استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن

بازنگری توسط: زینب اصغری
استیمیت steemit چیست؟

استیمیت Steemit یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز است که از فناوری بلاک چین برای پاداش دادن به کاربران برای ایجاد محتوا و مدیریت آن استفاده می کند. این پلتفرم به کاربران این امکان را می دهد تا با انتشار محتوا، رأی دادن به محتوای دیگران و مدیریت شبکه، ارز دیجیتال SMT کسب کنند.

ترکیب رسانه های اجتماعی و ارزهای دیجیتال دارای مزایا و معایبی است. بیایید دراین باره بیشتر صحبت کنیم پس لطفا به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید!

استیمیت Steemit چیست و چگونه کار می کند؟

استیمیت Steem یک پلتفرم اجتماعی بر پایه بلاکچین است که از یک سیستم پاداش برای تشویق کاربران برای ایجاد و تعامل با محتوا در پلتفرم استفاده می کند. همچنان که کاربران محتوا تولید می کنند، ممکن است کاربران بیشتری جذب پلتفرم شوند؛ این منجر به توزیع بیشتر ارز STM برای کاربر مورد نظر می شود.

رأی دادن به پست ها در Steemit به توزیع عادلانه کوین ها به کاربرانی کمک می کند که محتوای ارزشمندی برای شبکه ایجاد می کنند. Steem تلاش می کند تا هم برای رأی دادن و هم برای ارسال پست بر اساس ارزش آنها پاداش دهد، اما مکانیسم وزن دهی رأی هنوز در حال توسعه است.

برخلاف بسیاری از پروژه های رمزنگاری دیگر، Steemit واقعاً بخشی از DeFi نبوده و یک پلتفرم اجتماعی است.

بیشتر بخوانید : بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

تاریخچه راه اندازی استیمیت

Steemit یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین استیم ساخته شده است. این پلتفرم در 4 جولای 2016 راه اندازی شد و اولین برنامه کاربردی در Steem بود. Steemit به کاربران این امکان را می دهد تا محتوای خود را منتشر کرده و به محتوای دیگران رأی دهند و در مدیریت شبکه مشارکت کنند. در ازای این فعالیت ها، کاربران می توانند ارز دیجیتال STEEM کسب کنند.

Steem توسط Ned Scott و Dan Larimer ساخته شده است. Larimer یک مهندس نرم افزار است که بسیاری از پروژه های بلاک چین را در گذشته ایجاد کرده است، از جمله Bitshares، که اولین صرافی غیرمتمرکز بود. او در سال 2017 از سمت خود به عنوان CTO کنار رفت و شرکت را ترک کرد.

بهترین نرم افزارهای بلاکچین استیم

بیش از 300 dApp بر روی بلاک چین Steem ساخته شده است. در این قسمت برخی از محبوب ترین برنامه های ساخته شده بر روی این بلاک چین را معرفی می کنیم.

 • Steemit
 • DTube
 • Utopian

Steemit

استیمیت Steemit اولین نرم افزار ایجاد شده بر روی شبکه بلاکچین استیم است. در این نرم افزار کاربران می توانند محتوای خود را تولید و منتشر کرده و در ازای رای کاربران پاداش دریافت کنند.

Dtube

DTube یک پلتفرم ویدئویی غیرمتمرکز است که در ژوئیه 2016 راه‌اندازی شد که کاربران را تشویق می‌کند تا محتوای ویدئویی ایجاد کنند و آنها را قادر می‌سازد تا ارز دیجیتال STEEM را کسب کنند. تمام محتوا در بلاک چین ذخیره می شود که داده های آن در بین همه اعضای آن تأیید می شود.

