الگوی سه سرباز سفید و استفاده از three white soldiers در تحلیل تکنیکال

الگوی سه سرباز سفید در تحلیل تکنیکال

در صورتی که به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه مند هستید، حتما تاکنون نام الگوی سه سرباز سفید را شنیده اید. اما در مورد این الگو چه می دانید؟ چگونه تشخیص داده می شود و یا اصلا چه کاربردی دارد؟ در ادامه اطلاعات مهمی درباره این الگو می خوانید.

الگوی سه سرباز سفید چیست؟

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

الگوی سه سرباز سفید یا همان  Three White Soldiers یکی از الگوهای مهم در تحلیل تکنیکال است که می تواند سیگنال های خوبی به شما بدهد. این الگو در روند نزولی شکل گرفته و نشان دهنده صعودی شدن روند می باشد. وقتی این الگو را مشاهده می کنید یعنی به احتمال زیاد قرار است قیمت ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کند. اما چرا الگوی سه سرباز سفید؟ هنگام تشکیل این الگو، سه کندل سبز رنگ پشت هم ایجاد می شود که منظور از سه سرباز در نام این الگو همین کندل ها هستند.

الگوی گفته شده شامل سه کندل است که حالتی پلکانی و صعودی را به نمایش می گذارند. کف هر کندل در واقع نقطه باز شدن است. نکته ای که باید بدانید این است که الگوی سه سرباز سفید معمولا بعد از یک رکود ایجاد می شود و نشان می دهد که در حال خروج از این شرایط هستیم. در این الگو طول کندل ها ثابت می ماند و یا بزرگ تر می شود اما هیچ وقت کوچک تر نمی شود.

زمان رخ دادن الگوی سه سرباز سفید

همان طور که گفتیم این الگو معمولا در انتهای روندهای نزولی شکل می گیرد و گاهی هم پس از دوره های ثابت دیده می شود. البته در حالت دوم، دیگر الگوی مد نظر سیگنالی صعودی در نظر گرفته نمی شود. می توان با استفاده ازاین کندل ها سیگنال فشار خرید را هم تشخیص داد. با کندل های بزرگ این الگو می توان به این نتیجه رسید که هر چند برای صعودی شدن بازار مخالفت هایی وجود دارد اما خریداران قدرت شان را به بازار غالب کرده اند و این کار از طریق فشاری سریع و شدید ایجاد شده است.

زمان رخ دادن الگو
الگوی سه سرباز سفید و استفاده از three white soldiers در تحلیل تکنیکال 1

کندل های این الگو باید به صورت زیر دیده شوند:

اولین کندل روند نزولی را ادامه می دهد. این کندل نشان دهنده وارد عمل شدن خریداران است و درواقع یک کندل صعودی است. با این کندل متوجه می شویم که لازم است قیمت بسته شدن بیشتر از قیمت باز شدن باشد.

دومین کندل هم لازم است که صعودی باشد. در بدنه واقعی کندل اول باید قیمت باز شدن را ببینیم و بهتر است که میان نقطه وسط و قیمت بسته شدن کندل قبل قرار بگیرد. دقت کنید که لازم است قیمت بسته شدن از قیمت بسته شدن کندل قبلی بالاتر و بیشتر باشد.

در مورد کندل سوم لازم است که صعودی بدون سایه و یا کوچ باشد. این کندل هم برای باز و بسته شدن شرایطی مشابه کندل دوم دارد.

در صورتی که تایید بیشتری می خواهید می توانید از حجم ثابت سشن های بعدی و نزدیک بودن به سطح حمایت مطمئن شوید. این کار کمک می کند که خیالتان از سیگنال های دریافت شده راحت تر شود هر چند سه سربازسفید خودش به تنهایی معتبر است.

