حساب MAM چیست؟

حساب MAM

MAM مخفف Multi-Account Manager و نوعی حساب فارکس می باشد که در آن یک تریدر حرفه ای از طرف چندین مشتری معامله می کند. حساب MAM سطح بالایی از کنترل حساب را در اختیار مدیران این حساب قرار می دهد تا بتواند به حداکثر بازدهی برسد.

معاملات بلوکی حساب های مشتریان و مدیریت ریسک برای مدیر حساب MAM آسانتر از معامله تک تک حساب های آنها می باشد.

حساب MAM چیست؟

حساب MAM که با عنوان حساب مدیریتی نیز شناخته می شود ، نوعی حساب سرمایه گذاری است که به مدیر حساب این امکان را می دهد که تمام پورتفوی حساب MAM مشتری را مدیریت کند. حساب MAM یک حساب فرعی می باشد ولی مدیر می تواند آن را مانند حساب اصلی خودش معامله کند.

برای پیاده سازی این نوع حساب باید بروکر تکنولوژی و یا نرم افزاری با عنوان MAM/PAMM داشته باشد. مدیراین حساب MAM تریدر های حرفه ای هستند و مشتری از استراتژی و سبک معاملاتی مدیر حساب آگاهی ندارد.

حساب MAM چیست؟
حساب MAM چیست؟

این حساب یکی از حساب های سرمایه گذاری فارکس می باشد و برای افرادی که وقت کافی برای ترید نداشته و یا هنوز آموزش های لازم را در این خصوص ندیده اند مناسب می باشد. این افراد می توانند برای خود یک حساب MAM و یا PAMM افتتاح کرده و اجازه دهند مدیر حساب برایشان معامله کند. بعد از پایان معامله سود و زیان با درصد مشخصی میان آنها تقسیم خواهد شد.

بهترین بروکر برای حساب پم

بررسی حساب MAM

حساب های MAM و یا PAMM به مدیران صندوق این امکان را می دهد بدون ایجاد صندوق چندین حساب از مشتریان را مدیریت کرده و با موجودی حساب آنان ترید کنند.

سود و زیان مدیر حساب بین حساب های مدیریت شده توزیع خواهد شد. حساب های مدیریت شده مشتریان که حساب سرمایه گذاری نیز نیز نامیده می شوند به حساب اصلی مدیر حساب متصل شده و تمامی معاملات انجام شده توسط مدیر در حساب های مشتریان منعکس می شود.

موجودی حساب MAM Master نشان دهنده مبلغ کل حساب های مشتریان می باشد. برای اطمینان از امنیت دارایی های مشتریان ، سپرده های مشتریان در حساب های آنها باقی می ماند و مدیر به دارایی های مشتریان دسترسی نداشته و نمی تواند برداشتی داشته باشد.

فقط مشتریان حساب که خود مالک حساب هسند می توانند از حساب خود برداشت کرده و به حسابشان واریزی داشته باشند. ولی هزینه های عملکردی ، کارمزد ها و … طبق قرارداد به صورت خودکار از حساب های مشتریان برداشت می شود.

نحوه افتتاح حساب MAM

مراحل افتتاح حساب MAM مانند هر حساب دیگری از فارکس بسیار راحت می باشد. در ادامه نحوه افتتاح حساب MAM را بیان کرده ایم.

1 انتخاب بروکر مناسب برای حساب MAM

برای افتتاح حساب MAM ابتدا باید برای خود یک بروکر فارکس مناسب انتخاب کنید. بروکر انتخابی شما باید معتبر بوده و رگوله معتبری داشته باشد. همچنین باید بروکر شما به ایرامیان خدمات داده و بتوان علاوه بر حساب های تجاری حساب های سرمایه گذاری نیز در آن افتتاح کرد.

محیط بروکر باید کاملا امن بوده و شرایط معاملاتی خوبی را برای معامله گران ایجاد کند. بروکر های زیادی برای انتخاب وجود دارند. ولی باید بررسی کنید که آیا بروکر شما حساب MAM ارائه می کند یا خیر؟ بروکر هایی که حساب های سرمایه گذاری را ارائه می کنند ، اغلب حساب MAM نیز دارند.

انتخاب بروکر مناسب برای حساب MAM
انتخاب بروکر مناسب برای حساب MAM

2 ایجاد یک حساب MAM

بعد از انتخاب بروکر باید برای خود یک حساب MAM  افتتاح کنید. معمولا برای افتتاح حساب در اکثر بروکر ها باید ابتدا در بروکر ثبت نام کرده و مدارکی از قبیل تصویر کارت شناسایی و گواهی محل سکونت به بروکر ارسال کنید.

بروکر بعد از بررسی مدارک شما ثبت نامتان را تایید نهایی خواهد کرد. بعد از تایید می توانید به حساب های خود واریزی داشته باشید. در بسیاری از بروکر ها در همان ابتدا و قبل از تایید بروکر امکان واریز قرار داده شده است. ولی امکان برداشت فقط در صورت تایید نهایی مدارک شما توسط بروکر امکان پذیر می باشد.

3 انتخاب مدیر صندوق

زمانی که حساب خود را افتتاح کردید ، می توانید بهترین تریدر را به عنوان مدیر حساب MAM خود پیدا کنید. شرایط زیادی برای انتخاب شما وجود دارند که باید آنها را در نظر بگیرید. از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کنید ، مدت زمانی است که مدیر حساب معامله کرده است و نیز میزان موفقیت آنها در بلند مدت می باشد.

در حالت کلی بهتر است مدیر حساب را در یک دوره 3 ساله بررسی کنید و مدیر حساب نیز باید حداقل تجربه 3 ساله در حوزه مدیریت حساب های سرمایه گذاری داشته باشد.