به عنوان یک پلتفرم خدمات ویدئویی غیرمتمرکز، DTube داده های سازنده محتوا را حذف نمی کند. همچنین، محتوای ویدیویی را نمی‌توان توسط افراد خارج از انجمن DTube سانسور کرد. برای ایجاد و آپلود محتوای ویدیویی به کاربران جوایز پولی ارائه می دهد. علاوه بر این، نه تنها تولیدکنندگان محتوا، بلکه همه کاربران می‌توانند برای ارسال، مالکیت و رای دادن به محتوا در پلتفرم جوایزی کسب کنند.

Utopian.io

یک پلتفرم بلاک چین است که به کاربران خود برای کدنویسی و کمک به بهبود سیستم پاداش می دهد. این پلتفرم بر روی بلاک چین Steem ساخته شده است و شباهت هایی با Steemit دارد، اما یک شبکه اجتماعی نیست. Utopian به کاربران این امکان را می دهد تا با افزودن ویژگی های جدید، رفع اشکالات و سایر وظایف مرتبط، در توسعه پلتفرم مشارکت کنند. این پلتفرم منبع باز (open source) می باشد.

توکن های رسانه هوشمند استیمیت (SMT)

توکن رسمی پلتفرم استیمیت SMT است و با این نماد در صرافی های ارز دیجیتال درج شده است.

توکن SMT یک ارز دیجیتال بومی در بلاک چین استیم است. این توکن‌ها می‌توانند توسط هر کسی که می‌خواهد از محتوای آنلاین خود کسب درآمد کند ، به عنوان مشوق برای تشویق رفتار کاربر دلخواه پرداخت شود.

SMT ها توکن های بلاک چینی هستند که بر روی اتریوم اجرا می شوند. آنها مشابه توکن های ERC-20 هستند، اما ویژگی های اضافی الگوریتم POB را ارائه می دهند. این ویژگی ها برای تشویق ایجاد و مدیریت محتوای دیجیتال طراحی شده اند.

POB یک الگوریتم پاداش است که توکن ها را بر اساس کیفیت و ارزش محتوا توزیع می کند. این الگوریتم می تواند با اقداماتی مانند “رای مثبت” و “پسندیدن” ادغام شود.

SMT ها می توانند در وب سایت ها ادغام شوند تا به توسعه دهندگان امکان دهند مشوق های پولی را برای کاربران خود ایجاد کنند.

اساسا، SMT ها راهی را برای هر کسی فراهم می کنند تا یک سیستم پاداش مانند Steemit را در پلتفرم خود ادغام کند.

استیم کوین چیست؟
استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن 1

STEEM Coin چیست؟

برای کسب درآمد در Steem، باید پست هایی را ایجاد کنید که سایر کاربران دوست دارند و سپس به آنها رای مثبت بدهید. کاربرانی که پست های شما را لایک کنند در دراز مدت درصدی از درآمد را برای شما ایجاد می کنند. مقدار پولی که کاربر می تواند به دست آورد به قدرت رای او بستگی دارد. قدرت رای را می توان در زمان ایجاد یک پست/مقاله یا هر محتوایی به دست آورد.

شبکه Steem دو توکن متفاوت دارد:

 • steem power
 • steem dollars

SBD و STEEM coin ارزهای دیجیتالی هستند که می توانند خارج از پلتفرم معامله شوند، STEEM Power فقط در Steemit وجود دارد.

steem dollars

دلارهای STEEM (SBD) برای پاداش دادن به کسانی که پست‌ گذاری می کنند و به محتوای دیگران نظر داده و یا رأی مثبت می دهند ، استفاده می‌شود. کاربران همچنین می توانند در توکن های STEEM جوایزی دریافت کنند. کسانی که می خواهند به سرعت به STEEM Power بپردازند، ممکن است جوایز STEEM بیشتری را انتخاب کنند، در حالی که کسانی که به دنبال نقدینگی پاداش خود هستند ممکن است دلارهای STEEM بیشتری بخواهند. SBD را می توان به STEEM تبدیل کرد، اما این فرآیند حدود سه روز طول می کشد.

STEEM Power

قدرت STEEM بر میزان تأثیر آرای کاربر در شبکه تأثیر می گذارد. کاربران با قدرت STEEM بیشتر، آرای با وزن بیشتری دارند. این بدان معناست که وقتی این کاربران به چیزی رای مثبت می دهند، آن کاربر پاداش بیشتری دریافت می کند. همچنین، این آرا باعث می شود که پست های مربوطه در فید کاربران بالاتر قرار گیرند. در نتیجه، پست هایی که توسط جامعه به عنوان ارزشمندترین ارزیابی می شوند، محبوب ترین و با پاداش ترین پست ها خواهند بود.

مزایا و معایب Steemit

مزایا

 • نبود سانسور در محتواهای ایجاد شده
 • ارائه پاداش به تولید کنندگان محتوا
 • ارزش گذاری پست ها بر اساس ارزش کسانی که به آن رای داده اند.
 • کسب درآمد از محتوای مفید بدون تبلیغات

معایب

 • نبود سانسور ممکن است برای همه مناسب نباشد و باعث ایجاد محدودیت های سنی برای استفاده از این پلتفرم شود.
 • کسانی که استیم بیشتری دارند ارزش رای انها نیز بیشتر است و این ممکن است باعث با ارزش شدن پست های نارغوب نیز شود.
 • رابط کاربری مشکل پلتفرم استیمت : افراد عادی نمی توانند از این پلتفرم به راحتی استفاده کنند.
 • افراد تازه وارد به این پلتفرم شروع سختی از لحاظ اعتبار و فالوور خواهند داشت.

ارزش استیمیت Steemit

ارزش Steemit از دو عامل اصلی ناشی می شود:

سرعت و کارایی: Steemit دارای نرخ تراکنش های سریع (هر 3 ثانیه) است که آن را برای استفاده در برنامه های کاربردی که نسبت به زمان حساسند مناسب می کند.
هزینه پایین: به لطف فناوری پهنای باند هوشمند، کاربران می توانند از تراکنش های رایگان لذت ببرند.
این عوامل باعث می شود Steemit یک گزینه جذاب برای کاربرانی باشد که به دنبال پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز و مقرون به صرفه هستند.

هرچه افراد بیشتری از Steemit و برنامه‌های مرتبط استفاده کنند، ارزش تئوری STEEM Dollers می‌تواند بیشتر باشد. پس از آن، با کسب درآمد بیشتر افراد STEEM Dollar، افراد بیشتری می توانند آن توکن ها را بفروشند که منجر به کاهش قیمت می شود.

خرید و فروش STEEM؛ مراحل و روش

برخی از صرافی های محبوب که STEEM را ارائه می دهند عبارتند از:

 • Binance
 • Huobi Global
 • Gate.io
 • Kucoin
 • Bittrex
چند تا از صرافی هایی که steem ارائه می دهند.
استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن 2

پس از یافتن یک صرافی، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و وجوه فیات یا رمزنگاری را واریز کنید. سپس، می توانید STEEM را با استفاده از پول فیات یا سایر ارزهای رمزنگاری خریداری کنید.

مراحل فروش
استیمیت (steemit) چیست؟ 2 روش ثبت نام و استفاده از آن 3

مراحل فروش

ثبت‌نام در استیمیت

ثبت نام و ایجاد اکانت در استیمت دو روش دارد که به ترتیب هر روش را با هم بررسی می کنیم

1. ثبت‌نام با روش رایگان

برای شروع، به آدرس signup.steemit.com مراجعه کنید. این آدرس به صفحه ثبت‌نام استیمیت هدایت می‌شود. در این صفحه، دو روش مختلف برای ثبت‌نام وجود دارد. یکی از آنها ثبت‌نام رایگان است. در این روش، باید حدود یک تا دو هفته منتظر بمانید تا ثبت‌نام شما تأیید شود. اما در روش بعدی، که ثبت‌نام پولی است، می‌توانید بلافاصله به سایت دسترسی داشته باشید.

1. ثبت نام رایگان در استیمیت

برای ثبت نام رایگان استیمیت وارد لینک بالا شده و مانند شکل زیر بر روی Sign up for free کلیک کنید.

ثبت نام استیمیت Steemit
ثبت نام استیمیت Steemit

در صفحه بعدی باید برای خود یک نام کاربری انتخاب کرده و ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

ثبت نام در استیمیت
ثبت نام در استیمیت

نکته : هنگام ثبت نام در قسمت شماره تلفن متاسفانه کد کشور ایران را در لیست پیدا نکردیم. پس این پلتفرم به ایراینان خدمات نمی دهد.

2. ثبت‌نام با روش پولی

در این مرحله، بر روی گزینه “ثبت‌نام با پرداخت” کلیک کنید. این امکان به شما این امکان را می‌دهد که بلافاصله به سایت دسترسی پیدا کنید و از امکانات آن بهره‌مند شوید.

 • انتخاب نام کاربری

در صفحه جدید، یک نام کاربری منحصربه‌فرد برای خود انتخاب کنید و بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید. به یاد داشته باشید که این نام کاربری در آینده قابل‌ تغییر نیست.

 • وارد کردن اطلاعات

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و بر روی کلید “ادامه” کلیک کنید.

 • تأیید ایمیل

یک ایمیل تأیید برای شما ارسال می‌شود. بر روی کد یا لینک داخل آن کلیک کرده و ایمیل خود را تأیید کنید.

 • تأیید شماره موبایل

در مرحله بعدی، بر روی گزینه “ادامه” کلیک کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید. یک پیام تأییدی دریافت خواهید کرد که باید کد آن را در صفحه بعدی وارد کنید.

 • دریافت اطلاعات ورود

اطلاعات ورود خود را در ایمیل دریافتی وارد کنید. این اطلاعات حیاتی هستند و باید آنها را در یک مکان امن نگه‌داری کنید. به‌ویژه پسورد حساب کاربری که در این مرحله دریافت می‌کنید.

با انجام مراحل بالا، پس از یک هفته، یک ایمیل تأییدیه خواهید دریافت کرد که به شما اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را ارائه می‌دهد. این مراحل کلیه اطلاعات موردنیاز برای شروع به کار در پلتفرم محبوب استیمیت را فراهم می‌کند.

نتیجه گیری

استیمیت Steamit یک پلتفرم اجتماعی بلاکچینی است که به کاربران در ازای تولید محتوا و سایر فعالیت ها پاداش (ارز SMT) پرداخت می کند. در مقاله توضیحات کاملی در مورد این پلتفرم داده و نحوه ثبت نام در آن را آموزش دادیم. پست‌های پرطرفداری درباره چیزهایی مانند رویدادهای جاری، هنر، شعر، عکاسی، آشپزی، امور مالی، الگوهای رفتاری و موارد دیگر وجود دارد که زمینه را برای مخاطبان گسترده‌تری فراهم می‌کند.

سوالات متداول

استیمیت STEEMIT چیست؟

استیمیت یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز است که از فناوری بلاک چین برای پاداش دادن به کاربران برای ایجاد محتوا و مدیریت آن استفاده می کند. این پلتفرم به کاربران این امکان را می دهد تا با انتشار محتوا، رأی دادن به محتوای دیگران و مدیریت شبکه، ارز دیجیتال STEEM کسب کنند.

در آینده اوضاع استیمیت چگونه خواهد بود؟

آینده استیمیت نامشخص است. این پلتفرم با چالش هایی مانند کاهش تعداد کاربران و افزایش رقابت روبرو است. با این حال، استیمیت پتانسیل این را دارد که به یک پلتفرم رسانه اجتماعی پیشرو در زمینه فناوری بلاک چین تبدیل شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.