حساب PAMM‌ چیست؟ مقایسه با حساب Mamm

حساب PAMM‌ چیست؟ مقایسه با حساب Mamm - حساب PAMM

PAMM‌ مخفف عبارت Percentage Allocation Money Management ‌ است. حساب PAMM یک حساب منحصر به فرد برای معاملات است و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا بتوانند سرمایه خود را به یک معامله‌گر متخصص و حرفه‌ای و با انتخاب خود اختصاص دهند. در نتیجه این وجوه جمع آوری شده را می‌توانند در چندین حساب تجاری مدیریت کنند.
مدیر پول برای این سرویس کارمزدی دریافت می‌کند که کارمزد آن به صورت درصدی محاسبه می‌شود. در واقع بخشی از سود به دست آمده بر حسب توافق صورت گرفته به مدیر مالی اختصاص داده می‌شود. همچنین اگر سرمایه متحمل ضرر شود، این ضرر هم در کل مجموعه بر حسب درصد توزیع می‌گردد.

بیشتر بخوانید: انواع حساب های بروکر freshforex 

افراد شرکت کننده در راه‌اندازی حساب PAMM

کارگزار (بروکر) فارکس و یا همان شرکت‌های بروکر (کارگزار) فارکس، تاجرها و یا همان مدیرهای پول و سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین افرادی هستند که برای راه‌اندازی حساب PAMM به آنها نیاز دارید.
اغلب سرمایه‌گذاران علاقه زیادی برای درو کردن سود از معاملات فارکس دارند، اما برخی از آنها زمان کافی برای تجزیه و تحلیل و انجام معاملات فارکس را در اختیار ندارند. برخی دیگر از سرمایه‌گذاران دانش کافی در ارتباط با معاملات فارکس را ندارند.
بهترین چاره برای این قبیل افراد اختصاص دادن سرمایه به مدیران پولی است تا همراه با سرمایه تجاری فردی آنها وارد حوزه معاملاتی شوید. شرکت تجارت فارکس برای مدیریت پول سایر سرمایه‌گذاران پول ثبت نام می‌کند.
سرمایه‌گذاران می‌توانند با وکالت‌نامه محدود اقدام به ثبت نام کنند. در بین آنها قراردادی منعقد شده و به امضای دو طرفه می‌رسد. اما نکته مهمی که در اینجا وجود دارد آن است که مدیران پول مطابق با ریسک و استراتژی‌های خود عمل می‌کنند.
به همین خاطر در امضای قرارداد باید ریسک معاملات را هم سرمایه گذاران قبول کنند. از طرف دیگر باید در این قرارداد میزان درصدی که سهم اختصاصی معامله مدیران پولی است، مشخص شود.

نقش بروکر (کارگزار) فارکس‌

بروکر (کارگزار) فارکس سعی دارد بستری مطمئن و قابل اعتماد فراهم کند تا سرمایه‌گذاران و مدیران پول بتوانند به راحتی در آن تعامل داشته باشند. هدف کارگزاری‌های فارکس تسهیل در فرایند معاملاتی است که در محدوده مقررات و قوانین خاصی به آنها اجازه فعالیت می‌دهد.


کارگزاری‌های فارکس باید امکان سپرده گذاری، برداشت و نگهداری حساب را داشته باشند و فعالیت‌های مربوط در این زمینه را به کاربران خود ارائه دهند. تمامی کارگزاران فارکس باید به یک پلتفرم تجاری معمولی برای کاربران خود ارائه دهند.
پلتفرم استفاده شده باعث بررسی شفاف و بهتر معاملات می‌شود. همچنین در این پلتفرم شما می‌توانید به عنوان سرمایه‌گذار خود با مدیران پولی در ارتباط باشید.

حساب PAMM‌ چیست؟ مقایسه با حساب Mamm - حساب PAMM
حساب PAMM‌ چیست؟ مقایسه با حساب Mamm 1

بیشتر بخوانید: حساب MAM چیست؟

نحوه انتخاب مدیران مالی توسط سرمایه‌گذاران

شرکت‌های کارگزاری برای انتخاب آگاهانه، راه‌های متعددی به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کند. آنها صلاحیت‌ها، رزومه، عملکرد گذشته را از نظر بازده، مقدار پول مدیریت شده و تعداد سرمایه‌گذاران مرتبط در اختیار کاربران قرار می‌دهند. سرمایه‌گذاران با مشاهده این اطلاعات، تصمیم به انتخاب مدیر پول می‌گیرند.

نکات اساسی برای سرمایه‌گذاران

شما به عنوان یک نوع سرمایه‌گذار که می‌خواهید با مدیران پولی در ارتباط باشید، باید به یک سری نکات مهمی توجه کنید. معمولا سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های معاملاتی فارکس هیچگونه انتخابی ندارند. تنها انتخاب آنها زمانی است که توسط مدیر پول ارائه می‌شود.
سرمایه‌گذاران پول خود را در بازارهای تجاری وارد می‌کنند، به همین خاطر باید خطر از دست دادن سرمایه خود را قبول کنند. ممکن است که عملکرد آنها پتانسیل خوبی داشته باشد و به سود بسیار خوبی دست پیدا کنند.

نکات اساسی برای مدیران پول

در مقابل نکاتی که برای سرمایه‌گذاران وجود دارد، یک سری نکات و قوانینی هم برای مدیران پول در نظر گرفته می‌شود که باید به آنها دقت داشته باشند. زمانی که مدیران پول می‌خواهند وجه را از حساب معاملاتی خود بیرون بکشند، تنها به وجه واریزی توسط خودشان دسترسی دارند.
در واقع آنان نمی‌توانند پول‌هایی که به امانت برای معامله نزد آنها قرار گرفته است را برای معاملات از حساب برداشت کنند. مدیران پولی می‌توانند برای سرمایه‌گذاران معیارهای حداقل و حداکثر را تعیین کنند.

مقایسه حساب PAMM ‌با حساب MAMM

حساب‌های PAMM و MAMM دو نوع حسابی هستند که شما با کمک آنها می‌توانید معاملات خود را انجام دهید. در حساب PAMM تمامی پول‌های سرمایه‌گذاران در یک حساب واحد جمع می‌شود. در این حساب معاملات انجام شده توسط مدیر حساب انجام می‌شود. سود و زیان هر سرمایه گذار بر حسب سهم او از کل سرمایه محاسبه می‌شود.

حساب PAMM‌ چیست؟ مقایسه با حساب Mamm - حساب PAMM
حساب PAMM‌ چیست؟ مقایسه با حساب Mamm 2

حساب MAMM نوعی دیگر از حساب است که هر سرمایه‌گذار حساب معاملاتی جداگانه دارد. همانند حساب PAMM، در حساب MAMM نیز انجام معاملات توسط مدیر حساب انجام می‌شود. در این نوع حساب، هر سرمایه‌گذار باید بتواند حجم معاملات را در حساب خود جداگانه تنظیم کند.

ویژگیحساب PAMM حساب MAMM
نحوه تشخیص معاملات بر اساس نسبت سهم از کل معاملهبراساس حجم معاملات
انعطاف‌پذیریپایینبالا
کنترل سرمایهمدیر حسابسرمایه‌گذار
حداقل سرمایهمعمولا بالامعمولا پایین
کارمزددرصدی از سودثابت یا درصدی از سود
امنیتمعمولا بالامعمولا بالا

نتیجه گیری

حساب‌های PAMM از حساب‌های ساده و بدون دردسری هستند تا معامله‌گران بتوانند به راحتی مدیران پول مد نظر خود را انتخاب کنند و معاملات فارکس را انجام دهند. فعالیت با حساب‌های PAMM باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران با داشتن فعالیت‌های بسیار کم بتوانند به سودهای خوبی دست پیدا کنند.
اما باید در نظر داشته باشید که فعالیت در حساب‌های PAMM ممکن است سرمایه شما را هم به خطر بیندازد و حتی ممکن است کل دارایی‌تان را از دست دهید. معامله‌گران باید با دقت بیشتری بتوانند یک کارزار حساب PAMM و مدیر پول خوبی انتخاب کنند تا به سود مطلوبی رسیده و حد ضرر پایینی داشته باشند.

سوالات متداول

حساب PAMM‌ چیست؟

حساب PAMM‌ یک حسابی است که سرمایه‌گذاران پول خود را در اختیار مدیران پول قرار می‌دهند تا آنها انجام معاملات را به عهده بگیرند.

آیا در حساب PAMM‌ دارایی‌ها بدون قرارداد در اختیار مدیران پول قرار می‌گیرد؟

خیر، بین آنها قراردادی تنظیم می‌شود و انجام این کار تحت مقررات و شرایطی اجرا می‌شود.

در حساب PAMM‌ سرمایه‌گذاران در علاوه بر سود، در زیان هم شریک هستند؟

بله، شراکت به صورت درصدی هم برای سود و هم برای زیان است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.