نحوه استخراج ارز ترا

نحوه استخراج ارز ترا

همان طور که می دانید دو راه برای داشتن ارزهای دیجیتال داریم. اولین راه این است که ارزها را بخریم و راه دوم استخراج آن هاست. در این مطلب در مورد شیوه استخراج ارز ترا صحبت می کنیم. مهم ترین موضوع برای انجام این کار داشتن سخت افزار مناسبی برای ماینینگ است. این سخت افزار باید پر قدرت باشد و بتواند مسائل پیچیده را خیلی سریع حل کند.

 البته باید بدانید که در ایران نمی توانید از برق معمولی و با تعرفه های عادی و یا برق کشاورزی و صنعتی برای این کار استفاده کنید. انجام این عمل غیر قانونی می باشد.

ترا ویژگی ها، مزایا و معایب خودش را دارد که در صورت تمایل به استخراج این ارز پیشنهاد می کنیم با آن ها آشنا شوید.

نحوه استخراج ترا لونا

برای استخراج باید سخت افزار و نرم افزار مناسبی داشته باشید. منبع تغذیه، مادربرد، سیستم عامل و حافظه کامپیورتان همگی باید در وضعیت خیلی خوبی قرار داشته باشد تا بتوانید ماینینگ را انجام دهید. علاوه بر این ها داشتن اینترنت سریع و بدون قطعی هم لازم است. در فرآیند ماینینگ قدرت گرافیکی دستگاه و نرخ هش بسیار تعیین کننده است.

خوب است چندین استخر مختلف را انتخاب کرده و سپس نوع مناسب خودتان را انتخاب کنید. دقت کنید که استخر بزرگ تر ایمن تر است و در عوض احتمال دارد پاداش های کمتری دریافت کنید زیرا پاداش ها میان شرکت کنندگان تقسیم می شود.

نکات مهم درباره سخت افزار ماینینگ

  • به صورت روزانه باید مراقب دستگاه باشید. نشستن گرد و غبار بر قسمت های مختلف آن می تواند عملکردش را تحت تاثیر قرار دهد.
  • تنظیمات مربوط به مصرف برق دستگاه را در حالت کم مصرف قرار دهید.

برای آشنایی با نحوه خرید و فروش ارز ترا این مطلب را مطالعه نمایید: چگونگی خرید و فروش ارز ترا

عملیات انجام شده در طی استخراج ارز

برای ماینینگ، سخت افزار باید بتواند مسائل پیچیده ریاضی را حل کند. این حل مسله با زمانی خیلی سریع انجام می شود و سپس با حل شدن هر بلوک، ماینر پاداش خوبی دریافت می کند. وقتی بلوک حل می شود ماینر موضوع را به شبکه اعلام می کند. اکنون دیگر گره های شبکه هم باید این موضوع را تایید کنند. پس از تایید دیگر ماینرها، پاداش لازم پرداخت می شود.

نحوه استخراج ترا - دستگاه ماینر
نحوه استخراج ارز ترا 1

استخراج کنندگان برای انجام و تایید پردازش ها و رسیدن به اجماع در بلاکچین ترا قدرت محاسباتی بالایی دارند. این شبکه همتا به همتاست و همه ماینرها در آن نقش دارند بنابراین ایمنی بالایی هم دارد.

می دانید که پروتکل های ترا از جمله میرور، آلیس فایننس و انکور هر سه موفق هستند و به کاربردهای آن هم افزوده اند؟

برای شروع چه کنم؟

2 مرحله مهم برای شروع ماینینگ پیش روی شماست.

انتخاب سخت افزار مناسب

ابتدا باید سخت افزر مناسبی برای انجام این کار انتخاب کنید. همان طور که گفتیم دستگاه شما باید قدرت کافی برای حل مسائل پیچیده را داشته باشد. کامپیوتر ماینینگی که می خرید باید قدرت پردازش کافی داشته باشد. سی پی یو، کارت گرافیک و … همگی برای این سیستم مهم هستند. سیستم شما به یک دستگاه خنک کننده خیلی خوب هم احتیاج دارد تا بتواند به درستی کارش را انجام دهد. بسته به آنالیزها و تغییرات روش های مایننیگ، شیوه پیکربندی دستگاه ممکن است نیاز به تغییراتی داشته باشد.

انتخاب و معرفی کیف پول به صرافی

پس از آن باید به فکر داشتن یک کیف پول ترا باشید تا ارزهایتان را نگهداری و یا ترید کنید. کیف پول های ترا در انواع مختلف سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد که می توانید نوع مناسب را با توجه به شرایط انتخاب کنید.

کیف پول تان را باید به صرافی استخراج ارائه دهید تا ترای به دست آمده در کیف تان ذخیره شود.

استخراج ترا قانونی است؟

این موضوع به قوانین کشورها بستگی دارد. هم اکنون در بسیاری از کشورها این کار به صورت قانونی در حال انجام است.

دستگاه های ماینینگ مصرف برق بالایی دارند به شکلی که در برخی کشورها مصرف برق شان از درآمدی که به شما می دهند بیشتر است! علاوه بر این ها نگرانی هایی درباره آینده ترا هم وجود دارد که البته به نظر می رسد خیلی منطقی نیستند!

سخن پایانی

استخراج ترا یکی از راه های داشتن آن است. در ایران برای انجام این کار باید به میزان مصرف برق و هزینه ای که برایتان در بر خواهد داشت دقت کنید. از طرفی هم همان طور که گفتیم داشتن تجهیزات قوی جزء اصول انجام این کار است که قیمت آن را هم باید در نظر بگیرید.

می توان با سیستم معمولی ماین کرد؟

می توانید این کار را انجام دهید اما سرعت و قدرت پایین میزان نتیجه به دست آمده را کاهش خواهد داد.

ماینینگ چگونه انجام می شود؟

این کار با حل مسائل پیچیده ریاضی توسط دستگاه ماینر انجام می شود. علاوه بر این دیگر ماینرها هم باید صحت عملیات را در شبکه تایید کنند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.