نکات مهم درباره الگوی سه سرباز سفید

وقتی در حالت ایده آل قرار داریم هر کندل در اواسط کندل قبل از خود باز می شود. معمولا اندازه کندل ها یکسان است. هر چقدر طول کندل ها بزرگ تر باشد اعتبار الگوهم بیشتر خواهد بود.

شما برای تشخیص این الگو نیازی به انجام محاسبات خاصی ندارید.

اگر کندل های دوم و سوم از نوع مارابوزو باشد الگو اعتبار بیشتری خواهد داشت.

اگر کندل سوم بدنه ای کوچک دارد اعتبار آن کم می شود.

چگونگی بسته شدن هر یک از سه کندل احساسات بازار را به ما نشان می دهد.

الگوی سه سرباز سفید و سیگنال های دریافتی

خب تا حدی توضیح داده ایم که الگوی سه سرباز سفید چه سیگنال هایی به ما می دهد. این الگو با سیگنال هایی که می دهد نشان دهنده روندی صعودی است.

اعتبار سه سرباز سفید به این مشروط است که در پایین آن پوزیشن حمایتی خوبی داشته باشیم. وقتی قیمت در روندی نزولی قرار دارد سطح حمایتی رخ می دهد، به خریداران اضافه شده و این گونه است که اولین کندل صعودی ایجاد می شود.

سیگنال های دریافتی الگوی سه سرباز سفید
الگوی سه سرباز سفید و استفاده از three white soldiers در تحلیل تکنیکال 2

پس از آن چه اتفاقی می افتد؟ خریداران معاملات را با قدرت بیشتری پیش می برند. وقتی خریداران از اتمام قدرت فروشندگان مطمئن می شوند برای کندل های بعدی بی مهاباتر رفتار می کنند. این روند باعث می شود که خرید بیشتری شروع شده و در نتیجه سه کندل صعودی پشت سر هم داشته باشیم.

دقت کنید که احتمال دارد اولین کندل نسبت به دو کندل بعدی کمی ضعیف تر باشد. اما چرا؟ دلیل این موضوع این است که قیمت برای مدتی روندی نزولی داشته و خریداران در حال احتیاط بیشتری بوده اند.

میزان اعتبار الگو

دقت کنید که اولا تشخیص درست این الگو مهم است و دوما هر نمونه از آن قابل اعتماد نیست. باید مطمئن شوید که الگوی مذکور در انتهای روند نزولی ایجاد شود و سه کندل سبز، اندازه درستی داشته باشند. هم چنین لازم است شاهد افزایش حجم در روند معاملات باشیم.

پس از این که الگو تکمیل شد شما می توانید در بالاترین قیمت سه کندل و یا در پولبک خرید را انجام دهید.

سخن پایانی:

سه سرباز سفید یا همان سه کلاغ سفید سیگنال های مهمی برای تریدرها دارد. این الگو را می توانید به راحتی تشخیص داده و عملکردتان را بر اساس آن تنظیم نمایید.

سه سرباز سفید از جمله الگوهای کندل استیک است که در روانشناسی بازار نقش مهمی دارد. در این الگو سه کندل صعودی می بینید و به همین دلیل تشخیص سخت و پیچیده ای ندارد. برای این که از نتیجه مطمئن تر باشید بهتر است الگو را با دیگر ابزارها و الگوها ترکیب کنید و به عنوان یک توصیه کلی در نظر داشته باشید که بیش از دو درصد سرمایه تان هیچ وقت به خطر نیافتد.

منبع:

investopedia

الگوی قابل اعتمادی هست؟

این الگو می تواند سیگنال های خوبی به شما بدهد اما برای کسب نتیجه بهتر، خوب است آن را با دیگر الگوها و ابزارها ترکیب کرده و سپس نتیجه گیری کنید.

مهم ترین نشونش چیه؟

این الگو در انتهای روند به وجود می آید و صعودی بودن آن هم کاملا مشخص است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما مهم است - با ارسال نظرتان به دیگر کاربران کمک کنید.x