لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI

بازنگری توسط: سعید محمدی
بهترین ارز های دیجیتال حوزه هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

در دنیای کریپتو کارنسی ها عبارت “بهترین” وجود ندارد. پاسخ به این سوال بستگی به نیاز های ما دارد. پس نمیشود گفت که کدام ارز، بهترین ارز دیجیتال حوزه هوش مصنوعی ست. اما ما در این مقاله، تعداد زیادی ارز در حوزه AI را بررسی کردیم و از این بین، چند ارز مختلف را به عنوان ارز هایی که آینده دار هستند و همچنین امکان دارد که توسط پروتکل و برنامه شان، در مارکت تغییرات بسزایی ایجاد کنند را لیست کرده ایم.

ارز دیجیتال برتر هوش مصنوعی (به روز رسانی تاریخ 1402/12/21)

رتبهنام ارز دیجیتالنمادتوضیحات
1گرافGRTپروتکل غیرمتمرکز فهرست‌نویسی داده برای وب 3
2فچ.ایFETشبکه یادگیری ماشین با دسترسی آزاد برای خدمات هوش مصنوعی امن
3SingularityNETAGIXپلتفرمی برای اشتراک‌گذاری و کسب درآمد از مدل‌ها و خدمات هوش مصنوعی
4پروتکل اقیانوسOCEANپلتفرم تبادل داده غیرمتمرکز برای خرید و فروش داده
5پروتکل تزریقیINJصرافی غیرمتمرکز (DEX) برای معاملات پرسرعت دارایی‌های دیجیتال، از جمله مشتقه‌ها
6شبکه واحهROSEپلتفرم بلاک چین با قابلیت حفظ حریم خصوصی برای dApps امن و مقیاس‌پذیر
7شبکه رندرRNDRشبکه غیرمتمرکز برای اجاره قدرت پردازش GPU
8شبکه آکاشAKTبازار غیرمتمرکز برای منابع محاسبات ابری
9NumeraireNMRبازار پیش‌بینی یادگیری ماشین با مشارکت جمعی
10BittensorTAOپلتفرم زیرساخت هوش مصنوعی منبع باز

در صورتی که می خواهید روی این ارزها کار کنید خوب است با تعدادی از بهترین های آن آشنا شوید. این ارزها عبارتند از:

  1. گراف (GRT)
  2. رندر توکن (RNDR)
  3. اینجکتیو (INJ)
  4. سینگولاریتی نت (AGIX)
  5. فچ ای آی (FET)
  6. اوشن پروتکل (OCEAN)
  7. آسیس نتورک (ROSE)
  8. آی اگزک آر آل سی (iExec RLC)
  9. اوریجین تریل (TRAC)
  10. آکاش نتورک (AKT)

بیشتر بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

ارز هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

این ارزها به شکل های مختلفی با هوش مصنوعی در ارتباط هستند. این توکن ها معمولا در سه گروه دسته بندی می شوند که عبارتند از:

توکن هایی مثل SURE که برای مدیریت برخی پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

توکن هایی مثل VXV که بر مبنای جمع آوری کمک های مالی از آن ها استفاده می شود.

توکن هایی که در مسیر بازاریابی از آن ها استفاده می شود. خوب است بدانید که این گروه در واقع پرتلاطم ترین و بزرگ ترین گروه می باشد.

بهترین ارز هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

این ارزها تعداد زیادی دارد به شکلی که بیشتر از 100 توکن داریم. در ادامه تعدادی از مهم ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم. در صورتی که قصد خرید و فروش این ارزها را دارید می توانید با بهترین های آن ها شروع کنید.

