بهترین جفت ارز ها برای ترید – پر حجم ترین جفت ارز های فارکس | بهترین نماد های فارکس

بهترین جفت ارز ها برای ترید

بهترین جفت ارز ها برای ترید کدامند؟ پر حجم ترین جفت ارز های فارکس کدامند؟ بهترین نماد های فارکس کدامند؟

پاسخ سریع این است : بستگی به استراتژی شما دارد! بستگی به سبک تحلیل شما دارد. مثلا: تصور کنید که شما اسمارت مانی کار میکنید و سطوح برای شما اهمیت ویژه ای دارند. خب ، در روش های اسمارت مانی، خیلی از افراد، از ارز یورو دلار استفاده میکنند. چرا؟به دو دلیل: 1. حرکت میکند! ( بله. برخی ارز ها خیلی کند تر از یورو دلار حرکت میکنند!!) 2. کمتر استاپ هانت اتفاق می افتد.

وقتی از عبارت استاپ هانت استفاده میکنم، منظورم این نیست که یک بروکر میخواهد پول شما را بگیرد. منظور این هست که مثلا اگر سطحی را به عنوان سطحِ خوب برای خودتون انتخاب کردید، در ارزی مثل “طلا” معمولا بالای اون سطح را قیمت میبیند، بعد برمیگردد. اما در یورو، کمتر این اتفاق می افتد.

حالا مجدد به سوال اول برگردیم؟ بهترین جفت ارز کدام است؟ حالا متوجه شدید؟ بهترین جفت ارز به استراتژی و سبک شما بستگی دارد.برای اینکه بفهمید کدام جفت ارز مناسب شماست، باید بک تست بگیرید. باید فروارد تست بگیرید. باید حالت های مختلف یک ارز را بررسی و تحلیل کنید. باید نحوه حرکت قیمت در تایم فریم ها و زمان های مختلف را بررسی کنید. و اینگونه میتوانید بهترین جفت ارز برای خودتان را پیدا کنید.

در ادامه، ما توضیحات تکمیلی تری ارائه میکنیم که مطالعه آنها به شما کمک میکند که جفت ارز ها را بهتر بشناسید و بهتر بتوانید انتخاب و بررسی کنید.

بهترین جفت ارزها برای ترید (بهترین نماد های فارکس)

اکثر تریدر های جهان با 8 ارز زیر معامله می کنند. و با به عبارتی می توان گفت بهترین ارز های فارکس به شکل زیر می باشند:

 • دلار آمریکا USD
 • یورو EUR
 • ین ژاپن JPY
 • پوند انگلیس GBP
 • دلار استرالیا AUD
 • دلار کانادا CAD
 • فرانک سوئیس CHF
 • دلار نیوزیلند NZD

پس بهترین جفت ارزها برای ترید جفت ارز هایی هستند که در یک طرف آنها دلار آمریکا USD قرار گرفته و در طرف دیگر یکی از ارز های بالا قرار گیرد.

باز هم تکرار می کنیم این ارز های بیان شده لزوما بهترین جفت ارزها برای ترید نمی باشند. ولی این ارز های پر حجم ترین جفت ارز های فارکس هستند. به این دلیل می توان گفت گزینه خوبی برای ترید و نوسان گیری می توانند باشند.

بلکه تریدر های موفق و با تجربه در جهان اغلب از این جفت ارز ها به دلیل حجم معاملاتی بالا و نقد شوندگی راحت آنها استفاده می کنند. برای مثال فردی که به صورت کوتاه مدت و در تایم فریم های پایین تر ترید می کند ، بهتر است بیشتر از 3 جفت ارز را معامله نکند. (ترجیحا این سه جفت ارز نیز از جفت ارز های اصلی باشند.) ولی تریدر های بلند مدت می توانند از تعداد بیشتری جفت ارز برای ترید استفاده کنند.

پس برای انتخاب بهترین جفت ارزها برای ترید ابتدا باید شناخت دقیقی از ارز ها داشته باشید. یعنی بدانید هنگام انتشار اخبار مهم و یا خبری از وقوع جنگ در یک منطقه کدام جفت ارز ها تحت تاثیر قرار گرفته و با افزایش کدام ارز ارزش ارز دیگری به طبع آن کاهش و یا افزایش خواهد یافت.

پس برای موفقیت در فارکس علاوه بر آموزش دوره های تریدری باید شناخت دقیق و کاملی از چند جفت ارز داشته باشید و ترید های خود را بر روی چند جفت ارز با نقدینگی بالا محدود کنید. پس از کسب تجربه و شناخت رفتار جفت ارز های دیگر ، می توانید بر روی ارز های دیگری نیز مانور دهید.

پس برای انتخاب بهترین جفت ارزها برای ترید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. زیرا در شرایط خاص و با استراتژی های متفاوت ترید جفت ارز هایی خاص برای ترید مناسب خواهند بود.

بهترین نماد های فارکس

به عنوان مثال در دوران جنگ میزان سرمایه گذاری در طلا افزایش یافته و در حالت کلی قیمت طلای جهانی افزایش پیدا می کند. پس می توان معاملاتی که یک طرف آن طلاست را با بررسی سایر موارد انجام داد و از نوسانات بازار کسب سود کرد. از طرف دیگر برای بعضی افراد پایین بودن اسپرد نیز اهمیت دارد. از میان جفت ارز های فارکس ، جفت ارز های اصلی اسپرد کمتری دارند. برای اسکالپر ها نوسانات بازار اهمیت زیادی دارد. از طرفی این افراد به نقد شوندگی نیز اهمیت می دهند.

درک مظنه جفت ارز

مظنه های جفت ارز در معاملات فارکس، قیمت پیشنهادی و قیمت یک جفت ارز را نشان می دهد. قیمت پیشنهادی قیمتی است که بازار مایل به خرید ارز پایه است و قیمت پیشنهادی قیمتی است که بازار حاضر به فروش ارز پایه است. تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی به عنوان اسپرد شناخته می شود که نشان دهنده هزینه معاملات است.

به عنوان مثال، اگر قیمت پیشنهادی برای EUR/USD 1.2000 باشد، به این معنی است که شما می توانید یک یورو را به قیمت 1.2000 دلار آمریکا بفروشید. اگر قیمت درخواستی EUR/USD 1.2005 باشد، به این معنی است که می توانید یک یورو را با 1.2005 دلار آمریکا خریداری کنید. اسپرد در این مورد 0.0005 یا 5 پیپ است.

عوامل موثر بر ارزش جفت ارز

عوامل متعددی می تواند بر ارزش جفت ارز در معاملات فارکس تأثیر بگذارد، از جمله:

شاخص های اقتصادی

 شاخص های اقتصادی مانند تورم، نرخ بهره و تولید ناخالص داخلی می توانند با تأثیر بر تقاضا و عرضه ارز، ارزش یک ارز را تحت تأثیر قرار دهند.

رویدادهای سیاسی

رویدادهای سیاسی مانند انتخابات، تنش های ژئوپلیتیکی و سیاست های دولت می توانند با ایجاد عدم اطمینان یا ثبات در بازار بر ارزش یک ارز تأثیر بگذارند.

احساسات بازار

احساسات بازار به نگرش کلی معامله گران نسبت به یک جفت ارز خاص اشاره دارد. احساسات مثبت کند.

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  جفت ارز های اصلی و فرعی

  برای پیدا کردن بهترین جفت ارز ابتدا انواع باید جفت ارز ها در فارکس را بررسی کنیم. در بازار فارکس سه دسته جفت ارز داریم : جفت ارز های اصلی ، جفت ارز های فرعی و جفت ارز های غیر معمول و یا همان عجیب.

