بهترین بروکر برای حساب سنتی 2024 | رتبه بندی بروکرها بر اساس حساب سنتی و نانو

بهترین بروکر برای حساب سنتی بروکری است که بتواند حساب سنتی را با استاندارد های لازم در اختیار مشتریان قرار دهد. حساب سنتی با نام های دیگری از قبیل حساب نانو ، میکرو و مینی نیز شناخته می شود. حساب سنتی حسابی است که در آنها قیمت ها و معاملات به جای دلار بر اساس سنت محاسبه می شود.

 

در این مطلب بهترین بروکر ها برای معامله در حساب سنتی را معرفی می کنیم. جهت مشاهده بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان بر روی لینک کلیک کنید.

 
 

حساب سنتی فارکس چیست؟

حساب سنتی فارکس حسابی در بروکر فارکس می باشد که در آن قیمت ها ، پوزیشن ، سود ها ، ضرر ها ، حجم معاملات (لات) و … به جای دلار بر اساس سنت محاسبه می شود. هر دلار برابر با 100 سنت می باشد.

برای مثال اگر حساب سنتی خود را 100 دلار شارژ کنید ، یعنی 10000 سنت در اکانت خود دارید و تمامی معاملات شما بر اساس معیار سنتی خواهد بود. حساب سنتی برای تمامی افراد اعم از مبتدی تا حرفه ای مناسب می باشد. مخصوصا توصیه می شوند افراد مبتدی بعد از ترید در حساب دمو فارکس برای شروع معامله در حساب واقعی از حساب سنتی استفاده کنند.

از طرف دیگر بسیاری از افراد حرفه ای بعد از تست استراتژی معاملاتی خود در حساب دمو ترجیح می دهند استراتژی خود را در حساب سنتی با سرمایه کم مورد بررسی قرار دهند. از طرف دیگر تریدر مبتدی با استفاده از حساب سنتی می تواند به ارقام بالا و نحوه محاسبه سود و زیان و … عادت کند.

بیشتر بخوانید : حساب سنتی چیست؟

 

مروری بر بهترین بروکر ها برای حساب سنتی

در لیست زیر بهترین بروکر برای حساب سنتی در ایران را برایتان معرفی کرده ایم. این موارد بیان شده بهترین بروکر برای حساب سنتی در جهان نمی باشند. زیرا بسیاری از بروکر های با حساب سنتی شرایط خوب در جهان به ایرانیان خدمات نمی دهند. 

 1. حساب سنتی اکس چیف
 2. حساب سنتی اینستا فارکس
 3. حساب سنتی لایت فارکس
 4. حساب سنتی فیبوگروپ

 

بهترین بروکر برای حساب سنتی در ایران

با توجه به اینکه ایرانیان نمی توانند از بسیاری از بروکر های معتبر در جهان استفاده کنند در این قسمت ما بروکر هایی را معرفی می کنیم که هم دارای بهترین حساب سنتی بوده و هم به ایرانیان خدمات می دهند. حساب های سنتی در بروکر های مختلف ویژگی های خاصی دارند و ما آنها را بر اساس اولیت بندی تیم ایتسکا برایتان به ترتیب آورده ایم. در هر تیتر ویژگی های حساب سنتی هر بروکر را توضیح داده ایم و شما می توایند بر اساس این موارد بهترین بروکر سنتی را برای خود انتخاب کنید.

ایکس چیف ( فارکس چیف)
ایکس چیف ( فارکس چیف)
امتیاز بروکر: 4.7/5
مناسب برای معاملات جفت ارز ها و طلا با اسپرد پایین – دارای پشتیبانی قوی
ایکس چیف ( فارکس چیف)
حداقل موجودی:حداقل موجودی ندارد اما حداقل واریز 15 دلار
امتیاز اپلیکیشن موبایل:4.8
نحوه واریز:ریالی، کریپتو
متد های برداشت:ریالی ، کریپتو، اسکریل، وب مانی ، پرفکت مانی
هزینه تراکنش برای برداشت پول:ریالی هزینه ندارد - تتر هزینه ندارد
نماد های معاملاتی167
هزینه در صورت غیر فعال بودن:خیر
اینستافارکس
اینستافارکس
امتیاز بروکر: 3.1/5

توصیه شده برای تریدر هایی که تعداد نماد های بالا برایشان اهمیت دارد.

اینستافارکس
حداقل موجودی:$1
امتیاز اپلیکیشن موبایل: 3
نحوه واریز:وبمانی, بیتکوین, تتر
متد های برداشت:وبمانی, بیتکوین, تتر
هزینه تراکنش برای برداشت پول:$0
نماد های معاملاتی113
هزینه در صورت غیر فعال بودن:بله
لایت فایننس
لایت فایننس
امتیاز بروکر: 4.1/5

توصیه شده برای ترید فارکس ، CFD ها و استفاده از حساب اسلامی

لایت فایننس
حداقل موجودی:$10
امتیاز اپلیکیشن موبایل:3.8
نحوه واریز:تاپ چنج، ادونس کش ، تتر، ترون
متد های برداشت:تاپ چنج، ادونس کش ، تتر، ترون
هزینه تراکنش برای برداشت پول:تتر و تاپچنج رایگان - وبمانی 2.5 درصد
نماد های معاملاتیبیش از 300
هزینه در صورت غیر فعال بودن:خیر
فیبو گروپ
فیبو گروپ
امتیاز بروکر: 4.2/5
توصیه شده برای سرمایه گذارانی که تمایل به استفاده از اهرم های بالا را دارند.
فیبو گروپ
حداقل موجودی:$1
امتیاز اپلیکیشن موبایل: 2
نحوه واریز:ریالی، سوئیفت، وب مانی ، کریپتو
متد های برداشت:ریالی، سوئیفت، وب مانی ، کریپتو
هزینه تراکنش برای برداشت پول:$0
نماد های معاملاتی86
هزینه در صورت غیر فعال بودن:بله
IFC Markets
IFC Markets
امتیاز بروکر: 3.9/5
دارای رگوله معتبر و پلتفرم های مناسب برای استفاده کاربران.
IFC Markets
حداقل موجودی:$10
امتیاز اپلیکیشن موبایل: 4.0
نحوه واریز:کارت بانکی، Skrill، Neteller، WebMoney، Bitcoin، Perfect Money، و سایر روش های پرداخت
متد های برداشت:کارت بانکی، Skrill، Neteller، WebMoney، Bitcoin، Perfect Money، و سایر روش های پرداخت
هزینه تراکنش برای برداشت پول:0.5%
نماد های معاملاتیبیش از 700
هزینه در صورت غیر فعال بودن:خیر

 

حساب سنتی اکس چیف

بهترین بروکر برای حساب سنتی در ایران ، حساب سنتی فارکس چیف می باشد. برای دریافت دلیل بهترین بودن این بروکر در حساب سنتی تا انتهای مقاله همراه ما باشید. تریدر ها هنکاک انتخاب بروکر برای حساب سنتی معیار های مختلفی دارند. یکی از اصلی ترین این معیار ها اسپرد و کمیسیون حساب می باشد. حداقل واریزی برای افتتاح حساب سنتی فارکس چیف 10 دلار بوده و حداکثر پوزیشن های باز در آن برابر با 200 واحد می باشد. میزان اسپرد این حساب نیز برابر با 1:1000 می باشد.

اسکلپر ها به اسپرد پایین توجه داشته و تریدر های بلند مدت به دنبال حساب با کمیسیون صفر هستند. و مدام در بین بروکر ها به دنبال این ویژگی ها می گردند. در بروکر فارکس دو نوع حساب سنتی برای معامله گران وجود دارد:

 • حساب سنتی  cent-MT4.DirectFX
 • حساب سنتی  cent-MT4.Classic+

 

در حساب سنتی Cent-MT4.DirectFX اسپرد شناور بوده و از صفر پیپ آغاز می شود. این نوع حساب برای تست استراتژی معاملات اسکالپینگ بسیار مناسب است. از طرف دیگر افراد مبتدی می توانند با اسپرد ناچیز در این حساب سنتی به معاملات مکرر و آموزش بپردازند. در این حساب به ازای هر یک میلیون دلار ملامه 15 دلار کمیسیون از کاربر دریافت می گردد.

بیشتر بخوانید : بهترین بروکر برای اسکالپ در ایران

در حساب سنتی Cent-MT4.Classic+ برعکس حساب قبلی اسپرد شناور بوده و از 0.3 پیپ آغاز می شود. ولی در مقابل کمیسیونی در ازای معاملات دریافت نمی گردد. این حساب سنتی برای تست استراتژی های بلند مدت و با مبالغ بالا مناسب است.

بروکر فارکس چیف از سال 2014 ایجاد شده و در مدت زمان کم نسبت به سایر بروکر ها پیشرفت های چشم گیری داشته است. این بروکر رگوله بوده و به ایرانیان خدمات می دهد.

 

حساب سنتی اینستا فارکس

دومین بروکر برای حساب سنتی در ایران بروکر اینستا فارکس می باشد. در این بروکر می توان 4 نوع حساب معاملاتی ایجاد کرد. حساب سنتی اینستا فارکس به حساب یوریکا سنتی معروف است. حداقل واریزی برای افتتاح این حساب 1 دلار بوده و میزان لوریج آن 1:1000 می باشد.

اسپرد حساب سنتی این بروکر بوده و از 0.03 تا 0.07 پیپ می باشد. این بروکر در سال 2007 ایجاد شده و رگوله می باشد. اینستا فارکس به ایرانیان خدمات داده و کاربران ایرانی محدودیتی در استفاده و افتتاح حساب در این بروکر ندارند.

همانطور که می بینید اسپرد حساب سنتی اینستا فارکس کم بوده و معامله گرانی که به دنبال اسپرد پایین در حساب سنتی هستند ، این بروکر نیز می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

 

حساب سنتی لایت فارکس

بروکر فارکس چیف نیز یکی دیگر از بروکر هایی می باشد که امکان افتتاح حساب پم را در اختیار مشتریانش قرار داده و به ایرانیان خدمات می دهد. این بروکر رگوله بوده و در لیست بهترین بروکر های فارکس در ایران قرار دارد.

اگر قصد سرمایه گذاری در حساب پم را دارید ، جساب فارکس چیف نیز می تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

حداقل واریزی برای افتتاح حساب سنتی لایت فارکس 10 دلار بوده و میزان لوریجی که در اختیار کاربران قرار می دهد برابر با 1:1000 می باشد. میزان اسپرد حساب سنتی لایت فارکس شناور بوده و از 3 پیپ آغاز می شود. توصیه می شود برای افتتاح این حساب حداقل 50 دلار واریز کنید.

بروکر لایت فارکس از سال 2015 ایجاد شده و رگوله بوده و به ایرانیان خدمات می دهد. این بروکر با عنوان لایت فایننس نیز شناخته می شود و یکی از بروکر های محبوب میان ایرانیان می باشد.

 

حساب سنتی فیبوگروپ

حساب سنتی فیبوگروپ نیز یکی از گزینه های پیش رو برای افتتاح حساب سنتی فارکس می باشد. حداقل واریزی برای افتتاح حساب سنتی فیبوگروپ 1 دلار بوده و حداکثر میزان لوریج آن 1:100 می باشد. اسپرد این حساب نیز شناور بوده و از 0.6 پیپ آغاز می شود.

بروکر فیبوگروپ از سال 1998 ایجاد شده ، معتبر بوده و به ایرانیان خدمات می دهد. این بروکر از زبان فارسی پشتیبانی کرده و این امر باعث راحتی استفاده کاربران از این بروکر شده است.

 

حساب میکرو IFC Markets

حساب میکرو IFC Markets که در واقع حساب سنتی بوده و به حساب مبتدی نیز معروف می باشد. حداقل واریزی برای این حساب 1 دلار بوده و حداکثر میزان لوریج آن 1:400 می باشد. اسپرد این حساب شناور بوده و از 0.3 پیپ آغاز می شود.

این بروکر از سال 2006 ایجاد شده و به ایرانیان خدمات می دهد. نوع دیگری از حساب میکرو این بروکر در متاتریدر 5 بوده و با عنوان حساب میکرو شناور شناخته می شود. اسپرد حساب میکرو در MT5 IFC مارکتس از 0.4 پیپ آغاز می شود.

 

اعتماد به بروکر ها

بله، وبسایت ایتسکا شدیدا به شما توصیه میکند که از بروکر های معتبر استفاده کنید. تیم تحقیق و بررسی وبسایت ایتسکا، در سال گذشته بیش از 90 بروکر که به ایرانیان سرویس دهی میکنند را بررسی کرده است. برخی از این بروکر ها اسکم اند و توصیه میکنیم از آنها به هیچ عنوان استفاده نکنید. برخی از آنها وایت لیبل ( یا در بسیاری موارد گری لیبل ( کاملا غیر قانونی) ) اند. برای مشاهده و بررسی اطلاعات دقیقتر از این بروکر ها، لطفا به صفحه بروکر های کلاهبردار مراجعه کنید.

 

نحوه انتخاب بهترین بروکر برای حساب سنتی

برای انتخاب بهترین بروکر برای حساب سنتی معیار های گوناگونی وجود دارند. برای مثال برای برخی افراد حجم لات در حساب سنتی اهمیت دارد. افرادی که ریسک پذیری بالاتری دارند ، دنبال حجم های بالا خواهند بود.

بهترین بروکر برای حساب سنتی اسپرد حداقل حجم لات حداکثر حجم لات
اکس چیف 0.9 پیپ 0.01 1000
اینستا فارکس 0 0.1 10000
لایت فایننس از 3 پیپ 0.01 100
فیبو گروپ از 0.6 پیپ 0.01 100
IFC Markets از 1.8 پیپ 0.01 100

از سوی دیگر برای برخی معامله گران میزان اسپرد حساب سنتی مهم می باشد و ترجیح می دهند در اسپرد های پایین معامله کنند. از سوی دیگر بروکر های زیادی در جهان وجود دارند که بهترین نوع حساب های معاملاتی را برای کاربران ارائه می کنند. ولی ما باید بروکر هایی را مدنظر قرار قرار دهیم که به ایرانیان خدمات می دهند.

بروکر هایی که ما برایتان معرفی کرده ایم بر اساس معیار هایی از قبیل میزان اعتبار بروکر ، حداقل موجودی ، اسپرد ، حجم لات ، لوریج و … می باشد. جدول بالا می تواند برایتان در انتخاب بهترین بروکر برای حساب سنتی موثر باشد.

اگر در این راه مبتدی هستید باید بدانید برای انتخاب بروکر مناسب باید بروکر های زیادی را امتحان کنید و بهترین روش برای این امر استفاده از حساب سنتی و سرمایه گذاری کم در ابتدای راه می باشد.

 

بهترین بروکر برای حساب سنتی در جهان

موارد بیان شده در بالا بروکر هایی بودند که هم حساب سنتی خوب داشتند وهم به ایرانیان خدمات می دادند. در این قسمت بهترین بروکر برای حساب سنتی در جهان را معرفی می کنیم. تا اگر در خارج از ایران زندگی می کنید و می توانید از این بروکر ها استفاده کنید ، در حساب سنتی این بروکر ها افتتاح حساب کنید.

حساب سنتی FBS

بروکر FBS بهترین بروکر برای حساب سنتی در جهان بوده و به ایرانیان خدمات نمی دهد. برای افتتاح حساب سنتی FBS به 1 دلار واریزی نیاز است  کاربان می توانند در یک محیط آزمایشی استراتژی و مهارت خود در تریدری را مورد آزمایش قرار دهند. این بروکر به تریدر ها اجازه می دهد حساب سنتی خود را در یک حساب دمو امتحان کنند.

این حساب دمو در یک دوره 90 منقضی خواهد شد. اسپرد ها در حساب سنتی FBS از 1 پیپ آغاز می شود.

حساب سنتی فارکس تایم FXTM

می توان گفت حساب سنتی فارکس تایم FXTM بهترین حساب سنتی به صرفه می باشد. زیرا طبق تجربه کاربرانی که با این بروکر و حساب سنتی آن کار کرده اند ، میزان هزینه های دریافتی از سوی بروکر در این بروکر کمتر می باشد.

حداقل واریزی برای حساب سنتی فارکس تایم 1 دلار بوده و اسپرد آن از 1.5 پیپ آغاز می شود.

حساب نانو آمارکتس  (حساب سنتی آمارکتس)

در حال حاضر بروکر آمارکتس 3 نوع حساب معاملاتی داشته و حساب سنتی به کاربرانش ارائه نمی کند.

 

 


سوالات متداول

کدام بروکر ها حساب سنتی دارند؟

فارکس چیف ، اینستا فارکس ، لایت فارکس ، فیبو گروپ ، IFC Markets

 


حساب سنتی برای چه کسانی مناسب است؟

مبتدیان
تست استراتژی

فهرست مطالب
  سعید محمدی
  سعید محمدی

  تریدر - مشاور مالی - نویسنده

  نویسنده این مقاله

  من موسس وبسایت ایتسکا هستم و از سال 2021 در حال مدیریت و رهبری این وبسایت هستم. تخصص اصلی من در حوزه فارکس و البته مارکتینگ است. من شخصا تمام بروکر هایی که در وبسایت ایتسکا معرفی شده است را به صورت کامل با پول واقعی و حساب ریل بررسی کرده ام. تمامی نقد ها و بررسی هایی که نگاشته ام بر مبنای مشاهدات من در بروکر هاست. سوابق حرفه ای من شامل مدرک معامله گری ارز های دیجیتال از مجموعه بین المللی IEC و مدرک معامله گری در بازار های مالی و مدرک شناسایی اصول بازار سرمایه است. من عضور رسمی انجمن انفورماتیک ایران و مشاور مالی در شرکت های ایرانی و غیر ایرانی هستم.

  سعید محمدی

  تریدر - مشاور مالی - نویسنده

  تمامی اطلاعاتی که در وبسایت ایتسکا مشاهده میکنید بر مبنای اطلاعات دقیق از بروکر ها و تجربه کاربران وبسایت ما است. تمامی نقد ها و نقطه نظرات کاربران در خصوص بروکر ها در لیست ما و امتیاز دهی های ما لحاظ میشوند. ما نظرات کاربران را به همراه بیش از 5 سال سابقه در بررسی بروکر ها را جمع بندی کرده ایم. در صفحه مقابل، میتوانید در خصوص اینکه ما چگونه بررسی میکنیم بیشتر بخوانید.

  0امتیازی ثبت نشده

  متوسط امتیاز از 0 کاربر

  0 رای
  0 رای
  0 رای
  0 رای
  0 رای

  ارسال نظر و ثبت امتیاز

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انصراف

  لطفا ابتدا لاگین نمایید.