ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟ امنیت و ثبات ارزش آن

ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟ امنیت و ثبات ارزش آن - ارز دیجیتال terra

امروزه خبرهای زیادی در مورد ارزهای دیجیتال از جمله ارز دیجیتال ترا می شنویم. سرمایه گذاری در این ارزها محبوبیت زیادی پیدا کرده، به شکلی که بسیاری از افراد این کار را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرده اند. در این مطلب درباره پلتفرم ترا ( Terra) صحبت می کنیم. ترا یک شبکه غیرمتمرکز است که باعث پرداخت های ساده تر، راحت تر و البته امن تر شده است.  معمولا ارز ترا با نماد LUNA می‌شناسند

ضمنا در مطلب جداگانه ای درباره ویژگی ها، مزایا و معایب ارز ترا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده ایم.

ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟

ترا در حقیقت شبکه پرداخت مالی غیر متمرکزی است که تغییراتی در سیستم بلاکچین به وجود آورده است. از این پلتفرم برای پرداخت های راحت تر و قابل برنامه ریزی و توسعه زیر ساخت های مالی استفاده می شود. ترا در این مسیر از ارز ذخیره لونا و الگوریتم های تثبیت شده استفاده می کند. طراحی توکن در این پلتفرم از جمله قابلیت های خاص آن محسوب می شود.

ترا در ژانویه 2018 توسعه یافته و در آوریل 2019 به صورت رسمی شروع به کار کرد. برای تثبیت قیمت استیبل کوین های پروتکل از لونا استفاده می شود. صاحبان لونا می توانند پیشنهادهایی را به اشتراک گذاشته و برای آن ها رای گیری هم انجام دهند.

امنیت ترا قابل اعتماد است؟

امنیت این شبکه توسط الگوریتم اجماع سهام که بر Tendermint مبتنی است تامین می شود. اعتبار سنجی معاملات این گونه انجام می شود که دارندگان ترا توکن هایشان را به عنوان وثیقه در نظر گرفته و سپس بسته به میزان لونا موجود در سهام شان پاداش می گیرند. علاوه بر این افراد می توانند تایید توکن را به دیگران سپرده و سپس آن ها را در پاداش شریک کنند.

ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟ امنیت و ثبات ارزش آن - ارز دیجیتال terra
ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟ امنیت و ثبات ارزش آن 1

پس از مدت زمان کمی از فعال شدن ترا، عملیاتی مثل تایید برای بلاک چین، تست CertiK به عنوان یک تست نفوذناپذری و ممیزی امنیتی انجام شد. بر اساس آن چه از CertiK مشخص شد، ترا یک شبکه مدل سازی و همراه با استدلال های صحیح ریاضی اعلام شد.

بهترین کیف پول ترا را می شناسید؟

چگونگی خرید و فروش ارز ترا

نحوه استخراج ارز ترا

چگونه ارزش استیبل کوین های ترا ثابت می ماند؟

پروتکل بند باعث می شود ارزش استیبل کوین های ترا به صندوق بین المللی پول گره بخورد. همان طور که می دانید، صندوق بین المللی پول یا همان SDR متشکل از ارزهای مختلفی مثل یورو، دلار، پوند و غیره می باشد. SDR ارزهای مهم دنیا را شامل می شود و در نتیجه مرجعی غیر نوسانی برای استیبل کوین ترا ایجاد شده است.

ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟ امنیت و ثبات ارزش آن - ارز دیجیتال terra
ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟ امنیت و ثبات ارزش آن 2

فرآیندهای Expanding و Contracting به شکلی انجام می شود که بدون نیاز به نگه داری فیزیکی، قیمت استیبل کوین ها ثابت نگه داشته شود و ارزهای فیات هم در این میان نقش مهمی دارند.

صرافی های ارائه دهنده ترا
ارز دیجیتال ترا ( Terra) چیست؟ امنیت و ثبات ارزش آن 3

سخن پایانی

ترا یک پروتکل دو توکنی ایجاد کرده و در حوزه دیفای می درخشد. توسعه دهندگان آن سعی دارند ترا را به پول رایج تبدیل کرده و علاوه بر آن شبکه استفاده از آن را گسترش داده و پلتفرم های فعال را افزایش دهند تا ارزش لونا را به عنوان توکن ذخیره بالا ببرند.

در نتیجه اگرچه ارزهای دیجیتالی همراه با مزایا و فرصت‌هایی قابل توجه هستند، اما در عین حال با چالش‌ها و ریسک‌هایی نیز همراه هستند.

همچنین نگرانی هایی درباره آینده ارز ترا هم وجود دارد. تغییرات قیمتی ناپایدار، مسائل مربوط به امنیت و حریم خصوصی و همچنین نگرانی‌های حاکمیت‌ها در خصوص کنترل ارزهای دیجیتالی تنها بخشی از این چالش‌ها هستند. به همین دلیل، توسعه و پذیرش ارزهای دیجیتالی نیازمند تعادلی میان نوآوری‌های فناورانه و محیط مناسب قانونی و نظارتی است.

سوالات پر تکرار

ارز دیجیتال terra چیست؟

ارز ترا یک رمز ارز دیجیتال است که بر اساس تکنولوژی بلاک‌چین کار می‌کند. این ارز با هدف ایجاد امنیت بیشتر در تراکنش‌ها و افزایش حریم خصوصی توسعه داده شده است.

لونا کلاسیک (Luna Classic) چیست؟

این اصطلاح جدید و جالب به رمز ارز های اصلی شبکه ترا خطاب می شود؛ ترا شامل مجموعه ای از کوین های پایدار است.

بیشتر نامگذاری استیبل کوین ها با توجه به اینکه چقدر از قیمت های فیات پیروی می کنند یا نه، اتفاق می افتد. روند تولید کوین های پایدار ترا با سوزاندن کوین های لونا انجام می گیرد.

سرمایه گذاری در ترا را پیشنهاد می دهید؟

به صورت کلی بازار ارزهای دیجیتال پر از بالا و پایین است، سعی کنید قبل از سرمایه گذاری دانش کافی درباره بازارهای مالی به دست آورده و سپس این کار را انجام دهید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.