  جفت ارز های اصلی فارکس

  در جفت ارز های اصلی یک طرف جفت ارز دلار USD  می باشد. جفت ارز های اصلی بیشترین حجم معاملات در جهان را داشته و اسپرد پایینی دارند. بعد از جنگ جهانی سوم کشور آمریکا آسیب کمتری دیده بود و به نوعی ثبات اقتصادی بسیار بیشتری داست و قیمت دلار با طلا تقریبا یکسان بوده و تورمی در ایالات متحده دیده نمی شد. به این دلیل دلار از آن زمان تاکنون پیشرو ترین ارز ذخیره در جهان محسوب می شود. نزدیک به ۹۰ درصد معاملات ارزی در جهان با دلار انجام می شود. این ۷ جفت ارز جفت ارز های اصلی در بازار فارکس هستند:

  EUR/USD یورو دلار

    USD/JPY دلار ین ژاپن

   GBP/USD پوند دلار

  AUD/USD دلار استرالیا دلار آمریکا

  USD/CHF دلار امریکا فرانک سوئیس

  USD/CAD دلار آمریکا دلار کانادا

  NZD/USD دلار نیوزیلند دلار آمریکا

  جفت ارز های فرعی فارکس

  جفت ارز های فرعی فارکس ، جفت ارز هایی هستند که در آنها دلار وجود نداشته باشد (جفت ارزهای کراس). از طرف دیگر جفت ارز های مهم و پر معامله ای نیز باشند. جفت ارز های EUR/GBP ، EUR/AUD ، EUR/CAD ، EUR/NZD، EUR/CHF ، CHF/JPY ، NZD/GB مهمترین جفت ارز های فرعی فارکس هستند.

   

  جفت ارز های غیرمعمول یا جفت ارزهای اگزاتیک (عجیب) 

  جفت ارزهای اگزاتیک، یکی از دسته‌بندی ‌های جفت ارزهای بازار فارکس است. این دسته از جفت ارزها شامل ارزهایی است که ارزش یکی از آن‌ها بر اساس ارزش دیگری محاسبه می ‌شود. به عنوان مثال، جفت ارزی مانند USD/MXN به این معنی است که ارزش دلار آمریکا بر حسب پزوی مکزیک محاسبه می ‌شود. در بروکرهای فارکس، برخی از جفت ارزهای اگزاتیک مانند USD/HKD و USD/SGD برای معامله قابل دسترس هستند. چند نمونه از جفت ارزهای عجیب و غریب، شامل EUR/TRY، USD/TRY، USD/ZAR، USD/MXN، و USD/THB می باشند.

  در حقیقت جفت ارز های غیر معمول از یک ارز اصلی و نیز یکی از ارز های کشور های در حال توسعه تشکیل شده اند. مانند لیر ترکیه ، رند افریقای جنوبی و … حجم معاملات جفت ارز های غیرمعمول نسبت به جفت ارز های اصلی و فرعی کمتر می باشد. به این دلیل نقدشوندگی این جفت ارز ها نیز پایین تر است. اگر فردی کم ریسک و محافظه کار هستید ، بهتر است از این جفت ارز ها در معاملات خود استفاده نکنید.  

  بهترین جفت ارز برای مبتدی

  افراد مبتدی که به تازگی وارد این بازار پر فراز و نشیب شده اند ، بهتر است حداقل ۶ ماه با اکانت دمو به معامله بپردازند. بعد از مدتی آموزش ، زمانی که فرد این آمادگی را در خود ببیند که می تواند در بازار واقعی فارکس ترید کند ، ابتدا باید جفت ارز مناسبی برای ترید انتخاب کند.

  انتخاب بهترین جفت ارز برای مبتدی از اهمیت زیادی برخوردار است. فرد مبتدی باید موارد مهمی را قبل از انتخاب در نظر بگیرد. یکی از این موارد مهم نقدشوندگی سریع ارز می باشد. دقت کنید جفت ارز های اصلی فارکس نقد شوندگی بسیار بالاتری دارند. پس بهتر است در ابتدای کار ابتدا یک جفت ارز اصلی را در نظر گرفته و تحلیل های آن را دنبال کنید. بعد از گذشت مدت زمانی از ترید ، کم کم می توانید جفت ارز های دیگری نیز به سبد ترید خود اضافه کنید. زیرا فقط با گذر زمان ، کسب تجربه و آموزش شناخت شما از جفت ارز ها ، بهترین جفت ارز و بازار فارکس بالا تر خواهد رفت.

  کم نوسان ترین جفت ارز فارکس

  افراد مبتدی و نیز افراد کم ریسک بهتر است هنگام ترید ارز هایی که نوسان کمتری دارند، انتخاب کنند. به این دلیل پیدا کردن کم نوسان ترین جفت ارز فارکس اهمیت زیادی بین کاربران بیان شده دارد.‌ از میان لیست جفت ارز های فارکس جفت ارز های اصلی ، کم نوسان ترین جفت ارز های فارکس محسوب می شوند. چون حجم معاملات جفت ارز های اصلی بسیار بالاست ، میزان نوسان در این ارز ها کمتر بوده و می توان پوزیشن بزرگتری باز کرد. میزان نوسان در این ارز ها کمتر است.

  برای محاسبه میزان نوسانات قیمتی در فارکس از معیار Volatity استفاده می شود. برای مشاهده میزان نوسانات جفت ارز فارکس از اندیکاتور ATR استفاده می شود. برای مشاهده این اندیکاتور متاتریدر را باز کرده و از قسمت Insert روی اندیکاتور ها کلیک کنید. به عنوان مثال ما جفت ارز پوند دلار را در نظر می گیریم.

  بهترین جفت ارز فارکس
  بهترین جفت ارز فارکس

  از میان جفت ارز های اصلی فارکس ، جفت ارز EUR/USD کم نوسان ترین جفت ارز فارکس می باشد. البته بازار فارکس و نوسانات آن هیچ گاه قابل پیش بینی نمی باشد. و اخبار و اوضاع اقتصادی کشور ها تاثیر زیادی بر نوسانات قیمتی جفت ارز های فارکس دارد. ولی تا حدودی می توان گفت افراد کم ریسک و محافظه کار بهتر است از جفت ارز ها با نوسانات کم استفاده کنند. پس بررسی نوسانات بازار نیز در انتخاب بهترین جفت ارز تاثیر دارد.

  بهترین جفت ارز برای اسکالپ (بهترین جفت ارز برای نوسان گیری)

  اسکالپ تریدینگ یک تکنیک معامله در فارکس می باشد که تریدر با ریسک پذیری بالا در تایم فریم های کوچک تر مانند ۱ تا ۵ دقیقه یک پوزیشن باز کرده و بعد از کسب سود اندک از معامله خارج می شود. تریدری که معامله اسکالپ انجام می دهد ، اسکالپر نامیده می شود.

  اسکالپر می تواند در طول روز چندین معامله انجام دهد. این افراد برای نوسان گیری معمولا از ارز های پر نوسان استفاده می کنند. اسکالپر ها با شناسایی این ارز ها و بررسی رفتار آنها و با استفاده از تحلیل های تکنیکال و تشخیص نقاط حمایتی و مقاومتی اقدام به معامله می کنند.

  بهترین جفت ارز برای نوسان گیری از میان ارز های فرعی انتخاب می گردد. البته جفت ارز برای اسکالپ را می توان از میان جفت ارز های غیر معمول نیز انتخاب کرد. ولی باید توجه کرد این ارز ها نقد شوندگی کمتری داشته و نسبت به بقیه جفت ارز ها ریسک معاملاتی بیشتری دارند.

  بهترین جفت ارز های کراس

  جفت ارز کراس به جفت ارزی گفته می شود که در آنها دلار آمریکا وجود نداشته و دو ارز توسعه یافته در آن وجود داشته باشد. جفت ارز های کراس همان جفت ارز های فرعی و یا مینور هستند. همانطور که بیان کردیم دقیقا نمی توان گفت کدام جفت ارز ، بهترین جفت ارز کراس می باشد.

  زیرا در انتخاب بهترین جفت ارز همیشه باید شرایط بازار سنجیده شده و بر حسب احساس معامله گر و استراتژی او جفت ارز مناسب انتخاب گردد. ولی در کل اگر ریسک پذیری متوسطی داشته و ترجیح می دهید فقط تا حدودی محتاطانه معامله کنید ، بهتر است از میان جفت ارز های کراس ، ارز ها با حجم بیشتر و نوسانات نسبتا کم را انتخاب کنید. اندیکارتورATR  می تواند برایتان مفید باشد.

  جفت ارز یورو دلار

  جفت ارز یورو دلار EUR/USD معروف ترین و محبوب ترین جفت از موجود در بازار فارکس می باشد. چون حجم معاملات این جفت ارز بالاست ، میزان نقدشوندگی آن نیز رتبه اول در جفت ارز های فارکس را دارد. با اینکه اسکالپر ها از جفت ارز های پر نوسان برای معاملات خود استفاده می کنند، ولی تریدر های زیادی نیز وجود دارند که از جفت ارز های یورو دلار برای نوسان گیری استفاده می کنند.

  اسکالپر ها بهترین زمان ها برای معامله را پیدا کرده و با تشخیص صحیح اقدام به معامله می کنند. به عنوان مثال بعد از انتشار اخبار اقتصادی بیانیه های پولی بعد از صدور بانک مرکزی نوسانات جفت ارز یورو دلار افزایش یافته و موقعیت خوبی برای تریدر ها مخصوصا اسکالپر ها پیش می آید.

  بهترین جفت ارزها برای ترید باینری

  باینری یکی از انواع معاملات بازار سرمایه است که در آن، تنها دو گزینه وجود دارد: بله یا خیر. در بازار باینری، شما به جای معامله با جفت ارزها، بر روی قیمت ارز مورد نظر می ‌توانید سرمایه‌گذاری کنید. بهترین جفت ارزها برای ترید باینری با توجه به شرایط بازار می ‌تواند متفاوت باشد. با این حال، برخی از جفت ارزهایی که برای ترید باینری پیشنهاد می‌ شود عبارتند از:

  • EUR/USD (یورو/دلار)
  • USD/JPY (دلار/ین ژاپنی)
  • GBP/USD (پوند/دلار)
  • AUD/USD (دلار استرالیا/دلار آمریکا)

  مهمترین نکته در انتخاب جفت ارز برای ترید باینری، نزدیکی زمانی بازگشت سرمایه و سطح ریسک و موجودی حساب شما است. به همین دلیل، قبل از ترید باینری با جفت ارزهای مختلف، بهتر است تحلیل کاملی از شرایط بازار و ریسک مربوطه به آن داشته باشید.

  تکنیکالی ترین جفت ارز

  در بازار فارکس، برخی از جفت ارزها بر اساس فعالیت‌ های تکنیکالی معامله می ‌شوند و به عنوان تکنیکالی‌ترین جفت ارز شناخته می ‌شوند. برخی از این جفت ارزها شامل جفت ارزهای USD/JPY، EUR/USD و GBP/USD هستند. در این جفت ارزها، فعالیت ‌های تکنیکالی اغلب تاثیر بیشتری در قیمت دارند و اغلب تحلیل ‌های فنی م ی‌توانند به خوبی برای پیش بینی حرکت قیمت استفاده شوند.

   با این حال، همیشه باید به نکات اساسی و اخبار اقتصادی تاثیرگذار بر حرکت قیمت جفت ارزها باشند و تحلیل‌های تکنیکالی بدون در نظر گرفتن این اطلاعات ممکن است به نتایج نادرست منجر شوند. در نهایت، بهترین جفت ارز برای معامله باید بر اساس ریسک و سود مورد انتظار هر فرد و نیز شرایط بازار و دسترسی به اطلاعات باشد.

  بیشترین حجم معاملات فارکس (پر حجم ترین جفت ارز های فارکس)

  بیشترین حجم معاملات فارکس بر روی جفت ارز های اصلی می باشد. زیرا افراد بسیار زیادی از سراسر جهان اغلب جفت ارز های خود را از میان این ۷ جفت ارز انتخاب می کنند. حتی زمان ترید خود را نیز با ساعات همپوشانی بازار های مالی کشور ها تنظیم می کنند تا از حجم معاملات بالا استفاده کرده و نقد شوندگی افزایش یافته و اسپرد کاهش یابد.

  بیشترین حجم معاملات بازار فارکس نیز بر روی جفت ارز یورو دلار می باشد. حدود ۲۴ درصد حجم روزانه معاملاتی در جهان به این جفت ارز اختصاص دارد. یعنی بیش از ۱ تریلیون دلار!

  کدام جفت ارز اسپرد کمتری دارد ؟

  در بازار فارکس بر روی یک جفت ارز زمانی که حجم معاملات بیشتر شود ، اختلاف بین قیمت درخواستی و پیشنهادی و یا همان اسپرد کاهش می یابد. در کل جفت ارز های اصلی حجم معاملاتی بیشتری داشته و در مقابل اسپرد کمتری دارند. جفت ارز های اصلی به دلیل ریسک کمتر و نوسانات کم افراد بیشتری را به خود جذب کرده و حجم معاملاتشان بالا می رود. توجه داشته باشید که برای آشنایی بیشتر با مفهوم انوع اسپرد در بروکرها می توانید مقاله ما در این زمینه را مطالعه کنید. لینک این مقاله را در زیر برایتان قرار می دهیم. 

  بیشتر بخوانید : نحوه محاسبه اسپرد در فارکس

  نحوه انتخاب بهترین جفت ارز فارکس برای معامله

  برای انتخاب بهترین جفت ارز فارکس برای معامله، باید به چندین عامل توجه کرد. ابتدا باید نوع معامله‌گری خود را مشخص کنید؛ آیا معامله‌گری روزانه (Scalping) یا معامله‌گری بلندمدت (Swing Trading) است.

  سپس نیاز است تا با تحلیل تکنیکال و بنیادی بازار جفت ارزها، بهترین جفت ارز برای معامله را انتخاب کنید. بهتر است مطالعه و آشنایی با شرایط اقتصادی و سیاسی در کشورهای مربوط به جفت ارزهای مورد نظر داشته باشید.

  عوامل دیگری که می ‌تواند در انتخاب بهترین جفت ارز مؤثر باشد عبارتند از:

  • پایداری جفت ارز در طول زمان
  • ریسک سرمایه‌گذاری و اندازه سرمایه‌گذاری
  • هزینه‌های تراکنش و اسپرد
  • ترجیحات شخصی و سبک معامله‌گری

  در نهایت، برای انتخاب بهترین جفت ارز برای معامله، نیاز است تا با تمامی عوامل و شرایط موجود در بازار آشنا شوید و با توجه به تجربه و دانش خود، تصمیم‌گیری کنید.

  بهترین زمان معامله جفت ارز ها

  تریدر های مختلف معیار های مختلفی برای انتخاب بهترین زمان معامله جفت ارز ها دارند. این بازار در واقع پیوسته نبوده و از زمان شروع تا پایان بازه های زمانی کشور های مختلف را در بر می گیرد. بازار فارکس از ساعت ۱:۳۰ روز دوشنبه به وقت تهران شروع شده و تا ساعت ۱:۳۰ روز جمعه ادامه دارد. این بازار شامل بازار های استرالیا ، لندن ، ژاپن و نیویورک می باشد. بهترین زمان معامله جفت ارز های فارکس ، زمانی است که حجم معاملات بسیار بالاست. البته چون در ایران ساعت ها در دو نیمه سال تغییر می کنند ، بعار است هنگام معامله ساعت گرینویچ لندن را مد نظر خود قرار دهید.

  طبیعتا زمانی این حجم بالاتر خواهد بود که بازار ها در بازه هایی از زمان باهم همپوشانی داشته باشند. تجربه نشان داده است از ساعت ۴:۳۰ تا ۸:۳۰ عصر بیشترین حجم معاملات و بیشترین همپوشانی وجود دارد. از طرف دیگر در زمان هایی که اخبار مهم اقتصادی پخش می شود نیز می تواند زمان مناسبی برای ترید باشد. لازم به ذکر است که برای درک بهتر مفهوم پرایس اکشن می توانید مقاله ما در مورد آموزش پرایس اکشن را مطالعه کنید.

   

  سوالات متداول

   

  چگونه بهترین جفت ارز فارکس را انتخاب کنیم؟

  فقط با شناخت جفت ارز ها در فارکس و بررسی رفتار ارز های کشور های مختلف

  بهترین جفت ارز برای افراد مبتدی چیست؟

  افراد مبتدی بهتر است کار خود را با جفت ارز های اصلی شروع کنند. و در روند آموزش و پیشرفت با جفت ارز های بیشتری کار کنند.
   

  امن ترین جفت ارز برای معامله چیست؟

  USD/CHF  ترکیبی از دلار آمریکا و فرانک سوئیس است. برای سال‌ های متمادی، ثبات مالی سوئیس به‌عنوان «پناهگاه امن» برای سرمایه‌گذاران بازار فارکس مورد استفاده قرار گرفته است، که در زمان ‌های نوسانات بازار به معامله CHF متکی خواهند بود.

  تجارت کدام جفت ارز راحت تر است؟

  اگر ما در مورد یک جفت واحد صحبت می کنیم که مطمئن ترین گزینه برای تجارت برای مبتدیان است، قطعا USD/EUR خواهد بود. این جفت نه تنها ساده ترین، بلکه یک جفت ارز پایدار برای معامله است. USD/EUR به دلیل نقدینگی بالا و اسپردهای سبک، بیشترین معامله را در سراسر جهان دارد.

  سخت ترین جفت های فارکس برای معامله کدامند؟

  اما ترکیباتی مانند AUD/CHF، AUD/NZD، GBP/CHF نیز وجود دارد. تجارت با آنها دشوارتر و پرخطرتر از معامله ارزهای یورو یا ین است. معامله گران فارکس این جفت ها را زیاد معامله نمی کنند، زیرا اسپردها می توانند بسیار گسترده باشند.

  ارز پایه در فارکس

  قیمت ارز ها در بازار فارکس به صورت جفت ارز نمایش داده می شود. ارزی که در سمت چپ قرار می گیرد ، ارز پایه نامیده می شود. به عنوان مثال در جفت ارز EUR/USD  ارز یورو به عنوان ارز پایه محسوب می شود. ارز دوم نیز به عنوان ارز متقابل و یا ارز مظنه نیز نامیده می شود. قیمت ارز پایه بر اساس ارز مظنه بیان می شود. به عنوان مثال اگر EUR/USD برابر با 1.09 باشد ، یعنی ۱ یورو برابر با 1.09 دلار است.

  بهترین جفت ارز
  بهترین جفت ارز

  لیست جفت ارز های فارکس

  برای مشاهده لیست جفت ارز های فارکس بهترین راه مشاهده از طریق متاتریدر می باشد. ابتدا متاتریدر را باز کرده و از منوی View گزینه Symbols را انتخاب کنید. و یا از صفحه کلید CTRL+U را بزنید. از این لیست می توان بهترین جفت ارز و جفت ارز مورد نظرتان را پیدا کنید.

  لیست جفت ارز های فارکس
  لیست جفت ارز های فارکس

  در صفحه باز شده لیست جفت ارز های فارکس را مشاهده می کنید. هر گروهی که با نماد Fx شروع شده باشد ، نشان دهنده جفت ارز های فارکس است.

  لیست جفت ارز های فارکس
  لیست جفت ارز های فارکس

  0امتیازی ثبت نشده

  متوسط امتیاز از 0 کاربر

  0 رای
  0 رای
  0 رای
  0 رای
  0 رای

  نظرات و بررسی های کاربران

  7 دیدگاه برای “بهترین جفت ارز ها برای ترید – پر حجم ترین جفت ارز های فارکس | بهترین نماد های فارکس

  1. سجاد

   وققتون بخیر
   ممنونم بابت اطلاعات مفیدتون
   خواستم بدونم سایتی هست که روزانه حجم معاملات جفت ارزهای فارکس رو به صورت آنلاین نشون بده؟
   که بتونم جدولشو چک کنم..

  2. انصاری

   متشکرم مفید بود

  3. Ali

   سلام
   دمت گرم
   این اطلاعاتی که دادی خیلی برای انتخاب نماد معاملاتی کمکم کرد
   مرسی❤️❤️

  4. Ali

   سلام
   دمت گرم خداییش خیلی اطلاعات مفیدی دادی من خودم تازه اموزش پرایس اکشن اقای پور صمدی رو تموم کردم الان دارم استراتژی هامو بکتست میگیرم
   این اطلاعاتی که دادی خیلی برای انتخاب نماد معاملاتی کمکم کرد
   مرسی❤️❤️

  5. علی

   خیلی خوب بود
   استفاده کردیم

  6. Yousefi

   ممنون

   • تیم نویسندگان

    سپاس از شما.

  ارسال نظر و ثبت امتیاز

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انصراف

  لطفا ابتدا لاگین نمایید.