بیوگرافی موریل سیبرت معروف ترین زن تاجر وال استریت

بیوگرافی موریل سیبرت معروف ترین زن تاجر وال استریت - موریل سیبرت

Muriel Siebert کیست؟ ویکی پدیا
زندگی‌نامه موریل سیبرت اولین بیزینس وومن آمریکایی

موریل سیبرت، معروف به میکی (Mickie)، در ۱۲ سپتامبر ۱۹۲۸ در یک خانواده یهودی در شهر کلیولند ایالت اوهایو در ایالات متحده آمریکا متولد شد. اولین زنی بود که صاحب کرسی در بورس اوراق بهادار نیویورک (New York Stock Exchange) و همچنین اولین زن صاحب شرکت کارگزاری بود. او پس از نقل مکان به نیویورک در سال 1954 با داشتن 500 دلار، در وال استریت شغلی پیدا کرد اما متوجه شد که تنها 60 درصد از درآمدی را دارد که مردان با همان شغل به دست می آورند.

موریل سیبرت اولین زنی بود که به عنوان رئیس یکی از شرکت‌های عضو  NYSE انتخاب شد. در 28 دسامبر سال 1967 موریل سیبرت به 1365 عضو بورس پیوست. سیبرت به دلیل فعالیت مستمرش در حوزه تجارت، به عنوان «اولین زن موفق بازارهای مالی» (the First Woman of Finance) شناخته می‌شود.

با اینکه قبل از موریل، ویکتوریا وودهول (Victoria Claflin Woodhull) به عنوان اولین زن صاحب یک کارگزاری تجاری بود. وودهول (1838 – 1927)، رهبر آمریکایی جنبش حق رأی زنان بود که در انتخابات 1872، برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا کاندید شد.

موریل سیبرت بعد اینکه به عنوان اولین زن، صاحب کرسی در بورس اوراق بهادار نیویورک شد تصمیم گرفت به عضویت بورس اوراق بهادار نیویورک نیز در آید. موریل برای یک کرسی در بورس اوراق بهادار نیویورک درخواست داد. 9 نفر از 10 سرمایه‌گذاری که موریل از آنها درخواست اسپانسری کرده بود، او را رد کردند. دو سال بعد از آن در 28 دسامبر 1967، سیبرت با یافتن حامی و اخذ وام بانکی 300هزار دلاری، سرانجام به عنوان عضوی از بورس اوراق بهادار انتخاب شد.

در سال 1975، زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای اولین بار اجازه داد که کمیسیون کارگزار قابل مذاکره باشد، او به شدت با کارگزاران تخفیف رقابت کرد و تبلیغات زیادی را اجرا کرد که در آنها تخفیف‌ها و نرخ‌ها را «low ball» می‌ نامید. موریل در ابتدا در کارگزاری‌های مختلف شروع به کار کرد اما در سال 1967، شرکت خودش به نام Muriel Siebert & Co., Inc را تأسیس کرد که با هدف انجام تحقیقات برای مؤسسات و خرید و فروش تحلیل‌های مالی آغاز به کار کرد.

 • اصطلاح «low ball» توسط خریدار به این معنی است که در صورتی که قیمت پیشنهادی خریدار برای کالاها یا خدمات بسیار کمتر از قیمتی است که فروشنده آن را تعیین کرده است. بنابراین فروشندگانی که به دنبال به حداکثر رساندن سود هستند اما انتظار دارند خریداران بالقوه چانه بزنند، ممکن است برعکس، یک پیشنهاد بالا یا درخواست قیمت ارائه دهند.
 • این اصطلاح از جانب فروشنده به این معنی است که یک فروشنده یک پیشنهاد کم برای قیمت ارائه می‌کند، یعنی یک کالا یا خدمات با قیمتی کمتر از آنچه در واقع برای تحقق حاشیه سود مورد نیاز است، ارائه می شود. او این پیشنهاد را با هدف افزایش سریع قیمت به منظور افزایش سود و یا به قصد فروش محصولات و خدمات بیشتر و سودآورتر به خریداران احتمالی ارائه می دهد.

موریل سیبرت با تلاش فراوان و عزم راسخ، جایگاه و احترام خود را در میان دیگر اسطوره‌های وال استریت به دست آورد. بانک‌ها به خاطر احترامی که او برای حق دیگران قائل می‌شد، موریل را به عنوان الگو برگزیده و تاکنون با متد سیبرت تجارت می کنند.

بیوگرافی موریل سیبرت معروف ترین زن تاجر وال استریت - موریل سیبرت
موریل سیبرت، اسطوره ای در وال استریت

متد سیبرت 2 ویژگی منحصربفرد دارد:

1- مشتری مدار است. در متد سیبرت، مشتری فقط به عنوان یک عضو حضور ندارد بلکه جزو ارزشمندی می‌ باشد و اینکه همیشه هدف دائمی خدمات برآورده کردن نیازهای مشتری و حتی فراتر از انتظارات او است.

2 – هدف محور و متمرکز است. در این متد هدف نهایی پیگیری و ارائه ارزش هم برای سهامداران و هم برای مشتریان است. در این متد با تکیه بر نقاط قوت خود در حوزه‌های منتخب فعالیت رشد حاصل می‌شود و با به دست آوردن پیشرفت‌های مستمری در رویکرد خود، از آن برای استفاده از فرصت‌های در حال تحول در حوزه‌های کارگزاری و بازار سرمایه ایجاد می‌کند.

در سال 1977 در ایالت نیویورک، موریل به عنوان سرپرست بانک‌های ایالت نیویورک (New York City’s Municipal Credit Union) منصوب شد که در آن تمامی بانک‌های این ایالت را با بودجه حدود 500 میلیارد دلاری نظارت می‌کرد. در دوران تصدی او، بانک‌های سراسر کشور، با ورشکستگی مواجه بودند اما با نظارت متبحرانه‌ی سیبرت، در ایالت نیویورک هیچ بانکی شکست نخورد.

او لحظه‌ای را به خاطر آورد که فرماندار نیویورک، کری (Hugh Carey) که موریل را به این سمت منصوب کرده بود، به او گفته بود: «تو با اینکه از دانشگاه ترک تحصیل کردی ولی واقعاً به عنوان یک ترک تحصیل‌کرده بسیار خوب و موفق در جامعه ظاهر شدی.»

سیبرت در سراسر وال استریت با نام «میکی» شناخته می شد. او که مدافع صریح سواد مالی و پیشرفت زنان در وال استریت بود، اغلب این کار را هم از طریق تشویق دیگران و هم از بین بردن سیستمی که قصد دارد او را در حاشیه نگه دارد، انجام می داد.

پس از مدت کوتاهی که به فعالیت دوباره شرکت خودش پرداخت، در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان برای کرسی سنای دانیل پاتریک موینیهان Daniel Patrick Moynihan)) کمپینی ایجاد کرد اما موفق نشد.

در اواسط دهه 1990، شرکت موریل سیبرت با یک شرکت هلدینگ مبلمان به نام J. Michael & Sons که در حال فروپاشی بود ادغام شد. در نتیجه تبدیل به یک شرکت سهامی عام شد. سیبرت همچنان ریاست این شرکت را بر عهده می‌گرفت و همچنان یک مفسر مورد توجه در مورد پدیده‌های بازارهای مالی بود. او در سال 2003 در مستند Risk/Reward مصاحبه شد.

سیبرت مدافع صریح حضور زنان و اقلیت‌ها در صنعت بود. او گفت: «تجارت آمریکایی متوجه شده است که مدیران زن می‌ توانند یک سلاح رقابتی قوی در برابر ژاپن و آلمان و سایر کشورهایی باشند که هنوز استعدادهای اجرایی خود را محدود به مردان می‌کنند که فقط 50 درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند. دولت و صنعت ملزم به مقبولیت بیشتری برای رهبری زنان و اعضای اقلیت در این حوزه‌ها می‌باشند. در واقع، ریسک واقعی این است که پیوسته انجام کارها به روش معمول و پایدار صورت گیرد.

موریل سیبرت در سال 1990، با ایجاد طرح بشردوستانه کارآفرینی سیبرت (Siebert Entrepreneurial Philanthropic Plan)، نیمی از سود شرکتش را از طریق پذیره‌نویسی اوراق بهادار جدید با مؤسسات خیریه منتخب ناشران تقسیم کرد. این برنامه به خریداران اوراق بهادار جدید فرصتی برای کمک به مؤسسات خیریه در جوامع خود ارائه می‌دهد. تا سال 2006، از طریق این برنامه بیش از 5 میلیون دلار کمک‌رسانی شده است.

طبق گزارش نیویورک تایمز، سیبرت با یهودستیزی و همچنین تبعیض جنسیتی در وال استریت مواجه شد. با این حال، او همچنان متعهد به حمایت از زنان دیگر در این زمینه بود. او میلیون‌ها دلار از کارگزاری و اوراق بهادار خود برای کمک به زنان دیگر برای شروع تجارت و امور مالی اهدا کرد. این زن موفق و هدفمند در سال 1998 به عنوان رئیس برنامه ویژه زنان نیویورک (New York Women’s Agenda) خدمت کرد.در طول دوره او، NYWA برنامه‌ای را برای حمایت از «سواد مالی برای زنان» توسعه داد، که تا زمان مرگ او به فعالیتش ادامه داد.

 او در چندین مؤسسه خیریه به عنوان هیئت مدیره خدمات فراوانی به جامعه‌اش هدیه داد و  از جمله:

 • از جمله باشگاه اقتصادی نیویورک (The Economic Club of New York)
 • شورای بازرگانی ایالت نیویورک (The New York State Business Council)
 • شورای بزرگ نیویورک پیشاهنگان آمریکا (Greater New York Council of the Boy Scouts of America)
 • موزه سالن انجمن (Guild Hall Museum)
بیوگرافی موریل سیبرت معروف ترین زن تاجر وال استریت - موریل سیبرت
موریل سیبرت، اولین زن تاجر وال‌استرریت

مدیریت جدید موریل سیبرت در سال 2016

در سال 2016، سیبرت با مالکیت جدید خود با ادامه هدف خود به فعالیتش در امور اقتصادی چهره دیگری داد. اولویت اصلی او مدرن کردن شرکتش و قرار دادن مشتریان خود به عنوان تمرکز بر هر کاری بود. او با مدیریت یک تیم جدید و با تجربه گسترده در صنعت خدمات مالی Acquisition Kennedy Cabot و Siebert Financial Corp یک توافقنامه منعقد کردند که در آن KCA  حدود 90 درصد از سهام عادی موجود  SIEBاز املاک موریل سیبرت (The Estate of Muriel F. Siebert) را به دست آورد.

رشد شرکت موریل سیبرت

در سال 2018، موریل سیبرت به سرعت به گسترش، عرضه، ایجاد مکان‌های خرده‌فروشی و نیروی فروش، خدمات بیمه، پرتفوی مدیریت شده پرداخت. شرکت موریل سیبرت، یکی از شرکت هایی بود که صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت به کاربرانش ارائه میکرد.

 • شرکت نیروی فروش (salesforce) است که با طراحی نرم‌افزار به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری پیدا کنند، معاملات بیشتری ببندند و خدمات عالی برای مشتریان ارائه دهد.

در سال 2020 و بعد از آن نیز سیبرت با معرفی محصولات، مزایا و خدمات جدید برای مشتریان به رشد و پیشرفت و تکامل خود ادامه می دهد.

Gloria E. Gebbia با ارج نهادن به دستاوردهای برجسته موریل سیبرت و متعهد به الگوسازی برای زنان و هموار کردن راه برای برابری حقوق محل کار، میراث او را ادامه می دهد.

 Gebbia سهامدار و یکی از اعضای هیئت مدیره Siebert Financial Corp، سهامدار اصلی و مدیر شرکت Kennedy Cabot Acquisition, LLC و رئیس مؤسسه مالی سرطان سینه و پروستات (Associates for Breast and Prostate Cancer) است که بیشتر اوقات زمان خود را صرف مؤسسه تحقیقاتی John Wayne Cancer Institute می‌ کند.

بیوگرافی موریل سیبرت معروف ترین زن تاجر وال استریت - موریل سیبرت
دستاوردهای موریل سیبرت

افتخارات موریل سیبرت

 • در سال 1969، سیبرت جایزه لوح طلایی آکادمی دستاوردهای آمریکا (the Golden Plate Award of the American Academy of Achievement) را دریافت کرد.
 • از سال 1981 تا 1983، Bonnie Tiburzi یک مراسم با نام زنان موفق برای باشگاه Wings Club ترتیب داد که در آن از زنان خاصی از جمله سیبرت تقدیر کرد.
 • به افتخار سی‌امین سالگرد سیبرت در بورس نیویورک، در 5 ژانویه 1998
 •  در 28 دسامبر 2007، 40 سال در بورس نیویورک فعالیت کرد.
 • در سال 1994، سیبرت به تالار مشاهیر ملی زنان (the National Women’s Hall of Fame) معرفی شد.
 • در سال 2009، او به تالار مشاهیر کسب و کار ایالات متحده دستاوردهای نوجوانان معرفی شد.
 • در 21 می 2010، از او در کالج واگنر در یکصد و بیست و سومین جشن فارغ التحصیلی با درجه دکترای افتخاری تجلیل شد.
 •   17 دکترای افتخاری به او اعطا شد.
 • در سال 2016، سیبرت هال در بورس نیویورک به افتخار او اختصاص یافت. این اولین باری بود که اتاقی در بورس اوراق بهادار نیویورک به نام یک فرد نامگذاری شد.

سوالات متداول موریل سیبرت

موریل سیبرت (Muriel Siebert) کیست؟

موریل سیبرت، کارگزار بورس اوراق بهادار نیویورک بود که در سال 1967 به عنوان اولین زن صاحب کرسی در بورس نیویورک تاریخ‌سازشد.  او با نام «بانوی اول وال استریت» (the First Lady of Wall Street) نیز شناخته می شود.

شرکت موریل سیبرت چگونه شرکتی است؟

موریل در ابتدا در کارگزاری‌های مختلف شروع به کار کرد اما در سال 1967، شرکت کارگزاری تخفیفی خودش به نام Muriel Siebert & Co., Inc را تأسیس کرد و تاکنون بیش از 50 سال است که دارای سابقه طولانی‌تری از سایر کارگزاری های تخفیف و با هدف انجام تحقیقات برای مؤسسات و خرید و فروش تحلیل‌های مالی آغاز به کار کرد.

موریل سیبرت 2 سال بعد از تأسیس شرکتش چه جایزه‌ای دریافت کرد؟

در سال 1969، سیبرت جایزه لوح طلایی آکادمی دستاوردهای آمریکا را دریافت کرد. این جایزه توسط آکادمی دستاوردهای آمریکا ازسال 1961 تاکنون به حدود 25 مهمان افتخاری در اجلاس بین المللی دستاوردها اهدا شده است. این افراد برجسته به دلیل دستاوردهای استثنایی در علوم، حرفه‌های مختلف، تجارت، صنعت، هنر، ادبیات، ورزش، سرگرمی و خدمات عمومی منتخب می‌شوند. آن‌ها به‌عنوان آینده‌نگر و دارای دستاوردی که نماینده بسیاری از افراد برتر هستند انتخاب می‌شوند.

موریل سیبرت چه تأثیری بر زنان وال استریت دارد؟

شرکت موریل سیبرت متعهد به الگوسازی و الهام بخشیدن به مردان و زنان برای تبدیل شدن به سرمایه‌گذار است و همچنین راه را برای فرهنگ عادلانه محیط کار هموار می کند. در سال 2017 به برابری در محیط کار با همکاری سازمان غیرانتفاعی Parity Pledge، با هدف ایجاد برابری جنسیتی در محل کار متعهد شد.

اهداف ویژه شرکت Muriel Siebert & Co., Inc چیست؟

این شرکت در حوزه‌های مختلف تجارتی مانند سرمایه‌گذاری، مدیریت پورتوفولیو، مشاور مالی، بیمه خدماتی و طرح اشتراک برای مدیریت برنامه مشتریان خدمات ارائه می‌دهد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

1 دیدگاه برای “بیوگرافی موریل سیبرت معروف ترین زن تاجر وال استریت

 1. Yousefi

  بسیار تاثیرگزار – ممنون

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.