الگوی سه سرباز سفید چیست؟ + استراتژی استفاده از three white soldiers در تحلیل تکنیکال

الگوی سه سرباز سفید

در صورتی که به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه مند هستید، حتما تاکنون نام الگوی سه سرباز سفید را شنیده اید. این الگو از الگوهای مهم تحلیل تکنیکال است که می توانید از سیگنال های آن برای داشتن معاملات قوی تر استفاده کنید. پدیدارشدن الگوی سه سرباز سفید، اکثرا نشان دهنده افزایش قیمت ارزها می باشد.

بیشتر بخوانید : آموزش رایگان فارکس

الگوی سه سرباز سفید چیست؟

الگوی سه سرباز سفید یا همان  Three White Soldiers یکی از الگوهای مهم در تحلیل تکنیکال است که می تواند سیگنال های خوبی به شما بدهد. این الگو در روند نزولی شکل گرفته و نشان دهنده صعودی شدن روند می باشد. وقتی این الگو را مشاهده می کنید یعنی به احتمال زیاد قرار است قیمت ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کند. اما چرا الگوی سه سرباز سفید؟ هنگام تشکیل این الگو، سه کندل سبز رنگ پشت هم ایجاد می شود که منظور از سه سرباز در نام این الگو همین کندل ها هستند.

الگوی سه سرباز سفید در تحلیل تکنیکال
الگوی سه سرباز سفید چیست؟ + استراتژی استفاده از three white soldiers در تحلیل تکنیکال 1

الگوی گفته شده شامل سه کندل است که حالتی پلکانی و صعودی را به نمایش می گذارند. کف هر کندل در واقع نقطه باز شدن است. نکته ای که باید بدانید این است که الگوی سه سرباز سفید معمولا بعد از یک رکود ایجاد می شود و نشان می دهد که در حال خروج از این شرایط هستیم. در این الگو طول کندل ها ثابت می ماند و یا بزرگ تر می شود اما هیچ وقت کوچک تر نمی شود.

ویژگیشرح
نوعالگوی برگشت صعودی
ظاهرسه کندل صعودی متوالی با بدنه بلند: * درون بدنه کندل قبلی باز می شود * نزدیک به بالاترین قیمت روز بسته می شود * سایه های بالا و پایین کوچک یا بدون سایه
تفسیرپس از غلبه بر فشار نزولی، پتانسیل تغییر روند از نزولی به صعودی وجود دارد.
قدرتکندل‌های بلندتر با سایه‌های کوچک‌تر نشان‌دهنده سیگنال قوی‌تر هستند.

زمان رخ دادن الگوی سه سرباز سفید

همان طور که گفتیم این الگو معمولا در انتهای روندهای نزولی شکل می گیرد و گاهی هم پس از دوره های ثابت دیده می شود. البته در حالت دوم، دیگر الگوی مد نظر سیگنالی صعودی در نظر گرفته نمی شود. می توان با استفاده ازاین کندل ها سیگنال فشار خرید را هم تشخیص داد. با کندل های بزرگ این الگو می توان به این نتیجه رسید که هر چند برای صعودی شدن بازار مخالفت هایی وجود دارد اما خریداران قدرت شان را به بازار غالب کرده اند و این کار از طریق فشاری سریع و شدید ایجاد شده است.

زمان رخ دادن الگو
الگوی سه سرباز سفید چیست؟ + استراتژی استفاده از three white soldiers در تحلیل تکنیکال 2

کندل های این الگو باید به صورت زیر دیده شوند:

  • اولین کندل روند نزولی را ادامه می دهد. این کندل نشان دهنده وارد عمل شدن خریداران است و درواقع یک کندل صعودی است. با این کندل متوجه می شویم که لازم است قیمت بسته شدن بیشتر از قیمت باز شدن باشد.
  • دومین کندل هم لازم است که صعودی باشد. در بدنه واقعی کندل اول باید قیمت باز شدن را ببینیم و بهتر است که میان نقطه وسط و قیمت بسته شدن کندل قبل قرار بگیرد. دقت کنید که لازم است قیمت بسته شدن از قیمت بسته شدن کندل قبلی بالاتر و بیشتر باشد.
  • در مورد کندل سوم لازم است که صعودی بدون سایه و یا کوچ باشد. این کندل هم برای باز و بسته شدن شرایطی مشابه کندل دوم دارد.

در صورتی که تایید بیشتری می خواهید می توانید از حجم ثابت سشن های بعدی و نزدیک بودن به سطح حمایت مطمئن شوید. این کار کمک می کند که خیالتان از سیگنال های دریافت شده راحت تر شود هر چند سه سربازسفید خودش به تنهایی معتبر است.

نکات مهم درباره الگوی سه سرباز سفید

وقتی در حالت ایده آل قرار داریم هر کندل در اواسط کندل قبل از خود باز می شود. معمولا اندازه کندل ها یکسان است. هر چقدر طول کندل ها بزرگ تر باشد اعتبار الگوهم بیشتر خواهد بود.

