استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن

استیمیت steemit چیست؟

استیمیت Steemit چیست؟ آیا تا به حال این کلمه را شنیده اید یا این اولین بار است که در مورد آن مطلبی می خوانید؟ در هر صورت با خواندن این مقاله فرقی نمی کند که در چه سطحی باشید، با خواندن این مقاله دیگر سوالی در این باره برایتان باقی نمی ماند!

Steemit یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز است که از فناوری بلاک چین برای پاداش دادن به کاربران برای ایجاد محتوا و مدیریت استفاده می کند. این پلتفرم به کاربران این امکان را می دهد تا با انتشار محتوا، رأی دادن به محتوای دیگران و مدیریت شبکه، ارز دیجیتال STEEM کسب کنند.

ترکیب رسانه های اجتماعی و ارزهای دیجیتال دارای مزایا و معایبی است. بیایید دراین باره بیشتر صحبت کنیم پس لطفا به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید!

استیمیت Steemit چیست و چگونه کار می کند؟

Steem یک پلتفرم اجتماعی بر پایه بلاکچین است که از یک سیستم پاداش برای تشویق کاربران برای ایجاد و تعامل با محتوا در پلتفرم استفاده می کند. همچنان که کاربران محتوا تولید می کنند، ممکن است کاربران بیشتری جذب پلتفرم شوند؛ این منجر به توزیع بیشتر رمزنگاری STEEM می شود.

رأی دادن به پست ها در Steemit به توزیع عادلانه کوین ها به کاربرانی کمک می کند که محتوای ارزشمندی برای شبکه ایجاد می کنند. Steem تلاش می کند تا هم برای رأی دادن و هم برای ارسال پست بر اساس ارزش آنها پاداش دهد، اما مکانیسم وزن دهی رأی هنوز در حال توسعه است.

تاریخچه راه اندازی استیمیت

Steemit یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین استیم ساخته شده است. این پلتفرم در 4 جولای 2016 راه اندازی شد و اولین برنامه کاربردی در Steem بود. Steemit به کاربران این امکان را می دهد تا محتوای خود را منتشر کنند، به محتوای دیگران رأی دهند و در مدیریت شبکه مشارکت کنند. در ازای این فعالیت ها، کاربران می توانند ارز دیجیتال STEEM کسب کنند.

Steem توسط Ned Scott و Dan Larimer ساخته شده است. Larimer یک مهندس نرم افزار است که بسیاری از پروژه های بلاک چین را در گذشته ایجاد کرده است، از جمله Bitshares، که اولین صرافی غیرمتمرکز بود. او در سال 2017 از سمت خود به عنوان CTO کنار رفت و شرکت را ترک کرد.

بهترین نرم افزارهای بلاکچین استیم

بیش از 300 dApp بر روی بلاک چین Steem ساخته شده است. برای پاسخ به این سوال که استیمیت Steemit چیست”، اجازه دهید به برخی از محبوب ترین برنامه های ساخته شده بر روی بلاک چین نگاهی بیندازیم. اینها عبارتند از Steemit، DTube و Utopian.

برخلاف بسیاری از پروژه های رمزنگاری دیگر، Steemit واقعاً بخشی از چشم انداز DeFi نیست. این بیشتر یک بازی اجتماعی است.

Dtube

DTube یک پلتفرم ویدئویی غیرمتمرکز است که در ژوئیه 2016 راه‌اندازی شد که کاربران را تشویق می‌کند تا محتوای ویدئویی ایجاد کنند و آنها را قادر می‌سازد تا ارز دیجیتال STEEM را کسب کنند. تمام محتوا در بلاک چین ذخیره می شود که داده های آن در بین همه اعضای آن تأیید می شود.

به عنوان یک پلتفرم خدمات ویدئویی غیرمتمرکز، DTube داده های سازنده محتوا را حذف نمی کند. همچنین، محتوای ویدیویی را نمی‌توان توسط افراد خارج از انجمن DTube سانسور کرد. برای ایجاد و آپلود محتوای ویدیویی به کاربران جوایز پولی ارائه می دهد. علاوه بر این، نه تنها تولیدکنندگان محتوا، بلکه همه کاربران می‌توانند برای ارسال، سرپرستی و رای دادن به محتوا در پلتفرم جوایزی کسب کنند.

