ارز های دیجیتال

آموزش صرافی کوکوین KuCoin– آموزش تصویری ثبت نام+ ویدئو

صرافی کوکوین KuCoin چیست؟

صرافی کوکوین KuCoin در آگوست سال 2017 راه اندازی شد و این شرکت در سیشل واقع می باشد. این صرافی بین المللی حدود 450 ارز دیجیتال را پشتیبانی کرده و می توان انتخاب بسیار گسترده تری در خرید ارز های دیجیتال نسبت به صرافی های دیگر داشت. این صرافی چندین ارز مهم فیات جهانی را نیز پشتیبانی می کند. این پشتیبانی از ارز های فیات باعث شده است شارژ کردن حساب صرافی کوکوین بسیار راحتتر بوده و با روش های مختلف ، حتی با کارت های اعتباری نیز بتوان حساب خود را شارژ کرد. میانگین حجم معاملات روزانه این صرافی بیش از 1 میلیارد دلار در روز می باشد. شرکت مادر این صرافی Mek Global Limited می باشد. این صرافی ICO ها را نیز ارائه می کند و در این زمینه شهرت جهانی جهانی دارد.

لیست کامل : کدام صرافی های ارز دیجیتال مناسب ایرانیان هستند؟

نام صرافیکوکوین
سال تاسیس2017
محل حضورسیشل
تعداد کوین های پشتیبانی کننده450 مورد
معادلات روزانهبیش از 1 میلیارد دلار
شرکت مادر MekGlobalLimited
جدول توضیح در خصوص صرافی کوکوین

آموزش ویدئویی ثبت نام در صرافی کوکوین

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin

یکی از مشکلات صرافی کوکوین KuCoin این است که رابط کاربری آن کمی گیج کننده بوده و برای مبتدیان کمی مشکل است. ولی به مرور زمان یادگیری و استفاده از آن بسیار راحت خواهد بود. برای ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin ابتدا باید وارد آدرس https://www.kucoin.com/ شده و همانطور که در شکل نشان داده شده است ، برای ثبت نام روی Sign Up کلیک کنید.

صفحه اصلی صرافی کوکوین
صفحه اصلی صرافی کوکوین

در صفحه باز شده می توانید با استفاده از ایمیل و یا شماره تلفن خود در این صرافی ثبت نام کنید. صرافی کوکوین برای ایرانیان تحریم می باشد. و اگر تشخیص دهند شما از ایران به این صرافی وصل شده و معامله می کنید حساب شما بلوکه خواهد شد. پس با شماره موبایل خود ثبت نام نکنید . با استفاده از یک ایمیل معتبر مراحل ثبت نام را طی کنید. در ادامه آموزش های لازم در این خصوص داده خواهد شد.

وارد کردن اطلاعات KuCoin
وارد کردن اطلاعات KuCoin

در قسمت ایمیل ، ایمیل مورد نظرتان را وارد کرده و روی گزینه Send کلیک کنید تا کد تایید به ایملیتان ارسال گردد. کد تایید ارسال شده از طرف صرافی را در قسمت مشخص شده در شکل وارد کنید. در کادر بعدی یک کلمه عبور با قابلیت دشواری حدس زدن برای خود وارد کرده و بر روی Sign Up کلیک کنید.

حساب کاربری صرافی کوکوین
حساب کاربری صرافی کوکوین

شارژ حساب صرافی کوکوین

برای شارژ حساب صرافی کوکوین در صفحه اصلی این صرافی روی گزینه Deposit کلیک کنید.

حساب کاربری صرافی کوکوین
حساب کاربری صرافی کوکوین

این صرافی چندین ارز مهم و پرکاربرد فیات مانند یورو ، دلار ، پوند و … را پشتیبانی می کند و می توان بسیار راحت این حساب را شارژ کرد. حال ارز مورد نظر را فیات و یا ارز دیجیتال انتخاب کرده و شماره کیف پول صرافی خود را کپی کرده و به این آدرس مبلغ مورد نظر خود را ارسال کنید .

شارژ حساب صرافی کوکوین
شارژ حساب صرافی کوکوین
کپی آدرس کیف پول کوکوین
کپی آدرس کیف پول کوکوین

در این صرافی حساب معاملاتی با حسابی که شارژ کرده اید متفاوت بوده و برای معامله باید با استفاده از این حسابی که شارژ کرده اید حساب معاملاتی خود را نیز شارژ کنید و به معامله بپردازید.

برداشت از حساب و احراز هویت دو مرحله ای کوکوین

برای برداشت از حساب کوکوین در صفحه اصلی صرافی روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

حساب کاربری صرافی کوکوین
حساب کاربری صرافی کوکوین

حال از شما خواسته می شود ابتدا مراحل احراز هویت را طی کنید. روی Edit اول کلیک کنید تا احراز هویت دو مرحله ای انجام شود. دقت کنید این صرافی ایرانیان را تحریم کرده است و نباید در آن احراز هویت شماره موبایل انجام داد. و بهتر است احراز هویت گوگل را انجام دهید.

برداشت وجه از حساب کوکوین
برداشت وجه از حساب کوکوین

در این صفحه روی گزینه Send code کلیک کنید تا یک کد به ایمیلتان ارسال گردد. ایمیل خود را چک کنید و شماره را در کادر مربوطه وارد کنید. تا وارد مرحله بعد شوید.

ارسال کد به ایمیل
ارسال کد به ایمیل

حال باید اپلیکیشن Google Authenticater را در گوشی خود نصب کرده و روی علامت + در اپلیکیشن کلیک کنید. حال یا گزینه بارکد را انتخاب کرده و بارکد صفحه نمایش را اسکن کنید و یا کدی را که در زیر بارکد مشاهده می کنید ، در گزینه Enter a Set Up Key موجود در اپلیکیشن گوگل در گوشی خود وارد کنید. و روی Active کلیک کنید. تا احراز هویت به پایان برسد.

اسکن بارکد صرافی KuCoin
اسکن بارکد صرافی KuCoin
مرحله پایانی احراز هویت
مرحله پایانی احراز هویت

ورود به صرافی کوکوین KuCoin

برای ورود به صرافی کوکوین KuCoin ابتدا وارد صفحه اصلی این صرافی شده و روی Login کلیک کنید.

صفحه اصلی صرافی کوکوین
صفحه اصلی صرافی کوکوین

در صفحه باز شده ایمیل و پسورد خود را که هنگام ثبت نام مشخص کرده اید وارد کنید .

وارد کردن ایمیل
وارد کردن ایمیل

اگر اطلاعات را درست وارد کرده باشید ، و مراحل احراز هویت دو مرحله ای را به درستی طی کرده باشید ، وارد مرحله وارد کردن کد 2FA خواید شد و باید از اپلیکیشن گوگل که در گوشی خود نصب کرده اید کدی را که هر دو دقیقه یک بار توسط اپلیکیشن تولید می شود ، در این کادر وارد کنید. حال وارد حساب کاربری خود خواهید شد.

وارد کردن کد 2FA
وارد کردن کد 2FA

البته اگر از همان ابتدا از روش اسکن With QR code استفاده کنید بسیار راحتتر و با استفاده از اپلیکیشن گوگل می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

معامله مارجین صرافی کوکوین

این صرافی این امکان را در اختیار مشتریانش قرار می دهند تا از اهرم حداکثر 1:10 استفاده کنند. البته صرافی های دیگر اهرم های بالاتری را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. حواستان باشد اهرم بالاتر یک مزیت نمی باشد و طبق آمار بیشتر از 90 درصد افرادی که از اهرم استفاده می کنند ، سرمایه خود را از دست می دهند. استفاده از اهرم فقط برای افرادی مفید است که بسیار حرفه ای و با تجربه هستند و می توانند روند بازار را تشخیص دهند. این افراد زمانی که از روند بازار مطمئن شدند ، اقدام به استفاده از اهرم خواهند کرد. البته استفاده از مارجین در این صرافی به 36 ارز دیجیتال مهم محدود می شود. به عنوان مثال اگر سرمایه شما 100ترون می باشد ، با استفاده از اهرم 1:10 می توانید با 1000 ترون به معامله بپردازید. البته همانطور که سود حاصل از مارجین زیاد می باشد در صورت زیان نیز ضرر زیادی شامل حال تریدر خواهد شد.

امنیت صرافی KuCoin

امنیت صرافی KuCoin خوب می باشد و تاکنون هیچ گزارشی از هک شدن حساب های کاربری این صرافی گزارش نشده است. سطح امنیتی این صرافی در حد امنیت بانک ها می باشد. این صرافی از پروتکل های امنیتی ویژه ای استفاده می کند. از موارد مهم امنیت حساب کاربران ، احراز هویت دو مرحله ای ، سوال امنیتی ، رمز عبور معامله Trade ، رمز عبور ورود به حساب کاربری ، تایید تلفن و محدود کردن IP ها می باشد.

صرافی کوکوین برای ایرانیان

متاسفانه صرافی کوکوین برای ایرانیان تحریم می باشد. و ایرانیان اجازه ثبت نام و احراز هویت در این بروکر را ندارند. البته ایرانیان زیادی از این صرافی جهت خرید ارز های دیجیتال و معامله با آنها استفاده می کنند. فقط کافیست اجازه ندهید این صرافی تشخیص دهد که شما از ایران به کوکوین وصل شده اید. برای ثبت نام و معامله بهتر است از VPN هایی که در هر بار اتصال آدرس IP شما را تغییر نمی دهند ، استفاده کنید. برای این منظور بسیاری از افراد از VPS برای وصل شدن به این صرافی استفاده می کنند. VPS سرور مجازی یک کشور دیگر می باشد که برای استفاده از آن باید مبلغی را پرداخت کنید.

برای تهیه سرور مجازی می توان از شرکت های هاستینگ راهنمایی خواست. این شرکت ها سرور مجازی مخصوص ترید را نیز به فروش می رسانند. با توجه به تحریم های پی در پی ایرانیان توسط صرافی های بین المللی بهتر است در این صرافی ها احراز هویت شماره موبایل را انجام نداده و به محض تشخیص صرافی از ایرانی بودن شما در صرافی هایی که ایرانیان را تحریم کرده اند ، هر چه سریعتر موجودی خود را در موعد مقرر از صرافی خارج کنید.

صرافی کوکوین KuCoin
صرافی کوکوین KuCoin

مشکل صرافی کوکوین

یکی از مشکلات اصلی صرافی کوکوین این است که رابط کاربری آن ساده نبوده و مدت زمانی طول می کشد تا کاربر با محیط آن آشنا شود. از طرف دیگر در این صرافی موجودی حساب معاملاتی با حساب صرافی جدا بوده و برای انجام معامله باید حساب معاملاتی خود را با حسابی که آن را شارژ کرده اند ، شارژ کنند. این عمل برای بسیاری از افراد گیج کننده بوده و حتی گاها سوالاتی پیش می آید که موجودی حساب خود را کمتر مشاهده می کنند و یا صفر مشاهده می کنند. زیرا ممکن است مقداری موجودی در حساب معاملاتی باشد و موجودی حساب کلی کمتر نشان داده شود . و برای برداشت باید ابتدا پول را از حساب معاملاتی به حساب عادی صرافی انتقال داده و بعد برداشت کرد.

مشکل دیگری که معمولا برای کاربران ایرانی پیش می آید این است که افرادی که از VPN ها با IP ثابت استفاده می کنند ، در صورت قطعی اینترنت و یا مشکلات دیگر ممکن است آدرس IP آنها تغییر پیدا کند. در این صورت صرافی تشخیص خواهد داد که شما از یک کشور تحریم شده از این صرافی استفاده می کنید و حساب شما را بلوکه کند. البته در صورت بروز این مشکل ، برداشت وجه از این صرافی ممکن می باشد. ولی دردسر ها و مراحل خاص خودش را دارد.

کارمزد کوکوین

کارمزد کوکوین نسبت به صرافی های دیگر نسبتا پایین تر است. این صرافی برای شارژ حساب هیچ کارمزدی دریافت نمی کند و به صورت رایگان می توانید حساب خود را شارژ کنید. البته برای برداشت وجه کارمزد دریافت می شود که مقدار کارمزد آن برای هر ارز دیجیتال متفاوت است. میزان کارمزد معاملاتی برای انجام معاملات برابر با 0.1 درصد می باشد. این صرافی در تلاش است تا برای معاملات خود کمترین کارمزد دریافت کند. البته کسانی که رمز ارز مخصوص این صرافی یعنی کوکوین شیرز KCS را خریداری کرده و معامله کنند ، در معاملات خود تخفیف خواهند گرفت.

پشتیبانی صرافی کوکوین KuCoin

پشتیبانی صرافی کوکوین KuCoin بسیار عالی بوده و تمامی ساعات شبانه روز می توانید با پشتیبانی این صرافی در ارتباط باشید. روش هایی از قبیل چت آنلاین ، سوالات متداول ، پشتیبانی از تلفن همراه و مرکز راهنمایی کوکوین و … مشتریان در صورت بروز مشکل و یا هر گونه سوال از نحوه استفاده از صرافی گرفته تا سوالات دیگر می توانند با پشتیبانی مطرح کرده و راهنمایی های لازم را کسب کنند. صرافی کوکوین در شبکه اجتماعی نیز بسیار فعال بوده و از راه های مختلف از مشتریان پشتیبانی می کند. مانند : اینستاگرام ، توئیتر ، تلگرام ، فیس بوک ، Reddit ، فیس بوک و Medium .

سوالات متداول

لینک ورود به صرافی کوکوین چیست؟

برای ورود به صرافی کوکوین روی این لینک کلیک کنید: KuCoin.com

آیا صرافی کوکوین ایرانیان را تحریم کرده است؟

بله این صرافی نیز مثل خیلی از صرافی های دیگر ، ایرانیان را تحریم کرده است. البته میتوانید به جای احراز هویت از طریق موبایل، احراز هویت گوگل را انتخاب کنید و در این صرافی ( مثل خیلی ایرانیان دیگر) سرمایه گذاری کنید.

کلام آخر

سرمایه گذاری از زمان های دور مورد توجه بسیاری از انسان ها از جمله انسان های آینده نگر می باشد. سرمایه گذاری روش های بسیار گوناگونی دارد. یکی از جذاب ترین سرمایه گذاری ها که تمامی قشر های جامعه از افرادی که فقط 10 دلار در اختیار دارند تا کسانی که میلیون ها دلار در حسابشان است ، بازار های ارز های دیجیتال ، فارکس و بورس می باشد. جذابیت عمده این بازار ها به این دلیل است که افراد را از تمامی طبقات جامعه به خود جذب کرده است. در سایت آموزشی ایتسکا این بازار ها را بررسی کرده و آنها را به دانشجویان خود آموزش می دهیم. علاوه بر معرفی صرافی های بین المللی و ایرانی به معرفی بروکر های ایرانیان نیز می پردازیم. اعتبار بروکر ها و بسیاری از المان های هر بروکر را نیز در مقاله های خود بیان کرده ایم.

آموزش ثبت نام در صرافی هات بیت -HotBitآموزش تصویری + ویدئو

آموزش ثبت نام در صرافی بایننس Binance– آموزش تصویری + ویدئو

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس CoinEx– آموزش تصویری + ویدئو

آموزش ثبت نام در صرافی پروبیت ProBit– آموزش تصویری + ویدئو

ثبت نام در صرافی BW (بی دبلیو) – آموزش تصویری + ویدئو

دریافت بونوس ثبت نام صرافی نوبیتکس Nobitex – آموزش تصویری ثبت نام+ ویدئو

آموزش صرافی اوکی اکسچنج OKEX – خرید ارز دیجیتال

زینب اصغری

علاقمند به بازار فارکس ، ارزهای دیجیتال و بورس. محتوا تولید نمیکنم، مگر اینکه خودم از محتوایی که ایجاد کردم چیزی یاد بگیرم. منتظر شنیدن نظراتتون هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا