بهترین بروکر برای ترید طلا – بهترین بروکر برای معاملات طلا در ایران

بهترین بروکر برای ترید طلا - بهترین بروکر برای معاملات طلا در ایران - بهترین بروکر برای ترید طلا

طلا جزو بازارهای پرسود در فارکس است. این فلز گرانبها که معمولا به عنوان یک ذخیره بزرگ و ارزشمند در نظر گرفته می شود، یک دارایی امن و مطمئن نیز می باشد. بی ثباتی در بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، به ویژه به دلیل محرک های سیاسی و اقتصادی، مردم را به سمت سرمایه گذاری در فلزاتی مانند طلا سوق می دهد.

از زمان رکود بازار فارکس در سال 2008، بسیاری از مردم برای محافظت از دارایی های خود در برابر نوسانات بازار، به سمت سرمایه‌گذاری در طلا رفتند. اما، یک مشکل در خرید طلا وجود دارد و آن هم جاگیر بودن این فلز گرابنها و احتمال به سرقت رفتن آن است. به همین دلیل افراد تمایل دارند بیشتر در سهام و CFD طلا سرمایه‌گذاری کنند.

چهار بروکر برتر از بهترین بروکر های فارکس برای معاملات طلا

( برای ورود به بروکر روی نام بروکر کلیک کنید)

برای ورود به این وبسایت ها، نیاز هست که نرم افزار ف..ل.تر ش/ک/ن خود را روشن نمایید. پس از ثبت نام و دانلود متاتریدر، بدون مشکل می توانید به این وبسایت ها دسترسی داشته باشید.

✔️ بهترین بروکر برای معاملات طلافارکس چیف (ثبت نام)✔️ پشتیبانی فارسی
🔥 رتبه دوم بروکر هاadrofx (ثبت نام) ✔️ اسپرد پایین
❤️ سومین بروکرآلپاری (ثبت نام) ✔️ پشتیبانی فارسی
💰 رتبه چهارماینگات بروکر✔️ بهترین رگوله

در ادامه این مقاله، لیستی از بروکر هایی قرار داده شده اند که ممکن است به ایرانیان سرویس دهی نداشته باشند. در صورتی که جهت معاملات طلا میخواهید اقدام کنید، از همین بروکر های لیست شده استفاده کنید.

بسیاری از کارگزاران خرید سهام طلا را بر روی پلتفرم های خود ارائه می دهند. این سهام از طریق متاتریدر 4 و 5 قابل دسترسی می باشند. در مطالب قبلی ایتسکا در مورد بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان و آموزش متاتریدر 5 مطالبی را بیان کردیم، در این مطلب نیز می خواهیم به نقد و بررسی تخصصی بهترین بروکر برای ترید طلا بپردازیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بروکر معاملات طلا چیست؟

بروکر مناسب برای معاملات طلا، بروکری است که بتوان در آن به معاملات طلا پرداخت. و از طرفی چون اسپرد معاملات طلا نسبت به جفت ارز های اصلی بالاست بروکرری برای معاملات طلا مناسب است که اسپرد پایین تری دارد. سرمایه‌گذاری در طلا به صورت سرمایه‌گذاری در مشتقات طلا، سهام، سهام آتی، فارکس، CFD و اختیار معامله انجام می شود.

ارزش طلا نسبتاً ثابت است، اما به دلیل محبوبیت و استفاده از آن به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن، می تواند افزایش و کاهش بیشتری را نسبت به سایر کالاها تجربه کند. آموزش نحوه تشخیص روند طلا می تواند به شما در معاملات طلا و انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا کمک زیادی بکند.

12 تا از بهترین بروکرها برای ترید طلا

برای انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا معیار هایی وجود دارند. اولا اگر در ایران زندگی می کنید ، بروکر انتخابی شما باید به ایرانیان خدمات دهد. از طرف دیگر چون اسپرد معاملات طلا بالا می باشد (حدود 3 یا 4 پیپ) به این دلیل تریدر ها به دنبال بروکر هایی با اسپرد پایین برای ترید طلا هستند. در این قسمت بروکر هایی را که برای معاملات طلا در ایران بهترین هستند را برایتان آورده ایم.

1- بروکر فارکس چیف

بروکر فارکس چیف بهترین بروکر برای ترید طلا در ایران می باشد. این بروکر معتبر بوده و از زبان فارسی پشتیبانی می کند. و اپلیکیشن فارسی که در اختیار مشتریان قرار داده است باعث محبوبیت بیشتر این بروکر شده است. همانطور که گفتیم اسپرد پایین یکی از معیار های مهم برای انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا می باشد.

بهترین بروکر برای ترید طلا
بهترین بروکر برای ترید طلا

فارکس چیف در سال اخیر کمیسیون و اسپرد ها را کاهش داده است. برای معاملات طلا بهتر است از حساب MT4.DirectFX فارکس چیف استفاده کرد. زیرا اسپرد آن شناور بوده و از 0 پیپ آغاز می شود. این بروکر در سال های اخیر تلاش های زیادی در جهت رشد و پیشرفت خود و نیز رضایت مشتریان کرده است.

2- بروکر adrofx

بروکر adrofx نیز یکی از بهترین بروکرها برای معاملات طلا در این می باشد. تریدر هایی که معمولا در کار تحلیل و ترید طلا در ایران هستند ، از این بروکر استفاده می کنند. شاید نام این بروکر برایتان نا آشنا باشد ، ولی بهتر است بدانید این بروکر معتبر بوده و به ایرانیان خدمات می دهد.

بروکر adrofx
بروکر adrofx

از طرف دیگر اسپرد های پایین تری دارند و این ویژگی ها باعث شده است ما آن را به عنوان دومین بهترین بروکر برای ترید طلا در نظر بگیریم. این بروکر در سال 2018 تاسیس شده و به نوعی می توان گفت بروکر جدید است. ولی در این مدت زمان کوتاه توانسته است رضایت مشتریان زیادی را جلب کند.

3- آلپاری (Alpari)

بروکر آلپاری Alpari یکی از محبوب ترین بروکر ها میان ایرانیان می باشد. و می توان گفت این بروکر یکی از بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان می باشد. آلپاری از زبان فارسی پشتیبانی کرده و سالیان زیادی است که به ایرانیان خدمات می دهد.

بهترین بروکر برای ترید طلا (3)
بهترین بروکر برای ترید طلا (3)

در این بروکر می توان طلا ، فلزات و سایر جفت ارز ها را معامله کرد. سرمایه گذاری در حساب پم ، استفاده از کپی تریدینگ و … از دیگر امکانات این بروکر هستند. حساب استاندارد ، ECN و Pro-ECN آلپاری اسپرد پایینی داشته و برای اسکالپ و ترید طلا مناسب می باشند.

4- اینگات بروکرز (Ingot brokers)

اینگات بروکرز یکی دیگر از بهترین بروکر ها برای ترید طلا می باشد. این بروکر این بروکر از زبان فارسی پشتیبانی کرده و به ایرانیان خدمات می دهد. یکی از ویژگی های اصلی این بروکر شفافیت مالی بسیار زیاد آن است.

بهترین بروکر برای معاملات طلا در ایران (4)
بهترین بروکر برای معاملات طلا در ایران (4)

اسپرد حساب استاندارد بروکر اینگات از صفر پیپ شروع می شود و برای تریدر هایی که دنبال اسپرد پایین هستند ، بسیار مناسب می باشد. در این بروکر علاوه بر طلا بسیاری از جفت ارز ها ، فلزات ، سهام و … را می توان معامله کرد.

5- بروکر کپیتال اکستند (Capital)

بروکر کپیتال اکستند به عنوان بهترین بروکر آسیایی شناخته می شود. این بروکر از زبان فارسی پشتیبانی کرده و به ایرانیان خدمات می دهد. کپیتال اکستند نیز یکی از بهترین بروکر ها برای ترید طلا می باشد. تریدر هایی که روی طلا ترید می کنند ، انتخاب بروکر مناسب برای ترید طلا برایشان اهمیت زیادی دارد.

بهترین بروکر برای ترید طلا (5)
بهترین بروکر برای ترید طلا (5)

این بروکر از سال های قبل فعالیت خود را آغاز کرده بود و از سال 2020 فعالیت اینترنتی خود را آغاز کرده است. این بروکر نیز معتبر بوده و ایرانیان می توانند از آن استفاده کنند. امکان واریز و برداشت ریالی ، پرفکت مانی ، ارز های دیجتال و … برای کاربران ایرانی مهیا بوده و ایرانیان بسیار راحت می توانند از این بروکر برای معاملات طلا و سایر جفت ارز ها استفاده کنند.

6- ویندزور (Winsore)

بروکر ویندزور Windsor فعالیت خود را از سال 1988 آغاز کرده و یکی از معتبرترین و قدیمی ترین بروکر هایی است که به ایرانیان خدمات می دهد. حساب Zero این بروکر اسپرد بسیار کمی داشته و برای افراد حرفه ای طراحی شده است. این حساب برای معاملات طلا مناسب است. ولی حداقل سرمایه برای افتتاح این نوع حساب 2500 دلار می باشد.

حداقل سرمایه برای شروع معاملات در فارکس

بهترین بروکر برای ترید طلا در ایران (6)
بهترین بروکر برای ترید طلا در ایران (6)

در این بروکر می توان معاملات طلا ، جفت ارز های فارکس ، کامودیتی و … را معامله کرد. ویندزور از زبان فارسی پشتیبانی کرده و استفاده از آن بسیار راحت می باشد. تریدر ها می توانند حداکثر از لوریج 1:500 استفاده کنند.

7- بروکر آمارکتس (Amarkets)

بروکر آمارکتس از زبان فارسی پشتیبانی کرده و به ایرانیان خدمات می دهد. سرعت اجرای معاملات این بروکر بالا بوده و برای تریدر های حرفه ای بسیار مناسب است. با اینکه بروکر های معرفی شده در ابتدای مقاله و لیست بالا بهترین بروکر برای ترید طلا محسوب می شوند ، ولی تریدر های زیادی هستند که از آمارکتس برای بسیاری از معاملاتشان مخصوصا به دلیل سرعت بالای اجرای معاملات آنها استفاده می کنند.

بهترین بروکر برای ترید طلا در ایران (7)
بهترین بروکر برای ترید طلا در ایران (7)

این بروکر با ارائه ابزار های معاملاتی پیشرفته به آموزش تریدر ها و بالا بردن سطح دانش آنها می پردازد. حساب ECN این بروکر دارای اسپرد شناور و 0 پیپ بوده و برای معاملات طلا بهترین گزینه است.

8- بروکر هنیپ مارکت (HYCM)

بروکر هنیپ مارکت HYCM یکی از قدیمی ترین بروکر ها برای معاملات طلا می باشد. این بروکر به ایرانیان خدمات داده و معتبر می باشد. در این بروکر علاوه بر طلا امکان معاملات جفت ارز های فارکس ، نقره ، فلزات گرانبها و … وجود دارد.

بهترین بروکر برای ترید طلا (8)
بهترین بروکر برای ترید طلا (8)

حساب LAW این بروکر از میان دو حساب دیگر آن اسپرد کمتری داشته (شناور از 0.2 پیپ) و برای ترید طلا مناسب است. حداقل موجودی برای این نوع حساب 200 دلار می باشد. در این بروکر می توان تا لوریج 1:500 به معامله پرداخت.

نحوه انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا

طلا، مانند تمام دارایی های دیگر، در درجه اول به دلار آمریکا قیمت گذاری می شود. از زمانی که اقتصاد جهانی متنوع‌تر شد، درخواست ‌ها برای ارائه قیمت کالاها به ارزهای دیگر یا سبدی از ارزها همچنان مورد توجه قرار می‌ گیرد. هنگامی که نوسانات در بازارهای مالی اوج می گیرد، بسیاری از معامله گران به سمت طلا، یک دارایی امن هجوم می آورند. همین دلایل باعث می شود کاربران به دنبال بررسی بهترین بروکر برای ترید طلا باشند.

بهترین بروکر برای ترید طلا eToro ، AvaTrade ، easy Markets ، FXTM و … می باشند. ولی این بروکر ها به ایرانیان خدمات نمی دهند . به این دلیل ما در این مقاله لیستی از بهترین بروکر ها برای معاملات طلا در ایران را برایتان معرفی کرده ایم.