Utopian.io

یک پلتفرم بلاک چین است که به کاربران خود برای کمک های کدنویسی پاداش می دهد. این پلتفرم بر روی بلاک چین Steem ساخته شده است و شباهت هایی با Steemit دارد، اما یک شبکه اجتماعی نیست. Utopian به کاربران این امکان را می دهد تا با افزودن ویژگی های جدید، رفع اشکالات و سایر وظایف مرتبط، در توسعه پلتفرم مشارکت کنند. این پلتفرم منبع باز (open source) می باشد.

توکن های رسانه هوشمند (SMT)

طبق گفته Steem.com، یک توکن رسانه هوشمند (SMT) یک دارایی دیجیتال بومی در بلاک چین استیم است. این توکن‌ها می‌توانند توسط هر کسی که می‌خواهد از محتوای آنلاین خود کسب درآمد کند، «مشوق‌هایی برای تشویق رفتار کاربر دلخواه ایجاد کند!»

SMT ها توکن های بلاک چینی هستند که بر روی اتریوم اجرا می شوند. آنها مشابه توکن های ERC-20 هستند، اما ویژگی های اضافی الگوریتم اثبات مغز (POB) را ارائه می دهند. این ویژگی ها برای تشویق ایجاد و مدیریت محتوای دیجیتال طراحی شده اند.

اثبات مغز یک الگوریتم پاداش است که توکن ها را بر اساس کیفیت و ارزش محتوا توزیع می کند. این الگوریتم می تواند با اقداماتی مانند “رای مثبت” و “پسندیدن” ادغام شود.

SMT ها می توانند در وب سایت ها ادغام شوند تا به توسعه دهندگان امکان دهند مشوق های پولی را برای کاربران خود ایجاد کنند.

اساسا، SMT ها راهی را برای هر کسی فراهم می کنند تا یک سیستم پاداش مانند Steemit را در پلتفرم خود ادغام کند.

استیم کوین چیست؟
استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن 1

STEEM Coin چیست؟

هر شکلی از ارز دیجیتال به روشی متفاوت عمل می کند. برای کسب درآمد در Steem، باید پست هایی را ایجاد کنید که سایر کاربران دوست دارند و سپس به آنها رای مثبت بدهید. پایگاه کاربری که پست های شما را لایک کند در دراز مدت درصدی از درآمد را برای شما ایجاد می کند. مقدار پولی که کاربر می تواند به دست آورد به قدرت رای او بستگی دارد. قدرت رای را می توان در زمان ایجاد یک پست/مقاله یا هر محتوایی به دست آورد.

شبکه Steem دو توکن متفاوت دارد:

 • steem power
 • steem dollars

کاربران می توانند در هر دو توکن پاداش بگیرند. تنظیم پیش‌فرض دریافت 50 درصد از پاداش‌ها در SBD و 50 درصد در STEEM است، اگرچه کاربران می‌توانند این نسبت را به دلخواه خود تغییر دهند.

SBD و STEEM coin ارزهای دیجیتالی هستند که می توانند خارج از پلتفرم معامله شوند، STEEM Power فقط در Steemit وجود دارد.

steem dollars

دلارهای STEEM (SBD) برای پاداش دادن به کسانی که پست‌ها، نظر دادن و رأی مثبت در Steemit را ارسال می‌کنند، استفاده می‌شود. کاربران همچنین می توانند در توکن های STEEM جوایزی دریافت کنند. کسانی که می خواهند به سرعت به STEEM Power بپردازند، ممکن است جوایز STEEM بیشتری را انتخاب کنند، در حالی که کسانی که به دنبال نقدینگی پاداش خود هستند ممکن است دلارهای STEEM بیشتری بخواهند. SBD را می توان به STEEM تبدیل کرد، اما این فرآیند حدود سه روز طول می کشد.

