آموزش و بررسی بروکر pcm – نحوه ثبت نام در پی سی ام بروکرز

بروکر pcm با نام پی سی ام بروکرز زیر مجموعه ای از شرکت های pcm بوده و در سال 2006 در منطقه آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به ثبت رسیده است و تحت نظارت اسکا که نهاد ناظر بازار های مالی کشور امارات است ، فعالیت می کند.

آموزش و بررسی بروکر pcm
آموزش و بررسی بروکر pcm

آموزش و بررسی بروکر pcm

این بروکر نیز مانند اکثر بروکر های دیگری که به ایرانیان خدمات می دهند ، با دامنه ای جداگانه برای ایرانیان فعالیت می کند. کارگزاری اصلی pcm تحت رگوله FSA به شماره ثبت LLC2593 می باشد. ولی پی سی ام بروکرز شرکتی زیر مجموعه این شرکت اصلی بوده و تحت رگوله آفشور به ایرانیان خدمات می دهد.

در حال حاضر این بروکر به ایرانیان خدمات می دهد و سایت pcm بروکرز فیلتر نمی باشد و کاربران ایرانی به راحتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند. یکی از مزایای این بروکر پشتیبانی از زبان فارسی می باشد که باعث شده است کاربران بسیار راحت در آن ثبت نام کرده و ترید کنند.

برای مشاهده و بررسی بهترین بروکر های فارکس به لینک زیر مراجعه کنید.

ثبت نام در بروکر pcm

برای استفاده از امکانات بروکر پی سی ام و معامله در آن باید ابتدا در این بروکر ثبت نام کنید. برای ثبت نام در بروکر pcm ابتدا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

در این قسمت یک فرم نسبتا طولانی را می بینید که باید فیلد های آن را به دقت پر کنید.

ثبت نام در بروکر pcm 
ثبت نام در بروکر pcm 

در همان ابتدا از شما خواسته می شود تا نوع حساب معاملاتی خود را انتخاب کنید. پس قبل از ثبت نام ابتدا انواع حساب های معاملاتی این بروکر را بررسی کنید و بعد با توجه به استراتژی و میزان سرمایه خود یکی را انتخاب کنید. برای مثال فرض کنیم حساب Elite را انتخاب کردیم.

ثبت نام در بروکر pcm
ثبت نام در بروکر pcm

در این حالت در قسمت لوریج فقط دو انتخاب 1:30 و 1:100 برای انتخاب شما موجود می باشد که باید یکی را انتخاب کرده و به پر کردن ادامه فیلد ها بپردازید.

ثبت نام در بروکر pcm
ثبت نام در بروکر pcm

صفحه را پایین بکشید. در این قسمت باید نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کرده و برای خود یک شناسه کاربری یکتا (ID) انتخاب کنید. سپس یک پسورد معتبر برای خودتان انتخاب کند و در کادر بعدی تکرار پسورد را بنویسید.

در نوشتن ایمیلتان دقت کافی داشته باشید. زیرا تاییدیه ثبت نام به ایمیلتان ارسال خواهد شد.

ثبت نام در بروکر pcm
ثبت نام در بروکر pcm

در ادامه شماره موبایل و کد استان محل زندگیتان را وارد کنید. کشور را نیز به ایران تغییر داده و سایر فیلد های خواسته شده (مخصوصا ستاره دار) را پر کنید.

ثبت نام در بروکر pcm
ثبت نام در بروکر pcm

و در انتها تیک قبول قوانین را زده و گزینه ارسال را بزنید.

ثبت نام در بروکر pcm
ثبت نام در بروکر pcm

اگر پیام شکل زیر را دیدید ثبت نام در بروکر pcm به اتمام رسیده و باید به ایمیل خود مراجعه کرده و روی فعالسازی اکانت خود کلیک کنید تا حسابتان فعال گردد.

ثبت نام در بروکر pcm
ثبت نام در بروکر pcm

احراز هویت بروکر pcm

برای احراز هویت بروکر pcm و معامله در این بروکر بعد از ثبت نام باید مدارک خواسته از طرف بروکر را به آنها ارسال کنید.

وارد کابین pcm شده و از منو های بالایی آپلود مدارک را انتخاب کنید . باید تصویر پشت و روی کارت ملی خود را به بروکر ارسال کنید و نیز آدرس محل سکونت و نیز شماره ملی و تاریخ اعتبار آن را به دقت وارد کنید.

احراز هویت بروکر pcm
احراز هویت بروکر pcm
احراز هویت بروکر pcm
احراز هویت بروکر pcm

این مدارک توسط پشتیبانان پی سی ام بروکرز بررسی شده و در صورت تایید سایر گزینه ها برای شما فعال می شوند.

ورود به کابین pcm (کابین اختصاصی بروکر pcm)

برای ورود به کابین pcm از لینک زیر وارد شوید.

در کادر اول شناسه کاربری که ابتدا وارد کرده بودید و در کادر دوم نیز پسوردتان را وارد کنید. اگر شناسه کاربری خود را فرموش کرده اید ، به ایمیلی که بروکر هنگام ثبت نام برایتان ارسال کرده بود ، مراجعه کنید.

ورود به کابین pcm (کابین اختصاصی بروکر pcm)
ورود به کابین pcm (کابین اختصاصی بروکر pcm)

انواع حساب pcm بروکرز

در pcm بروکرز می توان در کل 4 نوع حساب معاملاتی می توان باز کرد. (حساب میکرو ، حساب مینی ، حساب الیت و حساب ارز های دیجیتال) و هر کدام از این انواع دارای زیر مجموعه بوده و می توانید بر حسب ویژگی های آنها یکی را انتخاب کنید.

انواع حساب pcmمبلغ واریزیحداقل حجم معامله (Lot)اسپردلوریجاستاپ اوت لولکمیسیون
سنتی1-1000.01از 0.2 پیپ1:50050%ندارد
میکرو100-2000.01از 1.6 پیپ1:50050%ندارد
فیکس اسپرد100-20000.012 ، 3 و 4 پیپ1:20050%ندارد
زیرو اسپردبدون محدودیت0.010.2 پیپ1:200100%16 دلار
مینی1000-100000.1از 0.91:20050%ندارد
ویژه1000-100000.1از 0 تا 0.11:100100%18 دلار
لوریج 1000500-20000.1از 1.61:1000100%ندارد
الیت50001از 0.61:100100%10 دلار
ای سی ان پرو100-20000.01از 0.21:20050%5 دلار

حساب میکرو pcm

حساب میکرو pcm خود شامل 4 زیرمجموعه (زیر حساب) می باشد. حساب سنتی ، حساب میکرو ، حساب فیکس اسپرد و حساب زیرو اسپرد . از این چهار مورد به جز حساب سنتی می توان برای هر سه نوع حساب میکرو حساب دمو فارکس افتتاح کرد.

حساب سنتی بروکر pcm

در حساب سنتی در معاملات از واحد سنت به جای دلار استفاده می شود و بیشتر برای تست استراتژی استفاده می شود.

در این حساب می توان 28 جفت ارز و طلا برای معاملات استفاده کرد. برای افتتاح حساب نیاز به 1-100 دلار بوده و حداقل سایز پوزیشن 0.01 و اسپرد آن شناور و از 0.2 پیپ می باشد. حداکثر لوریج این حساب 1:500 ، استاپ اوت لول آن 50% بوده و برای معاملات کمیسیونی دریافت نمی گردد.

اسپرد چیست؟

نحوه محاسبه پیپ در فارکس

حساب میکرو pcm

این اکانت برای تریدر های با سرمایه کم مناسب می باشد. و اکثر جفت ارز های محبوب در آن مشاهده می شود. در حساب میکرو pcm می توان 58 جفت ارز ، کامودیتی ، CFD ، سهام ، شاخص دلار ، ICLN و ارز های دیجیتال را مورد معامله قرار داد.

حداقل حجم معاملات 0.01 لات بوده و مبلغ واریزی می تواند بین 100-200 دلار باشد. اسپرد این حساب شناور بوده و از 1.6 پیپ شروع می شود. این حساب نیز مانند حساب سنتی بدون کمیسیون بوده و حداکثر لوریجی که در اختیار کاربران قرار می دهد ، 1:500 بوده و استاپ اوت لول آن 50% می باشد.

حساب فیکس اسپرد pcm

حساب فیکس اسپرد ، دارای اسپرد ثابتی بوده و برای کسانی که به استراتژی ثابتی ترید می کنند ، مناسب است.

در این حساب می توان 23 جفت ارز ، طلا و ارز دیجیتال را مورد معامله قرار داد. حداقل واریزی برای این حساب 100-2000 دلار بوده و حداقل حجم معاملات 0.01 لات می باشد.

اسپرد این حساب برای جفت ارز های اصلی 2 پیپ ، برای جفت ارز USDCAD و طلا 3 پیپ و برای جفت ارز های فرعی 4 پیپ می باشد.

استاپ اوت لول 50 درصد ، ماکسیمم لوریج 1:200 بوده و برای معاملات در این حساب کمیسیونی دریافت نمی شود.

حساب زیرو اسپرد pcm

حساب زیرو اسپرد pcm برای اسکالپر ها و یا همان تریدر هایی که اقدام به نوسان گیری در طول روز می کنند ، مناسب است. و محدودیتی برای واریز وجه وجود ندارد. در این حساب می توان 28 جفت ارز ، طلا ، نقره ، نفت کرد و ارز های دیجیتال را مورد معامله قرار داد.

حداقل حجم معاملات 0.01 لات ، اسپرد 0.2 پیپ ، حداکثر لوریج 1:200 ، استاپ اوت لول 100% می باشد. در این حساب به ازای معامله هر لات استاندارد 16 دلار کمیسیون دریافت می گردد.

حساب مینی pcm

حساب مینی pcm خود دارای 3 زیر حساب به نام های مینی ، ویژه و لوریج 1000 می باشد. از بین این سه نوع حساب نیز مینی و لوریج دارای حساب آزمایشی نیز بوده و حساب ویژه فاقد حساب دمو می باشد.

حساب مینی

حساب مینی یکی از محبوب ترین حساب های این کارگزاری بوده و هم برای تریدر های مبتدی و هم حرفه ای مناسب است. در این نوع حساب می توان 58 جفت ارز ، کامودیتی ، CFD ، سهام ، شاخص دلار ، LCLN و ارز های دیجیتال را معامله کرد.

مبلغ واریزی در این نوع حساب 1000-10000 دلار بوده و حداقل حجم معاملات نیز 0.1 لات و اسپرد شناور بوده و از 0.9 پیپ شروع می شود. استاپ لول 50% بوده و برای معاملات این نوع حساب کمیسیونی دریافت نمی شود.

حساب ویژه pcm

حساب ویژه pcm اسپرد کمتی دارد . ولی نمی توان در این نوع حساب معاملات اسکالپینگ انجام داد. در این نوع حساب می توان 27 جفت ارز ، طلا ، نقره ، نفت برنت کرود و ارز های دیجیتال را معامله کرد.

میزان واریزی در این نوع حساب 1000-10000 دلار بوده و حداقل حجم معاملات 0.1 لات می باشد. اسپرد حساب ویژه شناور بوده و از 0 تا 0.1 متغیر است. حداکثر لوریج 1:100 و استاپ اوت لول نیز 100% می باشد.

در حساب ویژه به ازای هر لات معامله 18 دلار کمیسیون از مشتریان دریافت می گردد. و حساب دارای سواپ روزانه است.

حساب لوریج 1000

در حساب لوریج 1000 این امکان برای مشتریان فراهم شده است که با سرمایه کم بتوانند به سود زیاد برسند. البته هنگام استفاده از لوریج باید آموزش های لازم را دیده باشید.

در این نوع حساب می توان 58 جفت ارز ، کامودیتی ، CFD ، سهام و ارز های دیجیتال را معامله کرد. حداقل مبلغ واریزی در این حساب 500-2000 دلار بوده و حداقل حجم معاملات 0.1 لات ، اسپرد نیز شناور بوده و از 1.6 پیپ آغاز می شود.

حداکثر لوریج 1:1000 ، استاپ اوت لول 100% و برای معاملات کمیسیونی دریافت نمی گردد.

حساب الیت pcm

حساب الیت pcm نیز در دو نوع الیت و ای سی ان پرو می باشد.

حساب الیت

این حساب نیز برای تریدر های مبتدی و حرفه ای بسیار مناسب است. در حساب الیت pcm می توان 58 جفت ارز ، کامودیتی ، CFD ، سهام ، شاخص دلار و ارز های دیجیتال را معامله کرد.

حداقل مبلغ واریزی 5000 دلار و حداقل حجم معاملات 1 لات است. اسپرد شناور بوده و از 0.6 پیپ آغاز شده و حداکثر لوریج نیز 1:100 می باشد. استاپ اوت لول 100% و به ازای هر لات 10 دلار کمیسیون دریافت می گردد.

در حساب الیت امکان افتتاح حساب دمو برای کاربران وجود دارد.

حساب ای سی ان پرو pcm

حساب ای سی ان پرو با اسپرد کم و سرعت بالای اجرای سفارش ها یکی از بهترین گزینه ها برای تریدر های حرفه ای می باشد. در این نوع حساب می توان 27 جفت ارز ، طلا ، نقره ، نفت کرود و برنت و ارز های دیجیتال را معامله کرد.

حداقل واریزی بین 100-2000 دلار بوده و حداقل حجم معاملات نیز 0.01 لات است. اسپرد شناور از 0.2 ، حداکثر لوریج 1:200 ، استاپ اوت لول 50% و کمیسیون نیز 5 دلار است.

حساب ای سی ان فاقد حساب دمو می باشد.

حساب ارز های دیجیتال pcm

در حساب ارز های دیجیتال pcm می توان اواع ارز های دیجیتال را نیز مانند فارکس معامله کرد.

حساب ارز های دیجیتال pcm
حساب ارز های دیجیتال pcm

حساب سرمایه گذاری پم pcm

حساب پم یکی از روش های جدید سرمایه گذاری می باشد که در آن تریدر هایی که  دانش کافی و یا زمان کافی برای معامله ندارند می توانند افتتاح حساب کنند. در حساب پم تریدر مقداری از سرمایه خود را در این حساب قرار داده و تریدر های حرفه ای برگزیده از طرف بروکر با سرمایه این مشتریان ترید کرده و سود و طیان حاصل را به نسبت مشخصی بین لیدر و مشتری تقسیم می کنند.

کسب سود از طریق حساب پم به یکی از جدید ترین روش ها برای کسب درآمد و سرمایه گذاری در فارکس تبدیل شده است.

واریز و برداشت pcm

واریز و برداشت pcm بروکرز نیز بسیار راحت می باشد و کاربران می توانند به صورت بانکی ، وب مانی ، بیت کوین ، پی پل ، اسکریل ، یونیون پی و فسا پی عملیات واریز و برداشت های خود را انجام دهند.

بررسی رگوله بروکر pcm

این بروکر نیز مانند بسیاری از بروکر هایی که ایران را تحریم کرده اند با دامنه و سایتی مجزا به ایرانیان خدمات می دهد. یعنی در اصل سایت اصلی بروکر pcm رگوله معتبر FSA را دارد.

ولی دامنه ای که ایرانیان خدمات می دهد رگوله آفشور داشته و کمی نا معتبر است. ولی با توجه به سابقه بروکر ها می توان با اطمینان خاطر از این بروکر ها استفاده کرد. زیرا این شرکت زیر مجموعه شرکت اصلی می باشد.

شکل زیر را از سایت pcm برایتان آورده ایم. در این متن نیز خود سایت عنوان کرده است که این دامنه و سایت فقط برای کاربران ایرانی تنظیم شده است.

بررسی رگوله بروکر pcm
بررسی رگوله بروکر pcm

کلاهبرداری pcm

هنگام ثبت نام هر کاربری در بروکر ها اولین سوالی که برایش پیش خواهد آمد این است که آیا این بروکر کلاهبرداری است یا خیر؟

در مورد کلاهبرداری pcm باید بگوییم تا کنون هیچ شکایتی علیه این بروکر از طرف کاربران صورت نگرفته و شاهد کلاهبرداری از طرف این بروکر نبوده ایم.

علی رغم اینکه این بروکر با رگوله آفشور به ایرانیان خدمات می دهد ، ولی شرکت اصلی آن رگوله معتبر داشته و نزدیک 20 سال است که در این زمینه فعالیت دارد.

سوالات متداول

آیا pcm بروکر به ایرانیان خدمات می دهد؟

بله

آیا بروکر pcm معتبر است؟

بله ، این بروکر معتبر بوده و برای ایرانیان تحت رگوله آفشور خدمات می دهد.

آیا بروکر pcm فیلتر است؟

خیر

به این مقاله امتیاز دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.