حساب MAMM چیست؟مزایا + مقایسه با حساب PAMM

حساب MAMM چیست؟مزایا + مقایسه با حساب PAMM -

حساب Multi_ Account Manager و یا به اختصار MAMM، یک حساب تجاری است. این حساب به مدیران حرفه‌ای پول اجازه می‌دهد تا به طور همزمان چندین حساب تجاری افراد را مدیریت کنند. حساب MAMM توسط کارگزاران فارکس به مدیران پولی ارائه می‌شود و آنها می‌توانند چندین حساب را از یک رابطه واحد مدیریت نمایند.

بیشتر بخوانید: بهترین بروکر برای حساب اسلامی 2024

ویژگی حساب MAMM

حساب MAMM به مدیران پول اجازه می‌دهد تا در حساب اصلی خود معاملات را به راحتی اجرا کنند. معاملات اجرا شده به صورت خودکار در تمام حساب‌هایی که تحت مدیریت آنها است، کپی می‌شود. در نتیجه مدیر پولی می‌تواند بدون آنکه سفارشات را به صورت دستی وارد کند، برای هر حساب جداگانه معاملات را به طور همزمان برای مشتریان خود انجام دهد.

حساب‌های MAMM معمولاً به صورت ابزارهایی جهت ارائه گزارش‌های پیشرفته هستند. این حساب‌ها به مدیر پول اجازه می‌دهند تا عملکرد تمام حساب‌های تحت مدیریت خود را در بازه زمانی واقعی تحت نظارت قرار دهند. مدیر پول می‌تواند برای هر حساب مشتری کارمزد عملکرد سفارشی تعیین کند. کاربردها به صورت خودکار محاسبه شده و از سودی که توسط حساب ایجاد شده کسر می‌گردد.

بیشتر بخوانید: حساب استاندارد فارکس چیست؟

نحوه کار حساب MAMM

نحوه کار با حساب MAMM به این صورت است که در ابتدا مدیر پول با یک کارگزار حساب MAMM باز می‌کند. سپس در حساب MAMM برای مشتریان خود چندین حساب فرعی ایجاد می‌کند.
وجوهی که از مشتریان دریافت شده به حساب‌های فرعی واریز می‌شوند. مدیر پول معاملات را از حساب‌های فرعی برداشته و در حساب اصلی قرار می‌دهد. سپس معاملات انجام شده را به طور متناسب بین حساب‌های فرعی توزیع می‌کند.
در توزیع سود بر اساس اندازه لات هر حساب انجام می‌شود. به طور کلی در حساب MAMM سود و یا زیانی که از معاملات به دست می‌آید، بر اساس سهم آنها از کل حقوق صاحبان سهام بین حساب‌های فرعی تقسیم می‌شود.
حساب MAMM به مدیران پول این امکان را می‌دهد تا به طور همزمان چندین حساب را مدیریت کنند. انجام این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و تلاش می‌شود. جدا از آن حساب MAMM این امکان را به کاربران می‌دهد تا بتوانند معاملات را با کارایی و انعطاف پذیری بیشتری انجام دهند.
دلیل آن قرار گرفتن معاملات و انجام آن در حساب اصلی است که به طور خودکار در حساب‌های فرعی هم کپی می‌شود. معمولا حساب MAMM شفافیت بالایی دارد، چون که مشتریان می‌توانند عملکرد حساب خود را در یک زمان واقعی مشاهده کرده و بر معاملات که توسط مدیر انجام می‌شود، نظارت داشته باشند. حساب‌های MAMM ابزار مفید برای مدیران پول است که می‌خواهند فعالیت تجاری خود را ساده کرده و چندین حساب را مدیریت کنند.

مزایای حساب MAMM

حساب MAMM هم برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در بازار فارکس فعالیت داشته باشند مفید است و هم برای صاحبان سرمایه می‌تواند بدون دردسر سودآوری داشته باشد. اما در حالت کلی می‌خواهیم به مزایا و ویژگی‌های مثبت حساب MAMM اشاره کنیم.

حساب MAMM چیست؟مزایا + مقایسه با حساب PAMM -
حساب MAMM چیست؟مزایا + مقایسه با حساب PAMM 1

مدیریت حرفه‌ای‌

حساب‌های MAMM برای مدیران پولی کمک می‌کند تا به طور همزمان چندین حساب معاملاتی را مدیریت کنند. آنها تمام حساب مشتریان خود را از یک حساب اصلی مدیریت می‌کنند. در نتیجه فرایند مدیریت معاملات در چندین حساب آسان‌تر شده و نظارت راحت‌تری دارد.

تنوع

سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق حساب MAMM از تنوع بسیار بالایی بهره‌مند شوند. مدیران پول می‌توانند به طور همزمان در چندین حساب معامله کنند. انجام این کار باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران ریسک خود را در چندین استراتژی و بازاری که توسط مدیر پول معامله می‌شود، پخش کنند.

سفارشی سازی‌

می‌توان حساب‌های MAMM را با توجه به نیاز هر سرمایه‌گذار سفارشی کرد. در واقع مدیران پول این قدرت را دارند که بتوانند متناسب با نیازهای فردی هر سرمایه‌گذار استراتژی‌های معاملاتی را تنظیم کنند.

تخصیص کارآمد‌

امکان تخصیص معاملات در چندین حساب توسط حساب‌های MAMM توسط مدیران وجود دارد. در نتیجه همه حساب‌ها می‌توانند در یک زمان سیگنال‌های معاملاتی یکسانی دریافت کنند. انجام این کار میزان تاخیر و یا لغزش را کمتر می‌کند.

کاهش هزینه‌ها

حساب‌های MAMM درصرفه‌جویی هزینه‌های معاملاتی به سرمایه‌گذاران بسیار کمک می‌کند. از آنجایی که مدیران پول در چندین حساب معامله می‌کنند، می‌توانند از تخفیف‌های حجمی استفاده کرده و هزینه‌های معاملاتی را تا حدی کاهش دهند.

شفافیت بالا

معمولا حساب‌های MAMM برای سرمایه‌گذاران شفافیت بیشتری فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاران می‌توانند در زمان‌های واقعی روند معاملات را مشاهده کرده و اطمینان بیشتری به مدیر پول پیدا کنند.

مقایسه حساب PAMM ‌با حساب MAMM

حساب‌های PAMM و MAMM دو نوع حسابی هستند که شما با کمک آنها می‌توانید معاملات خود را انجام دهید. در حساب PAMM تمامی پول‌های سرمایه‌گذاران در یک حساب واحد جمع می‌شود. در این حساب معاملات انجام شده توسط مدیر حساب انجام می‌شود. سود و زیان هر سرمایه گذار بر حسب سهم او از کل سرمایه محاسبه می‌شود.

حساب MAMM چیست؟مزایا + مقایسه با حساب PAMM -
حساب MAMM چیست؟مزایا + مقایسه با حساب PAMM 2

حساب MAMM نوعی دیگر از حساب است که هر سرمایه‌گذار حساب معاملاتی جداگانه دارد. همانند حساب PAMM، در حساب MAMM نیز انجام معاملات توسط مدیر حساب انجام می‌شود. در این نوع حساب، هر سرمایه‌گذار باید بتواند حجم معاملات را در حساب خود جداگانه تنظیم کند.

ویژگیحساب PAMM حساب MAMM
نحوه تشخیص معاملات بر اساس نسبت سهم از کل معاملهبراساس حجم معاملات
انعطاف‌پذیریپایینبالا
کنترل سرمایهمدیر حسابسرمایه‌گذار
حداقل سرمایهمعمولا بالامعمولا پایین
کارمزددرصدی از سودثابت یا درصدی از سود
امنیتمعمولا بالامعمولا بالا

نتیجه

حساب‌های MAMM روشی راحت و کارآمد برای سرمایه‌گذاران است تا در بازار فارکس بتوانند مشارکت کنند. استفاده از حساب MAMM و تخصیص سرمایه به مدیران پول حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر در بازار فارکس فعالیت داشته باشید. سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در حساب MAMM فعالیت داشته باشند باید جدا از سود، ریسک و ضررهای آن را هم بپذیرند.

سوالات متداول

حساب MAMM‌ چیست؟

حساب Multi_ Account Manager و یا به اختصار MAMM، یک حساب تجاری است. این حساب به مدیران حرفه‌ای پول اجازه می‌دهد تا به طور همزمان چندین حساب تجاری افراد را مدیریت کنند.

بهترین ویژگی حساب MAMM ‌ چیست؟

شما با حساب MAMM‌ می‌توانید روند کار مدیر پول را نظارت کنید.0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.