بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه 2023 – 10 ارز دیجیتال مناسب برای نوسان گیری (اسکالپینگ)

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه

در این قسمت لیستی از بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه را بیان می کنیم. نوسان گیری روزانه همان استراتژی اسکالپینگ می باشد. و ما بهترین ارز های دیجیتال برای اسکالپینگ را معرفی می کنیم.

👑 بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه👑 بیت کوین
دومین ارز برای نوسان گیری روزانه💎 اتریوم
رتبه سوم❤️ ریپل
چهارم💰 Zcash

اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی روزانه و یا همان نوسان گیری می باشد که توسط تریدر های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. و با استفاده از این استراتژی می توانند سود هایی سریع دست یابند. با اینکه اسکالپینگ توسط تریدر های مبتدی نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، ولی یک استراتژی بسیار پر ریسک می باشد.

هدف تریدر ها از نوسان گیری کسب سود از حرکات کوچک قیمتی می باشد. در بازار ارز های دیچیتال نوسانات قیمتی زیادی مشاهده می شود و تریدر های حرفه ای از این فرصت برای نوسان گیری و کسب سود استفاده می کنند.

نوسان گیر ها (اسکالپرها) سعی نمی کنند در یک معامله به سود خوبی برسند ، بلکه آنها به سود کم با تعداد معاملات بالا توجه کرده و بریاند معاملاتی خود را خوب و مثبت نگه می دارند. از جمله مواردی که در نوسان گیری ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد می توان به لوریج ها و حد ضرر های قاطعانه اشاره کرد.

نوسان گیران ارز دیجیتالاز صرافی هایی برای نوسان گیری استفاده می کنند که معاملت اسکالپینگ در آنها مجاز بوده و کارمزد معاملاتی کمتری داشته باشند. نوسان گیری ارز دیجیتال شامل تصمیم گیری و تحلیل در دوره زمانی کوتاه می شود. و نوسان گیران از ابزارهای فنی و تحلیلی پیشرفته برای معاملاتشان استفاده می کنند.

اسکالپر ها به ندرت از تحلیل بنیادی استفاده می کنند . فقط در برخی موارد در زمان انتشار اخبار مهم از نوسانات قیمتی استفاده کرده و با معامله سود های خوبی کسب می کنند.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه 2023

در این قسمت بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری روزانه را بیان می کنیم. برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه معیار هایی مانند نقدشوندگی ،حجم معاملات و …. وجود دارد. و ما بر اساس این معیار ها رمز ارز هایی را معرفی می کنیم که برای نوسان گیری روزانه بهتر است از آنها استفاده کنید.

1 بیت کوین (BTC)

بیت کوین بزرگترین و نقدشونده ترین ارز دیجیتال در جهان است که آن را به بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه و یا همان اسکالپینگ تبدیل کرده است. تریدر های مبتدی و آماتور هنکام معاملات بیت کوین از حدس و گمان استفاده می کنند. در حالیکه تریدر های حرفه ای و نوسان گیران از نوسانات قیمتی این رمز ارز بزرگ استفاده کرده و سود های خوبی کسب می کنند.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه
بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه

حتی تریدر های حرفه ای از معامله قرارداد های بیت کوین که از تفاوت قیمت CFD ها در بروکر های مختلف ایجاد می شود ، کسب سود می کنند. به این ترتیب نوسان گیران بدون آنکه بیت کوین بخرند از حرکات قیمتی و پیش بینی قیمت کسب سود می کنند.

2 اتریوم (ETH)

اتریوم دومین ارز بزرگ در جهان و به نوعی جایگزین بیت کوین می باشد و تریدر های روزانه از آن برای نوسان گیری استفاده می کنند. و می توان گفت ETH بعد از بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه می باشد.

با توجه به اینکه نقدشوندگی اتریوم نیز بسیار خوب است ، استفاده از این رمز ارز برای نوسان گیری روزانه توصیه می شود. امروزه از ربات های معامله گر و سرویس های خودکار نیز برای نوسان گیری روزانه استفاده می شود. و معاملات زیادی توسط آنها در بازار ارز های دیجیتال انجام می شود.

میزان نوسانات اتریوم نیز بالا می باشد و اگر تریدر ها تحلیل های خوبی از آن نداشته باشند ممکن است بر خلاف سود آوری مقدار قابل توجهی از سرمایه خود را در مدت زمان کوتاهی از دست دهند.

جهش های قیمتی این رمز ارز بالا بوده و تریدر ها باید تحلیل های خوب و کاملی از اتریوم انجام داده و با رعایت حد ضرر و … از این ارز برای نوسان گیری روزانه استفاده کنند.

3 ریپل (XRP)

ریپل یک شبکه پرداخت با کارمزد کم و سرعت بالا می باشد. و در نظر دارد با ارائه فناوری های قوی و جدید از رقبای قوی خود مانند سوئیفت و پی پال پیشی بگیرد. به دلیل ویژگی منحصربفردی که ارز ریپل دارد ، این ارز در طول روز نواسانات قیمتی زیادی را تجربه می کند. به این دلیل ریپل یکی از بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری روزانه محسوب می شود.

ریپل یکی از بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری
ریپل یکی از بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری

قابلیت پیش بینی قیمت ارز ریپل پایین بوده و با تکنیک هایی مانند تحلیل تکنیکال عملا نمی توان قیمت این ارز دیجیتال را پیش بینی کرد. این امر باعث ایجاد نوسانات قیمتی بالا در این رمز ارز شده و فرصت های معاملاتی خوبی را نصیب اسکالپر ها می کند.

تریدر های روزانه از ترکیب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال برای نوسان گیری روزانه ارز ریپل استفاده می کنند. زیرا قیمت ارز ریپل تحت تاثیر اخبار ، پرایس اکشن و عوامل فنی دیگر می باشد.

حجم معاملات ریپل بسیار بالا بوده و می تواند از 100 ها میلیون دلار در روز نیز بالاتر برود و این امر فرصت مناسبی برای نوسان گیری روزانه برای تریدر ها فراهم می کند.

اکثر ارز های دیجیتال تمایل به حذف بانک ها و اسطه ها دارند. ولی ریپل برعکس آنها تمایل به پذیرش بانک ها داشت و این امر برای تریدر های باتجره و سرمایه گذاران نوید بخش می باشد. این امر نشان دهنده افزایش قیمت این رمز ارز در دراز مدت بوده و فرصت های معاملاتی بیشتری را برای نوسان گیری روزانه فراهم می کند.

4 ارز ZCash (ZEC)

ارز ZEC یک ارز دیجیتال متن باز می باشد که حریم خصوصی و کاملا ناشناس بودن را به کاربران ارائه می کند. این ارز به دلیل نوسانات بسیار بالای آن و نیز نقدینگی و تقاضای زیاد آن یکی از بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری محسوب می شود.

zcash
zcash

چون ارز ZCash یک رمز ارز کاملا خصوصی تلقی می شود ، روز به روز به طرفداران آن افزوده می شود. از طرف دیگر چون این رمز ارز اصلا قابل ردیابی نیست ، انتقاد هایی بر آن مانند استفاده از این ارز برای فعالیت های مجرمانه وارد شده است.

5 ارز لایت کوین (LTC)

لایت کوین یک ارز دیجیتال محبوب ، با نقدینگی بالا و طرفداران زیاد می باشد. لایت کوین در طول روز نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده و برای نوسان گیری روزانه مناسب می باشد. لایت کوین یک پروژه متن باز می باشد که تراکنش های P2P را ارائه می کند. از لایت کوین به عنوان برادر کوچک ، نقر و یا طلای بیت کوین یاد می شود.

تریدر هایی که ارز لایت کوین را ترید می کنند باید در حین نوسان گیری روزانه به ابزار های تحلیلی مانند نمودار حجم معاملات ، نمودار های قیمتی و … دسترسی داشته باشند تا بتوانند بر اساس آنها جهت قیمت را تشخیص دهند.

لایت کوین معمولا در محدوده قیمت ثابتی معامله می شود و زمانی که از این محدوده خارج شود ، فرصت های معاملاتی خوبی برای نوسان گیری روزانه برای تریدر ها فراهم می کند. به این دلیل لایت کوین نیز یکی از بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری روزانه محسوب می شود.

6 تتر (USDT)

تتر یک استیبل کوین با پشتوانه دلار می باشد. این رمز ارز برای افرادی که کم ریسک بوده و قصد نوسان گیری روزانه دارند ، بسیار مناسب می باشد. قیمت تتر برابر با قیمت دلار بوده و چون بسیاری از تریدر ها از سراسر جهان دارایی های خود را اغلب به صورت تتر در کیف پولشان نگهداری می کنند ، نقدینگی این رمز ارز بسیار بالاست.

تریدر هایی که می خواهند نقدینگی رمز ارزی که بر روی آن نوسان گیری روزانه انجام می دهند ، 24 ساعته بالا بوده و ارزشان نوسان بسیار زیادی تجربه نکند از تتر برای ترید استفاده می کنند.

