بهترین جفت ارز برای اسکالپ 2024 – کدام جفت ارز اسپرد کمتری دارد؟

بهترین جفت ارز برای اسکالپ

در این مقاله به معرفی بهترین جفت ارز برای اسکالپ در فارکس می پردازیم و صرفا ارز هایی که برای اسکالپر ها مناسب هستند را بررسی می کنیم.

بازار فرکس به دلیل تنوع زیاد جفت ارز ها ، ساعات زیاد باز بون بازار و امکان معامله در آنها و نقدینگی بالا یکی از محبوب ترین بازار های مالی در جهان برای معامله می باشد.

بازار فارکس فرصت های معاملاتی نامحدودی را برای معامله گران فراهم می کند. هر تریدری که می خواهد در این بازار به سودآوری برسد باید با توجه به سبک زندگی و روحیات خود از استراتژی معاملاتی مناسبی استفاده کند.

در کل چهار سبک معاملاتی برای معاملات فارکس وجود دارد : معاملات روزانه ، پوزیشن ، اسکالپ تریدینگ و معاملات سوئینگ.

بهترین جفت ارز برای اسکالپ

اسکالپینگ یکی از فعال ترین سبک های معاملاتی می باشد که در آن معامله گر از حرکات کوچک بازار کسب سود می کند. پوزیشن های اسکالپینگ معمولا کمتراز یک ساعت بوده و چند دقیقه ای می باشند. ولی قبل از انجام هر معامله و از هر نوع استراتژی باید جفت ارز مناسب برای آن استراتژی را تشخیص دهید و در این مورد نیز ابتدا باید بهترین جفت ارز برای اسکالپ را تشخیص دهیم.

در حالت کلی جفت ارز های فارکس به سه دسته کلی تقسیم کرد: جفت ارز های اصلی ، جفت ارز های فرعی ، جفت ارز های غیر معمول.

جفت ارز های فارکس بهترین جفت ارز ها برای اسکالپ هستند. زیرا بیشترین معاملات بر روی این جفت ها انجام شده و بیشترین حجم معاملات بر روی این جفت ارز ها می باشد. جفت ارز های فارکس جفت ارز هایی هستند یک طرف آنها دلار آمریکا USD باشد. از میان آنها جفت ارز های EUR/USD ، GBP/USD و USD/JPY بهترین جفت ارز برای اسکالپ محسوب می شوند. زیرا این جفت ارز ها حجم معاملات بسیار بالایی داشته و حجم عظیم بازار بیشتر از سوی معاملات این سه جفت ارز تامین می شوند.

بهترین جفت ارز برای اسکالپ
بهترین جفت ارز برای اسکالپ

یکی از شرایط اصلی انتخاب بهترین جفت ارز برای اسکالپ در فارکس نقدشوندگی آن جفت ارز در بازار می باشد. اسکالپر ها زمانی که یک جفت ارز را می خرند بعد از چند پیپ سود آن را خواهند فروخت. برای فروش دوباره باید برای جفت ارز در طرف مقابل مشتری و فردی برای خرید وجود داشته باشد. و این امر تنها با وجود نقدینگی در بازار و نیز حجم بالای معاملات امکان پذیر است.

هرچه جفت ارز های فارکس اسپرد های کمتری داشته باشند ، برای اسکالپینگ مناسب تر هستند. زیرا ورود به معامله با قیمت مد نظرتان در جفت ارز هایی که اسپرد کمتری دارند ، راحت تر می باشد.

کدام جفت ارز اسپرد کمتری دارد؟

همانطور که می دانید جفت ارز های اصلی فارکس بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده و اسپرد کمتری دارند. این امر باعث می شود حتی در شرایط متغیر بازار نوسان کمتری در جفت ارز های اصلی فارکس دیده شود.

کدام جفت ارز اسپرد کمتری دارد؟
کدام جفت ارز اسپرد کمتری دارد؟

جفت ارز EUR/USD بهترین جفت ارز برای اسکالپ بوده و اسپرد کمتری نسبت به سایر جفت ارز ها دارد. به این  دلیل توصیه می شود اسکالپر ها و نیز مبتدیان از این جفت ارز برای معاملات خود استفاده کنند. EUR/USD بیش از 20 درصد کل تراکنش های بازار فارکس را تشکیل می دهند.

استراتژی های اسکالپینگ معمولا در بازه های زمانی کوچک تر یعنی 1 تا 5 دقیقه ای اعمال می شود. از آنجایی که جفت ارز یورو/دلار  EUR/USD پر معامله ترین جفت ارز در فارکس می باشد. به این دلیل این جفت ارز نسبت به سایر جفت ارز ها اسپرد کمتری دارد.

اگر به جدول ASK و BID دقت کنید میزان اسپرد جفت ارز EURUSD تنها 0.2 پیپ می باشد. زمانی که اسپرد یک جفت ارز تا این اندازه کاهش می یابد بهترین گزینه برای معاملات اسکالپ محسوب می شود.

چون اسکالپر ها از حرکات کوچک بازار سود می کنند ، کم بودن اسپرد تاثیر بسیار زیادی در میزان سود تریدر ها خواهد داشت.

پر حجم ترین جفت ارز های فارکس

پر حجم ترین جفت ارز های فارکس بهترین گزینه برای معاملات اسکالپینگ محسوب می شوند. در این قسمت پر حجم ترین جفت ارز ها را با توجه به میانگین حجم معالات روزانه آنها بیان می کنیم.

EURUSD

جفت ارز  EURUSD(یورو/دلار) بیانگر دو اقتصاد بزرگ جهانی یعنی ایالات متحده و اروپا می باشد. این جفت ارز 20 درصد از حجم معاملات بازار فارکس را به خود اختصاص داده و پر حجم ترین جفت ارز در فارکس می باشد. این امر باعث کاهش اسپرد شدید این جفت ارز شده است. EURUSD نقد شونده ترین جفت ارز در فارکس می باشد.

USDJPY

USDJPY (دلار آمریکا/ین ژاپن) دومین جفت ارز پر معامله در جهان می باشد و 13 درصد از حجم معاملات روزانه را به خود اختصاص داده است. این جفت ارز نیز به دلیل حجم بالای معاملات بعد از EURUSD برای معاملات اسکالپینگ مناسب است.

نرخ بهره تعیین شده توسط فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن بر قیمت این جفت ارز تاثیر گذار بوده و پیشنهاد می شوند هنگام انتشار اخبار در این حوزه از ترید مخصوصا اسکالپینگ خودداری کنید. USDJPY با عنوان Gopher نیز شناخته می شود.

GBPUSD

جفت ارز GBPUSD (پوند انگلیس/دلار آمریکا) با میانگین حجم معاملات روزانه 13.5 درصد نیز یکی دیگر از بهترین جفت ارز های برای اسکالپ محسوب می شود. این جفت ارز به دلیل وجود در اعماق دریا بین لندن و بورس نیویورک با نام کابل نیز شناخته می شود.

AUDUSD

جفت ارز AUDUSD (دلار استرالیا/دلار آمریکا) حدود 7 درصد از حجم معاملات روزانه فارکس را به خود اختصاص داده است. اقتصاد استرالیا به صادران کالا هایی مانند سنگ آهن و زغال سنگ متکی بوده و هر گونه نوسان در قیمت آنها بر قیمت این جفت ارز تاثیر خواهد داشت.

USDCAD

جفت ارز USDCAD (دلار آمریکا/دلار کانادا) حدود 5 درصد از حجم معاملات روزانه فارکس را به خود اختصاص داده است. کانادا در ازای صادرات نفت خود میزان قابل توجهی دلار به دست می آورد. تغییرات قیمت جهانی نفت بر این جفت ارز تاثیر گذار بوده و افزایش قیمت جهانی نفت در اغلب موارد باعث افزایش دلار کانادا در برابر دلار آمریکا می شود.

اسکالپینگ جفت ارز های فرعی

محبوب ترین جفت ارز های فرعی که روزانه معامله می شوند EUR/JPY ، GBP/JPY ، EUR/GBP ، AUD/JPY ، EUR/AUD و EUR/CHF می باشند.

جفت ارز های فرعی با نام جفت ارز های مینور نیز شناخته می شوند. زیرا این جفت ارز ها حجم روزانه کمتری نسبت به جفت ارز های اصلی مخصوصا سه جفت ارز بیان شده دارند. چون میزان نقدینگی این جفت ارز ها کم می باشد ، هنوز برای تریدر های اسکالپینگ جذاب نمی باشند.

EUR/JPY تقریبا 4 درصد از حجم معاملات روزانه در بازار فارکس را به خود اختصاص می  دهد و بعد از آن GBP/JPY با 3.57 درصد و EUR/GBP با 2.78 درصد قرار دارند. اگر این درصد ها پایین می باشد ولی تریدر هایی که می خواهد با استفاده از جفت ارز های فرعی معاملات اسکالپینگ انجام دهند ، می توانند این سه جفت ارز را مد نظر خود قرار دهند.

برای مثال اسپرد EUR/JPY اغلب برابر با 0.7 می باشد که نسبت به اسپرد EUR/USD بالست ، ولی باز هم اسپرد 0.7 برای بسیاری از تریدر های اسکالپینگ نرمال می باشد.

اسکالپینگ جفت ارز های غیر معمول

جفت ارز های غیر معمول جفت ارز هایی هستند که یک طرف آن یکی از ارز های جفت ارز های اصلی و طرف دیگر واحد پولی کشور های در حال توسعه مانند لیر ترکیه می باشد. برخی از جفت ارز های محبوب غیر معمول عبارتند از USD/NOK ، USD/SEK ، GBP/SEK ، USD/MXN و USD/ZAR . این جفت ارز ها را بر اساس حجم معاملات روزانه آنها مرتب کرده ایم.

حجم معاملات جفت ارز های غیر معمول بسیار کمتر از جفت ارز های اصلی و فرعی می باشد. به این دلیل استفاده از جفت ارز های غیر معمول را برای معاملات اسکالپینگ توصیه نمی کنیم. زیرا به دلیل نقدینگی کم میزان نوسانات جفت ارز های غیر معمول بالا بوده و این امر باعث افزایش میزان اسپرد خواهد شد که اصلا برای معاملات اسکالپینگ مناسب نمی باشد.

اسکالپینگ جفت ارز های غیر معمول
اسکالپینگ جفت ارز های غیر معمول

برای مثال میزان اسپرد برای جفت ارز USD/MXN (دلار آمریکا/پزو مکزیک) در طول روز حتی به 27 پیپ نیز می رسد که رقم بسیار بالایی است. همانطور که بیان کردیم قیمت ها در جفت ارز های غیر معمول بسیار پر نوسان بوده و اگر بخواهید با این جفت ارز ها معاملات اسکالپینگ داشته باشید ، با قیمت هایی بد تر وارد معامله شده و یا خارج خواهید شد.

اسپرد های این جفت ارز ها در طول روز می تواند متفاوت باشد و وابستگی زیادی به زمان معامله جفت ارز مورد نظر دارد. برای مثال زمانی که سشن های معاملاتی همپوشانی داشته باشند شاهد بیشترین حجم معاملات در بازار خواهیم دید.

با این وجود میزان اسپرد جفت ارز های اصلی معمولا ثابت و در مقایسه با سایر جفت ارز ها بسیار کم می باشد و برای معاملات اسکالپینگ بهترین گزینه محسوب می شود. زیرا حجم معاملات جفت ارز های اصلی بسیار بالاست و این امر باعث ثابت شدن و کاهش زیاد اسپرد آنها مخصوصا جفت ارز یورو/دلار خواهد شد.

نتیجه گیری

اغلب تریدر های حرفه ای از معاملات اسکالپینگ کسب درآمد می کنند و این امر برای تریدر های مبتدی جذاب بوده و باعث می شود آنها در همان ابتدا علاقمند به معاملات اسکالپینگ باشند. همانطور که در متن مقاله توضیح دادیم تمامی جفت ارز ها برای معاملات اسکالپینگ مناسب نبوده و بهترین جفت ارز برای اسکالپ را باید از میان جفت ارز های اصلی انتخاب کنید.

تریدر های مبتدی باید از ریسک های معاملات اسکالپینگ آگاه باشند و تا زمانی که به یک تریدر حرفه ای تبدیل نشده اند بهتر است از معاملات بلند مدت مانند سوئینگ استفاده کنند.

در متن مقاله بهترین جفت ارز ها برای اسکالپ را معرفی کردیم. همچنین گفتیم کدام جفت ارز ها برای اسکالپ مناسب نیستند. علاوه بر این موارد انتخاب بهترین بروکر برای اسکالپ نیز اهمیت بسیار زیادی برای اسکالپر ها دارد.

زیرا در معاملات اسکالپینگ در طول روز چندین معامله و پوزیشن را باز و بسته کرده و ترید می کنید. به این دلیل میزان کمیسیون و اسپرد بروکر در سود معامله گران اسکالپینگ اهمیت بسیار زیادی دارد.

بروکر هایی که کمیسیون و اسپرد پایینی داشته و سرعت اجرای معاملات آنها بالاست اغلب بهترین گزینه برای اسکالپر ها محسوب می شوند.

بهترین جفت ارز برای اسکالپ در فارکس چیست؟

EUR/USD بهترین جفت ارز برای اسکالپ در فارکس می باشد. علاوه بر این جفت ارز های EUR/USD ، GBP/USD و USD/JPY بهترین جفت ارز برای اسکالپ محسوب می شوند.

کدام جفت ارز اسپرد کمتری دارد؟

EUR/USD با میزان اسپرد 0.2 کمترین میزان اسپرد در میان جفت ارز های فارکس را دارد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.