STEEM Power

قدرت STEEM بر میزان تأثیر آرای کاربر در شبکه تأثیر می گذارد. کاربران با قدرت STEEM بیشتر، آرای با وزن بیشتری دارند. این بدان معناست که وقتی این کاربران به چیزی رای مثبت می دهند، آن کاربر پاداش بیشتری دریافت می کند. همچنین، این آرا باعث می شود که پست های مربوطه در فید کاربران بالاتر قرار گیرند. در نتیجه، پست هایی که توسط جامعه به عنوان ارزشمندترین ارزیابی می شوند، محبوب ترین و با پاداش ترین پست ها خواهند بود.

مزایا و معایب Steemit

در حالی که مفهوم شبکه های اجتماعی زیربنای Steem جذاب است، اما همچنین مهم است که جوانب مثبت و منفی این پروژه را بسنجیم.

مزایا
Steemit چند مزیت نسبت به سایر شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی دارد، از جمله اینکه چگونه می‌تواند با سانسور کنار بیاید، به کاربران پاداش دهد و به مخاطبانی فراتر از دنیای رمزنگاری دسترسی پیدا کند.

معایب

Steemit معایبی نیز دارد. Steemit از یک بلاک چین غیرقابل تغییر استفاده می کند، که این امر سانسور محتوای کاربران را برای هر مرجع مرکزی بسیار دشوار می کند. این امر می تواند برای کاربرانی که در سایر شبکه های اجتماعی ممنوع یا تحریم شده اند جذاب باشد، زیرا می توانند بدون نگرانی از حذف محتوای خود، آزادی بیان بیشتری داشته باشند.

همانطور که گفته شد، کاربران می توانند برای شرکت در اقتصاد Steemit پاداش بگیرند. ایجاد پست‌ها، نظر دادن، و پست‌های رأی مثبت، همگی به کاربران مقادیر کمی دلار STEEM می‌دهد که می‌توان آن را با ارزهای دیگری مانند بیت‌کوین مبادله کرد.

از انتقادات وارده به استیم، عملکرد سیستم پاداش آن و این واقعیت است که Steemit توسط یک خارجی در سال 2020 تصاحب شد.

از آنجا که آنهایی که بیشترین قدرت STEEM را دارند بیشترین تأثیر را بر روی محبوب شدن پست‌ها دارند، نهنگ‌های STEEM می‌توانند تأثیر نامناسبی بر محبوبیت محتوای شبکه (و در نتیجه پرداخت‌های کاربر) داشته باشند.

در همین حال، کسانی که تازه کار هستند ممکن است مجبور شوند زمان زیادی را صرف پلتفرم بکنند، مگر اینکه با نهنگی دوست شوند که بتواند به سرعت محتوای آنها را تقویت کند!

در سال 2020، استیمیت توسط جاستین سان، خالق Tron (TRX) تصاحب شد. سان توانست مقدار زیادی از توکن های STEEM را به دست آورد، که پس از آن توانست از آنها برای کنترل شبکه به دلیل مکانیسم اجماع اثبات سهام (DPoS) استفاده کند. این به او اجازه داد تا شاهدان خود (کاربرانی که به تغییرات شبکه رای می‌دهند) در موقعیت‌های قدرت قرار دهد.

برخی از کاربران Steemit که با این تصاحب موافق نبودند، هارد فورکی از شبکه Steemit به نام Hive (HIVE) ایجاد کردند.

به طور خلاصه می توانیم مزایا و معایب استیم را به صورت زیر بیان کنیم:

 • به لطف فناوری بلاک چین غیرقابل تغییر، محتوا در برابر سانسور مقاوم است.
 • نهنگ های STEEM Power می توانند قدرت نامتناسبی روی محتوا داشته باشند.
 • رواج جوایز در بسیاری از زمینه ها به کاربران انگیزه می دهد.
 • تصاحب جاستین سان در سال 2020 بی ثبات کننده بود.
 • محدوده محتوا فرصتی را برای مخاطبان وسیع تری فراهم می کند.
 • افراد تازه وارد ممکن است برای به دست آوردن فالوور و دریافت پاداش مشکل پیدا کنند.