نام ارز دیجیتالنمادتوضیحات
گرافGRTپروتکل غیرمتمرکز فهرست‌نویسی داده برای وب 3. این پروتکل به توسعه‌دهندگان dApp کمک می‌کند تا به داده‌های بلاک چین به روشی کارآمد و مقیاس‌پذیر دسترسی پیدا کنند.
رندر توکنRNDRشبکه غیرمتمرکز برای اجاره قدرت پردازش GPU. این شبکه به هنرمندان و طراحان 3D اجازه می‌دهد تا از قدرت پردازش GPU ارائه‌دهندگان مختلف برای رندر سریع‌تر و کارآمدتر پروژه‌های خود استفاده کنند.
اینجکتیوINJصرافی غیرمتمرکز (DEX) برای معاملات پرسرعت دارایی‌های دیجیتال، از جمله مشتقه‌ها. این صرافی از یک دفتر سفارش زنجیره‌ای متقابل منحصر به فرد برای تسهیل معاملات سریع و کارآمد استفاده می‌کند.
سینگولاریتی نتAGIXپلتفرمی برای اشتراک‌گذاری و کسب درآمد از مدل‌ها و خدمات هوش مصنوعی. این پلتفرم به افراد و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا مدل‌های هوش مصنوعی خود را به اشتراک بگذارند و از آنها کسب درآمد کنند.
فچ ای آیFETشبکه یادگیری ماشین با دسترسی آزاد برای خدمات هوش مصنوعی امن. این شبکه به توسعه‌دهندگان dApp اجازه می‌دهد تا به خدمات هوش مصنوعی امن و قابل اعتماد دسترسی پیدا کنند.
اوشن پروتکلOCEANپلتفرم تبادل داده غیرمتمرکز برای خرید و فروش داده. این پلتفرم به افراد و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را به طور امن و خصوصی به اشتراک بگذارند و از آنها کسب درآمد کنند.
آسیس نتورکROSEپلتفرم بلاک چین با قابلیت حفظ حریم خصوصی برای dApps امن و مقیاس‌پذیر. این پلتفرم از فناوری‌های پیشرفته حفظ حریم خصوصی برای محافظت از داده‌های کاربران dApp استفاده می‌کند.
آی اگزک آر آل سیiExec RLCپلتفرمی برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) در زیرساخت‌های ابری. این پلتفرم به توسعه‌دهندگان dApp اجازه می‌دهد تا از منابع ابر قدرتمند و مقیاس‌پذیر برای اجرای dAppهای خود استفاده کنند.
اوریجین تریلTRACپلتفرمی برای ردیابی و تأیید اصالت کالاها. این پلتفرم از فناوری بلاک چین برای ایجاد یک زنجیره تأمین شفاف و قابل اعتماد برای کالاها استفاده می‌کند.
آکاش نتورکAKTبازار غیرمتمرکز برای منابع محاسبات ابری. این پلتفرم به افراد و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا منابع محاسبات ابری خود را به اشتراک بگذارند و از آنها کسب درآمد کنند.

گراف (GRT)

این پروتکل شبیه به گوگل برای ایندکس کردن عمل می کند. زیرگراف های مختلفی وجود دارد و پروتکل سعی می کند داده های فراوان را در آن ها دسته بندی کند. این پروژه سعی دارد وب 3 را تقویت کند.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 1

توکن بومی این شبکه با نام ارز GRT شناخته می شود که کاربرد آن تخصیص منابع در شبکه می باشد. خوب است بدانید که GRT صاحب رتبه اول ارزهای هوش مصنوعی در تمام دنیاست. گراف می تواند بهترین ارز هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته وشد.

رندر توکن (RNDR)

در این سیستم بر پایه ایجاد شبکه رندر برای موارد مختلف طراحی و گرافیک عمل می شود. توکن اختصاصی پلتفرم رندر، ارز رندر است. با این پلتفرم می توانید پردازنده های گرافیکی را به صورت غیرمتمرکز و یکپارچه به اشتراک بگذارید. این روش برای بسیاری از افراد راه درآمد خوبی محسوب می شود. رندر را هم می توانید به عنوان بهترین ارز هوش مصنوعی در نظر بگیرید.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 2

اینجکتیو (INJ)

این پروتکل غیر متمرکز است و معاملات مختلف یکپارچه روی آن ارائه می شود. همچنین با اینجکتیو خیالتان از بابت ایمنی دارایی های مختلف راحت است. این پروتکل از استاندارد لایه 2 استفاده کرده و و کارمزدها را کاهش می دهد. علاوه بر آن باعث افزایش توان عملیاتی هم می شود.

این سیستم سعی می کند در امور مالی تحولات مختلفی پدید آورد که همه این کارها با فناوری های به روز انجام می شود. تمرکز زدایی از تعهدات و اهداف مهم آن می باشد.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 3

با این پروژه می توان معاملات مختلف هوش مصنوعی را به خوبی مدیریت کرد. قابلیت های مختلف هوش مصنوعی کمک می کند از الگوریتم ها و روش های مختلفی در معاملات خود استفاده کرده و میزان سودتان را بالا ببرید. این کار همچنین شفافیت و کارایی بیشتری برای همه معاملات به ارمغان می آورد.

سینگولاریتی نت (AGIX)

سینگولاریتی نت یکی دیگر از ارزهای برتر هوش مصنوعی است که از نوع نسل دوم می باشد. با این فناوری افراد می توانند از طریق بلاکچین سرویس های مختلف هوش مصنوعی را دریافت کرده و به خدمات آن هم دسترسی داشته باشند. شما می توانید این خدمات و سرویس ها را به اشتراک گذاشته و از این طریق هم کسب درآمد کنید. یکی دیگر از بهترین انتخاب ها برای بهترین ارز هوش مصنوعی همین ارز است.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 4

فچ ای آی (FET)

این ارز بر اساس استانداردهای ERC-20 پیش می رود و از تکنولوژی قراردادهای هوشمند استفاده می کند.

این پروژه سعی در ایجاد فضایی غیرمتمرکز و امن برای همه کاربرانش دارد. در این فضا می توانید فعالیت های مختلف مالی و غیر مالی را داشته باشید.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 5

در این پروژه، هوش مصنوعی و نیز اینترنت اشیاء نقش بسیار گسترده ای دارند که از این طریق ارز FET رشد می کند. همه این ها باعث شده این ارز را هم بتوان بهترین ارز هوش مصنوعی در نظر رفت.

اوشن پروتکل (OCEAN)

و اما در انتخاب بهترین ارز هوش مصنوعی به اوشن می رسیم. این پروژه همچون دیگر پروژه های مشابه سعی بر تمرکززدایی و امنیت بیشتر داده ها و اطلاعات دارد. حتما می دانید که گوگل، فیس بوک و دیگر فضاهای مشابه اطلاعات و علایق تان را ذخیره کرده و می فروشند. چرا؟ این کار به فروشندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات کمک می کند مشتریانشان را پیدا کنند اما در هر صورت اطلاعات شما فروخته شده است!

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 6

اوشن پروتکل سعی می کند داده ها و اطلاعات شما را با حفظ اصل محرمانگی نگهداری کند. یعنی دیگر واسطه ای مانند گوگل و … وجود ندارد و در نتیجه اطلاعات تان به خوبی حفظ می شود. اوشن پروتکل را به عنوان یکی از بهترین ارزهای هوش مصنوعی می شناسیم.

آسیس نتورک (ROSE)

این شبکه بر مبنای بلاکچین کاسماس فعالیت کرده و حفظ حریم کاربران جزء اهداف اصلی آن می باشد. ROSE رمزارز بومی این شبکه است. کاندید بعدی بهترین ارز هوش مصنوعی قطعا آسیس است.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 7

آی اگزک آر آل سی (iExec RLC)

این پروتکل بر روی اتریوم ساخته شده و توکن بومی آن RLC نام دارد. این پلتفرم فضاهای ابری غیر متمرکز ارائه می دهد. از این امکان می توانید برای عملیات مختلف حسابرسی، ذخیره سازی داده ها و غیره استفاده نمایید. این پلتفرم فضایی را فراهم آورده تا با استفاده از قراردادهای هوشمند، برنامه های غیر متمرکز توسعه پیدا کنند. تمامی فعالیت ها در این فضا ایمن و غیرمتمرکز خواهد بود.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 8

یکی از اولویت های این پرژه مشارکت در توسعه وب 3 اعلام شده است. کاربران در این سیستم محدودیتی در دسترسی به اطلاعات ندارند. نام این ارز هم قطعا در لیست بهترین ارز هوش مصنوعی قرار می یگرد.

اوریجین تریل (TRAC)

این پروتکل متن باز قدرت بلاکچین و گراف دانش را ترکیب کرده است. نتیجه این است که تحول بزرگی در نحوه ذخیره سازی و مدیریت داده ها را شاهد هستیم. اوریجین کاندید دیگری برای بهترین ارز هوش مصنوعی است.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 9

آکاش نتورک (AKT)

این پروژه فعالیت های ابری و غیرمتمرکز را فراهم می کند. در این شبکه برنامه ها به شکلی کم هزینه و البته کاملا مفید مستقر می شوند. توکن این شبکه به عنوان پاداش هم به مشارکت کنندگان مختلف هدیه داده می شود.

لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI -
لیست بهترین ارز های هوش مصنوعی + معرفی 10 ارز AI 10

سخن پایانی

همان طور که می دانید هوش مصنوعی هر روزه در حال رشد و پیشرفت است. پای این فناوری به دنیای رمز ازرها هم کشیده شده است. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که پروژه های زیادی سعی می کنند با اضافه کردن کلمه یا کلماتی مربوط به هوش مصنوعی به عنوان پسوند یا پیشوند پروژه، افراد را گول بزنند.

این ارز ها به چه میزان قابل اعتماد هستند؟

ارز های موجود در حوزه هوش مصنوعی کاملا قابل اعتماد هستند اما مانند کل دنیای کریپتو در این جا هم به دانش و تجربه احتیاج دارید تا بتوانید موفق شوید.

کدام یک از این ارز ها بهترین است؟

در حوزه ارز دیجیتال و هوش مصنوعی واژه بهترین وجود ندارد. بسته به هدف و استراتژی شما هر کدام از ارزهای معتبر هوش مصنوعی را می توانید در معاملات خود جای دهید.

بهترین ارز های دیجیتال در حوزه هوش مصنوعی کدام اند؟

در حال حاضر، این لیست ، بهترین ارز های دیجیتال حوزه هوش مصنوعی هستند:
گراف (GRT)
رندر توکن (RNDR)
اینجکتیو (INJ)
سینگولاریتی نت (AGIX)
فچ ای آی (FET)
اوشن پروتکل (OCEAN)
آسیس نتورک (ROSE)
آی اگزک آر آل سی (iExec RLC)
اوریجین تریل (TRAC)
آکاش نتورک (AKT)

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.