لیست بیان شده به ترتیب رتبه بندی تیم ایتسکا برای انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا می باشد. برای ایجاد این لیست معیار هایی را در نظر گرفته ایم. خدمات به ایرانیان ، رگوله معتبر ، اسپرد پایین ، سرعت اجرای معاملات و … از مهمترین معیار های انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا هستند.

طلا بخش مهم بسیاری از پرتفوی ها است. این نوع از تجارت تنوع زیادی دارد و به همین دلیل بسیاری از معامله گران فارکس در تجارت طلا شرکت می کنند.طلا یک دارایی بسیار نقدشونده است، فرصت های معاملاتی فوق العاده ای را ارائه می دهد و نشان دهنده یک سرمایه گذاری بلند مدت عالی است.

پلتفرم معاملات طلا چیست؟

پلتفرم معاملاتی طلا برنامه‌ای است که توسط کارگزار ارائه می شود و طلا را به عنوان یک دارایی برای معامله عرضه می کند. بنابراین نیازی به جستجوی پلتفرم‌های خاصی برای آن نیست، اگر کارگزار طلا را ارائه کند، شما این فرصت را خواهید داشت که از طریق پلتفرم‌های کارگزار، طلا را معامله کنید. در ادامه به چند تا از مهم ترین نکاتی که باید قبل از انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا توجه کنید، اشاره می کنیم.

 • تجارت طلا نقدینگی بالا و فرصت های سرمایه گذاری گسترده ای را ارائه می دهد، با این حال معامله گران باید یاد بگیرند که چگونه از تجارت طلا به دلیل موقعیت منحصر به فرد و ماهیت کاملاً غیرقابل پیش بینی آن استفاده کنند.
 • نکته اصلی، پیدا کردن کارگزار مناسب است که امکان معامله طلا را در اختیار شما قرار می دهد، زیرا یک شرکت ممکن است شرایط معاملاتی و جایگزین های خاصی را برای تجارت اعمال کند.
 • چندین عامل رایج که اغلب قیمت طلا را تغییر می دهند شامل عرضه و تقاضا، سیاست های بانک مرکزی، اقتصاد و تقاضای سرمایه گذاری می باشد.
 • عملیات معاملاتی بر روی طلا فرصت های زیادی را ایجاد می کند و ممکن است دارایی های قابل توجهی در سایر منابع طبیعی و ارزها داشته باشد و اغلب در معرض سفته بازی است.

پلتفرم مناسب برای معاملات طلا

اکثر معامله گران خرده فروشی طلا را از پلت فرم معاملاتی MT4 که در اکثر کارگزاران آنلاین موجود است، معامله می کنند. MT4 به طور کامل از معاملات خودکار پشتیبانی می کند و دارای ویژگی تجارت کپی داخلی نیز است. همچنین انواع مختلف بهترین بروکر برای ترید طلا، پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 را ارائه می دهند.

کمیسیون ها و هزینه ها در بهترین بروکر برای ترید طلا

از دیگر نکات مهم در انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا، توجه به هزینه ها و کمیسیون کارگزاری ها می باشد. اکثر کارگزاری های برتر، اسپردهای محدودی را در طلا و سایر دارایی ها ارائه می دهد که منجر به سود بیشتر در هر معامله می شود. معامله گران باید ساختار کامل هزینه را در یک کارگزار درک کنند تا از سردرگمی در بیایند.

خواندن شرایط و ضوابط در یک کارگزار شفاف، آنها را با مثال هایی برای درک معامله گران جدید مورد بحث قرار می دهد. برخی از کارگزاران برای جبران خدمات، کارمزدهای بالاتری دریافت می کنند، بنابراین معامله گران باید قبل از انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا، این هزینه های جانبی و اضافی را نیز در نظر بگیرند.

روش های تامین مالی و برداشت

همه کارگزاران سیم های بانکی و کارت های اعتباری را ارائه می دهند، اما بهتر است معامله گران روش های جایگزین را نیز در نظر بگیرند. پردازنده‌های پرداخت آنلاین و ارزهای دیجیتال کمترین هزینه و سریع‌ترین سرعت تراکنش را ارائه می ‌کنند. جدا نگه داشتن فعالیت‌ های بانکی روزانه و سرمایه‌گذاری یا معاملاتی نیز مفید است. در این صورت مشتریان نظارت بیشتری بر تراکنش های مالی خواهند داشت. بنابراین در انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا، باید به روش های واریز و برداشت کارگزاری ها نیز توجه کنید.