7 ارز استلار (XLR)

ارز استلار نوسانات قیمتی بسیار بالایی را در طول روز تجربه می کند و برای اسکالپر هایی که به دنبال تغییرات قیمتی سریع ارز در طول روز هستند ، بسیار مناسب می باشد. اگر به تایخچه استلار دقت کنید این ارز نوسانات بسیار بالایی را در بازه های زمانی مختلف تجربه کرده است.

xlr
xlr

8 بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین بزرگترین رمز ارز بومی در جهان است. زیرا تحت صرافی بایننس که بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است ایجاد شده است. این ارز به دلیل نوسانات ، حجم معاملات و نقدینگی بسیار بالای آن یکی از بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری روزانه محسوب می شود.

تریدر های حرفه ای زیادی از بایننس کوین برای نوسان گیری استفاده می کنند ، زیرا به دلیل محبوبیت بالای آن تقاضای زیادی برای آن وجود داشته و در عین حال نوسانات آن نیز بالا می باشد.

9 ترون (TRX)

ارز ترون به دلیل پیشرفت هایی که اخیرا داشته است ، به یک پروژه محبوب تبدیل شده و این امر باعث افزایش نقدینگی آن شده است. از طرفی نوسانات روزانه آن نیز بالا بوده و این عوامل باعث شده است لایت کوین نیز یکی از بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری روزانه باشد.

ترون یک پروژه متن باز و غیرمتمرکز بوده و در هنگام تبادل محتوا پاداش هایی را به کاربان ارائه می کند. این امر باعث می شود این ارز در فضای ارز دیجیتال رشد خوبی را تجربه کند.

10 ارز EOS

ارز EOS نیز یکی از گزینه های محبوب برای انختخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری می باشد. زیرا اگر به تاریخچه آن دقت کنید خواهید دید در چندین باز قیمت آن به اوج خود رسیده و دوباره به کف بر می گردد و این موارد مورد توجه اسکالپر ها و یا همان نوسان گیران می باشد.

از طرف دیگر محبوبیت ارز EOS نیز روز به روز در حال افزایش می باشد و ان امر باعث افزایش حجم معاملات آن می شود.

نحوه انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه

برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه معیار های مهمی از قبیل نوسانات ، نقدشوندگی ، محبوبیت ، حجم معاملات و … وجود دارند. و تریدر هنگام انتخاب رمز ارز خود برای ترید حتما باید این موارد را در نظر بگیرد. ارز های معرفی شده تقریبا تمامی این معیار ها را دارند. حال ممکن اسات یکی نسبت به دیگری معیاری را بیشتر و یا کمتر داشته باشد.

ترید ها با استراتژی کوتاه مدت می توانند از ارز های معرفی شده برای معاملاتشان استفاده کنند. انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه به استراتژی تریدر بستگی دارد. برای مثال ارز EOS نوسانات زیاد را تجربه می کند و برای تریدر های پر ریسک مناسب است. ولی اگر محافظه کار هستید و از طرفی می خواهید نوسان گیری روزانه نیز انجام دهید ، تتر و بیت کوین گزینه مناسبی می باشد.

تنکیک هایی که تریدر استفاده می کند ، زمان ورود و خروج به بازار و قرار دادن حد ضرر در نقطه مناسب از جمله مواردی هستند که باید هنگام نوسان گیری روزانه به آن توجه شود. به این دلیل تریدر ابتدا باید ارز مناسبی انتخاب کرده و با شناختی که ارز دارد رفتار ارز را تا حدودی پیش بینی کند. و همیشه آمادگی لازم را برای نوسانات قیمتی آن رمز ارز داشته باشد.

نوسان گیری روزانه در ارز دیجیتال چیست؟

نوسان گیری روزانه نوعی استراتژی معاملاتی می باشد که در تریدر های حرفه ای با معاملات حجم بالا و کوتاه مدت وارد بازار شده و در حد چند درصد سود می کنند و دوباره از معامله خارج می شوند. این استراتژی به تعداد معاملات زیاد با سود کم در روز متکی است.

نوسان گیری ارز دیجیتال چگونه انجام می شود؟

اولین گام در نوسان گیری ارز دیجیتال ، انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه می باشد. سپس باید کارمزد ا را در نظر گرفته و از یک صرافی مناسب برای معاملات استفاده کنید. در نهایت باید سرمایه خود را از این بازار پر نوسان و پر ریسک حفظ کنید.

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری روزانه کدامند؟

بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، ZCash و لایت کوین

آیا نوسان گیری روزانه ارز دیجیتال غیر قانونی است ؟

خیر ، ولی با این حال بعضی صرافی ها به کاربرانشان به دلیل ریسک بالای آن اجازه نوسان گیری روزانه را نمی دهند.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه