INFT چیست؟ – NFT های هوشمند چگونه کار می کنند؟

inft

INFT توکن غیر قابل تعویض هوشمند می باشد و به زبان ساده یعنی یک nft با هوش مصنوعی در هم آمیخته می شود و قابلیت های جدیدی در متاورس ، کریپتو و دنیای واقعی ایجاد می کند. همانطور که می بینید هوش مصنوعی در حال تغییر جهان می باشد و اکنون با هوشمند ساختن nft ها شاهد تحولی عظیم در دنیای دیجیتالی ، بازی ها ، کسب درآمد ، هنر ، موسیقی ، دنیای واقعی و … خواهیم بود.

هوشمند ساختن توکن های غیرمثلی باعث می شوند این توکن ها قابلیت یادگیری داشته و پویا و تکامل پذیر باشند. iNFT ها خود می توانند از محیط اطراف خود و محیطی که در آن قرار دارند (برای مثال در یک بازی و یا فضای موسیقی ، هنر و …) اطلاعات کسب کرده ، یاد بگیرند و خود دوباره محتوای جدید تولید کنند و بر اساس اطلاعات دریافتی رفتاری متفاوت از خود نشان دهند. کاربرد های توکن غیرقابل تعویض هوشمند بسیار گسترده تر و کاربردی تر می تواند باشد که در ادامه آنها را بیان می کنیم.

INFT چیست؟

INFT مخفف Intelligent Non-Fungible Token بوده و با عنوان nft های هوشمند شناخته می شود. iNFT یک NFT می باشد که با یک دستورالعمل GPT-3 به عنوان بخشی از قرارداد هوشمند غیر قابل تغییر ادغام شده است.

INFT چیست؟
INFT چیست؟

iNFT ها نه تنها هوشمند هستند ، بلکه قابلیت های تعاملی و انیمیشنی نیز دارند. زیرا این اعلان ها در لایه های قرارداد هوشمند ذخیره می شوند. دستورالعمل های کد گذاری شده از یک زبان ترانسفورماتور پیشرفته استفاده می کنند تا امکانات تولیدی را از طریق پیشرفت در یادگیری چند شات و تک شات امکان پذیر کند.

بیشتر بخوانید : nft چیست؟

بررسی nft های هوشمند

NFT توکن های غیر قابل تعویض فناوری جدیدی هستند که برای نمایش رسانه های دیجیتال در بلاکچین مورد استفاده قرار می گیرند. Nft ها دارایی های دیجیتال منحصربفردی هستند که در زمینه های مختلفی از جمله هنر ، موسیقی ، ویدئو ها ، بازی و … کاربرد دارند. بر خلاف توکن هایی مانند بیت کوین ، اتریوم و … nft ها منحصربفرد بوده و بر اساس مواردی از قبیل میزان نادر بودن ، اصالت ، جذابیت برای قرار دادن در کلکسیون و … می توانند سطوح متفاوتی از ارزش را داشته باشند.

 nft های هوشمند
nft های هوشمند

NFT ها در دنیای هنر ، موسیقی و مخصوصا بازی های کریپتویی ….. جذابیت قابل توجهی جذب کرده اند. ولی هنوز nft ها پتانسیل رشد زیادی داشته و می توانند شیوه ایجاد ، توزیع و تعامل ما با رسانه های اجتماعی را متحول کنند.

یکی از ویژگی های جالب nft ها قابلیت برنامه ریزی شدن آنهاست . ترکیب nft با هوش مصنوعی باعث ایجاد NFT های هوشمند شده است که ما آن را iNFT می نامیم.

Alethea AI یک شرکت که بر روی nft های هوشمند (iNFTs) کار می کند ، معتقد است iNFT ها نشان دهنده تکامل بعدی nft ها هستند.

با ترکیب هوش مصنوعی با nft ها ، iNFT ها نه تنها قادر خواهند بود محتوای تعاملی و منحصربفرد تولید کنند ، بلکه می توانند تعاملات انسانی یاد گرفته و حتی در دهه های آینده به هوشی اندازه هوش انسان دست یابند.

کاربرد های iNFT ها گسترده و متنوع هستند. برای مثال از iNFT ها می توان برای ایجاد بازی های تعاملی تر و فراگیر تر ، لیست پخش موسیقی شخص سازی شده ، کار های هنری تولید شده بر اساس هوش مصنوعی و … استفاده کرد.

علاوه بر آن nft های هوشمند می توانند برای ایجاد سیستم های شفاف و منصفانه و ردیابی مالکیت رسانه های دیجیتالی مورد استفاده قرار گیرد.

ادغام هوش مصنوعی با nft فرصتی برای افراد عادی فراهم می کند تا همگی بتوانند از رسانه های اجتماعی در قالب nft استفاده کنند. NFT همچنان به تکامل خود ادامه می دهد ؛ ولی iNFT تحولی عظیم برای رسانه های دیجیتالی خواهد بود. و مشاهده میزان استقبال مردم و مجموعه داران برای ما جذاب خواهد بود.

nft های هوشمند چگونه کار می کنند؟

nft های هوشمند با توجه به پیشرفت های قابل توجهی که نسبت به nft های سنتی داشته اند ، دیدگاه همه را نسبت به دارایی های دیجیتالی تغییر داده اند. توکن های iNFT هوشمند ، مقیاس پذیر ، مولد و تعاملی بوده و از طریق پروتکل Alethea AI به اطلاعات شبکه ای دسترسی دارند.

برای مثال هوشمند شدن nft ها کریپتو پانک ها را قادر می سازد تا در مسابقات رپ شرکت کنند و …

اگر با دید بهتر و کلی تری به این موضوع بنگرید ، خواهید دید iNFT ها راه جدیدی برای کسب درآمد از دارایی های دیجیتال و ارزش مالکیت آنها را ارائه می کند.

برای مثال در یک جامعه گیمر ها می توانند به صورت کسری مالک یک کاراکتر شده و مالکان می توانند قفل IP آن کاراکتر را باز کرده و به تولید meme ها ، محتوا و … بپردازند. iNFT فرصت های جذابی از تولید و توزیع محتوا ایجاد کرده و روشی جدید برای کسب درآمد از مالکیت معنوی ارائه می کند.

کسب درآمد از inft
کسب درآمد از inft

iNFT ها با اینکه هنوز به مدل OpenAI وابسته هستند ، ولی در حال ارائه رویکرد های Open-Source برای استفاده در دنیای واقعی را ارائه می کنند.

سادگی پروتکل Alethea AI باعث می شود هر فردی به راحتی بتواند با زبان سریع و هوشمند یک nft ایجاد کرده و کسب درآمد و مالکیت معنوی nft را داشته باشد.

ویژگی های iNFT

 • iNFT ها هوش مصنوعی را با اعلان های ازپیش تعریف شده و یا در حال تکامل ترکیب می کنند. nft های هوشمند خود می توانند یاد بگیرند و شکل جدیدی از هوشمندی را برای مالکان خود باز کنند.
 • iNFT ها در برابر سانسور مقاوم بوده و در پلتفرم های مختلف قابل استفاده هستند. و ارزشی که آنها در مسیر تکامل خود به دست می آورند ، از طریق مالکیت جزئی در دسترس می باشد.
 • iNFT ها مبتنی بر توکن بوده و بر اساس استاندارد ERC-721 یا ERC-1155 nft اتریوم ساخته می شوند.
 • ارزشمند و قابل تقسیم : ارزشی دارند که از طریق مالکیت جزئی برای مالک ، ایجاد کننده iNFT و جوامع آن قابل دسترس می باشند.

iNFT تحولی عظیم در جهان

ایجاد nft های هوشمند فرصت جدیدی برای ورود به دنیایی تکنولوژیکی و اخلاقی جدید ایجاد می کند. iNFT ها صرفا برای کلسیونر ها جذاب نمی باشد بلکه برای خواسته های اجتماعی ، عاطفی و اخلاقی ما نیز جذاب هستند.

iNFT ها بیانگر یک فضای طراحی بلاقوه هستند که می توان در آن فضا قطعات زمین ، ساختمان ، موجودات و … ایجاد کرده و به آنها معنا بخشیده و موجودات زنده را مانند رفتار انسانی تربیت کرد.

از سوی دیگر باید قبل از رسیدن به این اهداف بزرگ ، بشر آمادگی اخلاقی لازم را در این خصوص پیدا کرده و از این ویژگی nft ها سوءاستفاده نکند.

نحوه ایجاد iNFT ها

می توان در داخل یک پلتفرم مانند iNFT مانند alethea.ai به درآمد رسید.

ایجاد – آموزش – کسب درآمد

می توانید iNFT های خود را ایجاد کرده و آنها را آموزش داده و ارتقا دهید. و بعدا با استخراج NFT جوایز رمز ارزی دریافت کنید.

iNFT با استفاده از قدرت های مولد هوش مصنوعی باعث زندگی و هوش بخشیدن به آیتم های دیجیتالی مختلف در nft ها می شود. به زبان ساده تر iNFT رفتار انسانی را از سه بعد آموزش می بیند:

 • بدن
 • روح
 • ذهن

بدن : بدنه iNFT همان ERC 721 می باشد که تصویر ظاهری و یا همان تصویر پروفایل nft ها می باشد.

روح : روح سطوح مختلفی از هوش همراه با Pod می باشد.

ذهن : ذهن iNFT قادر است تا سطح بالایی از سفارشات را اجرا کند.

هر توکن nft می تواند از طریق پروتکل iNFT به یک nft هوشمند تبدیل شود. این امر با ترکیب NFT با یکی دیگر از داریی های ERC-721 به نام Personality Pod به دست می آید. زمانی که NFT با یک Personality Pod (پاد شخصیت) ترکیب شود ، شخصیت منحصربفرد خود را به دست می آورد که مبتنی بر هوش مصنوعی است.

آموزش ساخت nft در Opensea و Rarible

معماری NFT هوشمند (iNFT)

پروتکل iNFT

پروتکل iNFT به مجموعه ای از قرارداد های هوشمند مبتنی بر بلاکچین اتریوم اشاره دارد. بر اساس این پروتکل هر فردی می تواند یک iNFT به روشی محدود ایجاد کند.

در پروتکل iNFT 4 لایه مختلف وجود دارد:

 • لایه اپلیکیشن
 • لایه پروتکل
 • لایه دارایی (Asset)
 • لایه تسویه (Settlement)

پاد های شخصیت Personality Pods

پاد شخصیت Personality Pod یک دارایی ERC-721 می باشد که بخش پیچیده ای از پروتکل iNFT را تشکیل می دهد. و بخشی است که حتما باید در NFT هوشمند وجود داشته باشد. و nft از طریق پروتکل iNFT با Personality Pod ترکیب می شود.

صفات

صفت یک دارایی On-Chain می باشد که بر ویژگی های پاد شخصیتی تسلط دارد. هر پاد شخصیتی دارای ویژگی های شخصیتی مختلفی است که بر اساس آن تکامل می یابد. این ویژگی ها شامل میزان هوش ، صدا ، نسل و … می باشد.

بازار

برای مثال کشتی نوح (Noah’s Ark) در حال حاضر 5 دسته اصلی از دارایی های دیجیتالی را ارائه می کند که می توان آنها را در بازار خرید و فروش کرد:

 • iNFT ها
 • رسانه ها
 • پاد های شخصیت
 • پورتال ها
 • بسته

موتور هوش مصنوعی

موتور هوش مصنوعی در واقع به مجموعه nft ih نیرو می بخشد. و خدمات هوش مصنوعی را که برای iNFT ها در دسترس هستند ، تقویت می کند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.