پشتیبانی از مشتری 

بهترین کاگزاری ها برای معاملات طلا، مجموعه محصولات و خدمات خود را در وب سایت خود توضیح می دهند. اکثر معامله گران هرگز به پشتیبانی مشتری نیاز ندارند، اما کارگزاران باید از کمک سریع برای مواقع اضطراری یا مشکلات غیرمنتظره اطمینان حاصل کنند. همه کارگزاران آن را در ساعات کاری معمولی ارائه می دهند، بسیاری از آنها پشتیبانی 24 ساعته و 5 روز هفته را ارائه می دهند و تعداد کمی از آنها پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته دارند.

خدمات ارائه شده توسط بهترین بروکر برای ترید طلا

معامله گران ممکن است بین یک کارگزار خدمات کامل، یک کارگزار آنلاین یا یک کارگزار تخفیف راانتخاب کنند. اکثر آنها بهترین مزیت خدمات هزینه را در کارگزاران آنلاین خواهند داشت. همچنین توصیه می ‌کنیم از حداقل سپرده‌گذاری پایین اطمینان حاصل کنید، که به معامله‌گران در استراتژی سبد‌سازی آنها کمک می ‌کند.

همچنین از دیگر عوامل مهم در انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا، حداکثر اهرم ارائه شده است. معامله‌گران باید به پاداش ‌های ارائه شده توسط کارگزاری ها نیز توجه کنند و  مطمئن شوند که با شرایط و ضوابط بروکرها آشنا هستند. معامله گران فعال باید یک کارگزار طلا با برنامه تخفیف مبتنی بر حجم را در نظر بگیرند.

حساب های ارائه شده 

توجه به نوع حساب، از دیگر عوامل موثر در انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا است. بسیاری از معامله‌گران جدید با سپرده‌های کوچک‌تر وارد معامله در حساب‌ های استاندارد می ‌شوند که گاهی اوقات به عنوان حساب ‌های طلا نام‌گذاری می ‌شوند، جایی که بسیاری از کارگزاران شرایط معاملاتی بهتری را ارائه می دهند.

اگر سرمایه کافی برای تجارت طلا را نداشته باشید، ممکن است نتوانید سود زیادی کسب کنید. این یکی از دلایلی است که بین 70 تا 85 درصد از معامله گران خرده فروشی موفق به کسب سود نمی شوند. بهتر است معامله‌گران جدید یا مبتدی، یک حساب با کمتر از 1000 دلار باز کنند و به مرور سرمایه خود را افزایش دهند.

اکانت میکرو

همانگونه که در مطالب بالا هم گفتیم یک حساب خرد برای معامله گران جدید با سپرده های کمتر از 1000 دلار ایده آل است. همچنین برای یادگیری نحوه معامله در فارکس نیز بسیار عالی است. معامله گران تجارت خودکار اغلب در یک حساب میکرو می توانند استراتژی های معاملاتی را نیز یاد بگیرند حداقل اندازه تراکنش در این نوع حساب، معمولاً 0.01 لات یا فقط ده واحد از دارایی است.

حساب طلایی

حساب طلایی معمولاً در اکثر کارگزاران همان حساب استاندارد است. بهتر است حداقل سپرده 10000 دلاری را انتخاب کنید. یک جایگزین مناسب برای همه معامله گران با سبد سهام بالای 1000 دلار اما زیر 10000 دلار، یک حساب کوچک است. یک لات در حساب طلا معادل 100000 واحد است مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد. برخی از انواع بهترین بروکر برای ترید طلا، حداکثر اهرم را کاهش می دهند و ویژگی های معاملاتی بیشتری را در حساب طلایی ارائه می دهند.

حساب VIP/Platinum

یک حساب VIP یا پلاتین در برخی از انواع بهترین بروکر برای ترید طلا موجود است. برای افتتاح اینگونه حساب اغلب به حداقل سپرده 25000 دلاری یا بالاتر نیاز است و کمترین اهرم موجود در کارگزار را فراهم می کند. این نوع حساب دارای مزایای غیر تجاری مانند دعوت به رویدادها و مزایای دیگر برای مشتریان است. تعداد زیادی از کارگزاران از سطوح چند حسابی دور می شوند و شرایط معاملاتی یکسانی را به همه مشتریان ارائه می دهند.

گزینه های سرمایه گذاری طلا

طلا چندین گزینه سرمایه گذاری، از جمله قرار گرفتن در معرض مستقیم و غیرمستقیم و سرمایه گذاری های غیرفعال را ارائه می دهد. انتخاب درست به هدف فردی کاربران بستگی دارد و همه کارگزاران طلا، هر دارایی را ارائه نمی دهند. در ادامه چن مورد از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری در طلا را معرفی می کنیم.

شمش و سکه فیزیکی

خرید شمش و سکه فیزیکی بهترین رویکرد برای سرمایه گذاران بلند مدت است. سرمایه گذاران باید هزینه های ذخیره سازی و امنیت را بپردازند که معمولا قابل قبول است. بهتر است از نگهداری طلا در خانه خودداری کنید.

ETF ها

ETF ها برای سرمایه گذارانی که خواهان رویکرد سرمایه گذاری غیرفعال هستند ایده آل است. ETF ها باید طلای فیزیکی را در انبارهای تایید شده ذخیره کنند، اما سرمایه گذاران ETF به دنبال قرار گرفتن در معرض حرکت قیمت طلا یا ظرفیت های پوشش دهی آن هستند. سرمایه گذاران مالکیت طلا را ندارند و معاملات ETF در ساعات کاری عادی بورس اوراق بهادار انجام می شود.

سهام معدن طلا

سرمایه گذاری در سهام معدن طلا یک سرمایه گذاری غیرمستقیم در طلا و پرریسک ترین سرمایه گذاری است. در حالی که پتانسیل سود ممکن است افزایش یابد، هیچ تضمینی وجود ندارد که استخراج کنندگان ذخایر جدید طلا را کشف کنند یا سود عملیاتی خود را در معادن موجود افزایش دهند. سرمایه گذاری در شرکت های معدن طلا پیچیده تر از بررسی قیمت طلا است. بنابراین برای اکثر معامله گران خرده فروشی مناسب نیست.

نحوه معامله طلا در فارکس

همه کارگزاران فارکس، طلا را که معمولاً به صورت XAU/USD در پلتفرم های معاملاتی خود عرضه می کنند، ارائه می دهند. مکانیک معاملات طلا، مشابه جفت ارزهای معاملاتی است. اسپرد روی XAU/USD بیشتر از بیشتر جفت ‌های فارکس است و کارگزاران اهرم کلی را کاهش می‌ دهند. واقعیت دیگری که معامله گران باید نوسانات بالای معاملات طلا را در نظر بگیرند.

در حالی که بیشتر جفت ارزها در محدوده‌های بیش از 100 تا 200 پیپ در روز حرکت می ‌کنند، طلا می ‌تواند در موارد شدید بالای 10000 پیپ چرخش کند و به راحتی از 2500 پیپ در روز فراتر رود. طلا محافظ اصلی برای معامله گران و متخصصان پیشرفته فارکس است. معامله گران باید رابطه معکوس با دلار آمریکا را در نظر بگیرند تا از قرار گرفتن بیش از حد در معرض یک ارز واحد جلوگیری کنند.

تجربیات خود در زمینه تجارت طلا را با ما در میان بگذارید

در این مطلب از ایتسکا به نقد و بررسی تخصصی بهترین بروکر برای ترید طلا پرداختیم. طلا یک فلز نقطه ای است که در بورس کالا و همچنین در پلتفرم های فارکس به عنوان دارایی CFD معامله می شود. طلا به عنوان یک کالای سخت طبقه بندی می شود که از زمین استخراج می گردد. طلا یک دارایی قابل معامله است که بر اساس قرارداد معامله می شود. قراردادهای موجود برای تجارت طلا شامل قرار دادهای نقطه‌ای، آتی، گزینه ها و NDF ها می باشد.

به طور کلی، طلا بیشتر به صورت قراردادهای نقدی یا قراردادهای آتی معامله می شود. امکان انجام معاملات قراردادهای لحظه ای و آتی بر روی طلا در بازار آتی اولیه CME، COMEX، CBOT و NYMEX وجود دارد. مارجین مورد نیاز برای این معاملات در صرافی ها بسیار بالاست و بیشتر از دسترس معامله گران خرده فروشی خارج است.

معامله گران خرده فروشی می توانند از طریق پلتفرم های فارکس به معاملات طلا دسترسی داشته باشند که دارایی طلا را به عنوان جفت در برابر دلار یا یورو فهرست می کند. در این صورت، طلا به‌عنوان یک ابزار قرارداد در ازای تفاوت، معامله می ‌شود که شامل مبادله فیزیکی این دارایی نیست. قیمت طلا عمدتاً تحت تأثیر وضعیت بازارهای مالی است.

لازم به ذکر است که اگر تجربه سرمایه‌گذاری در طلا را دارید، می توانید تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر قصد انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا را دارید، این راهنما می تواند به شما کمک زیادی بکند. هر گونه سوال یا مکشلی دارید می توانید در بخش تماس با ما، از مشاوران و متخصصان ایتسکا کمک بگیرید.

سوالات متداول

بهترین بروکر برای ترید طلا چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کارگزاران طلا اسپردهای فشرده، اهرم بالا و ابزارهای معاملاتی رقابتی را ارائه می دهند.

آیا تجارت طلا سودآور است؟

تجارت طلا به اندازه هر دارایی دیگری در دست تاجران ماهر سودآور است و به همان ویژگی ها نیاز دارد. بازار طلا به دلیل موقعیت منحصر به فرد خود در سیستم های اقتصادی و سیاسی جهان، نقدینگی بالا و فرصت های عالی برای سود تقریباً در همه محیط ها ارائه می دهد.

برای معامله طلا در فارکس به چه مقدار پول نیاز دارید؟

این به نوع حساب بستگی دارد، اما ما برای مقابله با نوسانات بالای معاملات طلا، سبد 1000 دلاری را توصیه می کنیم.

اکثر کارگزاران طلا به حداقل سفارش چند شمش سکه نیاز دارند؟

اکثر کارگزاران به حداقل 10 سکه شمش نیاز دارند، با این حال، محبوب‌ترین و آسان‌ترین راه معامله طلا این است که به صورت CFD معامله ‌شود. در حالی که معامله‌گران می ‌توانند مقادیر کمی را معمولاً از 100 دلار سرمایه‌گذاری کنند.

چگونه بهترین بروکر برای ترید طلا را انتخاب کنیم؟

همان طور که در مطالب بالا هم گفتیم چند نکته مهم وجود دارد که قبل از انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا باید بررسی شود. اول مقررات مربوط به معامله با یک کارگزار مطمئن است. سپس باید یک پلتفرم معاملاتی و حساب مناسب برای نیاز خود را بر اساس CFD ها و سرمایه گذاری کوچکتر انتخاب کنید.

آیا معامله طلا آسان است؟

طلا برای معاملات روزانه مناسب است، زیرا یک ابزار معاملاتی با نقدینگی بالا است. در معاملات اسپردها پایین هستند (مخصوصاً در مقایسه با سایر کالاها)، و نوسان در اکثر روزها به اندازه کافی زیاد است که فرصت های معاملاتی خود را نشان دهد. با انتخاب بهترین بروکر برای ترید طلا می توانید به راحتی این فلز را معامله کنید.

2 دیدگاه برای “بهترین بروکر برای ترید طلا – بهترین بروکر برای معاملات طلا در ایران

 1. محمد قاسمی گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  من با اطلاعاتی که در مورد بروکر فارکس چیف قید کردید یک حساب Mt4.DirectFX باز کردم ولی بروکر به من اجازه نمیدهد تا روی طلا معاملات انجام دهم و میخاهم برای مثال معامله خرید بزنم یک صدایی میدهد و معامله باز نمیشود
  ممنون میشم کمک کنید

  • تیم نویسندگان گفته:

   سلام. وقت بخیر. نباید روی طلا مشکلی وجود داشته باشد. به تیم پشتیبانی فارکس چیف پیام بدید. مشکل رو حل میکنن براتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *