12 مورد از بهترین صرافی های بدون احراز هویت برای ایرانیان 2024 – No KYC Exchanges

بازنگری توسط: زینب اصغری
12 مورد از بهترین صرافی های بدون احراز هویت برای ایرانیان 2024 - No KYC Exchanges - صرافی های بدون احراز هویت

برای بسیاری از افراد استفاده از صرافی های بدون احراز هویت (No KYC) به یک واقعیت اجتناب ناپذیر در حوزه ارز های دیجیتال تبدیل شده است. اگر تا به حال در یکی از صرافی ‌های اصلی رمزارز ثبت‌نام احتمالاً از شما خواسته شده است که فرآیند احراز هویت مشتری (KYC) را قبل از انجام هرگونه تراکنش تکمیل کنید.

با اینکه هدف اصلی احراز هویت مشتریان (KYC) نظارت بر معاملات غیرقانونی است، مخصوصا ما ایرانیان چون محدودیت هایی در ثبت نام صرافی های معتبر مانند بایننس داریم ، ترجیح می دهیم در بسیاری از صرافی ها که ارز های زیادی در آنها درج شده است و … احراز هویت نشویم. به این دلیل ایرانیان زیادی تمایل دارند در صرافی های بدون احراز هویت ثبت نام کرده و رمز ارز خریده و معامله کنند.

ما در این مطلب می خواهیم 12 تا از بهترین صرافی بدون احراز هویت را معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید : بهترین صرافی های ارز دیجیتال

جدول صرافی‌های بدون احراز هویت برای ایرانیان

صرافیتعداد رمز ارز هانوع صرافیاحراز هویت (KYC)مکان
CoinEx۶۰۰+حضانتینداردبرای ساکنین غیر آمریکایی
dYdX۳۵+ترکیبینداردبرای ساکنین غیر آمریکایی و غیر کانادایی
PrimeXBT۵+حضانتینداردبرای ساکنین غیر آمریکایی
Bisq1غیر حضانتینداردندارد
Hodl hodl1غیر حضانتینداردندارد
Uniswap۹۰۰+غیر حضانتینداردندارد
PancakeSwap۵۰+غیر حضانتینداردندارد
SimpleSwap۵۰۰+غیر حضانتینداردبرای ساکنین غیر آمریکایی
Changelly۲۰۰+غیر حضانتینداردبرای ساکنین غیر آمریکایی
TradeOgre۱۲૦+حضانتینداردندارد
ProBit۴۰۰+حضانتیطبقه‌بندی‌شدهندارد
OpenPeer۱۰+غیر حضانتینداردبرای ساکنین غیر آمریکایی

صرافی بدون احراز هویت (No KYC) چیست؟

KYC مخفف Know Your Customer (مشتری خود را بشناسید) است. این فرآیندی است که مؤسسات مالی و سایر شرکت‌ های تحت نظارت از آن برای تأیید هویت مشتریان خود و ارزیابی خطرات احتمالی مقاصد غیرقانونی مانند پولشویی، تأمین مالی تروریسم یا سایر جرایم مالی استفاده می ‌کنند.

صرافی که برای مشتریانش احراز هویت را اجباری نکرده باشد ، No KYC و یا همان صرافی بدون احراز هویت نامیده می شود.

فرآیند KYC (احراز هویت) معمولاً شامل جمع‌آوری اطلاعات شناسایی از مشتریان، مانند نام، آدرس، تاریخ تولد و اسناد شناسایی صادر شده توسط دولت است. سپس اطلاعات در برابر پایگاه ‌های داده مختلف تأیید می‌ شود تا اطمینان حاصل شود که مشتری همان چیزی است که ادعا می ‌کند و شناسایی هر گونه پرچم قرمزی که ممکن است نشان دهنده فعالیت متقلبانه باشد.

KYC جزء ضروری اقدامات ضد پولشویی (AML) و مقابله با تامین مالی تروریسم (CTF) است که توسط قانون در بسیاری از کشورها الزامی است. این به موسسات مالی و سایر شرکت ‌های تحت نظارت کمک می‌ کند تا ریسک ‌های بالقوه را شناسایی و کاهش دهند، از دارایی‌ های مشتریان خود محافظت کنند و الزامات نظارتی را رعایت کنند.

در صنعت کریپتوکارنسی ، KYC نیز به طور فزاینده ای رایج می شود، به طوری که بسیاری از صرافی ها و پلتفرم های معاملاتی از کاربران می خواهند قبل از معامله یا برداشت وجوه، یک فرآیند KYC را تکمیل کنند. دلیلش این است که ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می شوند و تنظیم کننده ها به دنبال جلوگیری از پولشویی و سایر جرایم مالی هستند.

15 مورد از بهترین صرافی های بدون احراز هویت برای ایرانیان

12 مورد از بهترین صرافی های بدون احراز هویت برای ایرانیان 2024 - No KYC Exchanges - صرافی های بدون احراز هویت
برترین صرافی های بدون احراز هویت خارجی کدامند؟

1- صرافی کوینکس CoinEx

CoinEx یک صرافی بدون KYC است که معاملات اسپات و P2P و همچنین معامله قرارداد های آتی را ارائه می دهد. در این صرافی بیش از 600 ارز دیجیتال درج شده است. صرافی کوینکس خدمات سرمایه گذاری و نیز تخفیفات در معامله را نیز برای مشتریانش ارائه می کند.

کارمزد معاملاتی کوینکس نیز نسبتا پایین است. تریدر هایی که در حساب خود ارز CET ندارند ، کارمزد 0.2% و تریدر هایی که در حساب خود مقدار قابل توجهی CET داشته باشند ، کارمزد 0.1% پرداخت می کنند.

احراز هویت در این صرافی اجاری نیست و بدون KYC در این صرافی می توانید حداکثر تا 10000 دلار در هر 24 ساعت برداشت کنید. در صورت احراز هویت شدن مشتریان این محدودیت برداشت در هر 24 ساعت تا 1,000,000 دلار می رسد.

2- صرافی dYdX

صرافی dYdX یک صرافی غیر متمرکز ترکیبی و برای معاملات آپشن رمز ارز هاست و بیش از 35 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. حتما می دانید معاملات آپشن ریسک بالایی دارد ، پس استفاده از این صرافی برای افراد تازه وارد و غیر حرفه ای توصیه نمی شود.

برای کار با این صرافی باید از یک کیف پول غیر حضانتی استفاده کنید. صرافی dYdX از کیف پول های تراست ولت ، متامسک ، کیف پول کوین بیس و بسیاری موارد دیگر پشتیبانی می کند.

در کیف پول و یا صرافی حضانتی کلید خصوصی مشتریان توسط کیف پول و یا صرافی نگهداری می شود ولی در کیف پول غیرحضانتی کلید های خصوصی فقط دست مشتری است. این امر مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای مثال اگر پسورد کیف پول غیر حضانتی خود را گم کردید چون کلید خصوصی توسط کیف پول ذخیره نشده است ، شما دیگر به دارایی خود دسترسی نخواهید داشت!

زینب اصغری

3- صرافی PrimeXBT

صرافی PrimeXBT یک صرافی بدون احراز هویت دیگر است که در آن می توانید ارز های فارکس ، CFD ها و کامودیتی ها را نیز معامله کنید. در این صرافی فقط می توانید 5 رمز ارز بیت کوین ، لایت کوین ، ریپل ، اتریوم و EOS را معامله کنید. این محدودیت در تعداد رمز ارز های این صرافی از نقاط ضعف آن محسوب می شود.

4- صرافی Bisq

صرافی Bisq یک صرافی غیرمتمرکز و بدون نیاز به احراز هویت برای معاملات بیت کوین است. این صرافی دارایی های مشتریان را نگهداری نکرده و معاملات آن به صورت P2P است. یعنی شما در این صرافی مستقیما با سایر تریدر ها معامله می کنید و صرافی تامین کننده نقدینگی نیست و حتی پول های شما را پیش خود نگه نمی دارد.

5- صرافی Hodl hodl

صرافی Hodl hodl نیز مانند صرافی Bisq یک صرافی غیر متمرکز برای معاملات بیت کوین بوده و معاملات آن به صورت P2P است. یعنی صرافی شما را احراز هویت نکرده و دارایی های شما را نگه نمی دارد ولی برای بالا بردن امنیت معاملات ، هنگام معامله صرافی دارایی ها را در صندوق چند امضایی ذخیره می کند.

6- صرافی یونی سوآپ Uniswap

صرافی یونی سوآپ Uniswap بزرگترین صرافی غیرمتمرکز در جهان است و ارزش دارایی های قفل شده آن (VTL) بیش از 4 میلیارد دلار است. در این صرافی نیز مانند سایر صرافی های غیرمتمرکز دیگر نیازی به احراز هویت (KYC) نیست.

در این صرافی معامله گران می توانند توکن های اتریوم و ERC-20 را با سرعت بسیار بالایی و نقدینگی بالا معامله کنند. معامله سایر رمز ارز ها نیز با سرعت بسیار بالایی انجام می شود. در صرافی یونی سواپ نیز می توان برای تامین نقدینگی از طریق dex کسب درآمد کرد.

7- صرافی پنکیک سوآپ PancakeSwap

صرافی پنکیک سوآپ PancakeSwap یکی از محبوب ترین صرافی های غیرمتمرکز برای زنجیره BNB است. معامله گران می توانند BNB و نیز سایر توکن های BEP-20 را در این صرافی بدون نیاز به احراز هویت ترید کنند.

در این صرافی فرصت های سرمایه گذاری دیگری از قبیل تامین نقدینگی ، کشاورزی ، سهامداری و قره کشی وجود دارد.

8- صرافی SimpleSwap

صرافی SimpleSwap نیز یک صرافی غیرمتمرکز و بدون نیاز به احراز هویت بوده و بیش از 900 رمز ارز و ارز فیات را پشتیبانی می کند. استفاده از این صرافی بسیار راحت بوده و محبوبیت زیادی میان کاربران دارد.

9- صرافی Changelly

صرافی Changelly نیز یک صرافی غیرحضانتی بوده و امکان معامله بیش از 200 رمز ارز در آن وجود دارد. در این صرافی می توان معاملات مارجین و آتی نیز داشته و در برنامه های کسب درآمد شرکت کرد.

برای استفاده از این صرافی باید از کیف پول های غیرحضانتی از قبیل Exodus، Ledger یا MyEtherWallet استفاده کنید. احراز هویت در این صرافی اجباری نیست. ولی این صرافی در صورت مشاهده معاملات مشکوک از تریدر می خواهد خود را احراز هویت کند و در صورت عدم همکاری می تواند حساب او را مسدود کند.

این صرافی به معامله گران آمریکایی خدمات ارائه نمی کند.

10- صرافی TradeOgre

صرافی TradeOgre یک صرافی متمرکز است که فرایند احراز هویت را برای مشتریانش اجباری نکرده است. این صرافی در سال 2018 تاسیس شده و بیش از 120 رمز ارز در آن درج شده است.

این صرافی تمرکز زیادی بر سکه های حفظ حریم خصوصی مانند XMR دارد.

سایت koinly.io

11- صرافی پروبیت Probit

صرافی پروبیت Probit یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که بیش از 400 رمز ارز در آن ثبت شده است. این صرافی در کشور کره ثبت شده است و برای خدمات به ایرانیان و کشور های مانند آن از دامنه دیگر (پروبیت گلوبال) استفاده می کند. پروبیت گلوبال در سیشل به ثبت رسیده است و محدودیت های قانونی کمتری دارد.

صرافی پروبیت امکاناتی از قبیل استیکینگ ارز دیجیتال و نیز IEO ها را نیز برای مشتریانش ارائه می کند.

در این صرافی دو سطح KYC برای مشتریان تعریف شده است:

  • در KYC سطح 1 فقط با ایمیل خود ثبت نام می کنید و مجاز به سرمایه گذاری و برداشت 5000 دلاری هستید.
  • در KYC سطح 2 محدودیت برداشت به 500000 دلار افزایش پیدا می کند و معامله گر می تواند در IEO ها نیز شرکت کند.

12- صرافی OpenPeer

صرافی OpenPeer یک صرافی غیر متمرکز و P2P است که بر روی شبکه های EVM مانند اتریوم ، زنجیره هوشمند Binance و Polygon ساخته شده است. در این صرافی می توانید با استفاده از کیف پول هایی مانند متامسک و یا تراست ولت معامله کنید.

بیشتر معاملات OpenPeer از طریق USDT انجام می شود. این پلتفرم بیش از 100 ارز فیات را نیز پشتیبانی می کند.

چرا برخی از کاربران می خواهند از KYC اجتناب کنند؟

افراد ممکن است بخواهند از KYC به دلایل زیر اجتناب کنند:

  • در برخی موارد، افراد ممکن است به دلیل عواملی مانند کشور محل سکونت یا نداشتن مدارک مورد نیاز، نتوانند فرآیند KYC را تکمیل کنند.
  • برخی از افراد ممکن است از اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود ناراحت باشند.
  • نگران نحوه استفاده از داده های آنها یا اینکه چه کسی به آن دسترسی خواهد داشت.
  • تکمیل فرآیند KYC می تواند زمان بر باشد و به تلاش قابل توجهی نیاز دارد.
  • برخی از افراد ممکن است تمایلی به صرف زمان و تلاش لازم برای تکمیل فرآیند نداشته باشند.
  • برخی از افراد ممکن است نگران باشند که اطلاعات شخصی آنها در طول فرآیند KYC به خطر بیفتد یا به سرقت برود.

نتیجه گیری

در این مطلب به معرفی بهترین صرافی های بدون احراز هویت برای ایرانیان پرداختیم. در صورتی که به دنبال استفاده از صرافی بدون احراز هویت هستید، باید به مواردی مانند اعتبار صرافی، نظرات کاربران و شناسایی تقلبی بودن صرافی ‌ها توجه کنید. در حالی که فرآیند KYC به کاهش فعالیت‌ های غیرقانونی در بازارهای رمزنگاری کمک می ‌کند، منطقی است که بفهمیم چرا مردم دوست دارند ناشناس باشند.

اکثر پلتفرم‌ های بدون KYC که در بالا معرفی شدند، صرافی ‌های مشهوری هستند که به کاربران اجازه می ‌دهند بدون نیاز به KYC معامله کنند. در عین حال، درک اهمیت KYC بسیار مهم است. به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، تصمیم‌گیری آگاهانه هنگام معامله ارزهای دیجیتال، به‌ویژه زمانی که با صرافی ‌های کریپتو غیر KYC سر و کار دارید، حیاتی است.

بنابراین، هنگام انتخاب بهترین صرافی بدون احراز هویت، باید دقت لازم را انجام دهید. اگر تجربه کار با بهترین صرافی بدون احراز هویت را دارید می توانید تجربیات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید تا کاربران دیگر نیز بتوانند از آنها استفاده کنند.

سوالات متداول

صرافی کریپتو غیر KYC چیست؟

صرافی ‌های کریپتو غیر KYC آنهایی هستند که در آنها نیازی به احراز هویت کاربران نباشد.

آیا می توان بدون احراز هویت کریپتو خرید؟

بله

آیا می توان بدون تأیید KYC از Binance استفاده کرد؟

بله ، ولی چون بایننس ایرانیان را تحریم کرده است ، در صورت تشخیص ایرانی بودنتان حسابتان را مسدود خواهد کرد. پس توصیه می شود از صرافی های جایگزین استفاده کنید.

آیا Coinbase به KYC نیاز دارد؟

بله، Coinbase از کاربران می‌ خواهد تا حساب ‌های خود را با استفاده از KYC تأیید کنند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.