بهترین زمان معامله در فارکس به وقت ایران – اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4 و 5

بهترین زمان معامله در فارکس

برای معامله در فارکس، هر تریدری، استراتژی خود را دارد. برخی افراد ترجیح میدهند زمانی که بازار کم حجم است ترید کنند. برخی افراد زمانی که بازار بیشترین حجم را دارد ترید میکنند. بعضی صرفا بر اساس سشن های معاملاتی ترید میکنن و برخی اساسا به این موارد هیچ نگاهی ندارند. ولی ساعات کاری بازار فارکس و بهترین زمان ها برای ترید، برای خیلی از کاربران مهم است.

بهترین زمان معامله در فارکس

هیچگاه نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد که بهترین زمان معامله در فارکس چه زمان و تایم هایی می باشد. ولی تحلیل گران و فعالان بازار فارکس در کل اعتقاد دارند برا نقدشوندگی بهتر و راحتتر زمان هایی را انتخاب کنید که حجم معاملات بالا باشد. همانطور که می دانید ارز دلار به دلیل اعتبار بالا و بسیاری موارد دیگر پر حجم ترین ارز بازار بوده و بهتر است معاملات فارکس خود را در تایم فریم معاملات بازار نیویورک انجام دهید.

از طرفی بازار فارکس در کشور های مختلف جهان در ساعات مشخصی باز و بسته می شود. در ادامه زمان های باز و بسته شدن بازار های جهانی و روش مشاهده آنها را آورده ایم. در ساعت های خاصی که زمان معاملات کشور هایی با هم همپوشانی دارند، بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند (70% بازار) . به عنوان مثال اکثر تریدر ها از جفت ارز های اصلی برای معامله استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید : بهترین جفت ارز ها برای ترید

در جفت ارز های اصلی فارکس یک طرف جفت ارز همیشه دلار می باشد. در بازار های مالی بازار نیویورک ، لندن بیشترین حجم معاملات دلار را داشته و بیشترین حجم نیز در زمان همپوشانی این دو بازار اتفاق می افتد. به عنوان مثال فرض می کنیم شما از بروکر الپاری استفاده می کنید. در زمان نگارش این مقاله (9 فروردین 1401) در ساعت تابستانی قرار داریم. و زمان معاملات فارکس به شکل زیر می باشد.

زمان همپوشانی بازار های فارکس
زمان همپوشانی بازار های فارکس

زمان معامله فارکس لندن از ساعت 7:00 تا 15:30 به وقت گرینویچ لندن می باشد. (به این نکته توجه کنید که بروکر آلپاری زمان مبداء را زمان اروپای شرقی EET قرار داده است). زمان معامله فارکس آمریکا نیز از ساعت 13:30 تا ساعت 20:00 می باشد. پس زمان 13:30 تا 15:30 زمان همپوشانی این دو بازار بوده و بیشترین حجم معاملات در این دو ساعت خواهد بود. یعنی در دو ساعت انتهایی بازار بازار نیویورک شروع می شود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید ؛ به عنوان مثال اگر یک طرف ارزتان ین ژاپن (JPY) باشد ، زمان معاملات بورس ژاپن را بیشتر مد نظرتان قرار دهید. اگر از بروکر آلپاری استفاده می کنید ، از ساعت دوازده شب 00:00 تا 6 صبح بهترین زمان برای معامله جفت ارز می باشد که یک طرف آن ین ژاپن است.

اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4 و 5

قبل از اینکه بهترین زمان معامله در فارکس را بیان کنیم بهتر است بدانید در نمودار قیمتی مورد نظر شما در چه زمان هایی کدام سشن ها فعال هستند. و زمان هایی را برای معامله انتخاب کنید که حجم معاملات بالاست. بررسی دقیق سشن ها به دلیل ساعت های مختلف و نیز عقب جلو شدن آنها کمی گیج کننده خواهد بود. پس می توانید اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در متاتریدر 4 و یا 5 را رسم کرده و زمان های مناسب برای معامله را پیدا کنید.

برای دانلود اندیکاتور سشن برای متاتریدر 4 و 5 از لینک های زیر استفاده کنید. بعد از دانلود آنها را از حالت فشرده خارج کرده و در متاتریدر خود نصب کنید.

نصب اندیکاتور در متاتریدر بسیار ساده و راحت می باشد. اگر نحوه نصبش رو بلد نیستید روی لینک زیر کلیک کنید.

بهترین زمان معامله در فارکس به وقت ایران

در ابتدای مقاله زمان هایی را به عنوان بهترین زمان معامله در فارکس بیان کردیم. ولی اگر شما یه تریدری هستید که همیشه با دانش و استراتژی خودتان معامله می کنید ، باید در درجه اول به زمانی توجه داشته باشید که بتوانید بدون دغدغه و تمرکز کافی به ترید بپردازید. از طرف دیگر افرادی که در بازار های مالی به فعالیت و معامله مشغولند ، باید همیشه پیگیر اخبار مهم که بر بازار فارکس تاثیر دارند باشند.

به عنوان مثال اکثر تریدر های محافظه کاری که سرمایه شان را زیاد درگیر ریسک نمی کنند ، در زمان های انتشار اخبار مهم هیچ گاه معامله نمی کنند. زیرا در این زمان ها نوسان در بازار بسیار بالا بوده و احتمال سود و زیان های تصاعدی زیاد است. از طرف دیگر افرادی مانند اسکالپر ها که به دنبال نوسان گیری در بازار هستند ، در زمان انتشار اخبار مهم و با به کارگیری روش های نوسان گیری ، تحلیل و … اقدام به معامله در این بازار ها می کنند. پس علاوه بر همپوشانی بازار ها و توجه به نوع ارز و نوع کشور و … این موارد نیز در انتخاب زمان منایب برای ترید جفت ارز تاثیر زیادی دارند.

ساعت باز شدن بازار فارکس ( ساعت کار بازار فارکس )

ساعت باز شدن بازار فارکس به نوع بروکر انتخابی شما بستگی داشته و با توجه به بروکر شما ممکن است یک ساعت با زمان بازار های جهانی تفاوت داشته یاشد. در ادامه این مسأله را به صورت دقیق بررسی کرده ایم. ولی در حالت کلی بازار فارکس در ساعت 1:30 بامداد (00:00 به وقت گرینویچ لندن) روز دو شنبه وقت تهران بازگشایی شده و در ساعت 1:30 بامداد روز جمعه بسته می شود.

البته در این بازه زمانی بازار های فارکس بسیاری از کشور های جهان در تایم های مختلف باز و بسته می شود. به طوری که ما احساسا می کنیم در تمامی ساعات بازار از دوشنبه تا جمعه بازار یکسره باز است. در حالی که سشن ها یک سره باز و بسته شده و در تمامی ساعات می تواند وارد بازار فارکس شده و معامله کرد.

بیشتر بخوانید : نمودار طلا جهانی فارکس

زمان معامله فارکس آمریکا

با توجه به اینکه افراد بسیار زیادی از سراسر جهان معاملات فارکس خود را بر اساس جفت ارز های اصلی انجام می دهند ، بنابراین زمان معامله فارکس آمریکا برای بسیاری از تریدر ها اهمیت زیادی دارد. همانطور که بیان کردیم با توجه به عقب جلو شدن ساعت بسیاری از کشور ها در 6 ماهه بهاری بهتر است ساعات معاملات فارکس کشور های مختلف را از طریق ساعت جهانی دنبال کرده و از دنبال کردن تایم ها به وقت تهران پرهیز کنید. زیرا در اکثر سایت ها به سایت هایی بر می خورید که مشخص نیست این تایم ها برای نیمه اول سال می باشد و یا دوم سال.

برای مشاهده زمان معامله فارکس آمریکا به سایت https://market24hclock.com/ رفته و از منوی Trading Hours گزینه NYSE(NewYork) در صفحه باز شده ساعت فعلی کشور آمریکا را مشاهده می کنید.

بازار نیویورک
بازار نیویورک
بازار نیویورک
بازار نیویورک

برای مشاهده زمان معاملاتی فارکس آمریکا روی تب Full List Of Market Hours کلیک کنید. در این قسمت زمان پیش گشایش و زمان معامله بازار فارکس آمریکا را قابل مشاهده است.

زمان معامله در فارکس نیویورک
زمان معامله در فارکس نیویورک

همانطور که در شکل بالا می بینید ، زمان پیش گشایش بازار فارکس نیویورک از ساعت 11 صبح تا 1:30 عصر به وقت نیویورک بوده و از ساعت 1:30 تا 8 عصر زمان معامله در فارکس آمریکا محسوب می شود. حال می توانید این زمان را با استفاده از سایت با حساب به زمان ایران محاسبه کنید. اگر به صفحه اول سایت هم توجه کنید خواهید دید که اگر تایم های UTC را با 4 ساعت و نیم جمع کنید ، به وقت ایران خواهید رسید.

زمان جهانی
زمان جهانی

و اگر روی تب Holidays کلیک کنید روزایی از سال (به جز شنبه و یکشنبه ) که بازار فارکس آمریکا تعطیل می باشد را مشاهده می کنید.

