بهترین سبک ترید کدام است؟ + 5 سبک مهم

بهترین سبک ترید

به ترید فکر می کنید؟ شاید هم مدتی است در این زمینه فعالیت می کنید و به همین دلیل به دنبال بهترین سبک ترید هستید.

عوامل مهمی در انتخاب سبک مناسب ترید و استراتژی نقش دارد. مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که برای داشتن معاملات موفق باشد سبک مناسبی را انتخاب کرده و به دانش و تجربه تان هم اضافه نمایید.

بهترین سبک ترید کدام است؟

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

پاسخ به این سوال برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. چرا؟ چون بسته به شرایط، هر تریدر خودش باید بررسی کند که بهترین سبک و استراتژی برای او کدام است. اما همیشه نکات مهمی وجود دارد که دقت به آن ها باعث می شود انتخاب های بهتری داشته باشید.

به صورت کلی باید بدانید که هیچ کدام از روش های معاملاتی قطعی نیست و نمی تواند همیشه برایتان سودآور باشد. شخصیت و احساسات شما در ترید کردن نقش مهمی دارد. مثلا اگر شما فردی هستید که نمی توانید سرمایه تان را برای مدت یک سال روی سبد مشخصی بگذارید و هر روز استرس آن را به جان بخرید، پس سرمایه گذاری بلند مدت حداقل فعلا برای شما گزینه مناسبی نیست.

در ادامه مطلب 5 مورد از بهترین سبک های ترید را توضیح خواهیم داد که عبارتند از:

1 – اسکالپینگ

2 – معاملات معکوس

3 – مومنتوم

4 – فیدینگ

5 – نوسان گیری روزانه

سبک های مختلف ترید از نظر زمان

آشنایی بیشتر با سبک های مختلف ترید کمک می کند بتوانید انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

تریدها از این نظر به 4 دسته تقسیم می شوند که عبارت است از:

  • ترید اسکالپ
  • روزانه
  • میان مدت
  • بلند مدت

علاوه بر این 4 دسته از جهات دیگری هم می توان به روش های ترید نگاه کرد. در ادامه تعدادی از مهم ترین این روش ها را بیشتر توضیح خواهیم داد.

5 بهترین سبک ترید

سبک های مختلفی برای ترید می توان انتخاب کرد. در این قسمت سعی می کنیم تعدادی از پرکاربردترین آن ها را معرفی کنیم.

اسکالپینگ یا نوسان گیری

در صورتی که به درستی از این استراتژی استفاده کنید می تواند نتایج خوبی برایتان داشته باشد. برای این کار باید از نوسان های مختلف استفاده کنید تا شما را به سود برساند. معمولا سودی که از این روش به دست می آورید کم است ولی دقت کنید که در یک روز می توانید تعداد معاملات موفق زیادی داشته باشید که در نهایت عدد مشخصی به دست خواهد آمد. در ترید اسکالپینگ معمولا حداکثر زمان برای یک معامله نیم ساعت است و هر چه تایم فریم کوتاه تر، بهتر.

معاملات معکوس

در این نوع ترید، شما وقتی روند مشخصی را برای یک ارز مشاهده می کنید با بررسی ها و ابزارهای لازم می توانید زمان برعکس شدن روند را حدس بزنید و از این تفاوت میان روندها سود به دست آورید.

افراد زیادی بالاترین و پایین ترین قیمت ارزها را پیش بینی کرده و در این میان سودهای خوبی به دست می آورند.

بهترین سبک ترید
بهترین سبک ترید کدام است؟ + 5 سبک مهم 1

البته ریسک همیشگی دنیای کریپتو را فراموش نکنید! اگر دانش و تجربه کافی نداشته باشید یا به هر دلیلی پیش بینی شما غلط از آب درآید، مطمئنا ضرر خواهید کرد. اطلاعات به دست آمده از سطوح حمایت و مقاومت در پیش بینی درست روندها و در نتیجه کسب سود بسیار کمک کننده خواهد بود.

معاملات مومنتوم

این استراتژی هم خیلی ساده است. به صورت کلی باید نوسانات را زیر نظر گرفته و از آن ها سود به دست آورید. البته در این جا هم باید مراقب احتمال تغییر روند و ضرر باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که بر روی معاملات مومنتوم اثر می گذارد، حجم معاملات است. وقتی حجم معاملات به مقدار مد نظر برسد تریدرها از بازار خارج می شوند. البته این که بتوانید تشخیص بدهید که دقیقا چه زمانی باید از بازار خارج شوید، خودش نیازمند دانش و تجربه کافی است.

معاملات مومنتوم
بهترین سبک ترید کدام است؟ + 5 سبک مهم 2

فیدینگ

یکی دیگر از روش های معاملاتی فیدینگ است که البته تریدرهای زیادی ریسک آن را بالا می دانند. در این روش روند معکوس شناسایی شده و دنبال می شود. در فیدینگ علاوه بر این که باید اخبار و نظرات افراد مهم را دنبال کنید، باید احتیاط کرده و دانش کافی هم داشته باشید.

نوسان گیری روزانه

دنیای ارزهای دیجیتال با نوسان گره خورده است. در حالی که تعدادی از افراد تازه کار با این نوسان ها استرس می گیرند، عده ای که حرفه ای تر هستند با همین نوسان ها به سود دست پیدا می کنند. وقتی نوسانات زیاد می شود هر لحظه ممکن است قیمت ها افزایش یافته و یا کاهش یابد. در این جا تحلیل درست و استفاده از ابزارهای به جا، می تواند در تایم فریم های کوتاه سود خوبی به شما بدهد.

در این روش در حقیقت وقتی نوسانات بالا را مشاهده می کنید وارد معامله می شوید.

** علاوه بر روش های گفته شده، شما می توانید از روش های هولد کردن، معاملات الگوریتمی، محدوده نوسان، تقاطع طلایی و مرگ و همچنین از آربیتراژ هم استفاده نمایید.

نکات مهم در انتخاب بهترین سبک ترید

اکنون به نکات مهمی می پردازیم که توجه به آن ها کمک می کند بهترین سبک ترید را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید.

  • میزان سرمایه تان چقدر است؟ میزان سرمایه شما نقش مهمی در انتخاب روش مناسب ترید دارد. ابتدا باید تصمیم بگیرید روی چه میزان پول حاضر به ریسک کردن هستید؟
  • چقدر زمان آزاد دارید؟ مثلا اگر شما روزی 3 ساعت می توانید برای این کار وقت بگذارید، قطعا یک استراتژی که نیاز دارد مدام بازار را رصد کنید به کارتان نخواهد آمد.

به عنوان مثال برای سرمایه های کم، تریدهایی در تایم فریم کم منطقی نیست. در صورتی که با سرمایه کم، در زمان های طولانی مدت ترید می کنید، باید احتیاط بیشتری داشته باشید. ترید در اندازه کوچک و تایم فریم بزرگ تر باعث می شود ریسک معاملات تان پایین بیاید.

  • آزمون و خطا کنید. با یک میزان سرمایه مشخص که حاضر به ریسک کردن آن هستید شروع کنید و روش های مختلف معاملاتی را تست کنید. تجربه کافی در همه روش ها باعث می شود در نهایت خودتان متوجه شوید که کدام روش برای شما بهترین است.
  • روحیه تان را بالا نگه دارید. در دنیای بازارهای مالی باید همیشه آماده ریسک کردن باشید. ممکن است امروز روز شما و استراتژی تان باشد و فردا ببینید که هوا پس است! هر تصمیمی که می گیرید و هر کاری که می کنید فقط سعی کنید که همه پول تان از دست نرود و تجربیات را با کمترین هزینه پشت سر بگذارید.
  • اطلاعات تان را به روز نگه دارید. همیشه برای موفقیت احتیاج دارید که به روز باشید. داشتن اطلاعات جدید و باخبر بودن از مسائل و اخبار مختلف کمک می کند تصمیمات بهتری بگیرید. می دانید که گاهی حتی شایعه ها هم بر وضعیت رمز ارزها اثر می گذارند؟

سخن پایانی

برای فعالیت در دنیای ارزهای دیجیتال و به صورت کلی بازارهای مالی باید صبور بوده و محتاط هم عمل کنید. منظور از احتیاط این است که همه جوانب را بسنجید و علاوه بر آن، قدرت ریسک هم لازم است. هر چقدر بیشتر کار کنید، تجربه تان بیشتر می شود و بهتر می توانید تشخیص دهید که بهترین سبک ترید برای شما کدام است.

منبع:

thebalancemoney

با چه روشی ترید کنم بهتر است؟

درود. همان طور که گفتیم انتخاب بهترین سبک ترید به خودتان و هدف و شیوه نگرش تان بستگی دارد.

سلام. فرقی نمی کند با چه سایتی ترید کنم؟

سلام . قطعا فرق می کند. سعی کنید با سایت های معتبر که تجربه خوبی در این زمینه دارند کار کنید. یک فضای خوب برای معامله، باید آموزش های مناسبی داشته و پشتیبانی خوبی هم برای شما ارائه دهد.

سلام. یک سوال؟ سبک ترید تا چه اندازه روی موفقیت تریدر اثرگذار است؟

درود. خیلی زیاد. یکی از مهم ترین مواردی که میزان موفقیت شما را تعیین می کند سبک ترید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *