ویتالیک بوترین کیست؟ | سازنده اتریوم‌

بازنگری توسط: زینب اصغری
ویتالیک بوترین کیست؟ | سازنده اتریوم‌ -

سازنده اتریوم شخصی است به نام ویتالیک بوترین Vitaly Dmitriyevich “Vitalik” Buterin که در زمان ساخت آن تنها ۲۰ سال سن داشت. اتریوم از جمله‌ ارزهای دیجیتال بسیار رایجی است که توسط معامله‌گران زیادی خرید و فروش می‌شود. ارز دیجیتال اتریوم تا ۱۸ اعشار تقسیم می‌شود که توانسته آن را به یک فرصت سرمایه‌گذاری منحصر به فردی برای سرمایه‌گذاران تبدیل کند. اما در اینجا می‌خواهیم با بنیانگذار اتریوم و زندگی این نابغه بزرگ بیشتر آشنا شویم.

ویتالیک بوترین کیست؟ | سازنده اتریوم‌ -
ویتالیک بوترین کیست؟ | سازنده اتریوم‌ 1

ویتالیک بوترین‌ کیست؟

ویتالیک بوترین از بنیانگذاران ارز دیجیتال اتریوم است. امروزه این ارز دیجیتال به عنوان دومین ارز دیجیتال رایج و با ارزش جهان شناخته می‌شود. ارزش اتریوم معادل ۲/۲۲۰ میلیارد دلار است.
بوترین شخصی بود که از ابتدا در زمینه ارزهای دیجیتال نقش مهمی داشت. او بنیانگذار مجله بیت کوین بوده و امروزه فعالیت چشمگیری در زمینه ارزهای دیجیتال دارد.

بیشتر بخوانید : گس اتریوم چیست؟

خلاصه‌ای از زندگی‌ بوترین‌

بوترین در سال ۱۹۹۴ در مسکو به دنیا آمد. او سپس روسیه را ترک کرد و شش سالگی زندگی در کانادا را در پیش گرفت. بوترین در کانادا جز دانش آموزان تیزهوشان قرار گرفت و علاقه شدیدی به ریاضیات و برنامه نویسی را نشان داد. به همین خاطر توجه معلمانش را به خوبی جلب کرد.
بوترین برای رسیدن به موفقیت‌های تحصیلی تلاش‌های زیادی کرد. در سال ۲۰۱۱ علاقه زیادی به بیت کوین پیدا کرد. در آن زمان بیت کوین تازه راه‌اندازی شده بود و به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان معرفی شد.
از آنجایی که بوترین قادر نبود هیچ توکن بیت کوینی خریداری کند، به دنبال آن بود که در این صنعت جدید برای خود جایگاهی به دست آورد. بنابراین شروع به نوشتن در حوزه بیت کوین کرد و به ازای هر مقاله ۵ بیت کوین دریافت می‌کرد.

ایده ساخت اتریم‌ توسط بوترین‌

در سال ۲۰۱۲ اولین نسخه چاپی از مجله بیت کوین راه‌اندازی شد که منحصراً در ارتباط با ارزهای دیجیتال صحبت می‌کرد. در طول این مدت بوترین به تلاش خود ادامه می‌داد تا بتواند به پلتفرم کریپتو ریبل بپیوندد. اما به دلیل مشکلاتی که در ارتباط با ویزای ایالات متحده بود، موفق به انجام این کار نشد. همین موضوع باعث شد که تصمیم جدی بگیرد و برای خود در دنیای کریپتو راه باز کند.
بوترین وایت پیپری را تکمیل کرد و در آنجا جزئیات ایده خود را نوشت که بعدها این ایده به اتریوم تبدیل شد. در نتیجه اتریوم پلتفرمی را توانست فراهم کند که به یک دارایی رمزنگاری جدیدی تبدیل شد. برنامه‌های مربوط به اتریوم با استفاده از بلاک چین و یا دفتر کل تراکنش‌های رمزنگاری تصحیح می‌شود.
بوترین در ابتدا ایده خود را برای بهتر شدن بیت کوین برنامه‌ریزی کرد. استدلال او برای این کار آن بود که برای توسعه برنامه‌ها به یک زبان برنامه نویسی نیاز است. زمانی که بیت کوین به این موضوع بی‌توجهی نشان داد، با اتریوم این موضوع را پیشروی کرد. سرانجام بوترین توانست پلتفرم کریپتو را در کنار مجموعه سرمایه‌گذاران دیگر تاسیس کند.

اتریوم‌ پلتفرم‌ پیشرو در ارزهای دیجیتال

بوتریندر یک بازه زمانی کوتاه به افزایش سریع و بی‌سابقه اتریوم در سال ۲۰۲۰ توجه کرد و گفت من برای پیدا کردن چنین موقعیت در این رشته و حوزه جذاب بسیار سپاسگزارم. بوترین معتقد بود که حوزه ارزهای دیجیتال یک فرصت مناسب برای تعامل با اقتصاددانان، رمزنگاران و ریاضیدانان برجسته است.
بوترین در واقع می‌خواهد به آنها کمک کند تا با ساخت نرم‌افزارها و ابزارهای بهتر، افراد دیگری از سرتاسر جهان را تحت تاثیر قرار دهد. اتریوم سرانجام به یک ارز دیجیتالی تبدیل شده که در برابر سانسور غیر قابل تغییر بوده و مقاوم است.

تولد اتریوم‌

در اواخر ۲۰۱۳ بود که بوترین ایده خود را در یک وایت پیپر نوشت و سپس او را به افراد زیادی ارسال کرد. نتیجه کار آن بود که حدود ۳۰ نفر با بوترین تماس گرفتند تا در مورد این ایده با او صحبت کنند.
در ابتدای کار ایده اتریوم در ارتباط با ارز دیجیتال بود، اما با گذشت زمان این ایده تغییر پیدا کرد. در پایان ژانویه ۲۰۱۴ تیم بوترین متوجه شد که می‌توانند به آسانی فضای ذخیره سازی غیر متمرکزی ایجاد کنند. در نتیجه مفاهیمی چون ثبت نام را می‌توانند تنها با چند خط کد، زنده کنند.
در سال ۲۰۱۴ بوترین به همراه یک تیم به طور عمومی وارد کار شدند. سرانجام بوترین در کنفرانس بیت کوین در میامی توانست اتریوم را روی صحنه ارائه دهد. سرانجام تصمیم گرفتند برای تامین مالی توسعه یک توکن بومی شبکهETH، از پیشنهاد اولیه سکه اتریوم‌ برگزار کنند.
همین موضوع باعث شد که بوترین کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار دریافت کند. تیم تشکیل شده توانست بیش از ۳۱ هزار بیت کوین را به فروش بگذارد و در آن زمان ۱۸ میلیون دلار به دست آورد. همین موضوع باعث شد که بنیاد اتریوم تاسیس شود.
نظارت بر توسعه نرم‌افزار منبع باز اتریوم بر عهده یک سازمان غیرانتفاعی مستقل در سوئیس قرار گرفت. در نهایت با وجود تمامی مشکلات، عملکرد تیم اتریوم موفقیت آمیز بود.

برنامه‌های بوترین برای آینده

بوترین انتظار دارد که در ۱۰ سال آینده اتریوم در متاورس حکومت کند. متاورس یک ایده برای دنیای مجازی گسترده است که در آن افراد می‌توانند با همدیگر و با اشیای دیجیتالی به عنوان آواتار تعامل کنند.
بوترین این نظر را دارد که اتریوم می‌تواند به طور شگفت انگیزی به عنوان بخش اساسی از متاورس قرار بگیرد. همچنین بوترین اعتقاد دارد که در ۳۰ سال آینده فناوری حفظ حریم خصوصی به وجود می‌آید و انقلاب بزرگی در این زمینه به وقوع می‌پیوندد.

سوالات متداول

سازنده اتریوم کیست؟

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین در چه زمینه هایی سرمایه گذاری می کند؟

بوترین به سرمایه گذاری در پروژه هایی که روی مقایس پذیری ، حفظ حریم خصوصی و نیز افزایش قابلیت همکاری در اکوسیستم بلاکچین تمرکز دارد ، علاقه بیشتری دارد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.