ارزش Steemit از دو عامل اصلی ناشی می شود:

سرعت و کارایی: Steemit دارای نرخ تراکنش های سریع (هر 3 ثانیه) است که آن را برای استفاده در برنامه های کاربردی زمان حساس مناسب می کند.
هزینه پایین: به لطف فناوری پهنای باند هوشمند، کاربران می توانند از تراکنش های رایگان لذت ببرند.
این عوامل باعث می شود Steemit یک گزینه جذاب برای کاربرانی باشد که به دنبال پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز و مقرون به صرفه هستند.

همچنین، بلاک چین استیم برای پشتیبانی از برنامه های اجتماعی در مقیاس بزرگ طراحی شده است. STEEM بر اساس مزایایی که به عنوان یک شبکه اجتماعی فراهم می کند، ارزش دارد. در زمان سانسور فزاینده در برخی بخش‌ها، بسیاری از مردم خود را به دنبال پلتفرم‌های جایگزین برای ابراز وجود و تعامل با دیگران می‌بینند.

هرچه افراد بیشتری از Steemit و برنامه‌های مرتبط استفاده کنند، ارزش تئوری STEEM Dollers می‌تواند بیشتر باشد. پس از آن، با کسب درآمد بیشتر افراد STEEM Dollar، افراد بیشتری می توانند آن توکن ها را بفروشند که منجر به کاهش قیمت می شود.

قیمت Steemit (STEEM)

قیمت فعلی STEEM 0.35 دلار با حجم معاملات 24 ساعته 9.7 میلیون دلار تا 30 مارس 2022 است. ارزش کل بازار STEEM 140.25 میلیون دلار است. بالاترین رکورد تاریخی 8.57 دلار در ژانویه 2018 به دست آمد. پایین ترین قیمت تاریخ 0.06 دلار در مارس 2017 به دست آمد.
یک سوال مهم؛ دلیل تاکید بر استفاده از استیمت Steemit چیست؟!
افراد ممکن است بخواهند از STEEM پس از کسب آن در پلتفرم هایی مانند Steemit یا Dtube استفاده کنند. STEEM را می توان به یک صرافی فرستاد و با بیت کوین معامله کرد، که سپس می تواند به ارز فیات تبدیل شود.

خرید و فروش STEEM؛ مراحل و روش

برای خرید STEEM، باید یک صرافی رمزنگاری را پیدا کنید که معاملات STEEM را فعال می کند. برخی از صرافی های محبوب که STEEM را ارائه می دهند عبارتند از:

 • Binance
 • Huobi Global
 • Gate.io
 • Kucoin
 • Bittrex
چند تا از صرافی هایی که steem ارائه می دهند.
استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن 2

پس از یافتن یک صرافی، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و وجوه فیات یا رمزنگاری را واریز کنید. سپس، می توانید STEEM را با استفاده از پول فیات یا سایر ارزهای رمزنگاری خریداری کنید.

یک صرافی رمزنگاری را پیدا کنید که معاملات STEEM را فعال می کند.

یک حساب کاربری ایجاد کنید و وجوه فیات یا رمزنگاری را واریز کنید.

STEEM را با استفاده از پول فیات یا سایر ارزهای رمزنگاری خریداری کنید.

مرحله 1. یک صرافی را انتخاب کنید و یک حساب راه اندازی کنید.

هنگامی که صرافی ای پیدا کردید که از رمزنگاری STEEM پشتیبانی می کند، حساب خود را با یک حواله سیمی ایمن از بانک خود یا حتی با انتقال کارت اعتباری یا نقدی راه اندازی و بودجه حساب خود را تامین کنید (اما در صورت محدودیت با بانک خود چک کنید). ممکن است هزینه ها اعمال شود.

مرحله 2. یک کیف پول برای ذخیره دارایی های خود تنظیم کنید.

همانطور که ممکن است پول را در یک کیف پول فیزیکی نگه دارید، ارزهای دیجیتال نیز در “کیف پول” دیجیتال نگهداری می شوند. مطمئن شوید که یک کیف پول رمزنگاری را انتخاب کنید که از STEEM پشتیبانی می کند.

توجه داشته باشید که برخی از حساب‌های صرافی رمزنگاری دارای کیف پول نگهبانی هستند و ممکن است محدودیت‌هایی برای انتقال ارز دیجیتال شما به خارج از پلتفرم وجود داشته باشد.

مرحله 3. STEEM را تجارت کنید.

هنگامی که معامله را انجام دادید، می توانید دارایی های رمزنگاری STEEM خود را به کیف پول خود منتقل کنید. اگر قصد دارید به تجارت ادامه دهید، ممکن است بخواهید دارایی های خود را در آنجا رها کنید.

نکات مهم ترید استیم

 • به اشتراک گذاری داده های شخصی

بسته به جایی که تجارت می کنید، برخی از پلتفرم ها ممکن است به اشکال مختلف شناسایی نیاز داشته باشند. برخی از صرافی ها از قوانین «مشتری خود را بشناسید» (KYC) پیروی می کنند ، مجموعه استانداردهای رایجی که سرمایه گذاران را ملزم به افشای اطلاعات خاصی می کند. دیگران ممکن است تراکنش های ناشناس یا P2P را مجاز کنند.

 • هزینه های مرتبط

مشابه معاملات اوراق بهادار، هنگام معامله ارزهای دیجیتال، باید کارمزدهایی را در نظر بگیرید . مطمئن شوید که هزینه‌های مرتبطی را که ممکن است با تجارت کریپتو در یک پلتفرم در مقابل پلتفرم دیگر، یا استفاده از یک روش پرداخت در مقابل دیگری به همراه داشته باشد، درک کنید.

هنگامی که تصمیم به فروش رمزنگاری STEEM خود گرفتید، گام بعدی این است که تصمیم بگیرید آیا قصد دارید برای ارز فیات مانند دلار آمریکا (USD) پول نقد کنید یا نوع دیگری از رمزارز را معامله کنید.

مراحل فروش
استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن 3

مراحل فروش

مرحله 1. تصمیم بگیرید که چه چیزی را بفروشید. (انتخاب گزینه خرید)

اگر STEEM را با دلار مبادله می کنید، مراحل ممکن است متفاوت از خرید نوع دیگری از رمزنگاری باشد – یا ممکن است مجبور شوید مراحل احراز هویت و امنیتی (KYC) طولانی گسترده تر را تکمیل کنید.

مرحله 2. بهترین قیمت را پیدا کنید.

قیمت کریپتو لحظه به لحظه در نوسان است، بنابراین از قبل تحقیق کنید تا با دیدن یک پیشنهاد خوب، بدانید.

مرحله 3. STEEM را بفروشید.

معامله را کامل کنید و کریپتو (یا پول نقد) خود را به کیف پول خود منتقل کنید، مگر اینکه قصد داشته باشید به تجارت در صرافی ادامه دهید.

مرحله 4. مالیات را در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که سود ارز دیجیتال مشمول مالیات است . حتماً پیامدهای مالیاتی فروش رمزنگاری STEEM را در نظر بگیرید و در صورت نیاز با یک متخصص مشورت کنید.

ثبت‌نام در استیمیت

ثبت نام و ایجاد اکانت در استیمت دو روش دارد که به ترتیب هر روش را با هم بررسی می کنیم

1. ثبت‌نام با روش رایگان

برای شروع، به این آدرس مراجعه کنید. این آدرس به صفحه ثبت‌نام استیمیت هدایت می‌شود. در این صفحه، دو روش مختلف برای ثبت‌نام وجود دارد. یکی از آنها ثبت‌نام رایگان است. در این روش، باید حدود یک تا دو هفته منتظر بمانید تا ثبت‌نام شما تأیید شود. اما در روش بعدی، که ثبت‌نام پولی است، می‌توانید بلافاصله به سایت دسترسی داشته باشید.

2. ثبت‌نام با روش پولی

در این مرحله، بر روی گزینه “ثبت‌نام با پرداخت” کلیک کنید. این امکان به شما این امکان را می‌دهد که بلافاصله به سایت دسترسی پیدا کنید و از امکانات آن بهره‌مند شوید.

 • انتخاب نام کاربری

در صفحه جدید، یک نام کاربری منحصربه‌فرد برای خود انتخاب کنید و بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید. به یاد داشته باشید که این نام کاربری در آینده قابل‌ تغییر نیست.

 • وارد کردن اطلاعات

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و بر روی کلید “ادامه” کلیک کنید.

