نگرانی ها درباره آینده ارز ترا

نگرانی ها درباره ارز ترا

ترا یکی از ارزهای غیرمتمرکز است که استیبل کوین آن لونا نام دارد. در مورد ماجرای فروپاشی و نگرانی ها درباره آینده ارز ترا همواره حرفهای زیادی شنیده می شود. ترا در سال 1401 سقوط کرد و پس از آن بلاکچین Terra 2 ساخته شده و این ارز تولد دوباره ای را تجربه کرد. اکنون اکثر ارزیابی ها نشان می دهد که می توان به آینده این ارز باز هم امیدوار بود.

ارز دیجیتال ترا یکی از ارزهای مهم و آینده دار است که سرمایه گذاری روی آن می تواند سودآوری خوبی داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با ارز ترا خواندن این مطلب را هم به شما پیشنهاد می دهیم: ویژگی ها، مزایا و معایب ارز ترا

دلایل سقوط لونا در 1401

چندی قبل بالا رفتن نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث سقوط ارز لونا شد. البته دلیل اصلی این سقوط ممکن است به موارد دیگری هم مربوط باشد. بالا رفتن نرخ بهره باعث از بین رفتن پیوند میان ترا و دلار شد. این موضوع باعث افت قیمت لونا و به عبارتی سقوط آزاد آن شد!

بد بیاری دیگر لونا این بود که صرافی بایننس برداشت های مربوط به آن را متوقف کرد و این موضوع هم اثر بدی برای لونا داشت. البته چنین اتفاقاتی گاه و بیگاه برای همه ارزها می افتد و پس از آن معمولا سرمایه گذاران و تیم توسعه دهنده دوباره ارز را به جای خوبی برمی گرداند.

ماجرای فروپاشی ترا و ساخت LUNA 2

در اردیبهشت ماه سال 1401 شاهد سقوط لونا و کاهش ارزش استیبل کوین UST بودیم. نتیجه این اتفاق این بود که ارز قبلی نام لونا کلاسیک یا همان LUNC را به خود گرفته و بلاک چین جدید لونا ایجاد شد.

قبل از فروپاشی ترا لونا چیزی حدود 2 میلیارد از استیکینگ در انکر پروتکل خارج شد. اتفاقی که افتاد به فروش رفتن صدها میلیون دلار از این استیبل کوین بود. این کار می تواند به قصد حمله ای خرابکارانه انجام شده و یا دلیل دیگری داشته باشد. عده ای معتقدند دلیل اصلی فروپاشی ترا لونا در آن زمان کاهش 20 درصدی سود برای استیکینگ ارزها بود. علاوه بر این ها در همان زمان حدود 250 میلیون دلار در طی 2 تراکنش از صرافی کرو فایننس برداشت شد. نتیجه این فروش عظیم چه بود؟

ماجرای فروپاشی ترا
نگرانی ها درباره آینده ارز ترا 1

قیمت ترا یو اس دی به 91 سنت رسید و معامله گران ترجیح دادند آن را فروخته و توکن لونا بخرند. تمامی بازار کریپتو در آن برهه در حال سقوط بود و لونا تا 99.99 درصد ریزش کرد. اتفاقی که افتاد این بود که ارزش لونا به زیر ترا یو اس دی رسید.

اتفاقات افتاده شده باعث سقوط بیشتر هر دو توکن شد. لونا و UST به هم وابسته هستند و در نتیجه کمبود سرمایه و قدرت خرید UST باعث شد قیمت لونا هم حسابی پایین بیاید و مردم را نگران کند.

اطلاعات بیشتر درباره کیف پول های ترا: بهترین کیف پول ترا

سازمان LFG و کمک به ترا

قیمت لونا و UST در حال ریزش بود و افراد از سازمان LFG انتظار داشتند که بیت کوین ها را فروخته و به قدرت گرفتن ترا لونا کمک کند. اما مشکلاتی هم در این زمینه وجود داشت مثلا فروش بیت کوین می توانست بر خود آن و دیگر ارزها فشار وارد کند. از سوی دیگر سرمایه این سازمان محدود بود و خیلی نمی توانست کمک کند. با این حال بخش زیادی از بیت کوین ها فروخته شد تا قیمت UST و LUNA بهبود یابد اما باز هم نتیجه کافی نبود. در 26 ام اردیبهشت 1401 ترا و لونا کاملا بی ارزش شده بودند!

سازمان ال اف جی
نگرانی ها درباره آینده ارز ترا 2

ساخت بلاکچین Terra 2 و تولد دوباره ترا لونا

در اوایل خرداد سال 1401 بلاک چین Terra 2 ایجاد شد و لونا و ترا متحول شدند. این بار خبری از استیبل کوین UST شنیده نمی شد. بلاکچین جدید از قبلی کاملا مستقل بود. توکن اصلی شبکه که باز هم روی زنجیره قبلی فعال است، نام LUNA را به خود گرفت.

توکن جدید گفته شده عرضه ای معادل 1 میلیارد واحد ثابت دارد که نسبت به عرضه لونا کلاسیک مقدار خیلی پایین تری است. شاید برایتان سوال باشد که این توکن چگونه توزیع شد؟

•      35 درصد از این توکن جدید برای دارندگان قبلی لونا کلاسیک ایردراپ شد.

•      10 درصد از آن به افرادی تعلق گرفت که قبل از سقوط، استیبل کوین ترا یو اس دی داشتند.

•      25 درصد از آن به افرادی تعلق گرفت که در حال حاضر LUNC و UST هولد شده دارند.

•      و 30 درصد از آن هم در اختیار استخر جامعه قرار گرفته که از همین میزان، 10 درصد آن به توسعه دهندگان هدیه داده شده است.

پس از پشت سر گذاشتن همه اتفاقات گفته شده، مقامات کره جنوبی حکم جلب دوکوان را صادرکرده و پاسپورتش را هم باطل نمودند. او در لیست افراد تحت تعقیب از سوی پلیس اینترپل قرار گرفت. دوکوان و شرکت ترافوم ابز به کلاهبرداری های گسترده در زمینه اوراق بهادار دارایی های ارزی متهم شدند. در آخر او در مونتگرو دستگیر شد درحالی که اتهامات زیادی علیه او وجود داشت. کوان در زندان مونتگرو در بازداشت بود و احتمال می رفت که در اسناد و مدارک مربوط به اتهامات او تقلب هایی صورت گرفته باشد.

با پروتکل های موفق ترا مثل آلیس فایننس و میرور آشنا هستید؟

لونا کلاسیک آپدیت شد

در 24 ام خرداد 1402 لونا آپدیت شد و در نتیجه تغییرات زیادی در آن اتفاق افتاد. به روز رسانی ها در بلاک 13215800 اجرایی گشت. بر اساس آن چه نسخه گیت هاب نشان می دهد تیل زیگلر و دوین نگوین توسعه دهندگان این زمینه هستند و 9 مورد را از آپدیت حذف کرده و 19 مورد را به آن اضافه نموده اند. تعدادی از تغییرات به وجود آمده از قرار زیر است.

•      برخی لیبل های گمراه کننده در Wasm برطرف شد.

•      لاگ ها تغییراتی داشتند.

•      ماشین مجازی Wasm به روز رسانی شد.

•      همه ولیدیتورها از پاداش 5 درصدی بهره مند هستند.

•      2 آپدیت امنیتی جدید به سیستم اضافه شد.

•      باگ های موجود همگی حذف شدند.

قیمت LUNC و افزایش قابل ملاحظه

پس از اعمال آپگرید گفته شده روی شبکه ترا لونا، LUNC توانست در 24 ساعت حدود 15 درصد رشد کند. معاملات آن هم صعود 120 درصدی را تجربه کرد که این خودش نشان از علاقه سرمایه گذاران به این ارز دارد.

خوب است بدانید که میزان استیکینگ توکن لونا به حدود 1 تریلیون دلار رسید و در واقع این ارز یک نقطه عطف را تجربه کرد. بیش از 63 میلیارد واحد از رمز ارز LUNC توسط جامعه سوزانده شد.

آینده لونا

حتما می دانید که به صورت کلی در بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی را تجربه می کنیم. این نوسانات باعث می شود پیش بینی در مورد آینده ارزها کار دشواری باشد. موقعیت اقتصادی، اخبار و وضعیت اجتماعی، اهداف تیم، میزان تقاضا و بسیاری موارد دیگر در پیش بینی آینده ارز لونا هم اثرگذار خواهد بود.

با نحوه استخراج و چگونگی خرید و فروش ارز ترا آشنا هستید؟

اهداف تیم لونا قطعا در آینده این ارز اثر می گذارد. خوب است بدانید که توسعه دهندگان لونا اعلام کرده بودند که می خواهند همکاری ای را با صرافی بیترکس گلوبال ایجاد کرده و اولین اهداف شان هم شبکه های اتریوم و سولانا خواهد بود. افزایش تقاضا برای استیبل کوین ها باعث این اقدام بوده است. می توان گفت چینن هدفی مشخص می کند که آینده ترا روشن خواهد بود و باید منتظر خبرهای بهتر و بهتری از آن باشیم.

