خرید بیت کوین در ایران + خرید و فروش بیت کوین

خرید بیت کوین

تا سال ۱۳۹۸ ارزهای دیجیتال در ایران به رسمت شناخته نمی شد و خرید بیت کوین غیرقانونی بود . ولی از آذر ماه سال ۱۳۹۸ خرید و فروش ارز های دیجیتال در ایران نیز قانونی شد و همه مردم ایران می توانند با روش های گوناگون اقدام به خرید و فروش ارز های دیجیتال با روش های گوناگون کنند.

استخراج ارز های دیجیتال نیز توسط دولت و با استفاده از دستگاه های ماینر انجام می شود. ولی به علت مصرف بیش از حد برق توسط ماینر ها راه اندازی مزرعه ماینر در ایران و یا خرید تکی و استخراج بیت کوین با آن توسط اشخاص عادی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

خرید و معامله ارز های دیجیتال

در حال حاضر افراد بسیاری وجود دارند که با خرید و فروش ارزهای دیجیتال به سود خوبی می رسند. بعضی افراد با توجه به افزایش ارزش بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال ،از بیت کوین جهت حفظ ارزش پولشان استفاده می کنند. و بیت کوین و یا سایر ارز های دیجیتال را به عنوان سرمایه گذاری می خرند.

بعضی تریدر ها هم با توجه به تحلیل های تکنیکال و بررسی هایی که روی ارز های دیجیتال دارند ، اقدام به خرید و فروش این ارز ها کرده و سود خوبی کسب می کنند. روش های زیادی جهت خرید ارزهای دیجیتال وجود دارد که در ادامه به روش های خرید آن را بیان می کنیم.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

خرید بیت کوین از صرافی های معتبر ایرانی

یکی از بهترین و مطمئن روش ها جهت خرید ارز های دیجیتال ، خرید از صرافی های معتبر ایرانی می باشد. به این صورت که در یکی از این سایت های صرافی ثبت نام کرده و احراز هویت می شویم. بعد از انجام احراز هویت می توانید در داخل سایت صرافی برای خود کیف پول ایجاد کرده و از طریق صرافی اقدام به خرید و فروش انواع ارز های دیجیتال کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

در بعضی از این صرافی ها شما بیت کوین را از خود  صرافی خریده و به خود صرافی می فروشید و صرافی در ازای خرید و فروش کارمزد دریافت می کند. ولی رویه بعضی از این سایت ها متفاوت بوده و همه سفارش خرید و فروش خود را ثبت می کنند و سفارش ها قابل مشاهده می باشد.

و خریداران ارز دیجیتال دنبال سفارش های فروش با قیمت پایین بوده و فروشندگان نیز دنبال سفارش های خرید با قیمت  بالا می باشند و صرافی نیز در این میان نقش برقراری امنیت را بر عهده دارد و به ازای خرید و فروش های انجام شده کارمزد دریافت می کند.

در زیر لیستی از صرافی های معتبر ایرانی بیان شده است. شما می توانید وارد این سایت ها شده و به معامله بپردازید و یا بیت کوین های خریداری کرده را به عنوان سرمایه در کیف پول خود نگه دارید.

https://arzinja.info/

https://nobitex.ir/

https://www.jibitex.com/

https://wallex.ir/

https://sarafi.io/

https://www.excoino.com/

خرید بیت کوین از صرافی های خارجی

صرافی های معتبر  بسیار زیادی در جهان وجود دارند که می توان از طریق آنها اقدام به خرید بیت کوین ، اتریوم و سایر ارز های دیجیتال کرد. ولی متأسفانه کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم ها نمی توانند در بسیاری از این سایت ها ثبت نام کنند. و باید قبل از ثبت نام و افتتاح حساب در این صرافی ها آیین نامه های آنها را مطالعه کرده و در صورت خدمات دهی به ایرانیان در آنها ثبت نام کنید. ن

مثلاً صرافی بایننس https://www.binance.com  یکی از معتبر ترین صرافی های جهان است که تا قبل از ریاست جمهوری ترامپ به ایرانیان نیز خدمات ارائه می کرد. ولی بعد از تحریم های مالی بیشتر علیه ایران این سایت به کاربران ایرانی اعلام کرد تا مهلت مقرر حساب های خود را به مراکز مالی دیگر انتقال دهند ، وگرنه حساب هایشان مسدود خواهد شد.

در حال حاضر صرافی های خارجی که به ایرانیان خدمات می دهند ، پرفکت مانی ، وب مانی و تاپ چنج می باشند که می توانید با افتتاح حساب در آنها و احراز هویت خود انواع ارز های دیجیتال و فیات را خریداری کنید و به معامله بپردازید.

ساخت کیف پول بلاک چین و خرید بیت کوین از سایت رسمی بلاک چین

روش دیگر خرید بیت کوین این است که اپلیکیشن کیف پول بلاک چین را نصب کرده دو بعد در سایت بلاک چین ثبت نام کنید.

بلاک چین
بلاک چین

 ثبت نام در بلاک چین بسیار راحت بوده و با ایمیل معتبر به راحتی می توانید در آن ثبت نام کنید.

ثبت نام در بلاک چین
ثبت نام در بلاک چین

بعد از تایید ایمیل دوباره وارد سایت بلاک چین شده و با کلیک روی دکمه  request شماره کیف پول خود را دریافت کرده و می توانید بیت کوین خریداری کرده و معامله کنید. البته من حتی راحتی بیان فقط از کلمه بیت کوین استفاده می کنم، شما می توانید در اکثر کیف پول ها انواع ارز های دیجیتال را خریداری کرده و سرمایه گذاری کنید.

آموزش تصویری خرید بیت کوین

همانطور که بیان شد روش های گوناگونی جهت خرید ارز های دیجیتال وجود دارد ، و ما در این قسمت قصد داریم آموزش تصویری خرید بیت کوین را بیان کنیم. روش کلی کار برای صرافی های گوناگون یکسان می باشد و اگر شما فقط یک روش خرید بیت کوین را یاد بگیرید برای بقیه صرافی ها نیز با همان روش می توانید خرید و معامله انجام دهید.

در همه صرافی های آنلاین ، چه ایرانی و چه خارجی در ابتدای کار باید در سایت ثبت نام کرده و احراز هویت شوید. جهت احراز هویت معمولاً یک فایل pdf  و با یک ویدئو جهت راهنمایی کاربران قرار داده می شود که کاربران با استفاده از آن و پیگیری مراحل می توانند در صرافی مورد نظر احراز هویت شده و از خدمات آن بهره مند شوند. ما در این مقاله نحوه خرید بیت کوین از طریق صرافی تاپ چنج را آموزش خواهین داد.

ابتدا وارد سایت تاپ چنج https://www.topchange.net/fa  شوید .

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

 اگر در سایت ثبت نام کرده و احراز هویت شده اید ،  ایمیل و پسورد خود را وارد کرده و وارد پنل کاربری خود شوید. اگر ثبت نام نکرده اید گزینه ثبت نام را زده و در سایت مورد نظر ثبت نام کنید. و مراحل احراز هویت را کامل طی کنید تا بتوانید خرید و فروش را انجام دهید‌. از داشبورد شارژ و زیر منوی درخواست جدید را انتخاب کرده و از صفحه باز شده گزینه آنلاین را انتخاب کنید.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

در مرحله بعد از بین کیف پول های رمز ارز کیف پول بیت کوین را انتخاب کنید.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

اگر کیف پول بیت کوین را مشاهده نمی کنید به داشبورد رفته و از گزینه کیف پول ، ایجاد کیف پول را زده و یک کیف پول جدید ایجاد کنید. جهت آموزش ایجاد کیف پول حتماً مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

آموزش ساخت انواع کیف پول در تاپ چنج Topchange + آموزش تصویری

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

بعد از انتخاب کیف پول بیت کوین ، بعدی را بزنید و در صفحه بعد ارز پرداختی را ریال انتخاب کنید (چون در کشور ایران زندگی می کنید و قرار است از کارت بانکی که موقع احراز هویت در صرافی ثبت کرده اید بیت کوین خریداری کنید) و مبلغ مورد نظر جهت خرید بیت کوین را وارد کنید.

برای مثال من مبلغ 5 میلیون تومان (معادل 50 میلیون ریال) را وارد کردم و شما مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن مبلغ کارمزد و قیمت بیت کوین نشان داده خواهد شد. اگر مورد تایید بود بعدی را زده و گزینه صحت اطلاعات فوق را می پذیرم را بزنید.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

 و بعد کارت بانکی خود جهت خرید بیت کوین را انتخاب کرده و به صفحه پرداخت منتقل شوید.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

اگر قصد سرمایه گذاری در سایر بازار های سرمایه گذاری را دارید ، سایت آموزشی ایتسکا بهترین مکان جهت ارائه انواع آموزش ها می باشد. زیرا این سایت علاوه بر آموزش ارز های دیجیتال ، در آموزش بورس و فارکس نیز پیشگام می باشد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.