  • شما برای تشخیص این الگو نیازی به انجام محاسبات خاصی ندارید.
  • اگر کندل های دوم و سوم از نوع مارابوزو باشد الگو اعتبار بیشتری خواهد داشت.
  • اگر کندل سوم بدنه ای کوچک دارد اعتبار آن کم می شود.
  • چگونگی بسته شدن هر یک از سه کندل احساسات بازار را به ما نشان می دهد.

الگوی سه سرباز سفید و سیگنال های دریافتی

خب تا حدی توضیح داده ایم که الگوی سه سرباز سفید چه سیگنال هایی به ما می دهد. این الگو با سیگنال هایی که می دهد نشان دهنده روندی صعودی است.

اعتبار سه سرباز سفید به این مشروط است که در پایین آن پوزیشن حمایتی خوبی داشته باشیم. وقتی قیمت در روندی نزولی قرار دارد سطح حمایتی رخ می دهد، به خریداران اضافه شده و این گونه است که اولین کندل صعودی ایجاد می شود.

سیگنال های دریافتی الگوی سه سرباز سفید
الگوی سه سرباز سفید چیست؟ + استراتژی استفاده از three white soldiers در تحلیل تکنیکال 3

پس از آن چه اتفاقی می افتد؟ خریداران معاملات را با قدرت بیشتری پیش می برند. وقتی خریداران از اتمام قدرت فروشندگان مطمئن می شوند برای کندل های بعدی بی مهاباتر رفتار می کنند. این روند باعث می شود که خرید بیشتری شروع شده و در نتیجه سه کندل صعودی پشت سر هم داشته باشیم.

دقت کنید که احتمال دارد اولین کندل نسبت به دو کندل بعدی کمی ضعیف تر باشد. اما چرا؟ دلیل این موضوع این است که قیمت برای مدتی روندی نزولی داشته و خریداران در حال احتیاط بیشتری بوده اند.

استراتژی و نحوه استفاده از الگوی سه سرباز سفید به صورت قدم به قدم

مرحلهشرح
۱. شناسایی روند نزولیابتدا یک روند نزولی واضح در قیمت جفت ارز را شناسایی کنید.
۲. تشخیص الگوبه دنبال شکل‌گیری الگوی کندل استیک سه سرباز سفید باشید.
۳. ورودورود به موقعیت خرید (لانگ) را در بسته شدن کندل صعودی سوم در نظر بگیرید.
۴. حد ضرربرای کاهش ضررهای احتمالی، یک دستور حد ضرر کمی پایین‌تر از پایین‌ترین نوسان الگو قرار دهید.
۵. حد سودالگو هدف سود مشخصی ارائه نمی‌دهد. می توانید از موارد زیر استفاده کنید: * حد ضرر دنباله‌دار: حد ضرر خود را به همراه قیمت به سمت بالا حرکت دهید. * اندیکاتورهای تکنیکال: سطوح مقاومت را شناسایی کنید یا از اندیکاتورها برای نقاط خروج احتمالی استفاده کنید.

میزان اعتبار الگو

دقت کنید که اولا تشخیص درست این الگو مهم است و دوما هر نمونه از آن قابل اعتماد نیست. باید مطمئن شوید که الگوی مذکور در انتهای روند نزولی ایجاد شود و سه کندل سبز، اندازه درستی داشته باشند. هم چنین لازم است شاهد افزایش حجم در روند معاملات باشیم.

پس از این که الگو تکمیل شد شما می توانید در بالاترین قیمت سه کندل و یا در پولبک خرید را انجام دهید.

سخن پایانی

سه سرباز سفید یا همان سه کلاغ سفید سیگنال های مهمی برای تریدرها دارد. این الگو را می توانید به راحتی تشخیص داده و عملکردتان را بر اساس آن تنظیم نمایید.

سه سرباز سفید از جمله الگوهای کندل استیک است که در روانشناسی بازار نقش مهمی دارد. در این الگو سه کندل صعودی می بینید و به همین دلیل تشخیص سخت و پیچیده ای ندارد. برای این که از نتیجه مطمئن تر باشید بهتر است الگو را با دیگر ابزارها و الگوها ترکیب کنید و به عنوان یک توصیه کلی در نظر داشته باشید که بیش از دو درصد سرمایه تان را هیچ وقت وارد یک پوزیشن نکنید. همیشه به سیستم مدیریت سرمایه خود پایبند باشید.

سوالات متداول

الگوی سه سرباز سفید چیست؟ این الگو چگونه تشکیل می شود؟

الگوی کندلی سه سرباز سفید یک الگوی بازگشتی است که در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود. این الگو نشان دهنده اتمام روند قبلی و شروع روند جدید است.

اولین نشانه ی الگوی سه سرباز سفید چیست؟

اولین نشانه، یک کندل پرقدرت خلاف جهت است. یعنی اگر در روند نزولی هستیم، یک کندل پر قدرت صعودی مشاهده می کنیم.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.