تعطیلات رسمی بازار فارکس آمریکا
تعطیلات رسمی بازار فارکس آمریکا

زمان معامله فارکس ترکیه

اگر در معاملات خود یکی از جفت ارز ها را لیرترکیه (TL) انتخاب کنید ، بهتر است پوزیشن خود را در زمان معامله در فارکس ترکیه انتخاب کنید تا نقدشوندگی تان افزایش یابد. زیرا نماد لیر مانند دلار پر حجم نبوده و فقط در زمان معاملات فارکس ترکیه بیشترین حجم خرید و فروش را خواهد داشت. زمان معامله فارکس ترکیه در بورسا استانبول از ساعت 9:40 شروع شده و در ساعت 18:05 به وقت استانبول به پایان می رسد. تبدیل ساعت استانبول به تهران را نیز با استفاده از سایت باحساب انجام دهید.

بهترین زمان معامله در فارکس آلپاری

برای انتخاب بهترین زمان معامله یکی از موارد بسیار مهم دیگر بروکر شما می باشد. زیرا بروکر تعیین کننده زمان مبدا فارکس می باشد. بسیاری از ایرانیان از بروکر آلپاری استفاده می کنند. خوشبختانه در بروکر های زیادی ساعات معاملاتی فارکس کشور های مختلف در صفحه بروکر آورده شده است.

 اگر با بروکر الپاری کار می کنید ، برای دریافت زمان معامله فارکس آلپاری روی این لینک کلیک کنید .

زمان معامله فارکس آلپاری
زمان معامله فارکس آلپاری
زمان معامله فارکس آلپاری
زمان معامله فارکس آلپاری

زمان مبداء بروکر آلپاری (EET) اروپای شرقی می باشد. برای محاسبه بهترین زمان معامله فارکس آلپاری نیز ابتدا جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد با توجه به نوع کشور ساعات معاملاتی آن دو کشور را بررسی کنید.

زمان معامله فارکس لندن

برای مشاهده زمان معامله فارکس لندن از سایت رسمی زمان معاملات بازار های بزرگ جهانی تب Trading Hours ، LSE (London) را انتخاب کنید.

زمان معامله فارکس لندن
زمان معامله فارکس لندن
فارکس لندن
فارکس لندن

در این صفحه زمان را به وقت گرینویچ لندن می بینید. اگر روی تب Full List Of Market Hours زمان های دقیق سفارش گذاری تا انجام معامله فارکس لندن تا زمان بسته شدن بازار لندن را خواهید دید.

زمان فارکس لندن
زمان فارکس لندن

اگر در بروکرتان زمان های معاملات بازار های جهانی به وقت ایران را نمی بینید می توانید زمان مبداء بروکرتان را از سایت بروکر یافته و تبدیل زمان ها را با استفاده از این سایت انجام دهید.

تنظیم ساعت متاتریدر 4

در خصوص تنظیم ساعت متاتریدر 4 باید بدانید ساعت متاتریدر قابل تنظیم و یا تغییر نیست. ساعت متاتریدر از روی سرور تنظیم می شود. و باید هنگام معامله و ترید فارکس به ساعت بروکر خود مراجعه کنید که بر روی چه منطقه زمانی تنظیم شده است. با توجه به تغییر زمان ایران همیشه باید به ساعت بروکر خود توجه داشته باشید.

کلام آخر

در بازار فارکس هیچ گاه بهترین زمان معامله جفت ارزها وجود نداشته و باید تمامی جوانب بازار را سنجید و بعد نسبت به معامله اقدام کرد. عوامل زیادی بر انتخاب بهترین زمان معامله جفت ارزها تاثیر دارند. مانند اخبار جلسات ، زمان های معاملاتی بازار های بزرگ و پرحجم و بسیاری موارد دیگر. و از طرف دیگر مهم ترین عامل زمانی است که خودتان باید تمرکز کافی بر روی معامله داشته باشید.

سوالات متداول

بهترین زمان برای معاملات فارکس چه زمانی است؟

بهترین زمان برای معاملات فارکس زمان همپوشانی بازار های فارکس لندن و نیویورک است.

بدترین زمان برای معاملات فارکس چه زمانی است؟

در سه حالت بهتر است از معامله فارکس پرهیز کرد. 1- زمان انتشار اخبار مهم (در این زمان پولتان به احتمال زیاد نصیب نوسان گیران خواهد شد). 2- اولین و آخرین روز هفته 3- 24 ساعت اول هر هفته معاملاتی جدید (روز دوشنبه) زیرا به اعتقاد بسیاری از تریدر ها در این زمان بازار کند بوده و نقدشوندگی پایین تر است.

چهار سشن (Session) معاملاتی چیست؟

سشن سیدنی ، توکیو ، لندن و نیویورک

در فارکس چند بازار وجود دارد؟

در فارکس سه سشن اصلی وجود دارد که باعث شده است بازار فارکس 24 ساعته باشد : سشن آسیایی ، لندن و ایالات متحده.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.