4 تعیین معیار های معاملاتی

بعد از اینکه مدیر حساب خود را مشخص کردید ، می توانید پارامتر های خود برای معامله حساب MAM خود را مشخص سازید. می توانید حساب خود را سفارشی سازی کنید و تمامی موارد مدیریت ریسک را بر روی آن اعمال کنید.

حتی می توانید میزان لوریج در فارکس و نیز میزات لات را نیز خودتان بر روی حسابتان مشخص سازید. بعد از این مرحله هر معامله ای که مدیر حساب انجام دهد ، در حساب شما نیز منعکس خواهد شد.

درآمد مدیر حساب MAM از کجاست؟

مدیر حساب MAM از راه های مختلفی کسب درآمد می کند. مدیر حساب می تواند با پول خودش نیز در این حساب ترید کند و سود سپرده خودش مستقیم به حساب خودش واریز خواهد شد. از سوی دیگر در ازای معاملاتی که برای مشتریان انجام مید دهد یک درصد از سود مشتریان به حساب مدیر واریز خواهد شد.

تمامی این موارد در قراردادی که به عنوان LPOA وجود دارید قید شده است. این قرارداد در بروکر های مختلف کمی متفاوت است. برای مثال ممکن است در یک بروکر امکان تعیین اهرم و نیز لات وجود داشته باشد ولی در بروکر دیکری امکان پذیر نباشد.

بیشتر بخوانید : محاسبه اهرم در فارکس

مدیر حساب MAM
مدیر حساب MAM

و یا میزان کارمزد ها و تقسیم سود معمولا در بروکر های مختلف متفاوت است. هنگام افتتاح حساب MAM حتما باید به این موارد در بروکر توجه کرده و بروکر های معتبری که برای خود انتخاب کرده اید را از این لحاظ مقایسه کنید.

مزایای حساب MAM

  • ✔️ شرایط معاملاتی بهتر
  • ✔️ انعطاف پذیری بیشتر مدیران حساب در رابطه با اجرای معاملات
  • ✔️ می توان در این حساب شرایط مدیریتی از جمله میزان کمیسیون ، اسپرد ، ارز حساب ، کال مارجین و … را انتخاب کرد.
  • ✔️ بروکر های با اسپرد پایین برای مدیران حساب های سرمایه گذاری جذاب می باشد.

حساب های MAM برای تریدر های حرفه ای که مدیر حساب نیز هستند بسیار مفید است. آنها می توانند حساب های مشتریان را مدیریت کرده و با معامله با سرمایه بیشتر پول بیشتر و دستمزد بیشتری در قالب کارمزد کسب کنند.

بیشتر بخوانید : کال مارجین چیست؟

تریدر هایی که برای افراد مختلف ترید می کنند همیشه با حساب های مختلفی سر وکار دارند. ولی با حساب MAM تمرکز این افراد بر روی حساب معاملاتی بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر معامله گران می توانند عملکرد حساب خودشان را نظارت و مدیریت کرده و تصمیمات سریع گرفته و استراتژی معاملاتی خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

از دیگر مزایای حساب MAM این است که به معامله گران مختلف اجازه می دهد تا سرمایه خود را در حساب های مختلف به روش های مختلفی توزیع کنند. معامله گران می توانند معاملات را بر اساس اندازه حساب ، میزان ریسک ، اهداف سرمایه گذاری و … سفارشی سازی کنند. این عمل به کاهش ریسک در معاملات کمک می کند.

حساب های MAM همچنین طیف وسیعی از ابزار ها و ویژگی ها را برای کمک به مدیران حساب های MAM ارائه می کنند. ابزار های نموداری پیشرفته ، داده های بازار در زمان واقعی و ابزار های مدیریت ریسک از جمله این امکانات می باشند.

این ابزار ها به مدیران حساب کمک می کنند تا فرصت های معاملاتی را شناسایی کرده و با رصد روند بازار ریسک پذیری خود را مدیریت کنند. آنها باید حساب خود را به گونه ای مدیریت کنند که بازدهی خود را افزایش داده و ریسک خود را به حداقل برسانند.

امنیت حساب MAM

امنیت حساب MAM به امنیت و اعتبار بروکر انتخابی شما بستگی دارد. اگر بروکری که انتخاب کرده اید معتبر بوده و حساب هایش امنیت کافی داشته باشند ، حساب MAM آن بروکر نیز در امنیت کامل بوده و جای نگرانی نمی باشد.

از سوی دیگر میزان تجربه و مهارت مدیری که حسای شما را مدیریت کرده و با پول شما ترید می کند نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین قبل از سرمایه گذاری در حساب MAM و اتصال حساب خود به حساب مدیر حتما تحقیقات لازم را انجام داده و به تجربه مدیر ، میزان موفقیت او ، موجودی حسابش و … توجه کنید.

نتیجه گیری

حساب MAM نوعی حساب معاملاتی می باشد که معمولا توسط افرادی که می خواهند چندین حساب را به طور همزمان مدیریت کنند استفاده می شود. این حساب برای مشتریان این امکان را فراهم می کند تا هم خودشان معامله کنند و هم به حساب های معاملاتی مدیر متصل شده و حساب آنها توسط مدیر تیز کنترل و مدیریت شود.

حساب MAM توسط بسیاری از بروکر های فارکس به عنوان یکی از حساب های مدیریتی و سرمایه گذاری ارائه می شود. حساب MAM به نمایندگی از مشتری ایجاد شده و توسط مدیر حساب مدیریت می شود. حساب های MAM به معامله گران حرفه ای این امکان را می دهد تا چندین حساب را در قالب یک حساب معاملاتی مدیریت کند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.