 • تأیید ایمیل

یک ایمیل تأیید برای شما ارسال می‌شود. بر روی کد یا لینک داخل آن کلیک کرده و ایمیل خود را تأیید کنید.

 • تأیید شماره موبایل

در مرحله بعدی، بر روی گزینه “ادامه” کلیک کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید. یک پیام تأییدی دریافت خواهید کرد که باید کد آن را در صفحه بعدی وارد کنید.

 • دریافت اطلاعات ورود

اطلاعات ورود خود را در ایمیل دریافتی وارد کنید. این اطلاعات حیاتی هستند و باید آنها را در یک مکان امن نگه‌داری کنید. به‌ویژه پسورد حساب کاربری که در این مرحله دریافت می‌کنید.

با انجام مراحل بالا، پس از یک هفته، یک ایمیل تأییدیه خواهید دریافت کرد که به شما اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را ارائه می‌دهد. این مراحل کلیه اطلاعات موردنیاز برای شروع به کار در پلتفرم محبوب استیمیت را فراهم می‌کند.

آیا Steemit (STEEM) Staking دارد؟

STEEM دارای شرط بندی نیست، حتی اگر شبکه به پروتکل اثبات سهام (DPoS) وابسته است. این ممکن است به دلیل توزیع توکن و سیستم پاداش منحصر به فرد آن و این واقعیت باشد که اعتبار سنجی سنتی مانند سایر شبکه های PoS وجود ندارد.

Steem یک بلاک چین است که امکان توسعه و استفاده از انواع برنامه های اجتماعی پاداش محور را فراهم می کند.

مشابه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی سنتی، Steem به گونه‌ای طراحی شده است که از طریق مشوق‌های کاربر، خود را حفظ کند. بنابراین همانطور که کاربران محتوا تولید می کنند، ممکن است کاربران بیشتری جذب این پلتفرم شوند که می تواند منجر به توزیع رمزنگاری STEEM بیشتر شود و کاربران بیشتری درگیر شوند.

کاربران می‌توانند از طریق پست کردن، نظر دادن، و مدیریت محتوا، ارز دیجیتال کسب کنند و حتی از توکن‌های رسانه هوشمند برای ایجاد برنامه‌های کاربردی خود استفاده کنند که می‌توانند به روشی مشابه عمل کنند. با این حال، مکانیسم وزن‌دهی مورد استفاده برای ارزش‌گذاری رای مردم به دلیل اجازه دادن به تولیدکنندگان محتوا برای تسلط و دریافت پاداش بیشتر مورد انتقاد قرار گرفته است.

علاوه بر این، صدها dApp ساخته شده بر روی بلاک چین Steem وجود دارد، واقعیتی که ممکن است در نهایت مخاطبان بیشتری را جذب کند و این شکل از رمزنگاری را رایج کند.

نتیجه گیری

بدیهی است که اکثر (نه همه) کاربران Steemit تا حدی با کریپتو آشنایی دارند. در عین حال، محتوایی که افراد در Steemit ایجاد می کنند، گسترده و متنوع است. پست‌های پرطرفداری درباره چیزهایی مانند رویدادهای جاری، هنر، شعر، عکاسی، آشپزی، امور مالی، الگوهای رفتاری و موارد دیگر وجود دارد که زمینه را برای مخاطبان گسترده‌تری فراهم می‌کند.

سوالات متداول

استیمیت STEEMIT چیست؟

استیمیت یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز است که از فناوری بلاک چین برای پاداش دادن به کاربران برای ایجاد محتوا و مدیریت استفاده می کند. این پلتفرم به کاربران این امکان را می دهد تا با انتشار محتوا، رأی دادن به محتوای دیگران و مدیریت شبکه، ارز دیجیتال STEEM کسب کنند.

در آینده اوضاع استیمیت چگونه خواهد بود؟

آینده استیمیت نامشخص است. این پلتفرم با چالش هایی مانند کاهش تعداد کاربران و افزایش رقابت روبرو است. با این حال، استیمیت پتانسیل این را دارد که به یک پلتفرم رسانه اجتماعی پیشرو در زمینه فناوری بلاک چین تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *