اولین قدم برای ورود به فارکس-چگونه فارکس را شروع کنیم؟|فعالیت در فارکس

فعالیت در فارکس

فعالیت در فارکس نیازمند شرایط و قوانینی می باشد که حتما باید رعایت کنید. برای یافتن سوال ” چگونه در فارکس فعالیت کنیم؟” بهتر است آموزش های ما را دنبال کنید. ما در دوره آموزش فارکس ، تمامی گام هایی را که لازم است یک تریدر مبتدی طی کرده و به مراحل بالا تر دست یابد را برایتان آورده ایم. در این مقاله نیز نحوه فعالیت در فارکس را برایتان آموزش داده ایم.

بسیاری از افراد وجود دارند که با خیال واهی یک شبه پولدار شدن وارد این بازار مالی شده اند. و شناخت کافی از بازار فارکس نداشته و به دید قمار به این بازار نگاه کرده و بر اساس شانس عمل می کنند.

اولین قدم برای ورود به فارکس

برای فعالیت در فارکس اولین قدم شناخت خودتان است. در این بازار ابتدا باید شناخت کاملی از خودتان پیدا کرده و مشخص کنید که می خواهید به صورت بلند مدت معامله کنید و یا کوتاه مدت. سپس به موارد دیگری از قبیل میزان ریسک پذیری خودتان ، قدرت کنترل احساساتتان ، آموزش هایی که دیده اید و … توجه کرده و بر اساس آنها باید در این بازار معامله کنید.

اولین قدم برای ورود به فارکس انتخاب بروکر مناسب برای ترید می باشد که می توانید از لیست زیر انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین بروکر فارکس

بعد از انتخاب بروکر باید در بروکر مورد نظر ثبت نام کنید که نحوه ثبت نام را نیز در مقاله بالا برای تک تک بروکر ها آموزش داده ایم.

بعد از این مرحله باید آموزش دیده و دوره های آموزشی را برای ترید و معامله گری طی کنید.

دوره های رایگان زیر از مبتدی تا پیشرفته برای ورود به فارکس و فعالیت در آن می تواند مفید باشد.

  1. آموزش فارکس
  2. آموزش صفر تا صد پرایس اکشن البروکس
  3. آموزش اسمارت مانی پیشرفته

چگونه فارکس را شروع کنیم؟

برای فعالیت در فارکس باید از چندین قانون و روش پیروی کنید. این قوانین نه تنها برای بازار فارکس بلکه برای هر بازار مالی دیگری نیز کارساز می باشد.

همیشه در حال آموزش باشید

بازار فارکس یکی از بزرگترین بازار های مالی در جهان است. شما تنها در صورتی در این بازار موفق خواهید بود که همیشه در حال آموزش باشید. همیشه باید به دنبال استراتژی های جدید بوده و استراتژی افراد موفق در این حوزه را مورد بررسی قرار دهید. اگر خودتان به استراتژی جدیدی رسیدید ابتدا از آن بک تست گرفته و در صورت کارآمد بودن آن در معاملات خود استفاده کنید.

بخوانید : آموزش بک تست در متاتریدر

بازار فارکس بر خلاف ظاهر ساده خود ، بسیار پیچیده بوده و افرادی در این بازار موفق تر هستند که همیشه دامنه دانش و تجربه خود را گسترده تر می کنند. شاید در ابتدای ورود خود به فارکس آموزش هایی را دیده باشید. ولی این کافی نبوده و در طول سالیان معامله در فارکس باید همزمان آموزش دیده و مهارت معامله و ترید خود را تقویت کنید.

آموزش در فارکس
آموزش در فارکس

شناخت دقیق از بازار فارکس

برای فعالیت در فارکس علاوه بر آموزش های لازم و مکرر باید خود بازار فارکس را نیز به خوبی بشناسید. بازار فارکس در واقع مکانی برای معامله جفت ارز ها می باشد. هر کدام از این ارز ها نیز خود معرف یک کشور می باشد. تا زمانی که این بازار را به خوبی نشناخته و با افت و خیز های آن آشنا نباشید ، نمی توانید با فعالیت در فارکس به سودآوری برسید. پس تا حد ممکن در این خصوص به تحقیق و مطالعه پرداخته و حیطه دانش خود را افزایش دهید.

فعالیت در فارکس را از حساب دمو شروع کنید

برای فعالیت در بازار فارکس ابتدا باید در یکی از بروکر های فارکس ثبت نام کنید. اکثر بروکر ها این امکان را برای تریدر ها فراهم کرده اند که برای خود یک حساب دمو فارکس (مجازی) باز کرده و با هر میزان و اهرمی در این بازار معامله کنند. بهتر است تمام آموزش ها و استراتژی هایی را که یاد گرفته اید و یا برای خود پیاده سازی کرده اید ابتدا در یک حساب دمو امتحان کنید.

مشخص کردن هدف در فارکس

در بازار فارکس با معاملات ارز های کشور های مختلف سرو کار داریم. و نوسانات قیمت هر ارز کاملا به اوضاع اقتصادی آن کشور مربوط بوده و هیچ گاه شانسی نمی باشد.

برای فعالیت در فارکس ابتدا باید هدف خود و میزان سودی که می خواهید از این بازار کسب کنید را مشخص سازید. البته میزان سود شما باید بر اساس آموزش هایی باشد که دیده اید. میزان سود همیشه بر اساس سرمایه شما مشخص می گردد و در استراتژی های مختلف متفاوت است.

در معامله هم باید میزان‌ سود و هم میزان ضرری که قابلیت تحمل آن را دارید مشخص کرده و به این هدف خود پایبند باشید. به عنوان مثال در اکثر بازار های مالی حد ضرر نرمال ۲ درصد در نظر گرفته می شود. یعنی اگر شما با ۱۰۰۰ دلار وارد معامله شده اید ، در صورتی که ضرر کردید زمانی که ضررتان به ۲ درصد یعنی به ۲۰۰ دلار رسید از معامله خارج شوید. پس برای فعالیت در فارکس قبل از معامله برای خود هدف مشخص کرده و به آنها پایبند باشید.

معامله در فارکس بدون درگیری احساسات

همانطور که بیان کردیم ، زمانی که در فارکس معامله می کنید ، برای خود حد سود و ضررتان را مشخص سازید و به این تعهدات پایبند باشید. در این بازار از درگیری احساساتتان در معاملات جلوگیری کرده و زمانی که تحلیل های شما صحیح بود ، و در حال سود هستید هیچ گاه طمع نکنید. و اگر به حد سود خود رسیدید از معامله خارج شوید. مگر با استفاده از تریلینگ استاپ در متاتریدر که با رعایت حد ضرر به کسب سود بیشتر بپردازید.

ترید غیر احساسی در فارکس
ترید غیر احساسی در فارکس

از طرف دیگر در بازار فارکس بسیار پیش می آید که دچار ضرر شوید. در این صورت نیز در صورت فعال شدن حد ضررتان هیچ گاه به امید برگشت بازار و جبران ضررتان نباشید. و با منطق از معامله خارج شوید. برای رسیدن به این هدف و فعالیت بهتر در فارکس کتاب زیر را دانلود کرده و مطالعه نمایید. این کتاب از لری لوین بوده و در آن راز هایی در مورد ترید غیر احساسی بیان شده است که توصیه می کنیم آن را مطالعه نمایید.

دانلود کتاب ترید غیر احساسی

عدم استفاده از لوریج های بالا

بسیاری از تریدر ها زمانی که با حساب واقعی وارد بازار فارکس شده و متضرر می شوند ، یا کلا از بازار فارکس خداحافظی کرده و یا به صورت انتقام جویانه به معامله می پردازند. این نوع معامله گران یا از لات های بالا ، لوریج بیشتر و نیز تعداد معاملات بالا استفاده کرده و طبیعتا تمام و یا بخش بزرگی از سرمایه شان را از دست خواهند داد. زیرا تمامی این موارد بیان شده ریسک بالایی داشته و حتی افراد حرفه ای نیز این گونه عمل نمی کنند. ‌

بخوانید: محاسبه اهرم در فارکس

زمانی که از لوریج استفاده می کنید ، در واقع با چند برابر سرمایه خود به معامله می پردازید. و طبیعتا هنگام ضرر نیز میزان ضرر چندین برابر خواهد بود. در بازار فارکس استفاده از هر امکاناتی اصول خاص خودش را دارد. و بهتر است از آن پیروی کرد. استفاده از میزان لات در فارکس مناسب نیز برای تریدر ها بسیار مناسب می باشد.

فعالیت در فارکس در زمان مناسب

هنگام معامله در فارکس باید در آرامش کامل بوده و از لحاظ فکری نیز باید کاملا در آماده باشید. هنگام فعالیت در فارکس علاوه بر اینکه باید بتوانید بازار را به خوبی تحلیل کنید ، باید بتوانید رفتار لحظه ای معامله گران و اتفاقاتی که در لحظه می افتند را نیز تحلیل کنید.

بخوانید: انواع تحلیل در فارکس

 بنابراین هنگام فعالیت در فارکس باید کاملا بر روی معامله تمرکز داشته باشید. و داشتن تمرکز نیازمند معامله در زمان مناسب می باشد. البته زمان معامله در فارکس نیز بیار مهم بوده و زمان های خاصی برای معامله گران بهتر می تواند باشد. برای انتخاب بهترین زمان برای ترید ، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

فعالیت در فارکس
فعالیت در فارکس

بخوانید: اندیکاتور سشن برای متاتریدر 5

صبر و عدم شتاب زدگی

افراد صبور نه تنها در فارکس بلکه در اکثر بازار های ملی موفق تر هستند. هنگام فعالیت در فارکس همیشه به این نکته توجه کنید که این بازار سالیان زیادی است که پا بر جا بوده و هیچ گاه فرصت کسب سود را از دست نخواهید داد. و زمان کافی برای معامله همیشه دارید. پس هیچ گاه در فارکس عجله نکرده و صبور باشید. یکی از دلایل اصلی افراد بی تجربه شتاب زدگی در انجام معاملات است.

معامله در تایم فریم های مناسب

زمانی که آموزش فارکس را شروع کرده و معامله در فارکس را یاد بگیرید. خواهید دید که معامله در تایم فریم های مختلفی امکان پذیر است. در این خصوص هیچ گاه نمی توان گفت برای فعالیت در فارکس کدام تایم فریم مناسب است. زیرا این مورد کاملا بستگی به خود معامله گر دارد.

بعضی از افراد با دید بلند مدت معامله می کنند. مخصوصا افرادی که از تحلیل بنیادی استفاده می کنند ، تحلیل هایشان بلند مدت بوده و هنگام معامله نیز از تایم فریم های بالاتر استفاده می کنند. از طرف دیگر تریدر هایی نیز هستند که از نوسانات بازار سود می کنند و روزانه چندین معامله پر سود پیدا کرده و معامله می کنند. این افراد نیز در تایم فریم های کوچک تر معامله می کنند.

نتیجه گیری

هنگام فعالیت در فارکس اگر این موارد را رعایت نکنید ، مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن سرمایه خود را از دست داده و با دلسردی کامل از این بازار خداحافظی خواهید کرد. در بازار فارکس باید بیش از هر بازار دیگری بیشتر روی خودتان و دانشتان سرمایه گذاری کرده و مراحل آموزش فارکس را قدم به قدم طی کنید.

سوالات متداول

قوانین طلایی فعالیت در فارکس چیست؟

سرمایه خود را هوشمندانه مدیریت کنید. در صورت سود کردن نیز از سود به دست آمده محافظت کنید. همیشه از دستورات توقف حد ضرر و حد سود استفاده کرده و کنترل سرمایه خود را داشته باشید.

در طول دوز چند بار می توان در فارکس معامله کرد؟

تعداد معاملات محدود نبوده ولی بهتر است روزامه کمتر از ۵ بار ترید کنید. و این هر دفعه می تواند شامل تایم فریم های کوچک تر باشد.

5 اشتباه رایج معامله گران فارکس

نداشتن استراتژی معاملاتی ، عدم تحقیق و بررسی کافی ، نادیده گرفتن اخبار و رویداد های اقتصادی ، امید واهی داشتن به معاملات زیان ده و کسب سریع سود .

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.