آموزش ساخت nft در Rarible و Opensea -ساخت nft رایگان

ساخت nft رایگان

ساخت nft رایگان

اگر به دنبال ساخت nft هستید ، به احتمال زیاد با nft ها و ارز های nft آشنایی دارید. ابتدا برای یادآوری خلاصه ای از nft را بیان می کنیم. در واقع به یک اثر ، دارایی و یا کالا که به صورت دیجیتالی باشد nft گفته می شود.

nft می تواند یک تابلوی نقاشی دیجیتالی (مانند تصویری که خودتان در فتوشاپ خلق کرده اید)، کتابی که به صورت الکترونیکی نوشته اید ، تحلیل هایتان از بازار های مالی و بسیاری موارد دیگر باشد. شما می توانید این آثار را به nft تبدیل کرده و به فروش برسانید. امروزه پلتفرم های مختلفی برای ساخت nft وجود دارند. برای آشنایی بیشتر با ارز ان اف تی و بهترین بازی های ان اف تی مقالات زیر را مطالعه کنید.

nft چیست؟

اغلب افراد به دنبال ساخت nft رایگان هستند. این واقعیت را باید قبول کنید که ساخت nft رایگان عملا غیر ممکن است. در سایت هایی که امکان ایجاد  nftدر آنها با پرداخت هزینه ممکن است ، کامزدی بابت شبکه از کاربران دریافت نمی گردد. ولی در عوض در پلتفرم هایی که ادعای ساخت nft رایگان دارند ، باید بابت شبکه بلاکچین کارمزد پرداخت شود.

حتی اگر در طول ساخت و قرار دادن برای فروش nft هزینه ای پرداخت نکنید ، بعد از فروش کارمزد به قیمت فروش nft افزوده شده و به شکل نامحسوسی از خریدار دریافت خواهد شد. این کارمزد برای پلتفرم های با امکان ساخت nft رایگان حدود 2.5 درصد می باشد.

بیشتر بخوانید : iNFT چیست؟

ساخت nft و فروش آن

ساخت nft و فروش آن مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه از جمله هنرمندان ، طراحان ، گرافیست ها ، نویسندگان و … قرار گرفته است. در سایت هایی که امکان ساخت nft و فروش آن وجود دارد ، در مراحل ساخت و انتشار صاحب اثر می تواند در میزان درصدی را برای اثر خود مشخص سازد. در این صورت درصدی از سود خریدار بعد از خرید و فروش دوباره آن به حساب صاحب اصلی اثر واریز خواهد شد.

امکان ساخت nft جدید و ارزان در سایت هایی مانند Shaun Pryszlak ، OpenSea ، Blockchain Art Exchange ، Rarible ، Superrare ، Async Art ، KnownOrigin ، Foundation ، Mintable ، Nifty Gateway و… وجود دارد.

آموزش ساخت nft در rarible رایگان

یکی از بهترین روش های ساخت nft رایگان در سایت rarible می باشد. استفاده از این سایت بسیار راحت بوده و حتی یک فرد عادی به راحتی تواند در آن توکن nft خود را بسازد. ابتدا وارد سایت رریبل شوید .

ساخت nft رایگان
ساخت nft رایگان

اگر برای اولین بار می خواهید nft خود را ایجاد کنید ، روی گزینه create کلیک کنید. شما با استفاده از پلتفرم ها و یا همان سایت هایی که امکان ایجاد nft را می دهند بسیار راحت و بدون داشتن هیچ دانشی در مورد رمزنگاری و برنامه نویسی می توانید nft خود را ایجاد کنید. بعد از ایجاد آن باید nft را در یکی از شبکه های بلاک چین منتشر کنید. و بابت این انتشار هزینه ای بابت کارمزد دریافت خواهد شد.

البته این کارمزد در برخی پلتفرم ها در همان ابتدای کار هنگام ساخت ان اف تی دریافت می گردد و در برخی دیگر در حن استفاده و در برخی نیز بعد از فروش توکن. اگر روی گزینه Create کلیک کنید ، شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

nft بر روی اتریوم
nft بر روی اتریوم

در این قسمت دو شبکه Flow و Ethereum را مشاهده می کنیم. اکثر کیف پول ها با اتریوم سازگار بوده و شما بسیار راحت می توانید nft خود را بسازید. در پلتفرم هایی که در ابتدای کار از کاربر مبلغی بابت ساخت توکن دریافت نمی کنند (مانند اپن سی و Rarible) حتی نیازی به داشتن اتریوم در کیف پولتان نبوده و بدون هیچ دارایی در کیف پول خود می توانید nft خود را ایجاد کنید. حال با توجه به نوع کیف پول خود شبکه بلاک چین را انتخاب کنید. من گزینه Ethereum را انتخاب می کنم.

نصب متامسک
نصب متامسک

در این قسمت لیست کیف پول هایی که از اتریوم پشتیبانی می کنند را مشاهده می کنید. برای ساخت nft ابتدا باید کیف پول اتریوم بر روی گوشی و یا رایانه خود نصب کنید تا پلتفرم مورد نظر برای ساخت nft به آن وصل شود. خوشبختانه اکثر کیف پول های دیجیتال ارز اتریوم را پشتیبانی می کنند. یکی از پراستفاده ترین کیف پول هایی که برای ساخت ان اف تی مورد استفاده قرار می گیرد ، کیف پول متامسک می باشد. اگر روی متاسک کلیک کنید صفحه زیر برایتان باز خواهد شد.

راه اندازی متامسک
راه اندازی متامسک

اگر از قبل متامسک را بر روی سیستم خود دارید ، به آن وصل شده و اگر ندارید با توجه به نوع سیستم عامل خود آن را نصب کنید. من برای آموزش از مرورگر کروم استفاده می کنم و گزینه نصب در کروم را می زنم. حال متامسک به لیست افزونه های کروم اضافه شده است. در مراحل ثبت نام از شما پسورد و تایید آن خواسته خواهد شد. از گوشه بالا سمت راست روی لیست افزونه ها که شکل ابر مانند دارد کلیک کرده و زنگوله متامسک را روشن کنید تا در منو بار آن را مشاهده کنید. سپس روی آیکن متامسک کلیک کنید تا برایتان باز شود.

دوباره به سایت rarible برگشته و این بار گزینه connect را بزنید. و به کیف پول متامسک متصل شوید. در مراحل از شما کلمه عبور خواسته می شود. اگر با خطا مواجه شدید از منو ارز کیف را روی اتریوم قرار دهید تا خطا برطرف گردد. اگر تا این قسمت پیش رفته باشید به نوعی کار تمم شده است. حال روی اتریوم دکمه آبی رنگ Create را مشاهده می کنید.

روی آن کلیک کرده و در صفحه بعدی Single را بزنید. حال از قسمت Choose File فایل مورد نظر خود را که می خواهید nft آن را بسازید انتخاب کنید. مثلا تصویری که در فتوشاپ ایجاد کرده و قصد فروش آن را دارید و ….

در همین صفحه 3 گزینه مشاهده می کنید.

Fixed Price : اگر این گزینه را انتخاب کنید ، می توانید برای اثر خود و یا همان nft خود یک قیمت ثابت قرار دهید. و با همان قیمت در صورت وجود داشتن مشتری آن را به فروش برسانید.

Open for bids :  اگر این گزینه را بزنید تا زمان فروش nft در این قسمت باقی خواهد ماند.

Timed auction : در این قسمت نیز شما می توانید یک زمانی را مشخص کرده و nft خود را به حراج گذاشته و محصول خود را به کسی که قیمت بالاتری پیشنهاد دهد ، بفروشید.

بعد از مشخص کردن نوع فروش nft باید برای توکن خود نام و توضیحاتی برای اطلاع خریداران قرار دهید.

در قسمت Royalties نیز می توانید درصدی را مشخص سازید تا بعد از فروش اثر شما اگر خریدار دوباره آن را فروخت درصدی از سود خریدار به حساب شما واریز گردد. بهتر است این درصد 10 انتخاب گردد. و بعد Create را بزنید تا nft شما ایجاد گردد.

ساخت nft با گوشی (ساخت nft رایگان با گوشی)

ساخت nft با گوشی نیز بسیار راحت می باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن مربوط به پلتفرم مورد نظر را دانلود کنید. برای مثال ما آموزش ساخت nft در گوشی با اپلیکیشن NFT Gallery با استفاده از گوشی را آموزش خواهیم داد. ابتدا در گوشی خود این اپلیکشن را با استفاده از گوگل پلی دانلود کنید. در این مورد نیز در گام اول باید کیف پول متامسک را در گوشی خود داشته باشید. اگر ندارید نسخه اندروید و یا IOS آن را دانلود کرده و نصب کنید.

ساخت nft با گوشی
ساخت nft با گوشی

سپس روی Go To Wallet کلیک کنید. در این قسمت باید آدرس کیف پول متامسک را وارد کنید. بعد از وارد کردن آدرس عمومی روی Done بزنید و به کیف پول خود وصل شوید. سپس روی تب Markets کلیک کنید.

آموزش ساخت nft در Rarible و Opensea -ساخت nft رایگان - ساخت nft
آموزش ساخت nft در Rarible و Opensea -ساخت nft رایگان 1

در این قسمت لیستی از پلتفرم هایی که می توانید با استفاده از آنها nft ایجاد کنید را مشاهده می کنید. مانند  rerible ، opensea ، Suoerrare و … می توانید به هر کدام از این پلتفرم ها متصل شده و  nftخود را با توجه به آموزش های بیان شده بسازید. در قسمت Collection می توانید nft های خود را که در سایت های مختلف ساخته اید به صورت

ساخت nft در opensea ( ساخت nft در اپن سی)

در پاراگراف قبلی نحوه ساخت nft در سایت rerible را به صورت کامل آموزش دادیم. مراحل ساخت nft در opensea نیز کاملا شبیه سایت rerible می باشد. ابتدا وارد سایت اپن سی شوید.

ساخت nft در opensea
ساخت nft در opensea

در این قسمت روی گزینه Create کلیک کنید. همانند پلتفرم قبلی باید کیف خود را انتخاب کنید. اگر از قبل متامسک را نصب کرده باشید بسیار راحت می توانید دوباره به آن وصل شوید.

نصب متامسک
نصب متامسک

بعد از وصل شده به متامسک دوباره Create را انتخاب کرده و محصول دیجیتالی خود را از در سایت آپلود کرده و برای فروش قرار دهید.

نحوه ایجاد NFT به صورت رایگان با استفاده از بلاک چین Polygon

Polygon یک بلاک چین است که به طور خاص برای اتریوم طراحی شده است و با تمام زیرساخت های فعلی و آینده اتریوم سازگار است. Polygon نسبت به NFT های اتریوم برتری دارد، زیرا دارای نرخ انتقال بالا و هزینه های انتقال پایین در صنعت است و با انواع شبکه های بلاک چین کار می کند. علاوه بر این، ایجاد NFT های جدید، خرید آن ها و تغییر مالک آن ها در بلاک چین Polygon ساده است.  

روش ساخت nft با استفاده از بلاک چین Polygon

ابتدا به یک کیف پول MetaMask نیاز دارید. با این حال، ابتدا باید برخی تنظیمات را در کیف پول MetaMask خود انجام دهید.

1- شبکه Polygon-Matic را به کیف پول MetaMask اضافه کنید. تمام حساب های کیف پول MetaMask به طور پیش فرض در شبکه اتریوم کار می کنند. اما، این فرآیند ضرب کردن به یک کیف پول در بلاک چین Polygon نیاز دارد تا NFT را در آنجا ضرب کند. در نتیجه، باید شبکه Polygon را به حساب کیف پول MetaMask خود اضافه کنید.

علاوه بر این، افزودن شبکه Polygon به کیف پول MetaMask روی کلید امنیتی و رمز عبور شما تأثیری نخواهد گذاشت، بنابراین نگران جزئیات امنیتی رمزنگاری خود نباشید.

در این مرحله باید هنگام افزودن Polygon Network به کیف پول MetaMask خود انجام دهید:

مرورگر خود را باز کنید و روی نماد افزونه MetaMask ضربه بزنید. این می تواند در زیر منوی برنامه های افزودنی یا در کنار دکمه منوی شما در گوشه سمت راست بالای مرورگر شما باشد.

پس از آن رمز عبور خود را تایپ کنید تا قفل کیف پول باز شود. گزینه “Ethereum Mainnet” در گوشه سمت راست بالای MetaMask قرار دارد. پس از کلیک بر روی آن، به منو بروید و “افزودن شبکه” را انتخاب کنید.

داشبورد MetaMask با کلیک بر روی دکمه “افزودن شبکه” در یک برگه جدید ظاهر می شود. برنامه افزودنی از شما می خواهد که این اطلاعات را برای توصیف شبکه خود در آن قرار دهید. اطلاعات زیر را دقیقا در هر ستون وارد کنید:

 • نام شبکه: Polygon
 • URL جدید RPC: https://polygon-rpc.com
 • شناسه زنجیر: 137
 • نماد ارز: MATIC
 • آدرس اینترنتی اکسپلورر را مسدود کنید: https://polygonscan.com/

حالا برای ثبت شبکه Polygon، روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید. شما قبلاً بلاک چین Polygon را به کیف پول MetaMask خود اضافه کرده اید. تنها کاری که باید انجام دهید پیدا کردن یک بازار NFT است که Polygon را می پذیرد و NFT را بدون هزینه تولید می کند. برای این کار، توصیه می کنیم از OpenSea استفاده کنید. با این حال، ابتدا باید یک حساب کاربری برای شروع راه اندازی کنید. 

نحوه ایجاد یک NFT به صورت رایگان – 4 مرحله آسان

توکن‌ های غیرقابل تعویض (NFT) در چند سال گذشته با میلیاردها دلار حجم معاملات و افزایش سریع تأییدیه ‌های افراد مشهور که آثار هنری را در خط مقدم رسانه ‌های اصلی قرار داده است، محبوبیت پیدا کرده‌اند. شما می ‌توانید NFT‌ها را مستقیماً بر روی پلتفرم ‌های NFT ایجاد کنید و به شما امکان می‌ دهد چیزی را ایجاد کنید (ایجاد یا تولید کنید) و آثار هنری خود را در یک بلاک چین آپلود کنید.

مرحله 1- در مورد نوع مورد نظر خود تصمیم بگیرید

همان طور که در مطالب بالا نیز گفته شد NFT ها معمولاً به یک قطعه هنر دیجیتال گره خورده اند. این می تواند یک تصویر، یک تولید صوتی (مانند یک آهنگ)، یا حتی یک کلیپ ویدیویی کوتاه (مانند یک GIF متحرک) باشد. مانند فروش نقاشی در یک گالری هنری، هدف ایجاد یک قطعه منحصر به فرد از رسانه دیجیتالی است که می توانید بفروشید.

سازندگان از NFT سود می برند زیرا منحصر به فرد هستند، چیزی که نمی توان آن را تکرار کرد. با این حال، ساخت nft از رسانه، که مالک آن نیستید، ممکن است پیامدهای قانونی داشته باشد.

مرحله 2- بلاک چین مورد نظر خود را انتخاب کنید

NFT شما می تواند در بیش از یک بلاک چین ذخیره شود. بلاک چین یک رکورد دائمی از NFT شما نگه می‌دارد، بنابراین انتخاب موردی که متناسب با نیازهای شما باشد مهم است.

شبکه اتریوم

هزاران مجموعه NFT در اتریوم، محبوب ترین بلاک چین NFT وجود دارد. در NFT های اتریوم، ابرداده NFT از طریق استاندارد ERC-721 در بلاک چین ذخیره می شود. این استاندارد که توسط قرارداد هوشمند ERC-20 توسعه یافته است، حداقل رابط را برای تبادل و توزیع توکن ‌های بازی، از جمله جزئیات مالکیت، جزئیات امنیتی و ابرداده‌های مورد نیاز برای تبادل و توزیع توکن‌ های بازی تعریف می‌کند.

شبکه چند ضلعی

اگر به دنبال جایگزین اتریوم هستید، Polygon یک راه حل لایه 2 است. می توانید به جای استقرار در شبکه اتریوم برای راه اندازی قراردادهای هوشمند خود در شبکه چند ضلعی از این استفاده کنید. علاوه بر این، هنگام استفاده از Polygon در OpenSea هیچ هزینه گاز اولیه وجود ندارد. 

شبکه سولانا

سولانا بعد از Polygon نزدیکترین بلاک چین به اتریوم است. سولانا به عنوان جایگزینی سریعتر و ارزانتر برای اتریوم ساخته شد. کارمزد تراکنش‌ها کمتر از 0.01 دلار است و تعداد برنامه‌هایی که از NFT پشتیبانی می ‌کنند در حال افزایش است. همچنین سولانا از مکانیسم‌ های اجماع اثبات تاریخ (PoH) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌ کند و سرعت تراکنش‌ های آن بسیار سریع‌تر از اتریوم است.

مرحله 3- کیف پول NFT خود را راه اندازی کنید

هنگامی که در مورد بلاک چین تصمیم گرفتید، برای ذخیره NFT شما به یک کیف پول دیجیتالی نیاز دارید که از آن بلاک چین پشتیبانی کند. برای ایجاد کیف پول، اپلیکیشن کیف پول رمزنگاری را دانلود کنید، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و از کلیدهای خصوصی و عبارت بازیابی به صورت آفلاین نسخه پشتیبان تهیه کنید.

چندین برنامه کیف پول معروف از بلاک چین های مختلف پشتیبانی می کنند که عبارتند از:

MetaMask

کیف پول رایج ارزهای دیجیتال MetaMask از بلاک چین اتریوم و سولانا پشتیبانی می کند. هم یک برنامه تلفن همراه مستقل و هم یک افزونه مرورگر برای آن موجود است.

کیف پول کوین بیس

توکن های NFT ERC-721 و مجموعه های Solana NFT را می توان در کیف پول دیجیتال کوین بیس ذخیره کرد. به عنوان یک برنامه تلفن همراه یا به عنوان یک افزونه مرورگر در دسترس است.

Ledger Nano X

شما می توانید NFT خود را در یک کیف پول سخت افزاری ایمن ذخیره کنید، هر دو Ethereum، Polygon و سایر NFT ها با Ledger Nano X کار می کنند.

مرحله 4- یک پلتفرم NFT را انتخاب کنید

لیست طولانی پلتفرم‌ های NFT به شما امکان می ‌دهد یک NFT ایجاد کنید، اما بهترین ‌ها بازار کاملی را برای فهرست کردن و فروش NFT فراهم می ‌کنند. پلتفرم های محبوب NFT عبارتند از:

OpenSea

تا کنون محبوب ترین پلتفرم NFT OpenSea است. از زمان راه اندازی آن در سال 2017 بیش از 20 میلیارد دلار حجم معاملات دارد و بیش از 2 میلیون مجموعه NFT فهرست شده است، OpenSea برترین پلتفرم برای NFT های مبتنی بر اتریوم است. علاوه بر این، OpenSea پشتیبانی از Solana NFTs را در جولای 2022 راه اندازی کرد.

Rarible

بازار NFT Rarible دارای ویژگی‌های بسیاری است که سازندگان و هنرمندان دارایی دیجیتال امروزی از آنها قدردانی می‌ کنند. علاوه بر این، توکن روشی قابل اعتماد برای ارائه انگیزه به معامله‌گران NFT در پلتفرم برای استخراج نقدینگی بازار است. توکن های RARI را می توان برای خرید یا فروش NFT در Rarible استفاده کرد. Rarible یک بازار NFT است که توسط انجمن اداره می شود و با توکن حاکمیتی آن کامل می شود. راه های بیشتری برای ردیابی آثار هنری نسبت به OpenSea فراهم می کند.

یکجا دسته بندی کرده و گالری ایجاد کنید. و مدیریت بیشتری روی آثار و محصولات خود داشته باشید.

ساخت nft در بایننس

ساخت nft در بایننس نیز بسیار راحت می باشد. البته اگر در بایننس از قبل اکانت ندارید باید با استفاده از روش هایی ابتدا در بایننس ثبت نام کنید. البته بایننس در حال حاضر برای انجام معامله احراز هویت در این صرافی را اجباری کرده است. از طرفی این صرافی برای ایرانیان تحریم می باشد. با این وجود به آموزش ساخت nft در بایننس می پردازیم.

اگر مقاله را به دقت مطالعه کرده باشید ، متوجه خواهید شد که روال ساخت nft در تمامی پلتفرم ها و سایت ها تقریبا یکسان بوده و نحوه خرید و فروش آن در تمامی سایت ها تقریبا شبیه هم می باشد. ساخت nft با استفاده از بایننس اسمارت چین صورت می گیرد. در این مورد برای ساخت و در قسمت اسمارت چین روی گزینه Create کلیک کرده و در صفحه باز شده فایل های دیجیتالی مورد نظرتان را که می خواهید برای آن nft ایجاد کنید ، آپلود کرده و ان اف تی را بسازید.

در این مورد بایننس به میزان 0.01 از شما کارمزد دریافت خواهد کرد. پس مقدار کمی ارز در کیف پول خود برای کسر کارمزد داشته باشید. شما می توانید مانند سایت های قبلی nft خود را مستقیما به فروش برسانید و یا زمان معینی را مشخص کرده و آن را به حراج بگذارید.

نحوه فروش NFT

فهرست کردن یک NFT برای فروش آسان است و برای اکثر پلتفرم ‌های این NFT رایگان است. هنگامی که NFT خود را ایجاد کردید به سادگی می توانید دکمه “فروش” را در پلتفرم مورد نظر خود فشار دهید و قیمتی را که می خواهید آن را در لیست قرار دهید و مدت زمانی که می خواهید فروش ادامه یابد را انتخاب کنید.

هنگامی که جزئیات فروش خود را پر کردید، می توانید لیست را ایجاد کنید. برای این کار باید چند تراکنش را در کیف پول دیجیتال خود امضا کنید، که ممکن است شامل پرداخت هزینه تراکنش در بلاک چین انتخابی شما باشد. از آنجایی که شبکه های Polygon ارزان تر هستند، می توانید هزینه های کمتری بپردازید.

سوالات متداول

آیا می توانم nft خودم را بسازم؟

بله ، با استفاده از رریبل هر nft که می سازید به صفحه شما افزوده می شود و در opensea به پروفایل خود (کلیک روی عکستان) رفته و روی My Collections کلیک کرده و بعد روی Create Collection کلیک کنید و برای NFT های خود یک دسته ایجاد کنید.

ساخت nft چقدر هزینه دارد؟

هزینه ساخت nft با توجه به نوع بازار و نوع بلاک چینی که بر روی آن اجرا می شود ، متفاوت می باشد. این هزینه اغلب بین 7 تا 150 دلار متفاوت می باشد. البته پلتفرم هایی نیز مانند اتریوم وجود دارند که ادعای ساخت nft رایگان می کنند. ولی هنگام استفاده از این پلتفرم ها در نظر داشته باشید که این پلتفرم ها کارمزد را هنگام فروش nft از خریدار دریافت می کنند. و اغلب به صورت درصدی کسر خواهد شد. هزینه ساخت nft به فرمت nft ساخته شده نیز بستگی دارد.

برخی از مشهورترین سازندگان NFT چه کسانی هستند؟

سازندگان مشهور NFT از پیشینه ‌های مختلف می‌ آیند. برخی هنرمند هستند، در حالی که برخی دیگر سلبریتی می باشند. حتی جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، با پاک همکاری کرده است تا مجموعه ای از NFT ها را راه اندازی کند که درآمد حاصل از آن صرف اهدافی مانند آزادی اطلاعات و دفاع قانونی آسانژ می شود. برخی از سازندگان معروف یا پرفروش NFT عبارتند از:
·         بیپل
·         پاک
·         ترور جونز
·         Hackatao
·         گریمز
·         پاریس هیلتون
·         اسنوپ داگ
·         تونی هاوک

چه کسی NFT می خرد؟

از نظر فنی، هر کسی می تواند NFT ها را خریداری و جمع آوری کند. با این حال، هزاره‌های جوان بیشتر و بیشتر، بخش عمده‌ای از خریداران NFT ، یا حداقل آن‌هایی را که درگیر NFT هستند یا درباره آن می ‌دانند، تشکیل می ‌دهند . علاوه بر این، افراد از گروه‌های درآمدی مختلف، اعم از سطوح کم درآمد یا سطوح درآمد بالاتر، در توکن ‌های غیر قابل تعویض سرمایه‌گذاری می‌ کنند.

ساخت NFT چقدر طول می کشد؟

معمولا ایجاد NFT کمتر از 30 دقیقه طول می کشد.

یک NFT خوب چیست؟

تفاوت عمده بین NFT های خوب که موفق می شوند و آنهایی که فلاپ می شوند، سودمندی است.

آیا حق نشر از NFT ها محافظت می کند؟

بله، مگر اینکه تحت حیطه قوانین استفاده منصفانه قرار گیرند. حق نسخه‌برداری زمانی اعطا می ‌شود که یک تصویر، بایت صدا، ویدیو، سند یا اثر اصلی دیگر ایجاد شود. با این حال، سازنده ، حق نسخه برداری دارد. خرید NFT مالکیت حق نسخه‌برداری سازنده را منتقل نمی ‌کند.

آیا فروش NFT ها دشوار است؟

بیشتر هنرمندان تازه کار دیجیتال به قدری روی ایجاد اولین NFT های خود متمرکز هستند که اهمیت فروش NFT را نادیده می گیرند. اگر از قبل مخاطبی نداشته باشید، بازاریابی یک NFT آسان نیست. شما باید خریداران خود را پیدا کنید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

3 دیدگاه برای “آموزش ساخت nft در Rarible و Opensea -ساخت nft رایگان

 1. Farahi

  متشکرم کاملا مفید بود آموزش ساخت ان اف تی که دادید، نکات بسیاری داره اما پس از ساختش باید به بازاریابی و نکات فروش اون هم دقت کنید.

  • زینب اصغری

   سلام ، بله دقیقا
   بعد از ساخت nft موارد لازم برای فروش اون رو هم باید در نظر گرفت. و این امر به کیفیت و کاربرد nft ساخته شده و موارد دیگر بستگی داره.

 2. کالکشن DEP ROOKS

  کالکشن DEP ROOKS شامل مجموعه ای از ان اف تی های کلاغ هست که هر کدام شخصیت منحصر به فردی خودش را دارد كه با چندين نرم افزار و بدون استفاده از هوش مصنوعي به صورت انيميشن طراحي و ساخته شده است.

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.