بهترین تریدر فارکس کیست؟ معرفی بهترین و برترین تریدرهای ایران و جهان

بازنگری توسط: زینب اصغری
بهترین تریدر فارکس کیست؟ معرفی بهترین و برترین تریدرهای ایران و جهان - بهترین تریدر فارکس

می توان گفت بازار معاملات و فارکس، قدمتش به تمدن بشری بر می گردد! اما تجارت مدرن و معاملات فارکس به گونه ای که امروزه می شناسیم، تقریبا در سال 1973 میلادی شکل گرفت و طبیعتاً مانند هر عرصه دیگری، بهترین هایی در آن زمینه نیز پا به عرصه گذاشتند؛ بهترین تریدرهای فارکس این صنعت را به بلوغ رساندند!

کلید کسب درآمد از فارکس در مرحله اول این است که از آن نترسید و مدام تجربه کنید! 

ما در این مطلب که تحقیقات پیرامون آن، ماه ها زمانبر بوده، لیستی از بهترین تریدرهای جهان و ایران را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم که در ادامه با هر یک از آنها به طور مختصر آشنا خواهیم شد. همچنین می واهیم بدانیم بهترین تریدر فارکس کیست! اما مهم ترین ملاک انتخاب بهترین تریدرهای جهان و ایران توسط تیم ما چه بود؟

 • دارایی‌های درگیر تریدر
 • ثبات سوددهی
 • استیتمنت در بروکر فارکس
 • اعتبار معامله گر
 • سابقه بهترین تریدرهای فارکس
 • میزان دارایی
 • سود بلند مدت
 • استمرار در سوددهی
 • استراتژی معاملاتی تریدر فارکس

فارکس و هدف آن چیست؟ Forex چگونه کار می کند؟

معاملات در فارکس یک فرآیند است که بر روی قیمت ارز برای به دست آوردن سود بالقوه انجام می شود. ارزها به صورت جفت معامله می شوند؛ بنابراین با مبادله یک ارز با ارز دیگر، معامله گر در مورد افزایش یا کاهش ارزش یک ارز در برابر دیگری حدس می زند.

بازار ارز (که به عنوان فارکس یا FX نیز شناخته می شود) یک بازار جهانی برای مبادله ارزهای ملی است. به دلیل گستردگی تجارت و بازرگانی (بازارهای مالی) در سرتاسر جهان، بازارهای فارکس معمولاً بزرگترین و نقدشونده ترین بازارهای دارایی در جهان هستند. ارزها در برابر یکدیگر به صورت جفت نرخ مبادله، معامله می شوند.

ترید (Trading) چیست؟ معامله گر یا تریدر (Trader) کیست؟

قبل از پرداختن به معرفی بهترین تریدر فارکس، ابتدا با مفهوم ترید آشنا می شویم. ترید به زبان ساده یعنی: معامله کردن! تریدینگ یا معامله یکی از مفاهیم بنیادین علم اقتصاد محسوب می شود.

معامله گر یا همان تریدر شخصی است که به خرید و فروش دارایی های مالی خود (مؤسسه یا شخص دیگر نیز می تواند باشد) در بازار فارکس مشغول است.

تفاوت اصلی بین یک تریدر و یک سرمایه گذار، مدت زمان در اختیار داشتن دارایی می باشد! سرمایه گذاران (هولدر ها) دوست دارند دارایی هایشان را مدت زمانی زیادی نگه دارند اما معامله گران برعکس آنها هستند. تریدرها دوست دارند دارایی هایشان زمان کوتاهی دست آن ها باشد؛ زیرا می خواهند روند سرمایه گذاری و سودشان، کوتاه و سریع باشد.

هولدر یا هودلر (Holder / Hodler) کیست؟

هولدر کسی است که سرمایه اش را به مدت طولانی نگه می دارد و ترید انجام نمی دهد. بسیاری از افراد این رفتار را کم ریسک می دانند اما باید به یاد داشته باشید که ذات هر بازاری از جمله بازار فارکس، شامل ریسک است.

بهترین تریدر فارکس کیست؟ معرفی بهترین و برترین تریدرهای ایران و جهان - بهترین تریدر فارکس
معرفی انواع تریدرها

انواع تریدرها کدامند؟

 • فاندامنتال تریدر (Fundamental trader)

معاملات بنیادی یا Fundamental trader روشی است که در آن معامله‌گر بر روی رویدادهای خاص و زمان های بخصوصی تمرکز می‌کند تا مشخص کند کدام سهام را چه زمانی بخرد. معامله بر روی فاندامنتال بیشتر با استراتژی خرید و نگهداری مرتبط است تا معاملات کوتاه مدت!

 • تکنیکال تریدر (Technical trader)

معامله‌گری که معاملات را بر اساس تحلیل تکنیکال نمودارهای قیمت انجام می‌دهد، در واقع تریدش به صورت تکنیکال است. تریدرها نمودارهای قیمت را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تئوری‌هایی در مورد اینکه بازار احتمالاً در چه جهتی حرکت می‌کند، ایجاد کنند. بنابراین یک تکنیکال تریدر می تواند با آگاهی از استراتژی های معاملاتی، به بهترین تریدر فارکس تبدیل شود.

 • نویز تریدر (Noise trader)

معامله‌گر نویز یک اصطلاح کلی است که برای توصیف تریدرها یا سرمایه‌گذارانی استفاده می‌ شود که در مورد معاملات خرید و فروش در بازارهای اوراق بهادار بدون حمایت از مشاوره حرفه‌ای یا تحلیل‌ های بنیادی یا فنی پیشرفته تصمیم می‌گیرند.

 • سنتیمنت تریدر (Sentiment trader)

تجزیه و تحلیل تمایلات بازار روشی است که برخی از تریدرها برای به دست آوردن سود در مورد خرید یا فروش با خواندن سیگنال هایی درباره احساس سرمایه گذاران دیگر در مورد یک بازار یا سهام خاص استفاده می کنند. این معاملات معمولاً بر پایه گرایشات بازار هستند. برای تبدیل شدن به بهترین تریدر فارکس به روش سنتیمنت تریدر، باید دقت و حوصله به خرج داد و دوره های آموزشی را سپری کرد.

 • سوینگ تریدر (Swing trader)

در معاملات نوسانی یا سوئینگ تریدر، معاملات تریدرها در مدت زمان غیرقابل تصوری انجام می‌گیرد و طول معامله می تواند از چند روز به چند ماه بینجامد. این به آن دلیل است که معامله گران هدف خود را سود بردن از یک تغییر قیمت پیش بینی شده گذاشته اند. معاملات نوسانی، ریسک بالایی برای تریدر دارد؛ به گونه ای که تریدر امکان دارد در یک معامله همه سرمایه خود را از دست داده یا مبلغ هنگفتی بدست آورد.

 • کانتریشن تریدر (Contrarian traders)

این نوع از ترید، به یک سرمایه گذاری متضاد یک استراتژی سرمایه گذاری اشاره دارد که به دنبال فرصت های سود در معاملاتی است که برخلاف نشانه و سیگنال های  احساسات فعلی بازار است. برای مثال، اگر بازار صعودی باشد، سرمایه‌گذار مخالف نزولی است و به دنبال فرصت‌هایی برای فروش است.

 • مارکت تایمر (Market timer)

مارکت تایمر یا زمان‌ بندی در بازار، عمل انتقال پول سرمایه‌گذاری به داخل یا خارج از یک بازار مالی  یا جابجایی وجوه بین طبقات دارایی بر اساس روش‌های پیش‌بینی می باشد. اگر سرمایه گذاران بتوانند زمان بالا و پایین رفتن بازار را پیش بینی کنند، می توانند معاملاتی را انجام دهند تا حرکت بازار را به سود تبدیل کنند. در این صورت می توانند به بهترین تریدر فارکس بدل شوند.

 • آربیتراژ تریدر (Arbitrage trader)

در این بخش از مبحث بهترین تریدر فارکس می خواهیم به بررسی مفهوم Arbitrage trader بپردازیم. آربیتراژ نوعی ترید است که از تفاوت های جزئی قیمت بین دارایی های یکسان یا مشابه در دو یا چند بازار استفاده می کند. تریدر آربیتراژ دارایی را در یک بازار می خرد و همزمان در بازار دیگر می فروشد تا تفاوت بین دو قیمت را به جیب بزند.

بهترین تریدر فارکس کیست؟ معرفی بهترین و برترین تریدرهای ایران و جهان - بهترین تریدر فارکس
بهترین و موفق ترین تریدرهای جهان چه کسانی هستند؟

بهترین و موفق ترین تریدرهای جهان و میزان دارایی ها

داستان بهترین و موفق ترین ها همیشه جذاب است؛ بخصوص بهترین ها در عرصه جدیدترین ها!

مانند هر تریدر دیگری در بازار فارکس و بورس، سرمایه و دارایی معامله گران سهام و معامله گران فارکس به دلیل نوسانات بازار ریسک پذیر هستند. تمام سودهایی که یک تریدر به دست می آورد، می تواند در عرض چند ثانیه نیز از بین برود!

شما اغلب از بهترین و موفق‌ترین تریدرها داستان هایی می شنوید که مدیریت ریسک، مهم‌ترین مسئله در تجارت می باشد. این، چیزی است که همه تریدرهای موفق از جمله 10 تریدر زیر آن را درک کرده اند.

1. وارن بافت (Warren Buffett)

وارن بافت (زاده 30 اوت 1930) در رتبه اول لیست بهترین تریدر فارکس، با دارایی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رئیس و بزرگترین سهامدار برکشایر هاتاوی است، گروه سرمایه گذاری که از سال 1965 20 درصد سود ترکیبی سالانه در ارزش بازار داشته است. شرکت مستقر در اوماها در نبراسکا مالک Geico، Clayton Homes و Dairy Queen است و در کوکا سهام دارد.

2. بیل گراس (Bill Gross)

بیل گراس (زاده 13 آوریل 1944) یک نویسنده، مجموعه دار تمبر، جزو بهترین تریدر فارکس و همچنین یک سرمایه گذار مشهور اوراق قرضه با دارایی 242،7 میلیارد دلار است که با رهبری شرکت مدیریت سرمایه گذاری خود یعنی PIMCO، باعث گردید شرکتش به بزرگترین شرکت مدیریت صندوق با درآمد ثابت فعال در جهان تبدیل شود.

3. کن گریفین (Ken Griffin)

کنت سی. گریفین (زاده 1968)موسس و مدیر اجرایی سیتادل، با ثروت 1/ 12 میلیارد دلار یک شرکت سرمایه گذاری جایگزین جهانی است. کن بهترین تریدر فارکس در جهان است و تجارت را از اتاق خوابگاه خود در هاروارد در سال 1987 آغاز کرده است. او یک بشقاب ماهواره ای را روی پشت بام نصب کرد تا قیمت سهام را در زمان واقعی دریافت کند! سه سال بعد، او سیتادل را تأسیس کرد و معتقد بود که ادغام استعدادهای استثنایی، تجزیه و تحلیل کمی پیشرفته و فناوری پیشرو، عملکرد طولانی مدت پایدار و قوی ایجاد می کند.

امروزه این شرکت به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های سرمایه گذاری جایگزین در جهان شناخته می شود که از طرف شرکای سرمایه ای که شامل موسسات برجسته دولتی، خصوصی و غیرانتفاعی هستند، سرمایه گذاری می کند. در سال 2002 تیم سیتادل، Citadel Securities را تأسیس کرد که اکنون یکی از شاخص‌های بازار پیشرو در جهان است. Citadel Securities در خط مقدم نوسازی بازارها و ساختارهای بازار بوده است که مزایای بسیار زیادی را برای سرمایه گذاران در سطح جهان به ارمغان آورده است.

کسب و کار سازمانی آن به بیش از 1600 مشتری، از جمله بسیاری از بزرگترین صندوق های ثروت دولتی و بانک های مرکزی جهان، خدمات ارائه می دهد. در طول دو دهه گذشته، Citadel Securities از بازارهای باز، شفاف، رقابتی و انعطاف پذیرتر چه در ایالات متحده و چه در خارج از کشور دفاع کرده و ایجاد کرده است. کن رئیس غیر اجرایی Citadel Securities است.

4. ری دالیو (Ray Dalio)، از بهترین تریدر فارکس

ری دالیو (زاده 8 آگوست 1949) با ثروتی بالغ بر 18 میلیارد دلار یک سرمایه گذار کلان جهانی برای بیش از 50 سال، Bridgewater Associates را از آپارتمان دو خوابه خود در نیویورک تاسیس کرد. سپس آن را برای 47 سال مدیریت کرد و آن را به بزرگترین صندوق تامینی در جهان تبدیل کرد. ری همچنان یک سرمایه گذار و مربی در Bridgewater است و در هیئت مدیره آن خدمت می کند. علاوه بر اینکه او بهترین تریدر فارکس می باشد، همچنین نویسنده شماره یک نیویورک تایمز با کتاب های پرفروش خود یعنی: زندگی و کار، اصول مقابله با نظم جهانی در حال تغییر، و اصولی برای هدایت بحران‌های بدهی بزرگ است!

در سال 1971 در رشته امور مالی از کالج C.W. Post و مدرک MBA را از دانشکده بازرگانی هاروارد در سال 1973 دریافت کرد. او بیش از 40 سال است که با همسرش باربارا ازدواج کرده و دارای سه پسر و پنج نوه است. او یک خیر فعال با علایق ویژه در مورد اکتشاف اقیانوس و کمک به اصلاح نبود فرصت برابر در آموزش، مراقبت های بهداشتی و مالی است.

5. استیو کوهن (Steve Cohen)

کوهن مالک (زاده 11 ژوئن 1956) بهترین تریدر فارکس، با ثروت 5/5 میلیارد دلار Point 72 Asset Management، مشاور سرمایه گذاری با حدود 26.1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت است. این شرکت مستقر در استمفورد، کانکتیکات، قبلا با نام SAC Capital Advisors شناخته می شد. کوهن صاحب کالکشنی  از هنرهای مدرن است و مالک لیگ اصلی بیسبال نیویورک متس می باشد.

اکثر ثروت کوهن از دارایی های او در صندوق های تامینی که توسط Point72 Asset Management اداره می شود به دست می آید. طبق اطلاعات وب سایت شرکت، این شرکت در جولای 2022 دارایی 26.1 میلیارد دلاری تحت مدیریت داشت که حدود 9.1 میلیارد دلار آن متعلق به کوهن است.

6. جسی لیورمور (Jesse Livermore)

جسی لیورمور (26 جولای 1877، فوت 1940) یک چهره افسانه ای در دنیای تجارت سهام است که هم به خاطر سودهای چشمگیر و هم به خاطر ضررهای ویرانگر شناخته می شود. در سال 1929، لیورمور با درآمد خیره کننده 100 میلیون دلار، به ثروتمندترین و موفق ترین تاجر سهام زمان خود تبدیل گشت. 

با این حال، در سال 1934، او تمام ثروت خود را از دست داده بود و مجبور شد از نو شروع کند.اما داستان با این روال تمام نشد! علیرغم همه ضررها و شکست‌هایش، لیورمور به تجارت خود ادامه داد و در نهایت به اوج خود بازگشت و به بهترین تریدر فارکس تبدیل شد.

این افزایش و سقوط چشمگیر گواهی بر ریسک های عظیمی است که در معاملات سهام وجود دارد و به عنوان یک هشدار برای افرادی که چشم و گوش بسته مشتاق معامله و وارد شدن به دنیای تجارت ارز هستند می باشد. همچنین داستان شکست های لیورمور یادآوری می کند که حتی موفق ترین معامله گران نیز از طبیعت پرنوسان و غیرقابل پیش بینی بازارها در امان نیستند.

7. جورج سوروس (George Soros)، از ثروتمند ترین و بهترین تریدر فارکس

جورج سوروس (متولد 12 آگوست 1930) با ثروت 6/7 بیلیون دلار یک نام آشنا در دنیای مالی است و به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین و موفق ترین تریدرهای سهام و فارکس در تاریخ شناخته می شود.  وی بیشترین شهرت خود را مدیون شرط بندی پرمخاطره خود در برابر پوند انگلیس در سال 1992 است، که باعث شد لقب “مردی که بانک انگلستان را شکست” را برای همیشه از آن خود کند.

در 16 سپتامبر 1992، سوروس یک شرط بندی گسترده در برابر پوند انجام داد و 10 میلیارد دلار از این ارز را فروخت.  در آن زمان، پوند توسط بانک انگلستان به عنوان بخشی از مکانیسم نرخ ارز اروپا (ERM) حمایت می شد. با این حال، سوروس معتقد بود که ارزش پول بیش از حد ارزش گذاری شده است و بانک انگلستان نمی تواند حمایت خود را حفظ کند. همانطور که معلوم شد، سوروس حق داشت. در 16 سپتامبر، بانک انگلستان حمایت خود از پوند را کنار گذاشت و ارز سقوط کرد. شرط بندی سوروس به میزان قابل توجهی جواب داد و او در یک روز یک میلیارد دلار سود کرد! و به بهترین تریدر فارکس تبدیل شد.

8. ریچارد دنیس (Richard Dennis)

ریچارد دنیس (زاده 9 ژانویه 1949) یکی از بهترین تاجران کالا در شیکاگو است که موفقیت زیادی در بازار کسب کرده است. تخمین زده می شود که دنیس در طول زندگی حرفه ای خود حدود 200 میلیون دلار از سفته بازی بر روی کالاهای مختلف از جمله ارزها، فلزات و محصولات کشاورزی به دست آورد.

دنیس شاید بیشتر به خاطر آزمایش “لاک پشت بازرگانان” خود شناخته شده است؛ در این آزمایش او گروهی از تاجران تازه کار را استخدام کرده و آموزش داد تا با استفاده از مجموعه ای از سیستم های مبتنی بر قوانین که او توسعه داده بود تجارت کنند. این آزمایش موفقیت چشمگیری بود و بسیاری از کارآموزان به خودی خود به تریدر های بسیار موفقی تبدیل شدند.

موفقیت دنیس در بازارها به رویکرد منضبط و سیستماتیک او در معاملات نسبت داده می شود. او به دلیل استفاده از استراتژی‌های پیروی از روندهای شناسایی و هدایت روندهای بلندمدت در بازارها به جای تلاش برای پیش‌بینی حرکات کوتاه‌مدت است، شهرت دارد. شیوه تجارت ریچارد دنیس او را به بهترین تریدر فارکس در دنیا تبدیل کرد.

9. پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، از بهترین تریدرهای فارکس

پل تودور جونز (زاده 28 سپتامبر 1954) با ثروت 7/5 بیلیون دلار یک چهره بسیار موفق در معاملات و مدیر صندوق های تامینی است که بیشتر به خاطر سودهای چشمگیر خود در طول سقوط بازار در سال 1987 شناخته می شود. در 19 اکتبر 1987، معروف به “دوشنبه سیاه”، بازار سهام افت چشمگیری را تجربه کرد. میانگین صنعتی داوجونز بیش از 22 درصد سقوط کرد.

جونز که در آن زمان صندوق تامینی خود، شرکت سرمایه گذاری تودور را اداره می کرد، فرصتی را برای سود بردن از آشفتگی بازار دید. او معتقد بود که بازار بیش از حد ارزش گذاری شده است و سقوط قریب الوقوع است و تصمیم گرفت با کوتاه کردن سهام علیه بازار شرط بندی کند. شرط بندی او تا حد زیادی جواب داد و در یک روز حدود 100 میلیون دلار سود به دست آورد.

موفقیت جونز در طول سقوط بازار در سال 1987 به اعتبار او به عنوان یک معامله گر باهوش و موفق کمک کرد و او در طول زندگی حرفه ای خود به بازدهی چشمگیر ادامه داد و او را به یکی از بهترین تریدر فارکس در جهان تبدیل کرد.

10. ویلیام دلبرت گان

ویلیام دلبرت گان (William Delbert Gann) زاده 1878 که با نام WD Gann نیز شناخته می شود، یک تریدر موفق و تحلیلگر بازار بود که به دلیل توسعه تعدادی از شاخص های فنی که امروزه نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، شناخته شده است. گان در سال 1878 در لوفکین، تگزاس به دنیا آمد و در سن 21 سالگی فعالیت تجاری خود را آغاز کرد. او در طول زندگی حرفه ای خود تعدادی تکنیک های نوآورانه را برای پیش بینی حرکات بازار و شناسایی روندها توسعه داد.

گان شاید بیشتر به خاطر توسعه ی Gann Angles که ابزارهای گرافیکی هستند که از زوایای هندسی برای شناسایی روندها و پیش بینی حرکت قیمت استفاده می کنند، شناخته شده است. او همچنین با توسعه مربع 9، یک ابزار ریاضی که از اصول هندسه و اعداد برای پیش‌بینی حرکات بازار استفاده می‌کند، اعتبار دارد.

بهترین تریدر فارکس کیست؟ معرفی بهترین و برترین تریدرهای ایران و جهان - بهترین تریدر فارکس
موفق ترین تریدرهای ایران چه کسانی هستند؟

10 تریدر برتر ایران

در نظر داشته باشید که این تریدر ها، عموما استیتمنت دقیق ارائه نمیکنند. برخی از این تریدر ها احتمالا هیچ گونه معامله ای انجام نمیدهند. این لیست، شامل افرادِ معروف در حوزه فارکس هست. این موضوع الزما باعث نمیشود که ما اعلام کنیم این افراد تریدر های خوبی هستند! با توجه به ارتباطی که با چند بروکر داریم، مطلع هستیم که برخی از اساتید آموزش فارکس اصلا ترید نمیکنند! تمام درامد برخی از اساتید، از فروش دوره و معرفی بروکر ها و تبلیغات هست.

بنابر این، شما به این لیست، به چشمِ معروف ترین سلبریتی های بازار فارکس در ایران نگاه کنید که ممکن هست تریدر های خوبی باشند و ممکن هم هست که اصلا تریدر نباشند.

تجربه ما میگوید که تریدر های زیادی هستند که خیلی خوب ترید میکنند اما جایی اسمی از ایشان وجود ندارد. پس لطفا مراقب انتخاب ها و سرمایه تان باشید…

سعید محمدی – مدیر وبسایت ایتسکا

1. محمد هلاکویی

محمد هلاکویی در شهر اصفهان در سال 1364 به دنیا آمده است. وی در حوزه های اینترنتی بی شماری از جمله: بازاریابی، استراتژی و تبلیغات و سئو فعال است که پس از سابقه طولانی در این زمینه ها با ارز دیجیتال آشنا شده و به بهترین تریدر فارکس در ایران تبدیل گشته است.

2. آدام مرادی

آدام مرادی با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در حوزه بازارهای مالی، کوچینگ و کارآفرین بسیار معتقد به خلاقیت و پشتکار و تعهد می باشد؛ به خاطر همین ویژگی‌ها می توان در دومین رتبه از بهترین تریدرهای فارکس ایرانی از وی نام برد. همچنین در کنار معامله، با استفاده از پلتفرم آنلاین و دوره های آموزشی شما را از صفر به صد در زمینه ارزهای دیجیتال و ترید می رساند.

3. محمد حسینی

آقای محمد حسینی با شروع در زمینه بورس راه اینترنتی خود را آغاز نموده و پس از افت و خیز و تجارب فراوان از جمله ارز بیت کوین پا به عرصه معامله یا به اصطلاح ترید ارزهای دیجیتال گذارد. او با استراتژی تاسیس یک شرکت هلدینگ، سفر پرماجرای تریدینگ خود را پربارتر نمود و بهترین تریدر فارکس در میان تریدران برتر ایران شد.

4. علیرضا محرابی

وی با فعالیت 8 ساله در انواع بازارهای مالی و همچنین با تحلیل حرفه ای بازار ارز، روش خود را در معاملات و بازارهای بورس در پیش گرفته است. همچنین علیرضا با انتشار مقالات جامع و تخصصی در وبسایت، تلاش بر این دارد تا کامل ترین اطلاعات را ارائه دهد و در کنار معامله، آموخته ها و تجارب و دانش خود را آموزش می دهد.

5. آرش کهنگی

آرش کهنگی نیز از معروف‌ترین و بهترین تریدر فارکس در کشورمان می باشد که با تحلیل بازارها و به اشتراک‌گذاری آنها در اینستاگرام شناخته شد. همچنین وی آموزش هایی مانند بورس نیز دارد.

6. آرش وداد

آرش وداد برخلاف حوزه فعالیت فعلی خود، فارغ‌التحصیل رشته پرستاری می باشد. سپس متوجه علاقه شدید خود به بازارهای مالی گردید؛ وی با روبرویی با این چالش، از شغل خود کناره گیری نموده و وارد حوزه معاملاتی می گردد. پس از مطالعات و کسب تجارب اقدام به عمل می کند. همین امر او را به بهترین تریدر فارکس در ایران تبدیل کرده است.

7. محمدعلی پورصمدی

نفر بعدی از لیست بهترین تریدر فارکس در ایران، آقای پور صمدی است. ایشان با اتکا به پشتکار و اشتیاق خود به یکی از موفق ترین تریدرهای ایران تبدیل گشته است.

8. فرزاد وجیهی

فرزاد از شهر خویش یعنی اهواز، فعالیت های مالی خود را آغاز نمود و حالا بهترین تریدر فارکس در ایران است؛ در این مسیر در بازارهای داخلی همچون بازار طلا، دلار و همچنین سکه ایران مشغول بوده است. سپس وارد بازار های بین المللی شد.

9. رضا حبیبی

آقای حبیبی فعالیت خود را در بازار فارکس شروع کرده است. به گفته خودش، فارکس را خودمحور آموخته و چهار سال طول کشیده تا نحوه درست معامله را بیاموزد!

کسب چندین جایزه در مسابقات و رقابت های مختلف بروکرهای مختلف فارکس، از دستاوردهای دوران فعالیت وی می باشد. همین دستاوردها او را به بهترین تریدر فارکس در ایران تبدیل کرده است.

10. شادی فراهانی​، جزو معدود بانوهای تریدر فارکس

خانم فراهانی نیز بهترین تریدر فارکس در ایران می باشد و به صورت خود محور آموزش های مربوط به بازارهای مالی را یاد گرفته است؛ همچنین در کنار تحصیلات دانشگاهی خویش، فارکس را به طور همزمان آموزش می دیده و پس از کاردانی، همه تمرکز و زمان خود را روی یادگیری و بررسی می گذاشت.  

در حال حاضر وی علاوه بر تریدینگ، انواع معاملات را درس می دهد.

سوالات متداول 

بهترین تریدر فارکس جهان چه کسی است؟

اولین و بهترین تریدر فارکس وارن بافت است.

قانون های موفق شدن در ترید چیست؟

قانون اول : همیشه یک طرح معاملاتی داشته و از آن پیروی کنید.
قانون دوم: با تجارت، مانند یک تجارت رفتار کنید!
قانون سوم: حداکثر استفاده را از فناوری روز کنید.
قانون چهارم: مراقب سرمایه تجاری خود باشید.
قانون پنجم: بر روی بازار مطالعه کنید.
قانون ششم: فقط روی چیزی که می توانید از دست بدهید، ریسک کنید.
قانون هفتم: روش معامله و کار خود را واقع گرایانه انتخاب کرده و پیش ببرید.
قانون هشتم: همیشه از Stop Loss استفاده کنید.

چگونه می توان یک تریدر شد؟

·         خود را آزمایش کنید و به چالش بکشید.
·         حداقل سرمایه را به دست آورید.
·         بازارها را مطالعه و تحلیل کنید.
·         یک استراتژی معاملاتی تنظیم کنید.
·         استراتژی ها و برنامه ریزی های خود را یکپارچه نمایید.
·         توانایی مدیریت پول را تمرین کنید.
·         از هزینه های بروکر ها آگاهی داشته باشید.

رمز موفقیت تریدرها چیست؟

زمانی شروع به خرید کنید که بازار نشانه شروع روند صعودی باشد.
سهام های پیشرو را انتخاب کنید زیرا عملکرد بهتری نسبت به بازار دارند.
وقتی روند صعودی به پایان رسید، سهم خود را بفروشید.
البته در آخرین قانون یک حالت استثنایی وجود دارد: اگر سهام تکی بر خلاف روند حرکت کنند، آنها را بفروشید.

درآمد تریدرها چقدر است؟

میزان درآمد از ترید به عوامل مختلفی مانند مهارت تریدر، سرمایه، شرایط بازار، ریسک پذیری و همچنین میزان زمانی که صرف می شود دارد. بطور کلی، در سطح جهانی میانگین درآمد ماهانه از معاملات روزانه 89490 دلار می باشد که باز با توجه به شرایط مختلف این عدد می تواند تغییر کند.

بهترین سایت ترید و پلتفرم کدام است؟

بهترین پلتفرم و سایت برای تریدرها در 2023، E*TRADE معرفی می شود؛Power E*TRADE نیز اپ برای موبایل ها است که قابلیت استفاده را برای هر کاربری امکان پذیر می سازد. همچنین این پلتفرم بسیار قدرتمند بوده و کاربران با استفاده به مرور زمان به قابلیت های آن مانند در دسترس بودن معاملات کاغذی و همچنین نمودارهای HTML5 با تجزیه و تحلیل فنی و ابزارهای غربالگری خودکار برای سهام و گزینه ها پی خواهند برد.

بهترین کشورها برای تریدرها کدامند؟

·         ایالات متحده
·         ژاپن
·         کره جنوبی
·         سنگاپور
·         چین
·         آلمان
·         سوئیس
·         کانادا

بهترین تریدرهای ایران و جهان از چه ابزارهایی استفاده می‌ کنند؟

·         یک پلتفرم معاملاتی قوی: eToro
·         شبیه ساز بازار سهام: eToro
·         یک نرم افزار نمودارگیری: TradingView Pro
·         یک صفحه نمایش سهام: Benzinga Pro یا TradingView Pro
·         آموزش تجارت: Investors Underground

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

11 دیدگاه برای “بهترین تریدر فارکس کیست؟ معرفی بهترین و برترین تریدرهای ایران و جهان

 1. عباس

  آدام مرادی که اصلا نیاز نیست وقتم رو صرفش کنم ما بقی هم کتاب ترید خوندن تریدر نیستن. تریدر خوب زمان برای اینستا نداره. تریدر خوب اینقدر درآمد داره که بعد ترید به امور دیگه زندگی میپردازه دنبال فروش پکیج و کانال سیگنال و لایو ترید نیست. نمونه حرف علی اشرفی اگر اشتباه نکنم هست اصلا اینستا نداره و فقط یه مصاحبه تو یوتیوب ازش هست و معامله گر بانک فارگو آمریکا هست. معاملگری بسیار سخت هست و نیاز به مطالعه بسیار داره اگر زمان ندارید چهار پنج سال مطالعه کنید پول و زمان خودتون رو جای دیگه ای صرف کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز هم دو سه هزار دلار هست هر کسی گفت با دویست دلار وارد شو برنامه برای اهداف خودش داره. حقیقتا تجربه سه سالم رو باهاتون درمیون گذاشتم گول رویا فروشان رو نخورید. هرکسی فعالیت زیاد حالت بلاگری و کامنت بگیری داشت ازش دوری کنید. از پست های هیجانی میشه فهمید کی چیکاره هست. مطالعه کنید تا سریع بتونید کلاه بردار رو تشخیص بدین. بنده بالای پنجاه میلیون پکیج خریدم و سوخت دادم تا فهمیدم شما راه منو نرید. بازار ارز دیجیتال رو هم فراموش کنید اگر خواستید کار کنید فقط فارکس و بورس آمریکا. رویای خرید شت کوین و میلیاردر شدن رو فراموش کنید. نزدیک به یک میلیارد کوین خریدم از انواع مختلف سرمایه ای که الان ده میلیون تومن شده. بالای صد کوین خرد زدم فکر نکیند بلد نبودن چی بخرم.

 2. عباس

  به غیر از آقای پورصمدی بقیه کلاه بردار هستند اگر خارج ایران بود طبق قانون جریمه و زندانی داشتند. آدام و ترید! شو من ها مجازی رو معروف نکنید.

 3. Ghasem

  دوستان! بعد از دیدن چند پکیج پولی اینو میگم. اینا همه پکیج فروش هستن. خواهشا الکی پول بهشون ندین. با پکیج های این افراد تریدر نمی‌شید.
  توصیه میکنم دوره رایگان محمد آهنگری اصل رو ببینید. فوق‌العاده است و کامل. ضمن اینکه جاهای مختلف مثل کامنت های اینستا و غیره دیدم که کارآموزها از دوره پورصمدی راضی هستن. بقیه پکیج فروشند. هر چی اسم گنده تر باشه یعنی تشکیلات رسانه ای بزرگ تر داشته و فقط از پکیج فروشی سود کسب کرده نه از مسیر تریدری.

  • عباس

   پورصمدی عالیه، زمانی که ایران بود من شاگردش بودم باسواد و با شرف

 4. سیامک

  سلام دوستان غیر از مهندس پورصمدی و مهندس آهنگری اصل مابقی اسامی بالا همشون با هم یک قرون نمی ارزن همشون پکیج فروشن یا. پورسانت بگیر بروکرها و پراپ ها
  فقط پورصمدی و آهنگری والسلام

 5. آنوشا یارعلی

  سلام ممنون از اطلاعات کاملتون،
  ببخشید من توی اقتصاد آفرین یه خبری درباره معامله گران فارکس میخوندم، نوشته بود یه سری از شرکت ها کارشون تامین سرمایه برای معاملات فارکس هستش، خواستم بدونم شما تائید میکنید این مسئله رو؟ همچین شرکت هایی کجان؟ چجورین؟
  اینجا نوشته بود

 6. حسن

  من دوره اقای مردای رو دیدم واقعا ارزش دیدن نداشت تاکید میکنم
  این هایی که شما اسم بردی پکیج فروش هستند
  کسایی که تریدر هستند و واقعا کار میکنن انقدر تبلیغ فروش دوره نمیکنند
  مثلا اقای گلشاهیان اقای خاکستر اقای اهنگرانی
  کسایی هستند که به صورت رایگان کلیپ اموزشی گذاشتن تو یوتیوب
  و علاوه بر اون لایو ترید هم دارن
  دوستان اگه این مطلب رو میخونید خواهشا اول دوره هایه رایگاه رو ببینید
  به عنوان یک دوست دارم میگم باور کنید تو پکیج هیچی گیرتون نمیاد

 7. مهدی

  فقط استاد محمد اهنگری دوره رایگانش بهتر از همه این اساتید و دوره های ابکشون هست.

 8. سینا

  با احترام هیچکدوم از این افرادی ایرانی به جز پورصمدی تریدر واقعی فارکس نیستند ؛هیچکدوم نه شفاف سازی کردند نه استیتمنت ارائه دادند و همشون پکیج فروش هستند لطفااا لطفا با نشر نام چنین افرادی ؛ کسایی رو که به این کار علاقه دارند در دام این پکیج فروش ها نندازین ؛ هفت ساله فارکس کار میکنم و به شما قول میدم هیچ یک از تریدر های فارکس ایران اسمشون رو تو شیپور‌نکردند ؛ با تشکر

  • Mahdi

   واقعا درست گفتی دوره کهنگی و مرادی و هلاکویی دیدم به درد مفت نمیخورد. فقط پورصمدی عشق است.

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.