علاوه بر موارد گفته شده ترا یک سیستم خلاقانه و دو ارزی است که استحکام کافی داشته و می توان از طریق TerraUSD به افزایش مقیاس پذیری در اکوسیستم های بلاک چین کمک کرد.

ترا امکانات گسترده ای دارد و در آینده احتمالا با پروژه های بیشتری همکاری خواهد کرد. اضافه شدن پروژه ها قطعا بر اعتبار لونا خواهد افزود. در صورت پذیرش بیشتر این ارز در کشورهای دیگر، باز هم شاهد موفقیت های بیشتر آن خواهیم بود.

رشد قیمت ترا در آینده

افراد زیادی وقتی می خواهند یک ارز را برای سرمایه گذاری و مخصوصا سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب کنند، برایشان سوال است که آینده این ارز چه خواهد بود؟ وب سایت Walletinvestor با استفاده از تحلیل های دقیق و عمیق وضعیت ترا را در آینده صعودی پیش بینی کرده است. بر اساس پیش بینی آن ها در چند سال آینده ترا رشد قیمت بسیار خوبی خواهد داشت.

هم چنین وب سایت DigitalCoinPrice به عنوان یکی از فعال ترین ها در زمینه رمز ارزها پیش بینی کرده است که ترا روندی صعودی دارد و تا پایان سال 2025 مرز 50 دلار را خواهد گذراند.

نگرانی ها درباره ترا

به صورت کلی در بازارهای مالی نگرانی های زیادی وجود دارد و البته همزمان افراد زیادی از این بازارها به خوبی برای کسب سود استفاده می کنند. DeFi صنعتی پیچیده است و نمی توان گفت که هیچ پلتفرمی کامل است. ترا برای این که بتواند به بلاکچین هایی مثل اتریوم برسد، راه درازی را پیش رو دارد. خوب است بدانید که استیبل کوین های ترا به صورت پیوسته رشد می کنند و در رقابت با تتر به عنوان پرطرفدارترین استیبل کوین قرار دارند.

نگرانی ها درباره ترا
نگرانی ها درباره آینده ارز ترا 3

اولین ایرادی که توسط کارشناسان بلاکچین به ترا وارد شد این بود که نسبت به دیگر بلاکچین ها غیرمتمرکزتر است. تعداد اعتبار سنج ها و نیز نگرانی هایی در جهت تمرکز زدایی درباره اتریوم وجود دارد. البته Terraform Labs هم درباره ترا نظراتی داشته که باید دید چه اتفاقی می افتد. آن ها درباره مشکلاتی در زمینه قوانین اوراق بهادار و مسائل مربوط به آن ها صحبت کرده اند.

سخن پایانی

خب گفتیم که چه بر سر ترالونا گذشت و چه آینده ای برایش تصور می شود. ترا یک بلاکچین است که برای ساخت و صدور استیبل کوین های الگوریتمی از آن استفاده می شد. UST استیبل کوین اصلی این شبکه بود و لونا هم توکن بومی آن محسوب می شد. در سال 1401 در صرافی های غیر متمرکز شاهد فروش سنگین توکن های UST بودیم که باعث افت قیمت آن و در نتیجه سقوط عجیب لونا شد. پس از آن هم همانطور که گفتیم از این ارز حمایت شد و با ایجاد بلاک چین Terra 2.0 اوضاع بهتر شد. پس از این اتفاقات ارز اصلی لونا به LUNC تغییر نام داد و دیگر UST را در این جا نداریم.

با وجود همه اتفاقات و تغییرات، ترا اکنون یک ارز مهم و قابل اعتماد محسوب می شود.

اکنون ترا یک ارز قابل اعتماد محسوب می شود؟

همان طور که گفتیم با آپدیت انجام شده قیمت LUNC افزایش یافت و پیش بینی ها نشان دهنده آینده خوبی برای ترا می باشد. البته در این جا هم دانش و مهارت شما ر کسب سود نقش به سزایی دارد.

پیش بینی قیمت ترا چگونه است؟

پیش بینی قیمت Terra برای سال 2026 بین 1.320614 دلار در پایین ترین سطح و 5.37 دلار در سطح بالا است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.