان آن را با والت کیپ کی مورد استفاده قرار داد.
معایب:
 • تنها برای موبایل قابل استفاده است.
 • رابط کاربری آن ضعیف است.

والت گواردا

این والت نرم افزاری و غیر امانی است و می توانید به صورت رایگان از آن استفاده نمایید. گواردا از بیش از 400000 ارز مختلف پشتیبانی می کند. گواردا میتواند به عنوان امن ترین کیف پول ارز دیجیتال و یا یکی از امن ترین ها معرفی شود.

این والت امکان سهام گذاری دارد. رابط کاربری آسان و قابلیت استفاده برای ویندوز و موبایل و غیره از جمله ویژگی های آن است.

مزایا:
 • امنیت بسیار خوبی دارد.
 • پشتیبانی و خدمات فوق العاده ای دارد.
 • قابلیت بهره مندی از احراز هویت با چهره را دارد.
 • امکان چند امضایی دارد.
معایب:
 • کارمزد آن در خریدهای درون برنامه ای معمولا بالاست.

والت metamask

متامسک یک والت نرم افزاری و غیر امانی است. این کیف پول رایگان بوده و از بیش از 700000 ارز مختلف پشتیبانی می کند. سهام گذاری نیز از طریق برنامه های متصل به آن امکان پذیر است.

متامسک از بهترین کیف پول های اتریوم است که می توانید روی موبایل و یا برای مرورگر از آن استفاده نمایید.

این کیف پول امکان بررسی و تجزیه و تحلیل داده های صرافی های غیر متمرکز را دارد و از این طریق توانسته نظر بسیاری از افراد را جلب نماید.

مزایا:
 • از 700000 ارز مختلف پشتیبانی می کند.
 • امکان بریج چند زنجیره ای دارد.
 • با بلاک چین های مختلف سازگار است.
معایب:
 • امکان ذخیره بیت کوین را ندارد.
 • لازم است شبکه های غیر اتریومی را به شکل دستی اضافه نمایید.
 • امکان سهام گذاری به صورت مستقیم را ندارد.

صرافی معتبر در کنار کیف پول امن

در مورد امن ترین کیف پول ارز دیجیتال صحبت کردیم و اکنون می دانید که فاکتورهای زیادی در این زمینه دخیل است. در کنار کیف پول امن، خوب است همواره با صرافی هایی کار کنید که معتبر هستند و احتمال پیش آمدن مشکلات در آن ها هر چه کمتر است.

سخن پایانی

افراد زیادی به دنبال کیف پول ارز دیجیتال ایرانی و یا بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای اندروید هستند. پیشنهاد می کنیم کیف پولی را انتخاب کنید که با نیازتان همخوانی داشته و سابقه خوبی هم در میان تریدرها داشته باشد. درست است که والت های سخت افزاری خیلی امن هستند اما قیمت آن ها گران است و علاوه بر آن کاربری و نگهداری پیچیده ای هم دارند. برای تریدرهای تازه کار استفاده از والت های امن نرم افزاری می تواند راه حل مناسبی باشد.

منابع:

geekflare

کدام کیف پول برای ارزهای دیجیتال مناسب است؟

بهترین کیف پول برای ارزهای دیجیتال کیف پولی است که رابط کاربری خوبی داشته و امنیت آن هم کافی باشد. بسته به سطح و حجم ترید شما، امنیت می تواند برایتان تعاریف متفاوتی داشته باشد مثلا مسلم است که برای یک تریدر تازه کار که با مبالغ کم کار می کند، امنیت به اندازه یک تریدر حرفه ای مهم نیست. قابلیت پشتیبانی هم برای یک کیف پول موضوع مهمی است.

والت ها قابل اعتماد هستند؟

امنیت در این والت ها متفاوت است اما به صورت کلی بله، شما می توانید به آن ها اعتماد کنید. بیشترین میزان اعتماد و امینت مربوط به کیف پول های سخت افزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *